Olsztyńscy voltowicze

Wiem, ze to nie miejsce na ogloszenia, ale jednak olsztynskie srodowisko nie jest zbyt szerokie, wiec pisze tutaj ;p

Szukam wspoldzierzawcy/dzierzawcy na swojego rumaka. Od lutego-marca. Nie wiem na jak dlugo (poniewaz nie wiem gdzie znajde prace;p ).
Marian stoi w Marengo i chcialabym, zeby tam zostal, aczkolwiek nie wykluczam przeniesienia.
Jakis chetny?  👀



o ja ale mnie tu nie było, tyle zapisałyście, że nie mogłam skończyc czytac. Pozdrawiam z zaśnieżonych francuskich Alp. Cholera strasznie brak tu koni.
Ja również skusiłabym się na to szkolenie, szkoda ze teraz mam tak daleko. CC jedzie do nowego domku, mam nadzieję, że jej się spodoba.
pozdrawiam  😀
Angeel, szkoda, że nie od maja (;
Kosteczkaco z tym kalendarzem 😉?

Dziewczyny trzeba towarzyskie wpisać do kalendarza wmzj, bo ten nowy przepis obowiązuje też osoby, które chcą pojechać tylko zawody regionalne 😵. W lutym PZJ ma już określić bardziej szczegółowo co i jak z zawodami towarzyskimi/amatorskimi
basia16816, kalendarz się robi. Cały czas czekam na zgłoszenia zawodów, a zbieram je do końca stycznia. W pierwszych dniach lutego kalendarz będzie już dostępny w wątku.

Zgłaszać ludzie, zgłaszać terminy zawodów, chociaż mniej więcej orientacyjne. Sporo terminów już jest, ale to za mało. Więcej ujeżdżeniowych róbcie, bo jak na razie tylko 2 ujeżdżeniówki są. W czerwcu został już tylko 1 wolny weekend, maj też ładnie obstawiony. W razie czego mogę podpowiedzieć, który termin wolny, bo fajnie by było ustawić terminy tak, żeby nie było w 2 miejscach jednego dnia. No i jak na razie się to udaje  🏇
o no to super!
Przyłączam się do apelu kosteczki Zawody UJEŻDŻENIOWE prosimy 👀 😁
blackmare   ,,Pracuj nad sobą a z koniem się baw"
19 stycznia 2013 11:13
My również baaardzo prosimy o zawody ujeżdżeniowe.  :kwiatek: Na pewno pojawimy sie na wszystkich odbywających sie od maja (końca kwietnia) do połowy (lub końca- jeszcze sie okaże) września  😉
3mam was dziewczyny za slowo z ujezdzeniowkami bo my robilismy juz 2 razy i tylko szla kasa na nagrody, zainwestowalismy w plotki itd a w konkursach bralo udzial doslownie kilka par  🙄 wie cpozniej sie nie dziwcie ze ludzie nie robia bo ich po prostu na to nie stac  😉 bo nawet z wpisowego sie nie zwraca organizacja konkursu.
***allexandra***okey, możesz mnie trzymać za słowo. Teraz mam już własnego koniowatego, więc jeśli będą ujeżdżeniówki, koń będzie się na nie nadawał i nie zachoruje itp(tfu tfu) oraz koszt transportu nie zabije mojego portfela, to ja będę na 100% 😀. By the way-może kilka osób by się znalazło ze stajni w Mycynach- trochę ich tam jeździ ujeżdżeniowo 😉. Tylko tak jak wcześniej pisałam-dobrze by było, żeby zawody były na WMZJ 😉
Zawsze zeby obejsc ten przepis mozna nazwac zawody np. czworobokiem treningowym 😉 Nie sa to zawody, wiec nie podlegaja pod ten przepis :P
a o co w ogole chodzi z tymi zawodami towarzyskimi? bo nie jestem w temacie  😡


basia oki czekamy w takim razi ena ciebie na koniec kwietani poczatek maja  😀 z mycyn to na pewno Lidka ze swoimi 2 - to ona do nas przyjeżdżała  😉
***allexandra***http://pzj.pl/modules/news/article.php?storyid=2464
Angeel i chyba tak będzie trzeba zrobić 😉

