ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Dziękuję za odpowiedź. 🙂
Nie wiem czy coś takiego było wspomniane ale mam pytanie co do zawodów zaliczających się do wyrabiania klas sportowych III i II
czy to są zawody rangi ogólnopolskie, regionalne, itp.
wiem ze muszą być dopuszczone przez pzj itp.
aha i Jeszce czy mógłby ktoś przedstawić normy na 3 i 2 klasę sportową w skokach po uzyskaniu srebrnej odznaki jeździeckiej na rok 2013
była bym bardzo wdzięczna 🙂 a nie czytałam tego wszystkiego a wiem że się pozmieniało od 2009 r. 🙄

ps.  mam 2 konie i jeden ma 156 cm wzrostu więc zalicza się do małych koni i wtedy jakie są wymogi na 2 i 3 klasę? takie same???
Brutus, zerknij na poprzednią stronę.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 stycznia 2013 15:56
BRUTUS  piszę teraz o dużych koniach - normy na 2013 rok jeszcze się na stronie pzj nie pokazały,w poprzednich latach było tak,że mając srebrną odznakę podchodziłaś do egzaminu na III licencję - jest to specjalny konkurs,opisany w regulaminie skoków na poziomie L1 z dwoma szeregami, zdaje się go uzyskując notę u sędziego kwalifikatora nie wyższą niż 3,5 pkt karnego za całość (styl + pnkt. z parkuru + wrażenie ogólne) - tym sposobem uzyskujesz III licencję, która uprawnia Cię do startowania w konkursach do N1 (125 cm) włącznie. III licencja jest dożywotnia.

mając III licencję musisz w ciągu jednego roku kalendarzowego pokonać 8 x N lub N1 z wynikiem 0 pkt karnych (z łapania tzw. "oczek" wyłączone są konkursy specjalne) - jak Ci się to uda,zdobywasz II licencję ,która uprawnia Cię do jeżdżenia konkursów powyżej N1. II licencja też jest dożywotnia.


natomiast klasę sportową zdobywa się w danym sezonie,na dany sezon i kolejny. III klasę robisz 4 x P na zero lub 2 x N na zero lub I raz C na zero,jeżeli już masz II licencję w karierze, II robisz 8x N,albo 5 x C,albo 3 xCC.

Małę konie mają swoje osobne normy na klasy i licencje,nie pamiętam ich teraz,musisz zerknąć w regulamin,wszystko jest na stronie pzj.
Dzięki 😲
Mamy pytanie - w zeszłym roku po raz pierwszy rejestrowałam się w moim związku jeździeckim.Opłaciłam wszystko i dostałam licencję zawodnika.Teraz skończył się termin ważności licencji.W tej sytuacji powinnam wypełnić formularz o wydanie licencji rocznej PZJ?
I drugie pytanie - reprezentuję sekcję jeździecką;czy istnieje możliwość żebym miała wpisane tylko np.WKJ Lublin?
Moonica, jeśli nadal potrzebujesz tylko licencji regionalnej (Wojewódzki ZJ) wypełniasz formularz do WZJ (i wszystkie formalności - ew. podpis klubu, ubezpieczenie, badania, ew. zgodę rodziców + opłatę za licencję roczną, swoją, ew. konia). Sekcja jeździecka to pojęcie nieprecyzyjne. Jeśli jest zarejestrowana jako klub w WZJ i opłaciła składkę na nowy rok, prezes może ci podpisać formularz i możesz zarejestrować się jako zawodnik zrzeszony.
Jeśli nie (albo jeśli tak wolisz) - powinnaś zarejestrować się (od nowa = opłata rejestracyjna + licencja dla niezrzeszonego) jako niezrzeszony. Jeśli klub zarejestrowany i opłacony - będziesz potrzebować jeszcze pisemnej zgody klubu na rezygnację z reprezentowania barw klubowych. Jeśli klub-widmo - prawdopodobnie nie.
Na poziomie regionalnym, ani przy zmianie licencji na ogólnopolską (nowa rejestracja w Polskim ZJ + wyższe opłaty) opłat za zmianę przynależności klubowej być nie powinno.
Rezygnacja z reprezentowania klubu jest traktowana jak zmiana barw. Zmiana barw na poziomie ogólnopolskim już kosztuje, i to niemało.
Jeśli zarejestrujesz się jako niezrzeszony, będziesz miała wpisane bpk - bez przynależności klubowej.
haloDziękuję za odpowiedź. :kwiatek:
Wychodzi na to,że muszę wypełnić tylko ten druczek o wydanie licencji + dołączyć do tego badania lekarskie + pieczątkę klubu.
Mam tylko problem z klubem więc chyba napiszę do mojego ZJ i zapytam,co mam z tym zrobić.
W chwili obecnej reprezentuję sekcję tylko i wyłącznie po to żeby nie płacić dodatkowych opłat.Wcale nie jeżdżę w siedzibie tego klubu. Niektórzy zawodnicy jeżdżą w naszym województwie jako WKJ Lublin i byłoby to dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Tylko to chyba będzie wyglądało tak,że jestem bpk,zgadza się?
Wiem,że zadaję dziwne pytania,ale jestem w kwestiach formalności kompletnie zielona...
Moonica to, że reprezentujesz klub jeździecki nie musi oznaczać, że jeździsz w stajni - siedzibie tego klubu
Siedziba mojego klubu jest ok 130 km od mojej stajni, co mi w żaden sposób nie przeszkadza...

