Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Horciakowa podpisuję się wszystkim czym potrafię!

Rysio ma dokładnie to samo, identyko! I ja też niestety tak samo jak Ty :/ tylko Tobie wkładają łapki przez koci otwór, a Rycho otwiera sobie drzwi i staje nade mną, bo on chce spuścić wodę  😵
Anka Fynn piękny ! Dawaj go w kieszonkę, będzie super. Ja teraz pomykam w chuście wszędzie.

Karina maleństwa w markecie to problem zarazków. Ludzie biegają z gilami do pasa i kaszlą na potęgę. Nie warto, Mac ma dobry pomysł.

Dzisiaj byliśmy u kardiologa. Dzieciaki w kolejce były niektóre tak chore, źe mam obawy czy czegoś Ignac nie złapał. Na razie śpi w łóżeczku, pierwszy raz. 

gacek 🙂, waga mówi że 9 kg wazy

Hi hi, mój ważył tyle na 11 miesięcy 😉, ale Mati to przykurcz 😉
[quote author=sznurka link=topic=74.msg1674203#msg1674203 date=1359744876]

gacek 🙂, waga mówi że 9 kg wazy

Hi hi, mój ważył tyle na 11 miesięcy 😉, ale Mati to przykurcz 😉
[/quote]

mój też 😉 A teraz waży 12,5 mniej wiecej.
Dzięki, dobilyscie mnie
A do przychodni na te kontrole z maluchem to w jakim wieku się idzie (taka pierwsza wizyta). Bo tam to dopiero pełno zarazków...Ja wiem, że jak można to warto unikać takich miejsc, chociaż ja jednak nie należę do przewrażliwionych osób. Dziecko zaziębić się może nawet "nie wychodząc" z domu.
w przychodniach jest zazwyczaj osobne wejście dla dzieci zdrowych i chorych
Kami   kasztan z gwiazdką
01 lutego 2013 21:28
Akzzi wizyta musi się odbyć do 6 tygodni. W przychodniach z reguły są osobno poradnie dziecka chorego i zdrowego, więc nie masz kontaktu z zakatarzonymi dzieciakami  🙂
sznurka, no coś Ty 😉 Moje dzieciaki są mikrusy, dolne centyle niestety. Ale też nie mają po kim mieć wzrostu, a co za tym idzie waga też mniejsza. U Mileny to może być w przyszłości zaletą, ale dla Mateusza wolałabym, żeby był jednak ciut wyższy.
[quote author=Ktoś link=topic=74.msg1673450#msg1673450 date=1359704303]
Z całą pewnością najpiękniejsza chwila w życiu.


I nikt mi nie powiemi,ze są uczucia i emocje,które bezdzietne kobiety sa w stanie zrozumieć,czy wręcz się wyprzeć  :kwiatek:

ośmielę się powiedzieć,że dziecko to przygoda życia  😎

jeszcze raz gratuluję  😅


falabana gratulacje  😅
[/quote]



serdeczne gratulacje dla wszyskich mam i dzieciaczków🙂
No fakt... Jakoś o tym nie pomyślałam, a rzeczywiście nie pamiętam by w przychodni razem ze mną  zasmarkaną za młodu czekały maluszki zdrowe  😡

Zaczynam się zastanawiać o ile mi się zmieni myślenie jak maluszek będzie już po tej stronie brzuszka  😂

edit: aaa i donoszę, że **allexandra** wczoraj urodziła Filipka zgodnie z plenem i że czują się bardzo dobrze. Ola twarda kobitka śmiga już sama przy maluchu 😀
sznurka, no ale jaki Lew jest dlugi? bo moze wzrostowo tez spory? Rozpatrywanie wagi bez odniesienia do dlugosci jest moim zdaniem bez sensu. Najlepiej obadac BMI, tu jest wg WHO klik bo na zdjeciach nie wyglada jakos tragicznie.

