PSY

zaba   żółta żaba żarła żur
02 lutego 2013 10:47
Dzień dobry!  😉

Pok, no niestety, wściek buja się i na mazowszu :/

i wciąż ludzie pytają po co to szczepić...
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
02 lutego 2013 10:58
zaba to jest normalne mechata kulka czystej miłości 😍
ogurek - mam 30dni od momentu gdy pies skonczy 3 miesiace.
juz po 😉
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
02 lutego 2013 11:38
moje psy nigdy nie wlovza sie wiec raczej nie msja skad nabyc wscieklizny. we wsi u mnie szczepione sa tylko duze psy, zwykle te uwiazane. te male wlocza sie i klusuja ale sie ich nie dzczepi bo po co. sa male i nie gryza. nie jestem odpowiedzialna za wscieklizne tylko 80%chlopstwa.
nie szczepie bo uwazam szczepionki za obciazajace. szczepie wtedy kiedy i dziecko i pies jest starsze. taka wizja.
Nie chce rozpoczynać dyskusji, napisze tylko dlaczego IMO dzieci możesz szczepić jak chcesz ale wścieklizna to nie koklusz.
Roznosicielami wścieklizny są małe mięsożerne którym dodatkowo w wyniku choroby wyłączają się instynkty i nie zachowują się normalnie. Żeby twój pies spotkał chorego lisa, kota czy kune nie musi na całą noc uciekać do nie wiadomo jakiego lasu, to może być w tych gruzach które pokazywałaś na filmiku albo na podmiejskim ogrodzonym podwórku. Wirus w okresie zarażania jest w dużych ilościach w ślinie, wystarczy niewielkie dziabnięcie zębami do krwi, psa to nie będzie bolało, zanim wróci do ciebie nie będzie już krwi i o takim pogryzieniu możesz się w ogóle nie dowiedzieć. Choroba może się rozwijać kilka miesięcy, wirus w ślinie pojawi się kilkanaście dni przed jakimikolwiek objawami, wystarczy kontakt psiej śliny z twoją raną. Jeśli pies padnie a nikt się nie zorjętuję że to wścieklizna masz wyrok śmierci w odroczeniu, ty może ktoś z rodziny.
Ja wiem że to czarny scenariusz, ale zdażający się raz na kilka lat. Dlatego trzeba pamiętać o najważniejszym - szczepienie zwierząt przeciwko wściekliźnie to nie ochrona ich zdrowia, tylko ludzkiego życia. I oile przepisy są bzdurne, bo nie zawsze trzeba szczepić co roku, to wypuszczanie bez smyczy nieszczepionego psa na terenie gdzie zdaża się wścieklizna to nie głupota tylko narażanie życia swojego i innych ludzi
dokładnie, to działanie prewencyjne w celu ochrony zdrowia publicznego

ale luz, niech sie okaże, że tet ma nieszczepione psy, a wybuchnie koło niej epi-bomba i będzie się musiała pożegnać z nimi na zawsze, to może zmieni zdanie
PumCass   zachowaj zimną krew!
02 lutego 2013 12:27
z tego co ja wyczytałam z postów tet nie wynika, że nie ma ona szczepionych psów, tylko że nie szczepi ich przed ukończeniem pierwszego roku życia  🙄 NO chyba, że jednak źle zrozumiałam  😉

EDIT:
nie szczepie psow na wscieklizne przed skonczeniem roku

szczepie wtedy kiedy i dziecko i pies jest starsze. taka wizja.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
02 lutego 2013 12:37
i do tego kota tez szczepie. moze jako  jedyna w powiecie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 lutego 2013 13:10

JARA, jak masz ostre problemy jelitowe to jesz?

Pewnie, że jem. Lekkostrawne. Kiedy mój pies ma biegunkę to dostaje Royala Intestinala, nigdy nie ma głodówki.
No, ale młody pies, który powiedzmy ma np. 9 miesięcy przecież też może się zarazić wścieklizną albo kogoś ugryźć ? Natomiast w przypadku dzieci też nie ma czegoś takiego jak kalendarz szczepień? Że w takim i takim wieku się szczepi na to i na tamto? Ja pamiętam, nawet było coś takiego, że do mnie dzwonili czy przy jakiejś wizycie u lekarza, że jest już termin ostatniego szczepienia na tężec.  👀
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
02 lutego 2013 13:42
ogurek, a gdzie wyczytałaś, że nieszczepione psy puszczam ze smyczy i ida w pizduuuu (ciężko uwierzyć, że moje psy ZAWSZE są koło mnie ,o ile nie pracuja, a pies poniżej roku nigdy nie pracuje sam w żadnym sektorze, ani w terenie ani w gruzach), albo zamknięte?
Jak macie ochote na akcje społeczne zapraszam, dam nawet wikt (bez opierunku z powodów braku wody) i dach nad głową-możecie przekonać ludzi że powinni szczepić psy , bo jak wspomnicie o kotach to was śmiechem zabija. I naprawde sądzicie, że przyczyniam sie do rozwoju wścieklizny przekładając szczepienie o 8 miesięcy?
Jak zinterpretowałyście filmik, wnioskując na jego podstawie, że pies na nim widoczny jest nieszczepiony  🙇?
tak alaska, szczepi sie i dzieci, jest kalendarz szczepień, który swoim profesjonalizmem zabija. A darmowe szczepionki Euvax wycofane z krajów zachodnich ze względu na dużą liczbe bardzo poważnych powikłań ? Fajne są, co? I darmo  😜? Nic tylko szczepić, na wszytsko jak leci, nawet w drugiej dobie życia przeciw gruźlicy, szczepionka bardzo źle tolerowaną i z bardzo małą skutecznością? Do tego razemze wspomnianym Euvaxem, z rtęcia...Ja swoje dziecko nawet troche lubie, więc mu takich atrakcji nie funduje. To samo dotyczy psów. szczepie przeciw tym chorobom, które są realnym zagrożeniem.
Ja nie wiem, bo u mnie póki co na dzieci się nie zanosi, a moje własne szczepienia były hoho, nie wiem czym się szczepi i kiedy, więc nie jestem w temacie zorientowana. Moje pytanie jest raczej czysto teoretyczne. 😉
żaba może FORST LOVE... i potem coś 🙂
Proszę o pomoc!
Zaginęła suczka Husky!
http://www.photoblog.pl/maciikoowa/143448574/zaginela.html