Jak już pisała halo - jeśli chcesz reprezentować inny klub sportowy - musisz dostać zgodę aktualnie reprezentowanego na zmianę barw , oraz w nowym opłacić składki i dopiero dostaniesz pieczątkę do licencji. Jeżeli WKJ Lublin opłaca licencję klubu w WZJ lub w PZJ , a będziesz reprezentować WKJ Lublin, to nie będziesz bpk... Nie wiem skąd taki wniosek... Nie wiem w czym mam Ci pomóc twój wojewódzki Związek Jeździecki - to nie związek przyporządkowuje zawodnikó do klubów - to zawodnicy starają się o reprezentację danego klubu...

Czyli po kolei:
1. Zgoda aktualnie reprezentowanego klubu na zmianę barw
2. Opłacenie składek w nowym klubie (o ile Cię przyjmą),
3. Pieczątka z nowego klubu na wniosku WZJ o przedłużenie licencji (to nie jest nowa rejestracja) + opłata za licencję (+ badania etc.)

Lub:
1. Wniosek do WZJ o nową rejestrację jako zawodnik BPK + opłata, badania, etc.
_GagaDziękuję Ci bardzo.🙂
Jeżeli będę chciała jeździć jako zawodnik zrzeszony,to drukuję ze strony PZJ wniosek o wydanie licencji (o przedłużenie nie mogę znaleźć wniosku ) i składam to do mojego WZJ. A jeżeli chciałabym jeździć jako niezrzeszona,to automatycznie zwiększają mi się koszty np.udziału w zawodach,czy tylko opłaty za np.licencję?
Wniosek drukujesz ze strony WZJ , nie PZJ - rozumiem że rejestrujesz się aby startować w zawodach regionalnych, nie w ogólnopolskich
Jeśli jeździsz jako niezrzeszona drożej płacisz tylko za licencję.

Edit
Tu masz wnioski:
http://www.lzj-konie.pl/5_rejestracja.html
Tu masz opłaty:
http://www.lzj-konie.pl/21_oplaty.html
_GagaTak,chcę licencję na zawody regionalne.Startuję dopiero od lipca 2012 roku dlatego jestem kompletnie zielona w sprawach formalności.Pierwszy raz będę odnawiać licencję.Na stronie WZJ znalazłam druk "Wniosek o wydanie licencji dla zawodnika " więc to wypełnię.
A jeżeli będę chciała być bpk,to wyczytałam,że zapłacę za licencję 40 zł,a nie 20zł jak to się ma w sytuacji zrzeszonego zawodnika.Tylko jeszcze będę musiała pojechać do klubu,który obecnie reprezentowałam żeby powiedzieć im,że rezygnuję z reprezentowania ich barw.
Dziękuję jeszcze raz za wyjaśnienie. 😉
Nie zapominaj o wykupieniu licencji dla konia
Sama licencja jeźdźca nie wystarczy...
_GagaWiem,wiem.Licencją dla konia na szczęście nie muszę się przejmować bo wykupuje ją właściciel konia. 😉
Dzięki za wszystko! :kwiatek:🙂
hmmm.... ja byłam zarejestrowana jeszcze przed 2006 rokiem- także na chwilę obecną posiadam III licencję uprawniającą mnie do konkursów do 120 cm włącznie tak? 👀
kiedyś trzeba było mieć 3 przejazdy w klasie L do 5 punktów żeby mieć możliwość udziału w P  🙄... jak to się ma do "dzisiejszych czasów" odznak i licencji.... gdy ktoś miał te 3 parkury przejechane w L i gdy nie miał...?????? 🤔
vivien  nie specjalnei rozumiem pytanie
Jeśli w czasach innych przepisów wyrobiłaś sobie tę III licencję , to jest ona dożywotnia. Jeśli tylko przejechałaś 3 Lki, a licencji nie wyrobiłaś (papierowo), to będzie teraz problem...
Rozumując na chłopski rozum ten kto nie przejechał 3-ech L-ek do 5 punktów miał zablokowaną drogę do wyższych konkursów,a wychodzi na to,że po zmianie przepisów owa osoba ma możliwość startów do 120 włącznie, bez dodatkowych egzaminów czy przejazdów licencyjnych... 🏇
dobrze myślę? bo takie mnie doszły słuchy...
jest to ciekawa sytuacja.Znajoma znajomej jeszcze jako dziecko brała udział w zawodach pony ,w konkursach LL i L, bez większych sukcesów ( tylko jeden przejazd do w L na styl do 5 pkt) .Teraz po kilkunastu latach już na dużym koniu zaczyna starty w zawodach zagranicznych i o toż to - dzwoni do PZJ, a tu wiadomość -  jako osoba zarejestrowana na starych przepisach otrzymuje Pani zgodę na udział w zawodach do L ( zagraniczne oznaczenie  konkursy +/- 120 ) bez względu na dotychczasowe wyniki....  ke
Czyżbyśmy my,"starzy"  byli na innych prawach...
a kto się wypowie jeżeli chodzi o o starty na czeskiej licencji?
2 lata temu z powodzeniem zdałam licencje czeską hurra! - licencja czeska w przeciwieństwie do PL nie ogranicza jeżeli chodzi o starty, możesz startować w dowolnym konkursie o dowolnej wysokości - do 155  duży uśmiech  no i są niższe opłaty oraz mniej formalności...
tylko jak się to ma do PZJ-u ?
kiedyś obiło mi się o uszy,że między 4 krajami, Czechami ,Polską ,Słowacją i chyba Węgrami jest jakieś tam "porozumienie" pozwalające na swobodne starty hmmm...
wiem,że jeżeli chcesz startować bedąc  polakiem jako np "niemiec" musisz mieć zgodę PZJ, uiścić drobną opłatę w wysokości 400 zł kukunamuniu i możesz startowac na swojej pl licencji w owym kraju.