Moja tez jest tlusta, chociaz teraz sporo sie rusza to troche wysmuklala. Kiedy konczyla 6 mcy byla na 85 centylu BMI ale nikt sie jej nie czepial i odchudzac nie kazal chociaz cyckowe powinny byc chudsze od butelkowych. Dlatego sie dziwie, ze u Was padaka.

Co do supermarketow to moja chodzila czasem ale to bylo lato i grypa nie szalala. Jeszcze jedno trzeba wziac pod uwage: w centrach handlowych i supermrketach, my tego normalnie nie widzimy ale pod sufitem jest bardzo duzo ostrego swiatla i maluchy wozone w fotelikach zmuszane sa je ogladac. Dla takiego malucha to moze byc zbyt wiele wrazen, ktore bedzie musial odreagowac placzem np. Dlatego moje jak nie spalo to podrozowalo na ramieniu i mialo widok taki jak my.

**allexandra** gratki! ale wysyp revolciatek  😅
sznurka, nic sie nie martw jutro wstawię też chłopaka w Lewcia wieku i moją wygląda przy niej jak patyczek a ma kilo mniej niż twój 🙂
sznurka też bym się za bardzo nie przejmowała. On ejszcze 100 razy może z tego wyrosnąć i nagle zrobić się długi i chudy. Mój siostrzeniec tak miał, jako kilku mies dziecko był po prostu tłusty (też na butli), wygladał jak budda. A potem nagle wyrósł. Więc nie ma co się dołować.
Filip zawsze w dolenj granicy centyli jest i trudno. Też wolałabym aby był wyższy. Ale nic poradzić nie mogę.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 lutego 2013 08:05
Sznurka ja u Rai nigdy chudych nóżek nie widziałam... a u przyjaciół ma ksywę Kobieta Baleron 😁
Sznurka spokojnie, zacznie chodzić to schudnie.
Sznurka o dzięki! Te kołyski stanowczo mają lepszą cenę! Wczoraj w "markiecie" widzałam różowe barachło straszliwe.
Muffinka no jak o której chodzi spać Pazuzu! O 23 najwcześniej  😀
Moja waży 14,5, ale my już przeskakujemy w rozmiar 110.
Karina całkiem fajny zestaw, ale używany. No i aukcja się już skończyła.
A wracając do wypraw do sklepu, ja jestem przeciwnikiem. Do tej pory gówniarza zostawiam w domu. Zakupy z dzieckiem są mega upierdliwe i zamiast trwać 30 minut trwają 3 godziny. A ile tłumaczenia, że takich samych 4 psów nie warto brać.
Aaaaa! allexandra  😅
sznurka,  bo Lewek jest ogólnie nadwyraz rozwinięty! i intelektualnie musi iść w parze z rozmiarem, bo jak taki geniusz się ma zmieścić w sztywno narzuconych normach 😉?

masz może porównanie Nati i Girasol? bo dwie kółkowe mnie kolorystycznie urzekły z G. ale byłam zdecydowana na Natkę.
Akzzi u nas jest tak, że najpierw przychodzi do domu sama położna, tak jakoś szybko po porodzie, a potem w ciągu bodajże 2 tygodni przychodzi jeszcze raz z lekarzem, więc nie trzeba jechać z maluchem do przychodni. Potem jeszcze raz przychodzi sama, ale już nie pamiętam po jakim czasie. Czyli jak się nic nie dobrego nie dzieje to z dzieciem do przychodni idzie się dopiero na pierwsze szczepienie. Tyle, że u nas niestety nie ma oddzielnego wejścia dla dzieci zdrowych  🙁, więc moze dlatego lekarz te wizyty patronażowe robi w domu. Jak się idzie na szczepienie to wchodzi się bez kolejki, żeby małe jak najkrócej w przychodni przebywało, no ale jednak kontakt jakiś jest.

Laski- moja Rózia 4 latka w grudniu skończyła, waży jakieś 13 kg i ma ze 100 wzrostu  🤣 taka wypasiona jest.

