Książka skarg i wniosków

Znowu przyszłam marudzić na temat zdjęć. Za mały dla mnie ten odgórnie przyjęty rozmiar 800x600.
I nawet photobucket tak uważa, bo zdjęcia pomniejszone do tego wymiaru, wstawione na serwer, na forum i tak się pokazują jako większe.

Z resztą skrypt forum pokazuje zdjęcia jako 640. A inni wstawiają jako załączniki i w ogóle widać tylko miniaturkę. Aż się odechciewa oglądać.
Robimy piękne sesje, z końmi, z psami. Inwestujemy w lustrzanki, a później i tak takie byle co trzeba zaprezentować.

Przecież już na pewno przynajmniej 90% forumowiczów korzysta z łącz, gdzie strona nie ładuje im się godzinami, a monitor ma rozdzielczość natywną dużo większą niż 800x600.

Może warto pomyśleć nad zmianą regulaminu i zmianą skryptu? Niechby się pokazywały jako co najmniej 800. A najlepiej 960. A same w sobie niech mogą mieć do 1600, żeby po otwarciu można było coś na tym zdjęciu zobaczyć, żeby miały lepszą jakość, ostrość.
I bez tego wstawiania zdjęć w załącznikach. Chcesz pokazać zdjęcie to wstaw w post, a nie że trzeba każde odklikać, żeby je zobaczyć.

Pomarudziłam, howk.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 stycznia 2013 10:41
Facebook też twierdzi, że 800x800 to mało, zwłaszcza przy poziomych zdjęciach.
Z drugiej strony jak czytam rv na komórce to większe zdjęcia= większe zużycie transferu. Przydałaby się wersja mobilna re-volty gdzie zdjęcia zmieniałyby się w linki do kliknięcia- wtedy jak ktoś chce zobaczyć to klika a jak nie to mu nie żre to transferu 😉
Co do 960 zgadzam sie jak najbardziej, ale uwazam, ze 1600 to juz lekka przesada 😉 Forum rozjezdzaloby sie makabrycznie. Na codzien korzystam z netbooka, wiec i tak zdjecia 800 otwieraja mi sie rozszerzajac forum. Moim zdaniem 1000 to powinien byc max.
O wersja mobilna to druga sprawa.

Ale proszę, proszę, proszę o poddanie pod przemyślenie tematu większych zdjęć. Zwyczajnie szkoda bardzo dobrych fotografii.
960, żeby było widoczne, czyli wtedy forum nadal będzie się dobrze czytać. Ale żeby po dodatkowym kliknięciu otwierało się w większe i lepszej jakości.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 stycznia 2013 11:22
Myślę, że nawet 960 sporo da, zawsze to łatwiej, ja np. wolę użyć zdjęć z fb niż wrzucać na photobucketa czy nawet rv galerię bo na fb wrzucam normalnie, dla siebie, dla znajomych i jest szybciej skopiować stamtąd link niż wrzucać zdjęcia na 2 serwery 😉
Misskiedis, ale znowu nie każdy ma konto na facebooku i nie będzie widział Twoich zdjęć.
Misskiedis, ale znowu nie każdy ma konto na facebooku i nie będzie widział Twoich zdjęć.

Jak jest wklejony sam odnosnik bezposrednio do zdjecia, to kazdy bedzie widzial zdjecie. Co innego jak jest link do galerii 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 stycznia 2013 16:19
Tak jak Kajula pisze, ja dawałam [ img ] i bezpośredni do zdjęcia i wszyscy widzieli 😉
Czy ktoś z moderatorów lub administrator mógłby się odnieść do propozycji?
Ascaia, moderacja w zaden sposob sie do propozycji odniesc nie moze, bo to nie od nas zaleza takie decyzje. my tu tylko sprzatamy. jesli chcesz, zeby ktos sie odniosl musisz kierowac sie do administracji forum.
Oki, dziękuję.
root   szef wszystkich szefów
29 stycznia 2013 16:22
Dla mnie technicznie to nie jest żaden problem, żeby zdjęcia były w dowolnej, oczywiście rozsądnej rozdzielczości.
Z tego co wiem, to niechęć do dużych obrazków zgłaszają osoby, które mieszkają w rejonach gdzie internet przynoszą listonosze i gołębie pocztowe 😉 Czytaj - działa powoli. Pytanie tylko na ile to rzeczywiście problem.

Garść statystyk:
- Stałe łącza (neostrada, upc, netia, multimedia itp) ma około 55% użytkowników re-volty
- Internet komórkowy (play, orange, itp) około 15%
Reszta to inne, nierozpoznane, małe sieci o trudnym do przewidzenia statusie. Problem z obrazkami może dotyczyć więc osoby mające internet komórkowy, bo tam często liczony jest transfer.

