Praca przy koniach za granicą załatwiana przez pośrednika

Na pewno to nie sa moje oczekiwania. posrednik mnie wyrobil.na swieta mialam zjechac,a tu co?mialobyc 8h pracy a mam 10 i nieraz dluzej,1dzien w tyg wolny.zbiore kasy do 15i spadam.
Ja szukam pracy w niemczech. Fajnie jakby byla praca przy koniach. Moge robic wszystko z wyjatkiem wywalania gnoju i zakezdzania mlodziakow. Moge wyjechac od 1 stycznia. Jak ktos ma info prosze na priv.
to co w takim razie chcesz robić? siedziec w biurze ? :O
Kinia16322, Jest sporo ofert dla luzaków, bez wywalania gnoju, sama byłam w takiej pracy, do moich zadań należało czyszczenie koni, lonżowanie, spacerowanie z nimi, wypuszczanie na padoki i wprowadzanie na bieżnie oraz czyszczenie sprzętu. Od karmienia i sprzątania boksów był stajenny.
Myszata, Wystarczy dobrze przestudiować Yard and Groom, zalogować się, stworzyć swój profil w którym zaznaczysz jakie są Twoje umiejętności i jakie wymagania oraz dołączyć foty. Zobaczysz, że pracodawcy sami będą pisać do Ciebie maile z propozycjami.
**Ola**  Dziękuję za zrozumienie i poradę. Są jeszcze życzliwi ludzie na tym forum. Bardzo mi pomogłaś, dziękuję  :kwiatek:
Witam,

dostaliśmy z chłopakiem propozycję pracy w stajni Reitstall Herzog w Hohentengen, Baden-Württemberg, Niemcy
dla nas ta propozycja jest bardzo atrakcyjna, ale nie mogę nigdzie w necie znaleźć informacji o tej stajni, czy ktoś z Was może o niej słyszał/zna?

ile zarabiacie jako groom w Niemczech?
Ja zarabiam 1100 Euro
Nasicc to nie masz co marudzic, to dobra kasa. Jakie masz warunki zapewnione? Mieszkanie, wyzywienie?
Mam mieszkanie,wyżywienie we własnym zakresie,60h tygodniowo,najgorsze jest oddalenie od sklepów,bo mieszkam na takim wypiździjewie,gdzie w soboty jak mam wolne to w jedną stronę autobus jedzie a w drugą już nie wraca
Kasa całkiem dobra. Pod koniec stycznia przyjeżdża do mnie znajoma, dostała pracę w państwowej stadninie i zaproponowali jej 1000 euro na rękę + darmowy boks dla jej konia (tu myślę kolejne 250-300 euro) + darmowe uczestnictwo we wszystkich kursach przez nich organizowanych, pomoc w rozwoju ze strony trenera pracującego na miejscu. Uważam, że są to na prawdę fajne warunki współpracy. Załatwiając jej tą pracę byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, wszystko bez problemu, chcą w jakimś stopniu inwestować w rozwój pracownika, nie mają żadnych problemów by znajoma miała wolny co drugi weekend na dojazdy do szkoły. Pozytywnie. Dla porównania w pensjonacie, w którym stoję ze swoimi końmi stajenna-groomerka dostaje 900 euro na rękę, za boks dla swojego konia płaci sama.. Nie ma reguły, ale z prywatnymi stajniami różnie bywa...
Ja mam 1200, plus umowę, a do tego mój TŻ dostaje 500 za to że mi pomoże rano czasem boksy wyrzucić i jeden dzień wolny mnie zastąpić. Jak na razie jest na etapie poszukiwania drugiej pracy 🙂 7 kopytnych, mieszkanie, śniadania darmowe a z obiadów zrezygnowałam bo paskudne były a poza tym diety się twardo trzymam  😁 Od 2 dni, ale nie ważne, trzymam się 😀 Przy czym szefowa cały czas na urlopie siedzi, albo się gdzieś wozi, w ten wtorek wylatuje na miesiąc do Ameryki w interesach. Żyć nie umierać, aczkolwiek po sąsiedzku znajomy ma 5 koni, w tym jednego emeryta, które sobie jeździ, skacze, dostał możliwość startu w zawodach a na rękę bierze 2000... Można na prawdę dobrze trafić, ale trzeba szukać, dzwonić, pytać... Bo wdepnąć w gowno nie trudni...
dodzilla ale fajnie! 🙂 W której części Niemiec pracujesz? Herzogenrath? Jeśli tak to musimy się spotkać, bo mam niecałe 60km do Ciebie 😉
Dalej męczę tą mieścinkę 😁 Centuria, nie znam stajni, ale mówię ci, jedź. Pewno handlówka, jak większość, ale jak już się zaczepisz, i wytrzymacie ten szok kulturowy to wam się pewno poszczęści 🙂 A jak nie, to zacisnąć pasa i szukać, szukać, szukać... Kiedyś się trafi dobre miejsce.
Grzesiek, no nie wiem czy mój J. zazdrosny nie będzie 😁
ja zaczęłam powoli się rozglądać za pracą na wakacje, mogę wyjechać w sumie na 4 miesiące więc mam nadzieje, że coś znajdę chociaż odnoszę wrażenie, że jeszcze trochę za wcześnie bo wszyscy chcą asap  😵 ale mam też kilka obietnic, że jeśli coś będą mieć wolne miejsce to odezwą się bliżej czerwca ...

