Dzisiaj na obiad ...

yga   srają muszki, będzie wiosna.
18 stycznia 2013 12:17
Kochane, mój sobie dzisiaj zażyczył ryby.
Szukam ciekawych przepisów, większość zapiekanych z serem, a nie powiem, że zalezy mi na czyms mniej kalorycznym  😉
Chyba że po prostu swojego  kawałka nie posypie startymi żółtymi kaloriaaaami.

Znacie jakieś inne fajne sposoby na zrobienie ryby? najlepiej zapiekanej?
z warzywkami w folii najczesciej zapiekam, zero tluszczu 🙂 zdrowo i smacznie, ziolkami tylko trzeba posypac🙂
yga a może tak: wymieszać 200 gr ricotty z 4 jajkami i łyżką parmezanu (opcjonalnie). Oczywiście sól i pieprz. Do tego możesz dorzucić dowolną rybę w kawałkach. Ja daje jeszcze szpinak, oliwki i pomidory. Właściwie można wrzucić do tej masy cokolwiek. Wlewam do foremki (dobrze jak jest teflonowa, jeśli nie to lepiej wyłożyć papierem do pieczenia. 35 min w 180 stopniach
U mnie też rybnie: curry z okrą i rekinem 🙂
u nas żeberka pieczone do tego zapiekane ziemniaczki i duszona marchewka
Już wiem co tak ładnie pachnialo  🙂
Szukałam Piotrka i od razu glodna się zrobilam 😉
Lena, z rekinem? gdzie dorwałaś rekina?  🙂
Lena, skąd bierzesz pomysły na dania? Twoje są zawsze totalnie oryginalne, dla mnie czasem wręcz orientalne. Ty chyba średnio tolerujesz schabowego w panierce z ziemniakami i kapustą. Normalnie moje obiady to jak z ciemnogrodu jakiegoś przy twoich 😁
Ja dzisiaj mini pizza na cieście z płatków owsianych, z plasterkiem szynki i warzywami. Wywaliłam pół bo się zjeść nie dało 🥂 J. dostał zasmażane ziemniaczki z szynką, dwoma sadzonymi i serem, polane majonezem z keczupem. Wrrr, nie ogarniam, jakim cudem ten człowiek potrafi to przetrawić, a chudy jak szczapa... Ja chyba od powietrza tyje :/ A jutro sznycel z mięsa woł-wiep z cebulą, jajkiem i musztardą, podany z buraczkami i ziemniakami zapiekanymi dla J. a dla mnie z 3 łyżkami owsianki czosnkowej na wodzie. Pyyycha  😍
Hi, hi. Ja dziwna jestem 😉

A tak na poważnie: rekina kupiłam w promocji w Makro, mrożonego, oczywiście. Niewiele ponad 20zł za kilogramową torbę, więc nie zrujnowałam się jakoś strasznie.

Co do preferencji kulinarnych, to ja się nie nauczyłam gotować w domu, jak większość normalnych kobiet w tym kraju. Gotuję dużo dań jednogarnkowych ze względów praktycznych, bo łatwo odgrzać i robota ta sama, czy gotuję 2 porcje, czy 10. A że jestem zakochana w kuchni indyjskiej, gruzińskiej i śródziemnomorskiej, to gotuję ciągle jakieś dziwadła 😉
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
18 stycznia 2013 22:42
U nas dzisiaj po poznańsku - polewka i pyry z gzikiem, ale żeby było "pyszniej" to pyry w mundurkach  😜
u mnie też dzisiaj rybnie: łosoś z salsą paprykową z puree ziemniaczanym z pomarańczą i miętą 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 stycznia 2013 11:25
Horciakowa podaj przepis na te pyry z gzikiem 😀 z czym to najlepiej jeść? Nigdy tego nie jadłam, a mam na to ochotę ... 😀 nie wiem czemu 😀

A ja dzisiaj makaron ryżowy + leczo  🏇
Lena, a masz jakieś pomysły na lekkie jadnogarnkowe dania? Chętnie z mięsem lub rybą, bo mój się żarcia dla krów nie tknie, a mi się już nie uśmiecha gotowanie codziennie dwóch obiadów  😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 stycznia 2013 12:19
dodzilla a leczo + kurczak np ?
Lena, a masz jakieś pomysły na lekkie jadnogarnkowe dania? Chętnie z mięsem lub rybą, bo mój się żarcia dla krów nie tknie, a mi się już nie uśmiecha gotowanie codziennie dwóch obiadów  😉


