Dzisiaj na obiad ...

jak dobrze zrobić szpinak do obiadu? żeby był smaczny?

Najlepiej z czosnkiem, mozna dodac sera plesniowego, daje bardzo dobry smak 🙂 podsmazyc cebulke i dodac. Pychotka 🙂
Mazia   wolność przede wszystkim
25 stycznia 2013 13:04
Kajula, proszę troszke jaśniej, tzn. mam kupić mrożony, tak? i taki mrożony do garnka czy na patelnie? potem czosnek i dalej gotować/smażyć ?
Mazia, ja zawsze staram sie kupic swiezy, ale jak nie ma to biore mrozony w kulkach Bonduelle, jest chyba najlepszy.

Rozmrazam zawsze tak jak na opakowaniu, pozniej dodaje podsmazona cebulke, krusze cambozole (ser plesniowy), czesto tez dodaje ricotte, przyprawiam no i wciskam obowiazkowo czosnek 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
25 stycznia 2013 13:20
Mazia, ja szpinak robie ze smiatanka, serkiem topionym, czosnkiem, jajkami, sola i na talerzu swiezo mielonym pieprzem 😉 i zjadamy po pol gara na glowe 😉
Mazia   wolność przede wszystkim
25 stycznia 2013 13:20
ok, dziekuję za info, może podsmażę na masełku (tak robię ze szczawiem)
szafirowa, szpinak rewelacyjnie smakuje z jajkiem sadzonym 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
25 stycznia 2013 13:40
Kajula, no of kors, ze jajka sadzone do tego. I frytki. I masz jeden z prze-ulubionych naszych obiadow 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 stycznia 2013 20:35
Ja dziś na obiad zupa jerzynowa  😁

Ja tam szpinak robię bez specjalnych dodatków tzn. kupuję świeży (najlepszy) , myję, suszę, płaską łyżeczkę masła wrzucam na patelnie, dowalam szpinak, czekam aż się trochę udusi, podlewam wodą, dodaję czosnek, pieprz, sól i gałkę muszkatałową. Chwilę gotuję aż "zmięknie", odlewam wodę, daję jogurt naturalny (lub grecki) i już 😀 Nie lubię dodatków serów, jajek etc ;p

Osobiście lubię pokroić pomidora w plastry i położyć na to szpinak 🙂

Podajcie mi przepis na dobre kotleciki rybne (:
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
25 stycznia 2013 20:37
Dzis naleśniki ze szpinakiem, feta i suszonymi pomidorami z sosem beszamelowym 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 stycznia 2013 20:47
U nas też szpinak 🙂 Z masą czosnku, śmietaną, żółtkiem i solą, pieprzem. A do niego ryż i łosoś pieczony w folii. Mmmmm.
I u mnie!🙂 Kotleciki szpinakowe, kasza gryczana i sałatka grecka.
Sezon na szpinak na re-v, nie ma co 😉 To dobrze, zdrowo 🙂
To ja chyba też sobie skoczę po szpinak, a co! A tak poważnie, kombinuję jakiś gulasz warzywny z resztek z lodówki. Cukinia, bakłażan, cebula, fasolka szparagowa, czosnek. Przyjmie się to razem w garnku? Czym doprawić?
mozesz zrobic faszerowanego baklazana/cukinie cala reszta warzyw jaka masz + kuskus/ryz - czyli wydrazasz warzywo ktore chcesz faszerowac, wszystko kroisz, dusisz na patelni, przyprawic mozesz jak lubisz (sol, pieprz, ziola, jakas Twoja ulubiona mieszanka przypraw - jakkolwiek) dodajesz do ryzu/kuskusu, faszerujesz i zapiekasz 🙂 mniami 🙂
jak nie masz pomidorow/papryk ani nic innego to gulasz slaby bedzie moim zdaniem.
Ja z tego robię gulasz z soczewicą, bez pomidorów, za to z indyjskimi przyprawami.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 stycznia 2013 18:25
jako że dzisiaj szykowałam obiadek, który zjemy jutro - wstawię:

roladka ala ruskie ->http://smak-zdrowia.blogspot.com/2013/01/rolada-ala-leniwe-ruskie.html

mam dwie wersje : szpinakową i standardową 🙂
Ciekawy przepis. Daj znać, jak smakowało 🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
26 stycznia 2013 19:32
Aaaa!!! Kocham ruskie a nienawidzę lepić pierogów  😜 Coś czuję że będę to jeść przez następny tydzień  😁

A u nas dzisiaj gulasz z łopatki z selerem naciowym, cukinią i papryką, do tego kaszka gryczana  😍
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 stycznia 2013 20:48
pochwalę sie ze podkradłam dzisiaj trochę tej roladki bo mi ładnie ,,stwardniała" w lodówce :P Byłam ciekawa 🙂
Efekt jest ... hmm nie będę przeklinać 😁 , o taki->  😍

Edit:
Tak na marginesie blog jest mojej koleżanki, która konsekwentnie prowadzi dość trudny temat- jak zjeść smacznie a dietetycznie.
I z ręką na sercu przyznam że kilka dań jest fenomenalnych.
Mąż mi przed chwilą  oświadczył ze roladka z farszem szpinakowym jest cała jego  😁
Ja też dziś szpinak 😁
A dokładniej to makaron z kurczakiem, szpinakiem i suszonymi pomidorami, uwielbiam!
Szafirowa  😍 chyba mamy podobny gust kulinarny 😀

U mnie rano jajecznica na podsmazonej cebulce z masłem, do tego szyneczka, trochę pora i pomidorki 🙂
Na obiad filety z kurczaka, szpinak z serem żółtym, feta, cebulka i czosnkiem + ziemniaczki ubite 🙂
ovca   Per aspera donikąd
27 stycznia 2013 14:51
Zapiekany bakłażan z pomidorami i ryżem  💃
Schabik pieczony w marynacie musztardowomiodowej z dodatkiem piri-piri, obłożony serem + puree ziemniaczane, buraczki i grzybki w occie.
Zielone curry z kurczakiem, okrą i fasolką szparagową.
Ja sie czaje, zeby zrobic zapiekankę makaronowa z brokulami, lososiem, mozzarella z sosem serowym i migdałową posypką, może jutro uda mi się skoczyć po zakupy i nabyć wszystko 🙂

edit.

osobiscie bardzo polecam ten makaron. Zrobilam, wyszedl przepyszny!  😜
Suszone morele i śliwki zawinięte w filet z indyka (pieczone z oliwą) plus surówka🙂
Mazia   wolność przede wszystkim
31 stycznia 2013 08:46
rozpętałam burzę szpinakową  😉 a sama nie zrobiłam, niestety w moim sklepie nie było ani mrożonego ani tym bardziej świerzego...

A u mnie dziś rybka smażona, ryż, surówka z kapusty kiszonej, smacznie i zdrowo  🙂
u mnie chleb posmarowany nożem 🙂
Narobiłyście mi smaku tym szpinakiem  💘 Kupiłam więc w Biedronce ciasto francuskie i upiekłam ciasteczka-koperty nadziewane szpinakiem i startym żółtym serem. Można też dołożyć troszkę wędliny albo sera feta, wspaniała przekąska na ciepło i na zimno, np. do pracy.

a dziś na obiad pomidorowa
Uwielbiam szpinak w każdej postaci. U mnie dzis rosół (w pracy).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się