edit. gdyby ktoś szukał pracy jako groom w Holandii to proszę o kontakt na pw 🙂
Fajnie by było jakby nam sie udało wreszcie wyjechac. Pracę próbujemy znalezc przez Yard & Groom bo nikogo znajonego za granica nie mamy.
Dla mnie najgorszym problemem jest to, że mam tu konia... myśl o sprzedaży go przeraza mnie, ale jesli chcemy wyjechac na dluzej to tez bez sensu go trzymac... jestem rozdarta... 🙁
Centuria mam ten sam problem....
Centuria z tego co widziałam to twoje kopytne młode, jak posiedzi pół roku bez pańci a w dobrych rękach to się jej nic nie stanie, a po tych kilku miesiącach może ci się uda ją tam na własną rękę gdzieś zakwaterować  :kwiatek: Bądź dobrej myśli i szukaj.
Tylko, że my chcemy wyjechać nie na kilka miesięcy a na kilka lat... Kupując konia byłam jeszcze studentką pełną nadziei, że znajdę pracę w kraju. No ale jest jak jest...
No ale zobaczymy, najpierw trzeba zobaczyc czy coś z tej pracy będzie.
delta   Truth begins in lies.
07 stycznia 2013 21:39
Centuria, zawsze możesz konia przywieźć do siebie. Ja swojego przywiozłam i stwierdziłam, że jak przeżył takie podróże (ja byłam bardziej nerwowa niż on) to nic mu już nie jest straszne (no może po za traktorami niemieckimi 😀)
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 stycznia 2013 17:46
Centuria, jeśli szukacie czegoś na dłuższy czas, to może po prostu zostaw na ten moment konia w Polsce? Będziecie bardziej mobilni, a przecież bardzo możliwe, że pierwsza praca nie będzie Waszą docelową - czytając ten wątek można się przekonać, że oszołomów wśród pracodawców nie brakuje. A kiedy już znajdziecie miejsce, gdzie będziecie chcieli zostać, to na pewno bez problemu przywieziesz konia do siebie - jeśli nie do stajni gdzie będziesz pracować, to do jakiegoś pobliskiego pensjonatu. Wg mnie tak byłoby Wam o wiele łatwiej.
Tak też robię. Koń zostaje pod opieką rodziców na razie, w stajni przydomowej, więc wiem, że bęzie mu dobrze. Decyzja co z nią zrobić odłożona na potem. A my jedziemy... oby się tylko z pracą powiodło... Dzięki za wsparcie  :kwiatek: , pewnie nie ja jedna mam takie rozterki...
Czy ktoś może pracuje w Stanach ? Są oferty pracy za wielką wodą? Jak z wizami ?
Dostałam parę ofert pracy z Wielkiej Brytanii , całkiem fajnych, jednak wolałabym pracować w USA.
Jeśli ktoś były na tyle życzliwy,żeby podzielić się  doświadczeniami z wyjazdem  to bardzo proszę na PW  :kwiatek:
....
Lotnaa   I'm lovin it! :)
18 stycznia 2013 10:13
orepi , że oferty "som" to wiemy.
Tyle, że Y&G to strona brytyjska, a Brytyjczycy nie mają takich problemów z wyjazdem do US jak Polacy.
Też kiedyś się zastanawiałam, jakie są możliwości wyjazdu. Wielu zawodników z Europy zimę spędza na Florydzie, ale zazwyczaj preferują luzaków którzy nie muszą przechodzić przez całą żmudną procedurę uzyskiwania wizy itd...
Jeśli chodzi o wizę, to procedura jest skomplikowana, Twój pracodawca musi przedstawić dokumenty potwierdzające jego dochody oraz zobowiązać się do "sponsorowania" Ciebie. Jeśli całą dokumentację przedstawi się prawidłowo, nie powinno być problemu z wizą i jej otrzymaniem. Można i na turystycznej, jest o wiele łatwiej i taniej, ale nie można siedzieć dłużej niż 6 miesięcy i jest to na nielegalu. No i jak ktoś przyłapie to od razu visa frauding i ban na min 2 lata (czasem dożywotnio) na wjazd do USA. Ja mam inne pytanie, przeczytałam kilka wątków, może słabo szukałam, ale nigdzie nie mogłam tego znaleźć... Czy ktoś z Was pracuje/pracował w USA jako instruktor? Wiecie jakie papiery trzeba sobie wyrobić, co oni tam uznają a co nie? Planuję przeprowadzkę na stałe (ślub) a niestety moje studia mi nie uniemożliwiają pracy za granicą...
orientuje się ktoś jaki jest podatek dochodowy w Norwegii?
12.000 NOK butto to ile by to było netto?
czy to dobra stawka za pracę za 8 godz dziennie, 6 dni w tygodniu?
Martucha, wyplate masz opodatkowana na 36% ale jest tez ciut mniejszy, ale nie powiem jakie trzeba spelnic warunki
12000 tys brutto na miesiac powiadasz, hmmm to jakies 8-9 na reke.
Jak na pelny etat to malutko i to bardzo
konia44 dziękuję  :kwiatek:
edzia69   Kolorowe jest piękne!
22 stycznia 2013 18:56
Jak dostawałam 14 tys i na rękę 10,500. jak jesteś kilka miesięcy tylko to prawie całość dostaniesz od urzędu z powrotem. Wiec już się opłaca. Żeby dostać więcej musisz mieć prawo jazdy na ciężarówkę i duzo jeździć. Znam duzo osób w Norwegii, przed jedna stajnią mogę Cię ostrzeć, odezwij się do mnie na PW.
Cocker   "Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem"
22 stycznia 2013 19:15
Witam Was, mam takie pytanko czy wyjeżdżając np. na wakacje do pracy za granicę muszę znać język? Nie ma możliwości pracy za granicą bez języka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się