Pomysły są nieskończone, zależnie od tego, co lubicie. Polecam dania indyjskie typu curry - jako baza kurczak lub ryba właśnie, do tego warzywa, przyprawy, czasem mleko kokosowe. Nietłuste, nieciężkie, można zjeść z ryżem lub pieczywem. Alternatywnie wszelkie wariacje na temat leczo właśnie, strogonova itp. Często biorę kurczaka, warzywa i np. pomidory w puszcze, doprawiam "na śródziemnomorsko" i też wychodzi nieźle. Miłym dodatkiem są też pieczarki, np. bardzo lubię gulasz z indyka z pieczarkami i marchewką - proste i smaczne.

Fajnym jednogarnkowcem jest też "żerkoje" ( przepis od kumpeli z Ukrainy ) - zaczynasz jak zwykły gulasz wołowy, a gdy mięso jest prawie miękkie, wrzucasz na wierzch garnka pokrojone ziemniaki, solisz, podlewasz wodą, żeby je zakryła i gotujesz, aż zmiękną. Zupełnie inny smak ziemniaków gotowanych razem z mięsem, niż kiedy gotuje się osobno, chociaż oczywiście zależy, co kto lubi 😉
Do tego mozna dolozyc wszelkie zapiekanki - z ryzem, makaronem lub ziemniakami, troche warzyw, kurczak lub indyk w kosteczke do srodka i ready🙂
Dzisiaj pierogi z bryndzą i słoninką- tłuuste ferie na Słowacji.
Krem z dyni ze szpinakiem i mlekiem kokosowym.
Horciakowa pochodzę z poznania i uwielbiam pyry w mundurkach, pyzy i gzik  😜

Do dań jednogarkowych dorzucę fasolkę po bretońsku, proste, niedrogie danie, a bardzo pożywne i  pyszne. Zwykle gutuję duży gar takiej fasolki i część pakuje do słoików, potem wystarczy tylko podgrzać na szybki obiad lub kolacje.

Natomiast dziś będą warzywka z patelni i marynowana karkówka, pieczona w piekarniku na blaszce. Jutro planuję pieczoną, faszerowaną paprykę mięsem mielonym z pomidorami i tartym, żółtym serem.
a u mnie dzis uwaga uwaga... burger king  😜 chodzi za mna od rana i wymyslne specjalny nie dadza mu rady 😀😀😀
😉 a co to takiego???
Mazia   wolność przede wszystkim
25 stycznia 2013 11:36
BURGER KING to taki McDonald's  😉
U mnie dziś tylko pomidorowa z ryżem, brak pieniędzy i czasu, ale jutro zrobie kurczaczka lub żeberka mniammm;-)
no, lepszy mcdonald😉 kotlet przynajmniej nie smakuje jak papier toaletowy😀
burdel king chyba  😁

u mnie dzisiaj filet z kurczaka ze szpinakiem w środku i surówka. Gotowiec ze sklepu połączonego z restauracją.
Dzisiaj mi się trafiło na świeżo zrobione, których nie włożyli jeszcze do lodówki. Nawet nie musiałam odgrzewać w mikrofali  🤣
ovca   Per aspera donikąd
25 stycznia 2013 11:53
Kotleciki z cukinii i kukurydzy z surówką z czerwonej kapusty i ciemnym ryżem  😜
baffinka ale co ja poradze ze on pelza w mojej podswiadomosci od sniadania i powtarza 'zjedz mnie' 😀
robakt   Liczy się jutro.
25 stycznia 2013 11:59
Placki ziemniaczane ze śmietaną 🙂
Faith ależ ja Cię doskonale rozumiem  😀 sama też tak mam, tylko trochę za często  😁
Mazia   wolność przede wszystkim
25 stycznia 2013 12:47
jak dobrze zrobić szpinak do obiadu? żeby był smaczny?
ale jako co? zielenine, farsz, danie glowne?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się