Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Do koni i innych zwierzaków to teleobiektyw Ci się przyda, ale tutaj niewiele dopomogę, bo używałam tylko krótko 55-200VR, czyli ciemnie i bez szału optycznie. Do fotek "rodzinnych" fajnie sprawdza się jakaś dość jasna stałka, typu 50/1.8 lub 35/1.8. Obie są stosunkowo niedrogie, łatwo dostępne w wersji "używka". 35-tka ma znacznie cichszy AF, działa praktycznie niezauważalnie. Oba szkła lubiły mi się "gubić" z AF w kiepskim oświetleniu, demonami prędkości też nie są, ale mogę śmiało polecić jako dodatek do Twojego obiektywu na potrzeby zdjęć w pomieszczeniach, ze wskazaniem na 35/1.8 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 stycznia 2013 15:47
słyszałam opinie, że 35/1.8 potrafi zniekształcać ze względu na to, że jest dość krótki...
z tele to jeśli budżet pozwala 70-200/2.8 (Sigma, Tamron, bo Nikkor to spoooroo), Sigmy używane odkąd wycofano wersję bez stabilki stoją niestety i po 2000... Nikkor 55-300?
Jeśli chodzi o tanie teleobiektywy to 55-300 VR jest idealny, bardzo polecam 🙂 Bardzo sprawny AF i w swojej klasie cenowej bezkonkurencyjny. Sama niedawno wymieniłam 55-300 na  dwa razy droższy N 70-300 i generalnie efektu wow nie ma, tzn 70-300 jest dużo lepiej wykonany, ma lepszy obrazek (tak imo), ale ostrzy porównywalnie ze swoim mniejszym, młodszym bratem.
Facella
50 też zniekształca, taki urok tych "krótkich" szkieł. Nie miałam w rękach 35, ale mam 50/1.8 bez silniczka - do statycznych ujęć - mega, jakość no po prostu nieporónywalna z zoomami (osiągalnej dla mnie klasy 😉).
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 stycznia 2013 15:55
dlatego wszyscy się biją o 85/1.8 (-;
armara a jaką masz puszkę?
Miałam do niedawna d80, a od listopada d300s. A teraz mam misję szukania jasnego szkła  🤔wirek:
A jakiej ogniskowej szukasz?

Właśnie poświęciłam kilka godzin na ogarnięcie ustawień. Niby nie ma tego dużo więcej, niż w D90, ale i tak zabawy było sporo. Jeszcze tylko zamiana matówek i mogę szaleć 😉
Tele, myślę o 80-200 wypatrzyłam ciekawą ofertę, z gwarancją i myślę.
yyyyy o co chodzi??? co to za cena za 300 mm??? taki shitowy obiektyw, że taki tani nowy w sklepie?? Tamron więc chyba nie ma dramatu..

http://www.saturn.pl/obiektyw-tamron-af-70-300mm-f-4-5-6-di-ld-macro-canon-,id-49863
Sigmę bez APO kupisz w podobnej cenie, ale imo to się nie opłaca, bo za podobne pieniądze kupić można nikkora 55-300 VR, a dokładając 300-400 mozna mieć nówkę, z dwuletnią gwarancją 🙂
słyszałam opinie, że 35/1.8 potrafi zniekształcać ze względu na to, że jest dość krótki...


To nie prawda do konca, tak samo moze znieksztalcac 35, 50 i 85 - opinie zazwyczaj takie daja amatorzy ktorzy łamią glowne zasady w fotografii portretowej - czyli zachowanie ok.1,5 m (do 2) od obiektu fotografowanego. Jezeli zwiekszymy odleglosc - to obiekt fotografowany bedzie sie "spłaszczał", jezeli bedziemy zmniejszac odleglosc to obraz bedzie sie wlasnie znieksztalcal/ulegnie przerysowaniu.  Wybieramy stalke zaleznie od tego co chcemy uwiecznic 🙂
Dlaczego taka opinia jest o 50 i jeszcze wieksza o 35?
- poniewaz fotografujac 85 -załóżmy modelke- przy odleglosci 1,5 metra otrzymasz obraz jej twarzy,twarzy z popiersiem - rzadko kto podchodzi blizej...bo po co? zdjecie samego ucha nie bedzie robil 😉
- 50  zrobisz zdjecie od pasa w góre i tu czesto jest łamana zasada 1,5metra...bo fotografujacy nagle zmniejsza tą odległość aby zrobic zdjecie samej twarzy... 🤔
- 35  zrobisz zdjecie prawie calej postaci....i tu najczesciej znow łamią zasade 1,5m poczatkujacy fotografowie...chca zrobic od pasa w gore...albo jeszcze blizej - samej twarzy 🙂


Lena jaką matówkę kupiłaś??
Mam matówkę z klinem i rasterem, zamienię po prostu pomiędzy aparatami. Bez niej trudniej mi manuale obsługiwać.
Mam matówkę z klinem i rasterem, zamienię po prostu pomiędzy aparatami. Bez niej trudniej mi manuale obsługiwać.


Lenka ale z tego co sie orientuje to D90 i D7000 maja inne wymiary matówek - sprawdz to lepiej
Ja mam D300s 🙂 Matówka już przełożona, na szczęście pasuje idealnie.
Ja mam D300s 🙂 Matówka już przełożona, na szczęście pasuje idealnie.


upss to przepraszam  😀 i jak zdjecia? trafia w punkt bez problemu? i ciekaw jestem jak tam pomiar swiatla po zmianie.
Z trafianiem na razie wygląda na to, że moja ukochana Tokina 100/2.8 w końcu będzie też obiektywem AF, bo z D90 tylko tryb manual wydobywał z niej demona 😉 35/1.8 muszę "podkręcić" fine tuning, ale do tego potrzebuję światła dziennego. Szerokich jeszcze nie sprawdzałam.

