Dopasowanie siodła

Kosteczka, a może cofnij siodło.
Zobacz, jak jest położone siodło anai.
Gdyby anai osiodłała tak jak Ty, wyglądałoby pewnie podobnie  😉
Nie orientuje się ktoś, jak wypada standartowy łęk w Passierze GG ??? 33 - jaki to będzie rozmiar?

Lub ewentualnie, jak ma się rozmiarówka passierów do euroridingów

Prooosze o pomoc  :kwiatek:
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
28 stycznia 2013 20:42
Orientujecie się może ile kosztuje poszerzanie dobrego siodła/zwężanie siodła Prestige?
Z góry dziękuję  :kwiatek:
Czy mogłabym prosić o ocenę? Czy siodło jest dobrze dopasowane jeśli nie, to co jest nie tak? Z góry dziękuję :kwiatek: (ten róż to przegrany zakład hłe hłe, nie żebym się tłumaczyła ale to chłopak :P)
Jestem zielona w dopasowywaniu siodeł, więc dużo ci nie powiem, ale już na pierwszy rzut oka widzę, że siodło leci do tyłu. A tak a propos jeśli chcesz prosić o porządną ocenę, to zapoznaj się z zasadami dodawani zdjęć do tego wątku i zrób nowe foty.
Ok, zrobię. Też mi się tak wydaje, że leci do tyłu ale zanim nie zaczęłam czytać tego wątku, nie widziałam w tym nic złego... i chciałam się dowiedzieć czy jest bardzo bardzo źle. Chyba zdecyduję się jednak na siodło szyte na miarę od Pana Andresza bo ma wrażenie, że inaczej każde będzie tak leżało :/ Czy ktoś wie ile czasu czeka się na siodła od Pana Andresza?
martkagd siodło ewidentnie leci na tył.  (edit. chociaż tak patrzę, to zdjęcie chyba pod lekkim kątem zrobione co może przekłamywać obraz)
Wyciąg podkładkę spod niego, przesuń z 10cm do tyłu (popręg mniej więcej dłoń od łokcia, a u Ciebie jest w ten łokieć wciśnięty) i zrób zdjęcia na gołym koniu  😉
Wtedy da się w miarę ocenić.
PUMA , dziękuję bardzo za radę, tak zrobię  :kwiatek:
Ok, zrobię. Też mi się tak wydaje, że leci do tyłu ale zanim nie zaczęłam czytać tego wątku, nie widziałam w tym nic złego... i chciałam się dowiedzieć czy jest bardzo bardzo źle. Chyba zdecyduję się jednak na siodło szyte na miarę od Pana Andresza bo ma wrażenie, że inaczej każde będzie tak leżało :/ Czy ktoś wie ile czasu czeka się na siodła od Pana Andresza?


Ja na siodło szyte na zamówienie czekałam tydzień. Dokładnie po 7 dniach miałam je już w domu  😉
martkagd ja nie pamiętam do końca ile czekałam, ale obstawiam, że to mogły być 2-3 tygodnie. Na pewno mniej niż miesiąc.
Woow, Pacia to strasznie szybko, więc chyba nie mam się nad czym zastanawiać🙂 No ale czekam jeszcze na odp od Pana Andresza. Jeszcze pytanie, jak to wygląda musiałyście jechać do Pleszewa? Pleszewo przyjeżdża do klienta? Czy same mierzyłyście konia ( nie ufałabym sobie w tej kwestii..) ?
Czy wie ktoś, jakiej szerokości jest standardowy rozstaw łęku w Kiefferze Aachen? Ewentualnie gdzie mogę znaleźć taką informację, bo na stronie Kieffera aż raczyli napisać "standard", a na maila odpowiedzi brak  😤
Podobniez:
Kieffer w standardzie produkuje 1 rozmiar łęku tzn 30, jego odpowiednikiem w Prestige jest łęk 32.

Ale glowy nie dam🙂
faith, dzięki. A wiesz może, jak to się przekłada na cm/cale?

