Nasza twórczość fotograficzna cz. II

zimowe! 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 stycznia 2013 19:43
Bo śnieg =)


Strzyga, trzecie super, dwa pozostałe jak dla mnie trochę przejarane i za fioletowe.

A ode mnie jeszcze forumowa Zduśka z Maxem 🙂

Strzyga - ja już chwaliłam, oh i ah ostatnia fotka! 💘
i te patyczki czerwone fajne
Strzyga Pońkowe zdjęcie boskie  😀 no ale nie mów, że masz tylko jedno co się nadaje do pokazania? dawaj jakieś jeszcze

Dawno nic nie wrzucałam to daje jakieś różne różniaste

końskie:







i ludzkie:


Pierwsze super 🙂
ja ostatnio walczyłam z fotografią dziecięcą (2 godz, 4 dzieciaków!) i powiem wam, że jestem tym zachwycona!🙂 już mi sie chce kupowac gadżety, tła itp... bo jednak są to baaardzo wdzięczni modele🙂 Ci co mnie mają na fb pewnie widzieli, ale wrzucę parę dla reszty:











Breva trzecie i ostatnie 💘
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 stycznia 2013 20:38
Dzięki dziewczyny =)

Baffinka - wyrabiasz się powoli =)

Breva - strasznie ciasne kadry, daj tym dzieciom oddychać =)
trzynastka   In love with the ordinary
17 stycznia 2013 20:39
Breva - fajne, fajne tylko ciasne 🙂
Tutaj mam coś dla Ciebie, ponieważ ja [chociaż sama jestem w tym niesamowicie beznadziejna] jestem mocno uczulona na "szaro-szare" zdjecia, czyli samo gołe kliknięcie BW w jakimś programie graficznym, bo foty zamiast nabierać klimatu to go tracą i robią się płaskie.
Na canon board był kiedyś wątek z poradami jak zrobić dobrze wyglądające bw, niestety zdjęcia poglądowe "wygasły" [liczę, że zaraz ktoś je znowu wrzuci] ale i tak polecam poczytać.
http://www.canon-board.info/tips-and-tricks-38/72-sposob-na-bardzo-dobrze-wygladajace-b-and-w-w-raw-44871/
Tutaj znalazłam coś podobnego, jest to gorzej przedstawione ale są zdjęcia, widać efekt końcowy, potraktuj to jako uzupełnienie do linku z CB. 😉
http://www.forumphoto.pl/topic/3013-poradnik-jak-zrobic-ladnie-wygladajace-bw/
Kori, dzięki😉

Strzyga, ehh wiem, wiem... trochę miałam problem, bo 4 dzieci mi biegała po studio i często były na tle wszystkie na raz - chcąc zrobić portret pojedynczo musiałam zacieśniać, żeby reszta mi nie wlazła w kadr:/ no nie były to idealne warunki jak na pierwszy raz;P

nine, dzięki, zaraz będę czytać😉 zapowiada się bardzo konkretnie🙂 ehh ja miałam do tej pory właśnie problem w druga stronę - przesadzałam z kontrastami co w portretach nie wyglądało dobrze:| chociaż teraz chyba faktycznie wpadłam w druga skrajnosć.. aczkolwiek nie klikam tylko b&w i bawię się filtrami i jasnościami - tu się muszę obronić troszeczkę😉

edit - bo chyba wiem już dlaczego one takie szaro-szare - dobrze to widac na zdjęciach większej dziewczynki, gdzie ma białą bluzeczkę i okulary które sa czarne. tam np już nie mogłam nic kombinować, zeby nie przepalić. a niestety wszystkie tu pokazane b&w były robione na kolorowych tłach..:/ zielonym i czerwonym (wymóg rodziców, chcieli kolorowe zdjęcia do kalendarza). no i po konwersji wyszło bardzo szare tło które tu paści cały efekt..
trzynastka   In love with the ordinary
17 stycznia 2013 20:57
Wiesz to możesz zawsze kombinować na kilku maskach 😉
Na jednej robisz tło, na innej twarz tak by nie przepalić i tak aż dojdziesz do efektu, który Cie zadowala.
Jak mi Abre, jak była u mnie, pokazywała jak robić dobre bw to prawie oszalałam, no chyba z 5 masek stworzyła by wszystko do siebie dopasować  😁
Breva, wręcz przeciwnie. Kolorowe tło może być Twoim przyjacielem. Zwłaszcza gdy nie będzie pomarańczowe. Dobra konwersja do czerni i bieli to konwersja każdej barwy osobno - np. rozjaśniasz żółcie i czerwienie, żeby mieć jasną buzię a przyciemniasz niebieski tło.

