dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

witam. temat wątku bardzo ogólny, żeby mogło z niego korzystać większe grono osób. chodzi o wszelkie dodatki do pasz, które w jakiś sposób polepszyłyby zdrowie, kondycje, samopoczucie konia.



mi zalezy na Waszej opinii na temat dodatkow, ulatwiajacych budowanie mięśni. nie chodzi mi tu o suplementy ani o preparaty zbyt ingerujące w naturalną gospodarke mineralna organizmu. szukam czegos, co wzmocni konia podczas treningu i dostarczy witamin i skladnikow niezbednych do budowania miesni. ma to byc pomoc, a nie środek.

na allegro znalazlam takie oto cos:
http://www.allegro.pl/item480200920_foran_v_s_l_liquid_mocne_i_rozwiniete_miesnie.html

co myslicie? stosowal to ktos?
jakie dodatki podajecie swoim koniom?


druga rzecz, nad ktora sie zastanawiam to Chevinal Plus
wiem, ze to dobry srodek i czytalam opis dzialania, ale chcialabym jeszcze poznac opinie uzytkownikow - jaki Waszym zdaniem ma wpływ na konia? W czym najbardziej pomaga? Jakie zmiany zaobserwowalicie po zastosowaniu Chevinala?
ja ogiera trzymałam na Chevinalu , koń sie super błyszczal - sierść szybko z zimowej zmienił na letnią. Miał chęc do pracy , dobrą kondycje i ogólnie jego samopoczucie było bardzo dobre .
A ktos podawal Pro Pell Cortaflexu dla koni?
ciska - bo Chevinal jest taki bardzo ogolnie polepszajacy zdrowie, nie?
tak , to sa takie ogólne witaminy
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
16 listopada 2008 16:14
havana chevinal plus to po prostu witaminyt w plynie, tyle ze z 'wyzszej polki' i skomponowane z mysla o koniach w treningu.

ja podawalam ostatnie kilka miesiecy.
do tego przez jakis czas body builder ('budyn'), bo ogr mial duzy problem ze schowaniem zeber,jak by nie jadl byly na wierzchu.
do tego musli dla koni wchodzacych w trening (sport musli havensa glownie)

+kilka innych rzeczy 😉

calosc dala rewelacyjny efekt w polaczeniu z regularna praca. zeber u konia nie uraczysz,miecha tez przybylo sporo.

w planach mam przetestowanie aminorala eggersmanna i oleju ryzowego w polaczeniu z nasionami kozieradki
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 listopada 2008 16:20
Asds ja podawałam, konio wyglądał dobrze (ale on w sumie zawsze wygląda dobrze 😉 ), jakiś super specjalnych efektów działania nie widziałam.
Ja troche od tematu.
jak podawać i w jakich ilościach świeży czosnek?
"w polaczeniu z nasionami kozieradki "
a na co są te nasiona? czytałam gdzieś kiedyś, że na budowe mięśni? gdzie to dostać? z tego co pamiętam podawać 2 łyżeczki dziennie(?) na pisiłek(?)
Ja też podaję chevinala i bardzo polecam. Zaraz właśnie zamawiam drugą butlę 🙂 Koń czuje się dobrze, świeci się jak głupi i szybko regeneruje po treningu. Myślę, że na sezon zimowy jak najbardziej wskazane. Chociaż w sumie nie wiem jak to by było bez chevinala, bo podaję go koniowatemu odkąd go mam. No ale jest dobrze 🙂
A jakie polecacie dodatki witaminowe dla źrebnej klaczy w 5 miesiącu ?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
16 listopada 2008 18:47
eni a dajesz otreby i marchew?
marchew i jabłka daje codziennie ale chciałabym podawać coś jeszcze z gotowych preparatów witaminowych. Klacz dostaje też musli.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
16 listopada 2008 19:19
korsik- na allegro ktorys sklep wystawia 'zestaw na miesnie'- olej ryzowy i wlasnie rzeczona kozieradke. a ze ja uwielbiam dosypywac,mieszac itp to zamowilam na probe. a przepis na opakowaniu ponoc-jutro pewnie dojdzie to bede wiedziala cos konkretniej 🙂
dzieki dziewuszki za odpowiedzi

prawdopodobnie wiec dolacze do grona szacownych uzytkownikow Chevinala\😀/
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
16 listopada 2008 20:06
jablka nie koniecznie, a w jakiej ilosci dajesz marchew? bardzo dobre sa otreby pszenne
otreby są dobre jak klacz karmi źrebaka
Ktoś moze stosował jakieś witaminy Ovatora?
Ja też jestem ciekawa opinii o Ovatoru oraz ew. Muhlendorf. Zwykłych witaminach dla konii pracujących.
Ja dopowiem kilka słów o Foranie.
Mają naprawde dobre preparaty dla koni.
Ci którzy zaczęli stosować np Chevinal plus czy Shy Feeder B, Ost-O-Flex rzadko od nich odchodzą.
Generalnie moim zdaniem te preparaty to dobry stosunek składu-dawkowania i ceny.

Eni
ja podałabym PLUSVITAL Equine Breeding Syrup lub NAF YoungStock Supplement (ten pod koniec ciżąy).
Marchew daje ok. 0,5-1 kg dziennie (dodam ze to jest kuc ) . O otrębach też słyszałam że są dobre gdy klacz jest karmiąca wiec narzazie tego nie wprowadzałam. Większość preparatów i pasz jest dla klaczy będących w końcowych miesiącach ciąży, a Ja szukam czegoś by uzupełnić jej niedobory witamin ale tez z nimi nie przesadzić.

Dzięki szemrana,zaraz sobie o nich trochę poczytam to może sie zdecyduje 😉
U mnie dwa konie aktualnie dostają witaminy w granulacie Ovatora. Obydwa mają super sierść gładka,lśniąca. Ogólnie za tą cene uważam je za dobre witaminy. Dostają od ok. miesiąca
budynio   powrót do świata dźwięków!
17 listopada 2008 19:57
powiedzcie, czy są jakieś sprawdzone witaminki dla źrebiąt po 6 mcu? dodam że cena nie gra roli.
czy podawał ktoś plusvital?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
17 listopada 2008 20:37
eni,rozmawialam z weterynarzami i pod koniec ciazy tez otreby sa bardzo dobre. co do ogolych witamin dobre sa pavo vital starcza na dlugo i widac roznice m.in po siersci
a dla mnie od pavo duzo lepszy jest chevinal ( tez jest w peletkach) i Marstall Force
Zdecydowanie Marstall Force, w tych w mikro-granulacie 😉

Z płynnych tylko Chevinal 😉

Oczywiście -> IMHO 😀
zamowilam Chevinal🙂😉 juz sie nie moge doczekac, jak przyjedzie🙂😉 jeszcze sie tak zastanawialam nad tym olejem ryzowym, ale nie chce przesadzic, wiec narazie poczekam, zobacze jak kobylka zareaguje na chevinalek
prócz chevinala zadowolona byłam z orlinga, ale ich produkty też nie są tanie..
ja też wzięłam ostatnio Chevinala i efekty są rewelacyjne. Przy moim dawkowaniu, baniak 5 litrowy starcza na 200 dni. A kosztuje śmieszne pieniądze. Jak dla mnie baja 🙂
no wlasnie - strasznie to tanio wychodzi. przy maksymalnej dawce wychodza ponad trzy miechy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się