Rozdzielczości:
1366x768 - 25,5%
1280x800 - 17,4%
1024x768 - 7,8%
1280x1024 - 6,6%
1440x990 - 4,5%
1024x600 - 4,0%
1920x1080 - 2,9%
1680x1050 - 2,8%
320x480 - 1,7%

Czyli osób którym większa rozdzielczość jpgów może przeszkadzać jest też około 15%. Z tym, że to nie muszą być te same osoby co mają wolne łącze. Poza tym jest skrypt na forum, który zmniejsza wyświetlany rozmiar obrazków i dopiero kliknięcie powoduje powiększenie. Czyli nawet jeśli ktoś ma mały ekran, to nie powinno mu to rozjeżdżać strony dopóki nie kliknie w powiększenie.

Realnie rzecz biorąc 15-20% użytkowników może mieć problem z większymi obrazkami, reszta powinna to przeżyć, albo nawet być zadowolona.
Pytanie na ile jedni mają się dopasowywać do drugich, i dlaczego 🙂

Z tego co pamiętam to to ograniczenie było przeniesione jeszcze z zamierzchłych czasów starej volty. Jest to ograniczenie nałożone "oddolnie" czyli na podstawie uwag użytkowników. Jeśli chcecie to zmienić, to również można to zrobić oddolnie - podyskutujcie, zróbcie jakieś głosowanie albo coś takiego 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 stycznia 2013 17:24
Ja jestem jak najbardziej za.
ja jestem za zwiekszeniem ale do max 1000x1000.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 stycznia 2013 09:12
Wszyscy są za większymi zdjęciami, a tylko dwie osoby odezwały się w związku z odświeżeniem forum i ulepszeniem go.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
30 stycznia 2013 09:37
Proponuję zrobić ankietę i temat szybko stanie sie dość klarowny  😉. Oczywiście za zgodą administracji.
To może na razie z ankietą o większe zdjęcia się wstrzymać?
Jeśli zdecydujemy się na nowy soft to wtedy będzie można dyskutować o wielkości wstawianych fot.
(no i muszę się przyznać, że chyba nie umiem zrobić ankiety  😡  😉 )
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 stycznia 2013 10:15
Ascaia, jak wejdziesz w dział np Towarzyskie to masz na pasku "przeczytane", "powiadom" , "nowy wątek", "nowa ankieta".
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 stycznia 2013 16:36
Wszyscy są za większymi zdjęciami, a tylko dwie osoby odezwały się w związku z odświeżeniem forum i ulepszeniem go.


JARA, przyznam szczerze że zwykle korzystam z "pokaż nowe odpowiedzi" i "ulubione wątki" i gdybyś tu nie napomknęła że na towarzyskich jest dział to bym nawet nie zauważyła, zwłaszcza że podklejony 😁

Zagłosowałam i idę dopisać życzenia co bym chciała 😉
Nie jestem pewna czy to dobry wątek ale nie znalazłam nic bardziej obpowiedniego.
Ja chciałam zgłosić ze mimo zaznaczonej opcji "ukryj adres email" nadal jest on widoczny.. i mimo odznaczonej opcji powiadomien na maila nadal dostaje mailaez powiadomieniami o kazdej nowej wiadomosci na re-volcie. Strasznie mnie to juz denerwuje i nie wiem co mam z tym zrobic :/ jakies pomysly?  :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 lutego 2013 15:52
Juliakulia, ja nie widzę twojego maila, jest ukryty 😉
spam użytkownika  Klaudynka_K1 na ogłoszeniach
Dołączam do skargi. Przeglądanie ogłoszeń to koszmar, użytkowniczka urządziła tu sobie darmowe allegro. Da się z tym coś...?
owszem, da sie. ale admin musi o tym wiedziec. czemu nie uzyjecie opcji "zglos do"?
ja nie użyłam, bo nie wiedziałam że jest podstawa. wyglądało mi, że ta upierdliwość jest całkiem legalna.  dzisiaj już sobie tej przyjemności nie odmówię.
Gillian   four letter word
13 marca 2013 14:26
ciekawa sprawa, zgłaszam do moderatora post i wyskakuje mi hacking attempt 🙂
Widocznie system wyczuł Twoje intencje 😀
efeemeryda   no fate but what we make.
22 marca 2013 18:25
proszę o pomoc, rozjechałam forum i nie umiem tego naprawić  😡
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,60588.msg1724303.html#new
juz
efeemeryda   no fate but what we make.
24 marca 2013 12:03
dziękuję  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się