Co do pomiaru światła jeszcze nie wiem, w sumie tyle czasu byłam "cichociemna", że przyzwyczaiłam się do tego, że działam "na oko". Będę meldować jak efekty, sama jestem ciekawa 🙂
Z trafianiem na razie wygląda na to, że moja ukochana Tokina 100/2.8 w końcu będzie też obiektywem AF, bo z D90 tylko tryb manual wydobywał z niej demona 😉 35/1.8 muszę "podkręcić" fine tuning, ale do tego potrzebuję światła dziennego. Szerokich jeszcze nie sprawdzałam.

Co do pomiaru światła jeszcze nie wiem, w sumie tyle czasu byłam "cichociemna", że przyzwyczaiłam się do tego, że działam "na oko". Będę meldować jak efekty, sama jestem ciekawa 🙂


Heh a wlasnie - masz juz tą Tokine 12-24?  😀iabeł:
Ja ją mam już od przed-Świąt, tylko przez tą pogodę jeszcze jej dobrze nie przewietrzyłam, a na wyjazd wolałam zabrać sprawdzony zestaw. Aktualnie napadało białego, więc jest szansa jakieś tandetne widoczki popstrykać 😉

edit: melduję, że Tokina żyleta, już ją lubię, szkoda, że ciemnawa do kościołów.

Co ciekawe, obie Tokiny ostrzą w punkt, 35/1.8 na -5, a mój ukochany Tamron na -20 nadal nie jest demonem ostrości  🤔wirek:

Mam wrażenie, że mylicie pojęcie matówki ;-) To tylko część wizjera, ma na celu potwierdzenie ostrości, ale "własnym okiem". Ustawianie ostrości to funkcja autofokusa, a nie matówki.

[edit] Obcięłam słowo 🙄
Nie wiem, kogo konkretnie miałaś na myśli pisząc tego posta, ale jeśli o mnie chodzi, matówkę wymieniłam po to, żeby mi było łatwiej ostrzyć manualnie ( większość moich szkieł nie ma AF ).

Konkretnie matówkę mam taką:


Na pewno są osoby, które i bez tego dają radę, ja niestety kiepsko sobie radziłam bez tego wynalazku😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
14 stycznia 2013 22:39
Jest ktoś kto moze polecić serwis w Warszawie, który mi przyjmie aparat Sony i nie zedrze ze mnie jak Cygan za matkę?😉
[quote author=Lena link=topic=52.msg1643317#msg1643317 date=1357737685]
Ja mam D300s 🙂 Matówka już przełożona, na szczęście pasuje idealnie.


upss to przepraszam  😀 i jak zdjecia? trafia w punkt bez problemu? i ciekaw jestem jak tam pomiar swiatla po zmianie.
[/quote]

Lena, o ten post mi chodzi 😉

Zu, uderzaj do BT Foto, szybko, tanio i dobrze 😉 Ja tylko u nich się serwisuję. Są na Armii Ludowej 12.
A czy ktoś może podać mi różnice między Nikonem D300s a D200?  😡
I w co lepiej zainwestować?  : )
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
17 stycznia 2013 19:16
MsCarmen, dziękuję :kwiatek:
D300s ma sprawniejszy AF, lepszą matrycę - CMOS a nie CCD, ma także wiekszy zakres czułości - do 3200 (D200 ma do 1600). Ponadto D300s ma tryb kręcenia filmów i live view.
Na forum nikona możan wyczytać m.in., że d300 ma lepszą jakość zdjęć w formacie jpeg
Tu znajdziesz fajne porównanie:
http://snapsort.com/compare/Nikon_D200-vs-Nikon_D300S
Poza tym ja bym była ostrożna z pakowaniem się w d200 - mogą być problemy z serwisowaniem, jeśli nie już to pewnie w niedługim czasie.
armara, abre - Dzięki! W takim razie wykreślam d200 z mojej listy.  🤣

A co jeszcze możecie polecić z luster do focenia np. zwierząt które szybko się przemieszczają itd.  😉 😡
Do tego neikoniecznie trzeba tak drogiej puszki 🙂 Możesz się rozejrzeć za tańsyzm body z silnikiem, ale na to konto zainwestować w porządny obiektyw AF-S 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
17 stycznia 2013 21:51
Czy to prawda, że dużo łatwiej o obiektyw do Canonów? Że Nikony z niższej półki nie mają silniczka AF w body (więc trzeba szukać obiektywu z AF, więc będzie droższy/trudniej dostępny), a znaczna większość puszek Canona tak?
Małe No, na optycznych masz porównania aparatów :-) Z wyszukiwarką.

Zu, bzdura ;-) Dużo aparatów amatorskich silnika nie ma, bo byłyby droższe. Ale za to wszystkie obiektywy amatorskie mają własny, więc o autofokus martwić się nie musisz. Jedynie co to trzeba uważać przy zakupie starszych szkieł, szczególnie tych do analogów, i paru obecnych na rynku, ale ich ilość jest baaaardzo mała.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
18 stycznia 2013 12:49
MsCarmen, o, dziękuję :kwiatek: Następnym razem sprawdzę kilka razy zanim walnę kolejną głupotę 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się