nine, zapomniałaś napisać, że takie rzeczy robi się w 5 minut :P (jak się siedzi przy swoim kompie 😉 ).
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 stycznia 2013 21:03
breva - masz przecież tyyyyle narzędzi do wb w fotoszopie. Pracuj na krzywych, na mieszaniu kanałów, na MASKACH.  Maska eliminuje Ci problem białej bluzki/czarnych okularów, bo je sobie po prostu zamalowywujesz na tyle na ile chcesz. Ja czasem też przy bw oszukuję i pracuję z pędzlowym przyciemnianiem/rozjaśnianiem na tyle, na ile potrzebuję.
Moje bw nie wywalają z kapci i pewnie robię je wbrew sztuce, ale ja lubię znajdywać rozwiązania, które mi pasują. Czyli zamiast szukać problemów, szukam rozwiązań, majstruję, gmeram i czasem straaaasznie psuję foty. Ale nie da się inaczej nauczyć niż psując.

oj wierzę🙂 ja bym pewnie się pogubiła po paru ruchach..😉 nie no musze siąść, pobawić się takimi rzeczami i popracować nad efektem... tutaj przyznaję bez bicia że wygrało może nie tyle lenistwo, co łatwość przekonwersowania na b&w w miejscu teoretycznie do tego przeznaczonym, lekka zabawa z suwaczkami jasności kolorów i krzywa - niestety miałam dwa wieczory na ogarnięcie ponad 300 zdjęc, bo rodzicom zależało na zdjęciach żeby zdążyć z tym kalendarzem przed Dniem Babci i Dziadka, więc gdybym miała tworzyc po 5 warstw do każdego zdjęcia - wykończyłabym się:P

w ogole cierpię strasznie na deficyt czasu na właśnie porządne przyssanie się do PSa, do tutoriali, czy wątków na forum i obczajenie co do czego służy i jak co robić dobrze... może od marca mi się zrobi luźniej to "siędę" i się pouczę😉

abre - niestety przez dopalenie sobie tła niepotrzebne (a raczej nie wyłączenie dopału po białym tle) - wszystkie te zdjęcia były wykonane na czerwonym tle, które zrobiło się pomarańczowe. w efekcie rozjaśnianie tła, przepalało mi buzię..:/ no i własnie - mogłabym faktycznie zastosować warstwy, ale niestety - czasowo nie ogarnęłabym. a w 5 minut wierzę, ale nie na moim poziomie aktualnym😉 podejrzewam, że mi zajęłoby z 50..😉

Strzyga - jw. wierzę Ci, wiem że mądrze prawisz i wiem, że przysiadając i pracując na tych zdjęciach mogłabym cuda wyczynić😉 i może kiedyś przysiądę i uczynię, ale na razie mnie to b&w pokonało..😉
Lena dzięki  :kwiatek: wiadomo- w końcu voltowa ekipa  😎
Strzyga dzięki  :kwiatek: powoli, baaaaardzo poooooooooooowooooooli  😁 może kiedyś coś ze mnie będzie  🤣
Breva, jak dla mnie kadry nie są ciasne, w końcu to portrety 😉 Super fotki!
MsCarmen, dziękuję bardzo🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
20 stycznia 2013 14:15
Jestem sfrustrowana... Dupa ze mnie nie fotograf i nie umiem z mojego aparatu już wyciągnąć więcej niż to:



