Olsztyńscy voltowicze

oo to super : D już nie mogę się doczekać, bo teraz blada dupa ;<
no taka pogoda to i tak ze skokami nie zaszalejesz  😉  kunia byśmy jeszcze podbiły. od wiosny pociśniemy z tematem żebyś w kobyłoszce już była w mega formie!  😅
No dokładnie  😍 do formy wrócić.
dziewczyny jak będziecie robić rozpiskę co do zawodów to ja wstępnie rezerwuję koniec kwietnia - początek maja, muszę to skonsultować z szefem i ekipą stajni  😉  konkretny termin podam na początku lutego  😀  u nas skoki + ujeżdżenie!
ajajaj jak wcześnie  😀 super, to już trzeba tyłek ruszać i jutro do konia jechać XD
U nas koniec maja albo początek czerwca, doinformować mogę później 😉 ujeżdżenie.
Dziewczyny-a może by tak wpisać te zawody towarzyskie do kalendarza 2013 wmzj? Chyba będzie to równoznaczne z tym, że będą autoryzowane, a po za tym może być więcej osób 😉
dodatkowo jak można to czemu nie, plus prywatny kalendarz dla nas  😀
To skoro piszesz, to moze jakos konkretniej opiszesz swoje wymagania co do stajni? Nie wiem, cena, warunki...?


jeśli chodzi o cenę - 400-450, ale nie wiem czy w tych okolicach jest możliwość znalezienia czegoś w tym zakresie.. miejsca szukam dopiero od wiosny, dlatego nie potrzebuję hali, szukam przydomowej stajni z placem do jazdy, gdzie jest możliwość wypuszczania konia na łąkę z innymi. no i tak jak już pisałam, musi być możliwość dojazdu komunikacją miejską 😉 pozdrawiam
Gdyby ktoś z okolic Olsztynka chciał zdj to zapraszam, na początku lutego będę 🙂
Jakie są teraz najbliższe zawody?
Dziewczyny-a może by tak wpisać te zawody towarzyskie do kalendarza 2013 wmzj? Chyba będzie to równoznaczne z tym, że będą autoryzowane, a po za tym może być więcej osób 😉

Obecnie jestem w trakcie tworzenia kalendarza zawodow towarzyskich, ktory bedzie dostepny na naszej czesci forum. Mialam zamiar wrzucic go na strone wmzj. O ile oczywiscie wszyscy organizatorzy wyraza zgode.
Zglaszajcie mi na priv propozycje i terminy zawodow (moga byc wstepne terminy). Damy sobie czas do konca stycznia.

Sluchajcie, teraz pilna sprawa. Wlasnie jestem na szkoleniu dot. transportu zwierzat, polaczonym z humanitarnym ubojem zwierzar, w Gdansku.
Czy sa chetni zainteresowani takim szkoleniem w Olsztynie? I w jakim terminie? Co do terminu, firma sie dostosuje. Musze znac liczbe zainteresowanych i na kiedy.
Rozpowiedzcie prosze znajomym.

Alexandra, planujcie zawody na koniec kwietnia, bo 1 maja jest cross w Liwie.
kosteczka co daje takie szkolenie? to może ja byłabym chętna  😉  zawody będą w sobote albo 27.04 albo 4.05. bardziej stawiam na 27.o4 bo na weekend majowy ludzie zazwyczaj wyjeżdżają  😉
Szkolenie daje uprawnienia do transportu zwierzat (w tym koni), w wiekszej lub mniejszej ilosci, na dowolna odleglosc.

A drugie szkolenie, daje prawo do uboju zwierzecia (nawet w warunkach domowych), w razie koniecznsci.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
12 stycznia 2013 11:48
to ja mam chetna osobe  na transport zwierzat
kosteczka rozumiem ze po tym kursie moglabym podczepic trajler i pocisnac z 2 konmi na zaowdy? xD  co do tego uboju to odpada ale jezeli chodzi o transport to bylabym zainteresowana. tylko kiedy, jakie pieniadze itd 
Teoretycznie, to możesz, ale praktycznie na ciąganie przyczepy dwukonnej musisz mieć zestaw, który nie przekracza 3,5 tony, lub prawo jazdy B+E.

Jeżeli chodzi o termin to jest bardzo elastyczny i nastawiony głównie na to, żeby zebrać odpowiednią liczbę chętnych. Podejrzewam, że w połowie lutego, bo na zebranie chętnych do końca stycznia zostało mało czasu.
Całkowity koszt to 339 zł.