Lub inaczej: od którego do którego punktu mierzy się szerokość łęku linijką?
niestety nie mam pojecia.
Mam pytanko, było wcześniej, ale nikt nie odpowiedział. Dopasowywał ktoś już siodło za pośrednictwem firmy SOMMER?
Gillian   four letter word
08 lutego 2013 15:35
słuchajcie, poległam. Trafiło mi się do zajeżdżenia kuco-connemaro-coś, małe, krępe, okrągłe. Plecy równe, kłąb okrągły. Właściciele kupili dopasowanego Winteca, leży perfekt ale buja się na boki, powiedziałabym, że znacznie :/ jadę i czuję jak siodło podróżuje od prawej do lewej :/ założyłam mojego Passiera, bujanie się zmniejszyło ale nadal jest. Jakieś sposoby na to są? :/
Gillian a czy przy wsiadaniu zsuwa ci się na bok? Mi  w takich momentach pomógł dobrze dopasowany napierśnik myśliwski, jednak próbowałam tylko na jednym koniu i nie gwarantuję, że pomoże i tobie. 🙂
Czy ktoś wie jaki rozmiar siodła będzie najlepszy dla kuca felińskiego? Jestem zielona jeżeli chodzi o kupno siodeł, a jeżeli chcę mieć konia to muszę w takowe się zaopatrzyć  🤣
Gillian   four letter word
08 lutego 2013 16:23
zsuwa się, wsiadam ze stołka tylko przekładając nogę. Napierśnik ciasny nie będzie ciągnął siodła w przód?
U mnie jeszcze dodatkowo był problem z siodłem , które się cofało, więc zadziałało idealnie.
Wpadłam właśnie na taki superhipermega głupi pomysł, który może być skuteczny. Może założyć ten napierśnik+podogonie/forgurt.  🤣 Ale to tylko takie moje przemyślenia, nie mam pojęcia czy to by zadziałało.
Możesz jeszcze spróbować podkładkę antypoślizgową.
Wcale nie są takie drogie:
KLIK!
Tu trochę bardziej ,,wypasiona" wersja:
KLIK!
ChingisChan   Always a step ahead! :)
08 lutego 2013 20:29
Jak rozpoznać siodło lecące w tył?
ChingisChan  KLIK!!
ChingisChan   Always a step ahead! :)
08 lutego 2013 21:16
Plackowata dziękuję bardzo!
Moje siodło ze starym misiem leżało tak

z nowym leży tak.

(oba zdjęcia przed jazdą)
Czy to siodło nie leci trochę w tył? Mimo instrukcji nie mam jeszcze wprawnego oka.
Mam wrażenie, że powinnam jeszcze podczas siodłania przesunąć siodło w tył, dobrze myślę? Szkoda, że koń jest taki krótki 🙂.

Pytanie z natury subiektywnychch - kiedy z przodu, koło łopatki jest za ciasno, jak to poznać  czy już zaczyna sie robić za ciasno, czy jeszcze nie?

Nie wiem czy jasno się wyraziłam....  🤔wirek:



Podbijam pytanie toltek  👀
Możesz jeszcze spróbować podkładkę antypoślizgową.
Wcale nie są takie drogie:
KLIK!
Tu trochę bardziej ,,wypasiona" wersja:
KLIK!


a czy zakładanie żelu pod siodło, bezpośrednio na konia nie powinno zadziałać tak samo?

Plackowata

miałam tą podkładkę piankową horze - beznadzieja! po kilku jazdach zaczęła się drzeć. Pocięłam ją równo na 4 części i mam neoprenowe podkładki pod owijki elastyczne, których i tak nie używam

Lepszy był anti slip gel pad (mam CSO). Jakościowo identyczny jak acavallo.


milkiwaj

ja zawsze żel pod siodło na czaprak kładę/kładłam - teraz mam mattesa. Wg mnie działa tak samo. Latem, w mega wielkie upały, do lasu zakładałam tylko acavallo i siodło na to. Koń nigdy nie miał żadnych śladów/obtarć mimo tego, że tylko żel miał pod siodłem.
Tylko żel bez czapraka?
tereska tak. W zasadzie podobno te żele powinno się/można kłaść bezpośrednio na grzbiet. Te żele są zrobione z tego samego czegoś z czego robią takie okłady jak się człowiek poparzy, żeby chronić rany. Na mały spacer stepo-kłusowy w upały żel sprawdził się jak najbardziej. Nawet nie było jakoś bardzo mokro pod nim. Koń przeżył, cały i zdrowy 🙂
nie o tym mówię, ja na swoje konie kładę od lat żel bezpośrednio na konia, na to pad i siodło
jedyny kiepski efekt to lekko zwichrowana sierść 😉 wchodzi w te oczka żelu  😀

jak wsiadam na konie podopiecznych to wtedy ze względów higienicznych kładę żel na pad

mnie interesuje czy powinno to działać tak samo antypoślizgowo jak neoprenowy pad antypoślizgowy przytoczony powyżej, żel jest na pewno sporo mniejszy i inaczej wycięty
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się