Ciekawe czy Wrzesinia będzie jakieś robiła 🤔
ej a kto mi udowodni, że wystartowałam w jakiś zawodach za stodołą? a takie zgłoszenie do wmzj nie jest związane z jakimiś kosztami?
no właśnie nie wiadomo jak oni mają zamiar to sprawdzać, ale lepiej nie ryzykować. Napisałam do WMZJ czy jest jakaś opłata związana z wpisanie zawodów do kalendarza 😉.
no nie sprawdzą, chyba że wyślą delegata z pzj a kto będzie po wioskach jeździć i sprawdzać takie rzeczy  🙄 przesadzają żeby nie móc sobie wystartować w zawodziszkach podwórkowych, no bez przesady heh  😁
Witam 🙂 znacie może jakiegoś dobrego rymarza w Olsztynie ? Nie mogę znaleźć żadnych opinii na ten temat : /
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
19 stycznia 2013 22:47
basia16816,  a to nie chodzi o zawody rangi ogólnopolskiej?  👀
Ewentualnie  zawody "za stodołą" można zamienić na sparing i powinno być po kłopocie, bo kto komu zabroni jeździć na sparingi? 🤔wirek:
Freskateż tak na początku myślałam, zapytałam się w wątku o całej tej akcji-wrotki mi odpowiedział, ze o regionalki tez 🙁
a może bardziej chodzi o zawody nie naszego typu tylko no ostatnio jest moda na robienie konkursów na zasadach towarzyskich na zwykłych regionalkach, typu LL robią towarzyskie. bo frreska dobrze mówi - jak mogą mi zabronić jechać do znajomych przejechać sobie parkur treningowo tak o dla siebie... chyba, że zgłoszenie tego do wmzj nie będzie się łączyć z jakimiś obowiązkami typu płatności itd. zresztą i tak wychodzę z założenia że nikt tego nie sprawdzi  🙄
Przypuszczam, ze zeby zawody byly zaakceptowane przez wmzj to bedzie musiala byc karetka no i sedzia z licencja pzj. A to sa koszty 😉
Karetkę to chyba i tak każdy nawet na towarzyskie bierze... Bo stać sie zawsze może coś, a jednak to za duże ryzyko dla organizatora.
No wlasnie nie bylabym tego taka pewna czy kazdy 😉
yyy to już wielki podziw dla organizatora. Ja bym się bała tak ryzykować  😵 I wolałabym dołożyć do organizacji takie koszty, niż później odpowiedać za jakieś nieszczęście...
my nie bierzemy calej karetki tylko ratownika medycznego, ktory ma podstawowa apteczke itd, cala karetka kosztuje sporo niestety. bo szpital za darmo jej nie da, a do karetki potrzebny jest jeszcze kierowca - wezmie ze 100zl za dzien i 2 ratownikow - kolejne 200zl  🙇 w razie czego ,mozemy zamowic karetke ze szczytna - 10 km od stajni a w miedzy czasie ratownik moze udzielic niezbednej pomocy. od osob niepelnoletnich pozwolenie na start od rodzicow i kartke ze rodzice odpowiadaja za swoje dzieci. co do sedziny to znajoma od ujezdzenia ma papiery, od skokow na pierwszych zawodach kolezanka tez miala, na drugich sedziowal Paweł - kolega ze stajni. zaraz beda kazac brac gospodarza toru ktory bierze kilka stówek za postawienie parkuru i zawody towarzyskie upadna  😉 zrobienie towarzyskich to dla nas spory wydatek, my wydajemy cos okolo 500zł na te obrazki same za pierwsze 3 msca - kto był i widziłą ten wie o co chodzi 😀 do tego grawerka na każdy i macie ok 600zł, flo - kupujemy sporo to też cos ponad 200zł, do tego zawsze bierzemy nagrody z firmy naszej - za pierwsze 3 msca w kazdym konkursie a jest ich 6. , sklep equipoint tez nas sponsorowal wiec patrzcie jaka jest wartosc samych nagrod  🙇 dodajcie do tego wynajecie naglosnienia, oplacenie sedziego z ujezdzenia - nikt dzisiaj za 50 zl nic nie zrobi. a teraz ile osob musi do nas przyjechac zeby wystartowac za same wpisowe typu 40 - 50 zl i zeby nam na to wszystko wystarczylo 😀
**allexandra** ale macie chociaż wynajętego ratownika, a mnie chodziło o taką imprezę zupełnie nie obstawioną załogą medyczną 😉
Ja też nie wynajmuję karetki bo to ogromne koszty są, ale zawsze jest osoba przeszkolona do udzielenia pierwszej pomocy. Tak jak piszę Ola , organizacja zawodów to dużo zachodu, nie wspomnę o kosztach ... Tu parę pucharków, medale, floo, nagłośnienie itp. i nagle się zbiera ładna sumka 😉
no ratownik medyczny to cos w granicach 150zł to wydaję mi się że jak już ktos robi takie zawody to każdego stać na takiego ratownika pojedyńczego - oczywiście z kursem i apteczką  😉
No potwierdzam, karetka to chyba największy wydatek, u nas na skokach była 2 razy. Teraz też sobie radzimy bez. Jak to jest w końcu z tą opłatą do wmzj? życzą sobie coś ? Wydaje mi się, że nie chcieli żadnych opłat ale ręki sobie uciąć nie dam.
Dziewczyny, poza tym karetkę nie tak łatwo wynająć. Chciałyśmy to zrobić na zawody w Morągu, ale "właściciele" karetki poinformowali nas, że nie dadzą karetki na zawody, bo są tylko dwie karetki i w razie czego mogą nie mieć wolnej, kiedy potrzebna będzie interwencja. Kazali wynająć ratownika medycznego.

Mi też się wydaje, że te wszystkie nowe przepisy, które wprowadzili czy tam mają wprowadzić, tyczą się tylko konkursów towarzyskich na zawodach regionalnych.

Był nawet wątek temu poświęcony.
Przepraszam, ze nie na aktualnie omawiany temat, ale sprawa dość pilna: czy mógłby ktoś powiedzieć, na priv. najlepiej, jakie są ceny naszych olsztyńskich kowali?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się