Ale co jak mam licencje danego kraju i na niej ,a nie pl chce startować??
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] wielokrotny brak edycji postow. radze zapoznac sie z regulaminem forum, zanim dorobisz sie moderowanej!
vivien poczytaj regulamin i edytuj posty!!

Dziwne Cię słuchy dochodzą. Przepisy pod tym względem się nie zmieniły - bez względu na to czy ktoś zrobił licencję w roku 1999 czy 2012 - musiał spełnić wymagane w danym sezonie normy. Czy to był przejazd bezbłędnie kilku konkursów , czy przejazd jednego / kilku konkursów na styl jeźdźca - kiedyś również konkursu licencyjnego. Reasumując raz zdobyta III licencja pozostaje dożywotnio.

Co do informacji z dotyczących koleżanki - jako zarejestrowana przed rokiem 2006 - aktualnie ma uprawnienia dokładnie takie, jak osoby z licencją wstepną (odznaka brązowa) - czyli możliwość startów w Polsce do klasy L1 włącznie - czyli 105 cm, nie - jak piszesz - 120...
Starty poza granicami - na licencji gościnnej - uzależnione są już od wewnętrznych przepisów zagranicznego związku.
Z tym, że PZJ ma prawo do zaopiniowania zawodnika do startów zagranicznych - na jakim poziomie może jeździć. Możliwe jednak, że napisali L w polskim rozumieniu.

Mając licencję zagraniczną (i tam rejestracje etc.) występuje się w PL i opłaca licencję gościnną.
Na poziomie regionalnym funkcjonują lokalne ustalenia "między-graniczne" ale to trzeba w konkretnym WZJ pytać.
anetakajper   Dolata i spółka
28 stycznia 2013 08:44
Czyli co teraz nie są potrzebne żadne kwalifikacje?
http://pzj.pl/uploads/530f9e9a-a232-991d.pdf
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 stycznia 2013 09:34
będa potrzebne,ale zawarte zostaną w załączniku nr 2,którego na chwilę obecną nie ma jeszcze online 😉
anetakajper   Dolata i spółka
28 stycznia 2013 09:36
Dziękuję  :kwiatek:
Czyli czekamy na załącznik nr 2
czy ktoś wie jaki lekarz może wydać zaświadczenie o zdolności do wykonywania obowiązków sędziego?  🙂
(jeżeli zły wątek to przeniosę  :kwiatek: )
jankesiara, potrzebne jest od lekarza sportowego.

EDIT:
Jeśli jesteś czynnym zawodnikiem i posiadasz aktualne badania sportowe, może być też ksero książeczki sportowca 🙂
dzięki  :kwiatek:
Laickie pytanie- czy jesli kiedys- bardzo keidys bo 2008 rok, zrobiłam III licencje oraz III klase sportową w ujezdzeniu a nie dopilnowałam formalnosci zwiazanych z tym,  to czy mogę jeszcze jakos tą licencję uzyskac? Czy jest szansa zeby nie robic tego od nowa, a na podstawie tamtych przejazdów ubiegac się o uznanie licencji,  potwierdzeniem są jedynie wyniki w excelu sciagniete z neta.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 lutego 2013 07:53
Warunkiem uzyskania III licencji jest posiadanie w KARIERZE III klasy, a więc nie musi być ona aktualna. Tylko na podstawie wyników z internetu nikt Ci nie uzna klasy. Do tego potrzebna jest wypełniona karta zdobywania norm licencyjnych, albo ewentualnie wydrukowane wyniki, ale potwierdzone pieczęcią przez organizatora i podpisane przez sędziego głównego.
Kupowal juz ktos ubezpieczenie w tym roku ze strony pzj?
crazy ja kupiłam.
Jak dawno temu? Doslali juz do domu?

Jakos z 2 lata temu bylo to bardziej rpzejrzyste i klarowne, no nic tez zakupilam i czekam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się