Izabelle moja znajoma ma Nati tkaną i bardzo fajna ta chusta, mięciutka, dobrze się wiąże.
Ja miałam kiedyś kółkową do wypróbowania, ale mnie sie nie sprawdziła, jakoś nie umiałam tego uwiązać tak, żeby się czuć bezpiecznie.

Edit: dopisek.
sznurka spokojnie 😉
Mojego pewnie Lew nie przebił 😉 Rysio był cyckowy, ale wyglądał jak ludzik Michelin, naprawdę to byl potwór...
Wagę miał zawsze ok. 95-97 centyla, a wzrost ok. 75 i póki co tak mu zostało  😵

ma 3 lata, 98 cm wzrostu i waży 20 kg
Isabelle, girasole co macałam sztywniejsze były takie mam wrazenie
kółkową chcesz? zastanów się;]
Endurka, ty mnie pociesz zdjęcim;] że nie ja jedna wychowuję Pudziana!
pokemon, to spoko, ja bym celowała w proste drewniane i z kolei ładną posciel do tego!  pomyśl, ze może lepiej wydać 40 zł;]
bobek, nikt nie wie jaki jest długi;] musze go w końcu u pediatry zmierzyc


i melduję ze moje dziecko wrócilo dziś z brzucha na plecy, całą rehabilitację przeważnie wyje ale efekty sa dość szybko
Mój Staś 3lata 4miesiace wzrostu ok 110cm waga 20kg 😲 i zawsze był duży majac pół roku ważył 10kg :ukłon🤔traszne:_(((
sznurka,  chcę tkaną i kółkową 😉 patrząc na Girasole Tropicana wymięka mi zdrowe myślenie😉

a Womara któraś macała-kwiaty? poniżej jakości Natkowej? bo się łamię czy nie chcę jeszcze kwiatów... Sznurko, bądz przeklęta, wszystko przez Ciebie!
Kami   kasztan z gwiazdką
02 lutego 2013 09:26
Sznurka to co ja mam powiedzieć - dziewczynka na 97 centylu wagowo i wzrostowo ponad podziałką.... Jedziemy za dwa tygodnie do naszego kochanego pana doktora to ją znowu dokładnie pomierzy. Aż się boję  🙄 Na szczęście wygląda normalnie. Lewcio na zdjęciach wcale nie wygląda na za grubego. Mnie wszyscy pocieszają, że jak Monia zacznie chodzić to wysmukleje, więc musimy wyluzować obie  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
02 lutego 2013 09:53


edit: aaa i donoszę, że **allexandra** wczoraj urodziła Filipka zgodnie z plenem i że czują się bardzo dobrze. Ola twarda kobitka śmiga już sama przy maluchu 😀


Gartulacje!!!! Witamy Filipka na świecie!!!! 😅 😅
sznurka, ja się wstydzę, autentycznie  😁
jak oglądam jego stare fotki, to no.... to naprawdę był potwór  😲

raz byliśmy na rehabilitacji, bo głowę wolał przekręcać na 1 stronę, ale okazało się, że wszystko ok i pani powiedziała tylko, że będzie z niego solidny mężczyzna....
spróbuję z domu wrzucić na fb fotkę, bom teraz w pracy i nic pod ręką nie mam.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 lutego 2013 10:25
Co sądzicie o słoiczkach Hippa? Mi ostatnio teściowa jeden kupiła i jestem zaskoczona. W przeciwieństwie do Gerbera czy Bobovity ten nie dość, że pachniał warzywami, to jeszcze nimi smakował! 😲 Nawet ja trochę zjadłam, dobry był. Czy któraś wie, jak to jakościowo wygląda? W ogóle które ze słoiczków uważacie za najlepsze(nie biorąc pod uwagę gotowania samemu, bo to zawsze najlepsze)?
U mni 96% to Hipp. Żarcie, picie i mleko.
u mnie 99% Hippa.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 lutego 2013 10:29
Wcześniej nie kupowałam, bo mam alergię na "ekologiczne" żarcie, ale chyba się przekonam. Nosz kurczę, nawet mi to smakowało!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się