Szkolenie odbyło by się w Olsztynie w siedzibie LOKu.

Huculska Ostoja, Ciebie jako chętną policzyłam już za pierwszym razem 🙂
no więc bez sensu  😉 jednego konia to mogę wieźć i bez papierów i kursu jeżeli zestaw w dokumentach nie przekroczy 3,5 t. a żeby wieźć 2 konie muszę mieć bez względu b + e, więc taki kurs to chyba wydawania kasy bez sensu bo i tak nic po nim nie możesz  😵   mój tata wiele razy jeździł z 1 koniem i jak nas policja zatrzymywała to nikt nigdy nie chciał jakiś uprawnień na przewóz zwierząt ... chyba, że ktoś chce wozić zarobkowo... np do Włoch na mięso  😉
Ale trzeba pamiętać, że w naszym szalonym kraju co chwilę zmieniają się przepisy i w każdej chwili może wejść przepis, że nawet do przewiezienia komuś zwykłej krowy mogą być potrzebne kwalifikacje. Nigdy nic nie wiadomo, ja tam się już zabezpieczyłam. A czy potrzebnie, czy nie, czas pokaże.
allexandra - uprawnienia do ciagniecia przyczepy i tak musisz miec (no chyba ze wlasnie zestaw nie przekracza 3,5t), a ten kurs jest potrzebny osobom, ktore chca przewozic konie zarobkowo. Nie jest on wymagany od osob, ktore wioza sobie swojego konika na zawody.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
14 stycznia 2013 16:35
kochani pomóżcie ,robie strone internetową o koniach huculskich w woj.Warmińsko-Mazurskim
część hodowli znam,ale może ktoś zna jakieś hodowle,stadniny hc. każda pomoc się przyda , mogą byc mniejsze i te wieksze hodowle , konie prywatne.z góry dzieki za pomoc 😉 :kwiatek:
Huculska Ostoja, koniecznie wpisz panią Kmieć  😁

Słuchajcie, wiecie może kto mógł by mi wypożyczyć dosłownie na kilka dni, miarkę do mierzenia łęków, czy jak to tam się nazywa?
ircia2   KARULA ZOŁZULA:)
14 stycznia 2013 18:34
Huculska Ostoja http://patataj.com.pl/  :kwiatek:
ircia2, kopara mi odpadła jak zobaczyłam zdjęcia w galerii. JA CHCĘ TAKĄ STAJNIĘ!!! 😍 😍 😍
i  w normalnej cenie z halą!!!
w Novum tez jest hala a kosztuje 450zl. Wszystko zalezy od okolicy i mozliwosci dojazdu 😉
dokłądnie - ja stawiam na osoby z Olsztyna i okolic , stąd cena 450zł - wydaję mi się wręcz śmieszna, gdyby to było bliżej olsztyna na pewno pensjo u nas byłby troszkę droższy.

właśnie angeel o to mi chodziło - taki papier potrzebny jest jak np wozimy konie zawodowo - ale to i działalność wtedy jest nam potrzebna itd. czy właśnie dla osób wożących zwierzęta do rzeźni  itp.
No wlasnie-NOVUM-trzymam tam swoje dwa konie i jestem zadowolona.Dzisiaj wlasnie bylismy w terenie.......bylo ekstra 😅 Do Patataja mam o wiele blizej ale bardziej przypasowala mi Kobylocha
Bea1 i mój Be Great wraca do naszej stajenki pod koniec miesiąca  🏇  przyjeżdża z koleżanką z rodzinnego stada  😅 tez folblutką. Niedługo skończą nam się boksy  😀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 stycznia 2013 07:45
Bardzo urokliwe miejsce, ten Patataj. I cena faktycznie wręcz szokująca. Jak dla mnie, ogromnym minusem byłaby ta rekreacja, obozy - ja akurat od takich "atrakcji" uciekam, ale wiadomo - co kto lubi. 😉
Sluchajcie, dostalam wczoraj od organizatora informacje, ze szkolenie dotyczace transportu zwierzat i uoju zwierzat, odbedzie sie 26.01.2013, o godzinie 9 w siedzibie LOKu w Olsztynie.

Taka informacja dla tych, ktorzy jednak byli by zainteresowani. Wiecej informacji na stronie EXPERT SZKOLENIA, lub TUTAJ
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się