... ślub :) ...

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
18 stycznia 2013 21:06
carmina z ciekawości, jak tam się ceny kształtują za wesele ? W porównaniu do tego co dziewczyny piszą?
Bo mi się na wesele też pałacyk marzy, a pałacyków etc to za wiele nie mamy we Wro fajnych ;p
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
18 stycznia 2013 21:23
Dzionka to super!a gdzie zamawiacie tort? I zaproszenia i inne drukowane rzeczy typu wizytówki,rozlad stołów?
Diakon'ka fajny ten Twój band! Podoba mi się!
ps. widziałam Cię w kinie w Arkadii wczoraj 😉 ale uciekłaś mi gdzieś, więc nie goniłam 😁
Diakon'ka, tort mamy w cenie - właśnie to jest ten gratis 🙂 W cukierni Tiramisu w Łomiankach zamawiamy. Będzie udekorowany żywymi kwiatami, pięknie to wygląda - polecam! Winietki robimy z kapkejków, menu na stoły mamy w cenie. Co do zaproszeń i tej mapy stołów, to nie mam pojęcia. Nic mi się nie podoba 🙁 Jak znajdziesz coś fajnego, to daj znać!

Właśnie układamy playlistę i mamy niezłe dicho w domu 😀 Nóżka sama chodzi 😉
arma  :kwiatek:  noo troche sie czuje jak stara mezatka, a Ty? 😀 ale fajnie mi 🙂 jeszcze sie lapie na fascynacji ze moj maz to juz maz, i ze mamy obraczki, i lubie nia "swiecic" czasem  🤣 A o dzieciaka na szczescie nikt sie nie pyta, wszyscy wiedza jakie mam zdanie na ten temat 🙂 wyjatkowo wyrozumiala i malo upierdliwa rodzine mamy 🙂 Ogolnie nie moglismy nigdy narzekac, ani nie pytali o slub ani o dzieci... wyjatkowo rzadko jesli juz. Wspolczuje wiec ciaglych pytan, strasznie to meczace musi byc...  😜
Decyzja podjęta - 28.09.2013 🙂
Z fotografem-kamerzystą dzisiaj rozmawialiśmy, zespół wstępnie zaklepany, a za tydzień jedziemy do pałacyku...  😅
W cukierni Tiramisu w Łomiankach zamawiamy.

aaaaaaa, wiesz, ze to jest NAAAAAAAJlepsza cukiernia jaką można sobie wymarzyć ?? mają takie torty, że hej!!  😜 😜 😜
jako że ostatnio wpadły mi te foty w oko - jak można ciekawie zrobić oprawę Wesela 😉
praca moich znajomych 🙂
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.406854676065114.100184.174891705928080&type=3
mery, no właśnie już któraś osoba nam to mówi! Super, bardzo się cieszę w takim razie 🙂

Rany, właśnie dostałam odpowiedź na nasze odwołanie od odmowy, którą dostaliśmy z tego pierwszego dworu, który nam się najbardziej podobał. Uchylają decyzję urzędniczki i wyrażają zgodę na udzielenie nam ślubu poza USC. No i teraz znów mam zagwozdkę, co dalej robić 😀
aaahaha! Ty to masz przygody 😀
ash   Sukces jest koloru blond....
21 stycznia 2013 12:17
Dzionka, o matko! No to teraz zadzwoń i dowiedz się czy mają wolny termin, a później wszystkie za i przeciw 😀
Po konsultacji z przyszłym małżonkiem 😉 zostajemy jednak w tym najnowszym pałacyku. Jednak w tej samej cenie mamy o wiele większy wypas i dużo rzeczy jest już załatwionych, więc nie ma co kombinować 🙂

Ale służę pięknym odwołaniem, gdyby ktoś potrzebował kiedyś 🙂
Dzionka ale macie przejścia z tym ślubem 😉 Oby reszta szła gładko!
akzzi, ależ idzie gładko! Same dobre wiadomości ostatnio przecież 🙂 Tylko z tymi urzędnikami była batalia i teraz dopiero widzę, że na dobre nam wyszło - znaleźliśmy lepszą miejscówkę dzięki tamtej odmowie, a teraz nawet mamy wybór 😀

Jedziemy w lutym na degustację potraw i drinków (:hihi🙂 - robiłyście tak?
przepraszam, ze tak się z głupa wtrącę - chyba tutaj na forum czytałam kiedyś nt obrządków "zaślubin", coś a la ślub pogański (?), bez mocy urzędowej, przy ognisku, nie pamiętam nazwy tej ceremonii i nie mogę nic więcej skojarzyć by wyszukać w necie czy tutaj na forum, czy ktoś mógłby mi pomóc nazwać to o co mi chodzi 🙂 ?
carmina z ciekawości, jak tam się ceny kształtują za wesele ? W porównaniu do tego co dziewczyny piszą?
Bo mi się na wesele też pałacyk marzy, a pałacyków etc to za wiele nie mamy we Wro fajnych ;p


my skomponowaliśmy sobie menu i wyszło nam 333 zł od osoby, bez alkoholu i soków ( to będzie policzone osobno, w/g spożycia) - w zależności jakie potrawy sobie wybierzesz to ceny będą w przedziale ok 300-370 zl za osobę
ash   Sukces jest koloru blond....
21 stycznia 2013 20:16

Jedziemy w lutym na degustację potraw i drinków (:hihi🙂 - robiłyście tak?