Pogoda nie bardzo dopisała (2 pierwsze są z wczoraj) ale to i tak jest już po poprawieniu i nawet nie bardzo udało mi się je odratować 😵
Macie jakieś rady?
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
20 stycznia 2013 15:03

z dziś 😀
m.indira   508... kucyków
20 stycznia 2013 15:08
Zu a czym focisz jeśli można spytać, jakie szkło, i jakiego ustawienia używasz? ciągle mam wrażenie patrząc na Twoje zdjęcia że ostrość poszła gdzieś sobie hmm zupełnie nie tam gdzie byś chciała... taka pogoda nie sprzyja, lecz można z tym sobie poradzić jak się umie i wcale nie w programie a na miejscu w aparacie wspomóc odpowiednimi ustawieniami ...
próbować, próbować, i na błędach się uczyć
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
20 stycznia 2013 15:19
m.indira, to niestety tylko Sony h10/h9, tylko manualnie się bawię i staram uczyć eksperymentując. Mam świadomość ze ten aparat potrafi dużo więcej, tylko ja jakoś stanęłam w miejscu... W czwartek ma być słońce i ma nie sypać, zacznę od lepszej pogody bo z wczoraj wyszła masakra 😉
Jak się można wspomóc przy takiej pogodzie...?
Zu
Ja w swojej hybrydzie miałam podobny problem, przy tzw. pełnej dziurze. Ostrość szła sobie gdzie chciała, po niewielkim przymknięciu przysłony było zazwyczaj znacznie lepiej. Możliwe, też że AF sobie nie radził ze śniegiem, po prostu 🙁 Nie poddawaj się, na pewno dasz radę tak sobie wszystko poukładać, żeby zdjęcia wychodziły poprawne.
Breva ani trochę mi nie przeszkadzają ciasne kadry, wręcz przeciwnie super zdjęcia, sama bym takie chciała. 😀

Ja się wcisnę z paroma. Jestem zadowolona, ale nie wiem czy słusznie. 🙂 Od nowa się zakochałam w obiektywie. W stajni światło marne, a na zdjęciach jakby było bardzo dobre. 😀





ja cyknęłam kilka zimowych, ale niestety szaro-buro wiec szału nie ma :/
To i ja z jednym moim pstrykiem wpadnę. 😉 Niestety, ale posiadam tylko FujiFilm s2950, tak więc rewelacji nie ma się co spodziewać. Przy kiepskiej pogodzie nie można się z nim dogadać, a jak już coś cyknę to po zrzuceniu na kompa wygląda koszmarnie.  🤔 Na aparacie foto ostre a po zgraniu rozmazane. Przykład:

m.indira   508... kucyków
20 stycznia 2013 19:00
Time Ty swoich zdjęć nawet nie musisz podpisywać, i tak wiadomo że jeśli końskie to Twoje
schemat podobny, wykonanie podobne, klimat podobny hmmm rutyna?
serio? 😀
a, nie wiem może, stoję w miejscu i nie wiem, może brak pomysłów? 🙄
Małe No
W jakim rozmiarze robisz zdjęcia ? Spróbuj troszkę przymknąć przysłonę, powinno być lepiej 😉 Nie marudź, działaj, też miałam fuji, hybrydę, akurat przy statycznych ujęciach dobrze się spisywało. klik.

Time
Bardzo mi się podoba pierwsze - ładna stylizacja na dzisiejszą szarzyznę 🙂 U nas pogoda też nie rozpieszczała, przez chwilę miałam nadzieję na słońce, ale niestety. Udało mi się wyciągnąć siostrę na zdjęcia, całe szalone 5 minut  😵 No bo przecież zimno, co za maruda z niej  👿




armara oj, czasem trzeba pomarudzić.  😀 Obecnie nie mam dostępu do aparatu, a nie pamiętam jaki rozmiar.  🤔
Takie bardziej makro wychodzi tak:

A w ruchu, to nie ma za specjalnie czego pokazać, więc daje przykładowe:


W tym przypadku wiem, że to moja wina, bo zanim się namyślę czy oddać strzał czy nie, jest już po sprawie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się