Nobelowa12345 zgłoś zaginięcie suczki do SOS HUSKY, wiele psiaków się dzięki nim odnajduje

http://soshusky.pl/strona/
http://www.facebook.com/stowarzyszeniesoshusky?fref=ts
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
02 lutego 2013 18:56
Dziękuję za pomoc. Znalazła się dzisiaj około 5 km od domu 🙂
żaba - boski! Napisz coś o nim!
Dziękuję za pomoc. Znalazła się dzisiaj około 5 km od domu 🙂


to całe szczęście 🙂🙂
tet po wiochach właśnie szczepią te małe latające  😉 przynajmniej w tych klikunastu wiochach, które obsługuję.
Koty też, ale to fakt, jest niska świadomość w społeczeństwie. To nawet nie o wściekłość chodzi, ale ogólnie o zakaźne.
Ale szczepienie po roku to jest serio wymysł Twój nie poparty niczym. Nie masz żadnych argumentów na to, żadnych, poza swoją własną teorią. Chyba, że psa do roku czasu trzymasz w domu nie wychodząc nigdzie.
I uwierz, że człowiek się "nasłuchał" tylu rewelacji od hodowców (i tu mówię o takich serio, nie podpierdółkach), że czasem nie chce się komentować.
Mam pytanie: czy ktoś z was ma u siebie na wsi, albo spotkał się z czymś takim gdziekolwiek, jak akcja typu "sprżatma po swoim psie" na polnych drogach wokół wsi?
Poszłam dziś z dzieckiem na spacer kawałek za wieś i się przeraziłam, bo się dosłownie nie da przejść nie patrzac pod nogi. U mnie jest to w zasadzie problem 2 rodzin, z 5 psów łącznie. 3 razy dziennie po 5 psów na dosłownei tej samej trasie każdego dnia i teren wygląda jak wygląda.
Sa to ludzie miastowi, którym by pewnie na chodniku psie odchody przeszkadzały niemiłosiernie. Ale zas...rać teren na wsi to przecież nic nie szkodzi. Tyle, że już nikt inny w zasadzie nie może z tego korzystać.
Nie chce wszczynać z nimi wojny, ale jednak miłoby było iśc w miarę czystą drogą.
szczerze?
Ja mieszkam na wsi (takiej zurbanizowanej z deka) i powiem Ci, że spaceruje ze swoimi psami po lasach, ugorach i dzikich łąkach. Nie spotykam tam innych spacerowiczów, ale ja nie sprzątam tam po swoich psach...

moje durnoty wpakowały się dziś do rzeczki 😉 jeszcze po krach kretyny skakały...  trzęsły się jak osiki wracając do chaty....
Endurka, jak ja pójdę ze swoimi gdzieś na pola, to tez nie sprzatam. Ale u mnie się zrobił taki odcinek, gdzie po prostu strach dziecko z ręki wypuścić, bo co krok psie odchody.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
03 lutego 2013 17:32
A Rude dzisiaj ze 30 km zrobiło. I jeszcze szczekała poganiając nas  🤔wirek:
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
03 lutego 2013 20:45
moja droga, 30 km to "moje" goldeny robiły  🤣
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 lutego 2013 21:10
zaba ale nos!  💘 napisz coś o nim koniecznie!
Powiedzcie mi jak często odrobaczacie swoje psy? czy u szczeniąt trzeba to robić częściej? zgodnie ze wcześniejszymi zaleceniami odrobaczyliśmy młodą miesiąc temu, kilka dni przed szczepieniem. wczoraj za to zwróciła obiad z „pięknymi”, dorodnymi białymi glistami (czemu tą stroną???) . Wet twierdzi ze to normalne, zapisał nam tabletki które młoda ma jeść 3 dni pod rząd (normalna (względem wagi) dawka x3 dni ) i potem ma być odrobaczana nawet co 2 tyg…
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lutego 2013 15:18
Od 3 miesia a do 6 co miesiac, a pozniej co 3 miesiace. Ja tK robie.
PumCass   zachowaj zimną krew!
04 lutego 2013 15:45
wczoraj za to zwróciła obiad z „pięknymi”, dorodnymi białymi glistami (czemu tą stroną???)

Jeśli pies wymiotuje robakami to znak, że pasożyty przeniosły się do żołądka.

Moje również były odrobaczane co miesiąc do skończenia pół roku, a teraz co 3-4.


Przede wszystkim BADAMY KAŁ.
no i po misiu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się