byliśmy na kolacji podczas, której mieliśmy degustacje różnych potraw.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
21 stycznia 2013 20:20
carmina dzięki wielkie za info  :kwiatek: Jako że jesteś jedyna z Wro takie uwagi są cenne 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 stycznia 2013 20:45
[quote author=subaru2009 link=topic=34.msg1656061#msg1656061 date=1358543167]
carmina z ciekawości, jak tam się ceny kształtują za wesele ? W porównaniu do tego co dziewczyny piszą?
Bo mi się na wesele też pałacyk marzy, a pałacyków etc to za wiele nie mamy we Wro fajnych ;p


my skomponowaliśmy sobie menu i wyszło nam 333 zł od osoby, bez alkoholu i soków ( to będzie policzone osobno, w/g spożycia) - w zależności jakie potrawy sobie wybierzesz to ceny będą w przedziale ok 300-370 zl za osobę
[/quote]

Ślub humanistyczny?
nie, na pewno nie humanistyczny. Ale wiem o co Dance chodzi (chyba) - czytalam kiedys artykul w gazecie o slubie slowianskim/poganskim. Pamietam ze najpierw "panna mloda" spedzala czas przygotowan z kobietami z rodu i pewnie z kolezankami, brala kapiel w rzece, pozniej byla smarowana olejkami itp itd, facet tez mial jakies rytualy odprawiane, a pozniej oboje ubrani zwiewnie na bialo mowili sobie przysiege. Nie pamietam w jakiej to bylo gazecie...

ale tutaj masz jakies informacje
http://www.rkp.w.activ.pl/index.php?option=com_mamboboard&Itemid=58&func=view&id=5392&catid=2

ponoc slub slowianski przeprowadzaja raz do roku bractwa odtwarzajace historie (przynajmniej tak bylo) i oni na pewno wiedza wiecej co i jak i z czym

tutaj cos jeszcze tez o obrzedach slowianskich (nie wiem czemu w linku nazywaja sie pogrzebowe  🤣 )
http://mitologie.wordpress.com/obrzedy-pogrzebowe-slowian/

tylko ze taki slub ma swoj klimat i sie nie nadaje (jak dla mnie) na poprzedzanie wspolczesnej imprezy weselnej. Mi sie taki pomysl podoba jak ktos np nalezy do bractwa i w malym gronie cos takiego robi, pozostajac w 100% w klimacie.
subaru jeden z najfajniejszych dworków na ślub, które widziałam, byłam, jadłam i nocowałam jest koło Wrocławia. Gdybym tylko była z tamtych stron to od razu bym brała.
Zresztą nawet do teraz się zastanawiam nad tym  😁
http://www.kraskow.pl/
kujka   new better life mode: on
22 stycznia 2013 10:35
DanceOfDevotion, w Polsce rodzimowiercy takie sluby organizuja.
poznalam osobe ktora jest mocno w ten ruch wkrecona i... no mnie sie to nie podoba. wiecej przebierania sie, plasania przy ognisku i udawania pradawnych slowian niz religii poganskiej w tym. tak jak pisze ner - w wiekszosci bardziej to grupy odtworcze niz ruch religijny. no i niestety sporo srogich narodowcow sie w niektorych odlamach kreci.
salto piccolo, łaaa, jaki piękny klocek! Uwielbiam taki styl, też bym na pewno nad nim rozmyślała!

carmina, kurcze, sporo... z napojami pewnie do 350-70 od osoby wam wyjdzie co? Pokaż kieckę, chociaż na PW!

Dziewczyny, jakie zaproszenia kupujecie? Ja się nie mogę zupełnie zdecydować, bo wszystkie wydają mi się takie same i wszystkie brzydkie...
ash   Sukces jest koloru blond....
22 stycznia 2013 11:44
edit: carmina, kurde drogo strasznie!  😡
Dzionka, z zaproszeniami też miałam problem.
Chciałam eleganckie i proste, a wszędzie były jakieś takie....no brzydkie.
Po spędzeniu chyba z 4h w punkcie na Ogrodowej udało się coś wybrać.
Jara, Nerechta, Kujka, dziekuje Wam za info i linki🙂
Jeśli chodzi o zaproszenia to tak ile przed należałoby je wręczać? Pół roku?
ash   Sukces jest koloru blond....
22 stycznia 2013 15:01
natip, Rodzinie rozdawaliśmy jakieś 5 miesiecy przed slubem, znajomym ok 2-3 miesiące w miarę możliwości.
Ja już teraz wszystkim mówię kiedy jest nasz ślub, żeby nie byli zaskoczeni i sobie wakacje zaplanowali z uwzględnieniem nas, o ile chcą przyjść oczywiście. Rodzinie rozdamy zaproszenia w czasie Wielkanocy, bo wszyscy będą w jednym miejscu, a dla znajomych chyba zrobimy imprezę i też wtedy damy. Wolałabym nie jeździć po ludziach i każdemu z osobna dawać, szczególnie jeśli chodzi o znajomych, a dużo ich będzie.

ash, dzięki za linka, może to dobra myśl żeby gdzieś w Warszawie kupić a nie przez allegro.
Dzionka znajomi zamawiają zaproszenia od nich http://projektslub.blogspot.com Trochę coś innego niż te wszystkie wycinanki, esyfloresy, serca i motylki.
My zaproszenia dajemy 2-3 miesiace przed 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się