Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)

Ab OVO ! To znaczy: od mleka. Faktycznie zaszły zmiany.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
02 lutego 2013 17:22
...no zaszły...  🤔
od jajka znaczy, od jajka...
no ale jak mattesy robi się bez ubijania owiec....
ab ovo to po łac. od jajka.
Tradycyjny wegetarianin to najczęściej laktoowowegetarianin. Czyli jej jaja i mleko. Etymologia słów (jakichkolwiek) jest mega ciekawa  😉
[quote author=Karla🙂 link=topic=785.msg1674762#msg1674762 date=1359810928]
spora czesc testowanych w publikacjach roslni (m.in soja, ciecierzyca i jakies dwie  inne, w sumie ponad 10 ekstraktow roslinnych) powodowalo silny wzrost ekspresji genow zwiazanych z nowotworami (szczeglnie piersi) do tego pobudzalo szlaki metaboliczne,ktore sa w onkogenezie.
W przypadku miesa czerwonego albo tego zjawiska nie obserwowano, w 2 przypadkach nawet obnizenie bylo, ale dla mnei statystycznie bez wartosci
Badany material to material genetyczny z krwi obwodowej.
[/quote]

Karla, mozesz poodlinkowac? Chetnie sobie zobacze w poniedzialek, bo cos mi nie chce wyszukac tego bez dostepu pelnego teraz. Poszczegolne szlaki metaboliczne to jeszcze dluga droga do pelnapara komorki nowotworowej, ale moze byc ciekawie.

Karolina
A!! Wiem już! Pomieszałam "je", "nie je" . Mój błąd.
Meise, pisałam o tym 😉 właśnie najbardziej znany wegetarianin to laktoowowegetarianin, ludzie przez to mylą pojęcia, bo "wegetarianizm" to tylko ogół...😉
no właśnie wiem 😉 no i dochodzi jeszcze kwestia jedzenia ryb, w Polsce większość ludzi sądzi (i będzie się przy tym upierać), że wegetarianie jedzą ryby.
A ryby je jarosz  😉
I czapla je ryby.
I żółw sępi  😉

Facella   Dawna re-volto wróć!
02 lutego 2013 17:38
pingwiny też.
A taki, dajmy na to "łabądź" to weganin. ;-)
Mój kolega mocno by z Tobą polemizował. Wg niego łabędzie mają zęby i KĄSAJĄ  🙂
Łabędzie jedzą też ślimaki, małże i inne małe żyjątka. Tłumaczyłam ostatnio tablice przyrodnicze ze zwierzakami to się wymądrzam  😉
Pingwin się nie liczy, bo nie ma wyboru. Chyba, że pingwin zwrotnikowy. ;-)
Jeżeli kogoś jeszcze interesuje sprawa jogurtu to daje się go na wrzody. Nie wytrzymałam i aż zadzwoniłam do taty, żeby się spytać, powiedział, że dokładniej wytłumaczy mi jutro  😉
Tata ma wrzody?
Nie ma, a na pewno nie tknąłby jogurtu  😉 
wkurzaja mnie na re-volcie straszliwe offy... 😉
A mnie wkurza moja osoba. Bo uwielbiam robić te offy. Wiem, że go robię w danej chwili i że nie powinnam, ale nie umiem się powstrzymać.  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 lutego 2013 21:25
Mnie tez wkurza BASZNIA. "tylko ten jeden poscik i obowiazkowo "sorry za offa".
A pranie sie, kna, samo zrobi 🙂.
Basznia- no jasne, że samo. Wciskasz guzik i sie zrobi. Samo. Takie czasy.  😉
dempsey   fiat voluntas Tua
04 lutego 2013 14:08
użyszkodnik Kandawa1 (czy też użyszkodnicy korzystający z tego konta, bo ponoć jest ich tam więcej)
no wkurza mnie!  :emota2006097:
a to się rzadko zdarza

napisałabym pw z instrukcją cytowania ale przeczuwam że to nie dotrze
😵
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 lutego 2013 14:45
tunrida, Basznia, ja mam dokładnie to samo z Facellą :/ wszędzie, gdzie bym się nie pojawiła, tam i ona swoje mądrości prawi. żeby to jeszcze w temacie było...!
ja mam dokładnie to samo z Facellą :/ wszędzie, gdzie bym się nie pojawiła, tam i ona swoje mądrości prawi. żeby to jeszcze w temacie było...!

o wlasnie!
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lutego 2013 16:07
Koń Pampero mnie wkurza 😉 Jest śliczny, bardzo go lubię, ale jest WSZĘDZIE. Cały internet jest go pełen. Miałam dzisiaj robić obiad, ale bałam się podejść do lodówki 😉
Hmmm... a ja nie znam ;]
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 lutego 2013 18:23
wkurza mnie na volcie jak zwykle stronnicza moderacja - ostrzeżenie Lotnej zdjęte po jednej dobie....a...chciałabym się dowiedzieć,na jak długo uciszyliście wrotka tym razem? bo to raczej od waszego widzi mi się jak widzę zależy?
Noo... zdaje się, że wrotki, jak nikt inny potrafi sobie zasłużyć 😁 Za takie zasługi na forum, to się i odpowiedni kaliber uciszenia należy!
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lutego 2013 18:47
Dworcika, żartujesz? Jak Ty się uchowałaś 😀 Wpisz w google hucuł Pampero. On ma nawet własne konto na facebooku!
Kurczak, hmm... jest gorzej niż myślałam. Wpisałam w google i... dalej nie wiem co on za jeden 😁
Jeeee! Ominęła mnie akcja z czymś wyskakującym z lodówki!  🏇
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 lutego 2013 19:28
Dworcika, po pierwsze,to jak zwykle zapomniałaś,że już nie jesteś moderatorem i pytanie nie było do ciebie kierowane...ups,what a shame  🤔wirek:

po drugie,to forum jeździeckie,co ty tu robisz? zabłądziłaś dziewczynko?

po trzecie - chyba chodzi o jakieś zasady...a zasad brak... 😵 pozostaje moderacyjne widzi mi się  👀 wyzywanie od Breivików pozostało bez kary  🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się