siodło ujeżdżeniowe

podobno Passier produkuje wszystkie siodła seryjnie w rozmiarze 27,5 i potem są indywidualnie zmieniane.


Co do tego Passiera. Mam ujezdzeniówke, nie pamietam do ilu poszerzana kasiakliczkowska pamietasz moze? Napewno sporo ponad 30- jest szerokie. Ale u nas taki rozstaw łęku sprawdza sie. Kobyła lekka, AA, ale mocno rozbudowane plecy i miałam problem z dobraniem siodła do niej. Zdjecia z jazdy- wysokoźrebna wiec dlatego taka ogromna i gruba  sie wydaje 😉 Moim zdaniem nie ma sie co za bardzo sugerowac tymi rozstawami, przed przymierzeniem.
Dla porównania ostatnie foto Ruiz Diaz rozstaw łęku M, jednak za waski byl.
jeździłam w swoim Optimaxie....
myślałam że może tybinka jest za krótka, ale nie
wrażenie super, siedzisko jest naprawdę małe, ale na plus, nie latam po nim, po prostu siedzę
zdjęć mnie w tym siodle nie mam, dopiero w przyszłym tygodniu
ale mam samego siodła
jest w stanie idealnym, nie widać że używane



Co do tego Passiera. Mam ujezdzeniówke, nie pamietam do ilu poszerzana kasiakliczkowska pamietasz moze? Napewno sporo ponad 30- jest szerokie.


no to już jest takie 34-35 Prestige, czyli tzw 34+ 😉 ale myślę, że bardziej 35, bo przed wysyłką do Bogdana miało 32 i B mówił, że poszło ok 3 rozmiary.
nie wiem czy wprzypadku prestiga 34 do dużo. Wg mnie to standard - ja miałam batesa (mają wintecowe łęki) w rozm 31. Teraz mam prestiga 34 pasowanego na standardowego mattesa - więc jakieś + pół rozmiaru


no to już jest takie 34-35 Prestige, czyli tzw 34+ 😉 ale myślę, że bardziej 35, bo przed wysyłką do Bogdana miało 32 i B mówił, że poszło ok 3 rozmiary.


Dzieki  😉

No ja mialam Optimaxa 34, na innego konia, było dosyc wąskie..  na tą kobyłe z pewnoscia by mi nie pasowało, mysle ze o conajmniej 2-3 rozmiary.
na moim ten Passier leżał dobrze tylko z mattesem [moim zdaniem nieubity mattes niweluje spokojnie o 1 rozmiar za szeroki łęk, nie pół rozmiaru], a bez Mattesa dobry był Euroriding 3ka [33-34 Prestige], więc spokojnie można powiedzieć, że ten Passierek był ok 35.
Fantazja, a nie mowilam, ze babka jest fajna? 😉 To ci gratisa zafundowala!

ikarina, dzięki dzięki dzięki  :kwiatek:
fajna babka i szczera, przesłała mi nawet taką "umowę" sprzedaży siodła, a siodło w stanie idealnym  😜
evson a co to za model?  :kwiatek:
Czy wiecie coś może na temat siodeł Freddy Roosli?
faith PSL-E Dressage, choc moj wydaje mi się troche inny niz na forkach ktore wypluwa google.
ale to na pewno ten model, bo wysyłałam nr fabryczny do Passiera i mi napisali wszystko o tym siodle- gdzieś to wrzucałam do wątku.
kasia&figa siodła roosli z tego co wiem robione są tylko na zamówienie. Miałam okazję jeździć w kilku w Szwajcarii (babka była maniaczką tych siodeł) i miałam bardzo dobre wrażenia. Tylko że musisz trafić w siodło po kimś o podobnej budowie. Na pewno można o nich powiedzieć że dają dużo swobody, nie są z tych trzymających
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
05 lutego 2013 02:46
hej
Interesuje sie kupnem siodła prestige lucky dressage
Siedziałam na sucho w tym siodle ,ładnie wyglada wszystko pasi .
Ale jak jest z jazdą  ? Mam długie uda i to jest przeważnie problem .
Miałam juz kieffera Lecha niestety 16 " ale jakoś nie tak siedziałam (wstawię zdjęcia jak znajdę)
Mam obecnie winteca 500pony dressage 15 cali ,fajnie siedzisko dobre niestety tybinka za wąska i za krótka (jeżdżę bez klocków bo inaczej nie mieszczę sie w to siodło )

Ktoś ma i może napisać jak jest z luckym ,może wymiary jeszcze da rade długość i szerokość tybinki :-)


*A co do zdjęcia hbc to ktoś wstawiał siodło z brązowym paskiem ono jest znacznie ładniejsze i to powinno być na reklamie .

 
Czy ktos przypadkiem posiada Otto schumachera profi comfort 17 lub 17,5 i moglby mi zmierzyc dlugosc tybinki?🙂
Pomocy dziewczyny!

Szukam dla siebie używki, jeżdziłam w Isabelce z małymi klockami i to nie było to. Wsiadłam w Passiera GG i gdyby był o rozmiar mniejszy byłoby idealnie, w Polsce nie widzę 16stek.
Mamy na forum na pewno kogoś kto jeździł w GG i przesiadał się w inny model (Koniczka?), proszę o poradę, w jakich firmach i modelach się rozglądać.  :kwiatek:

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 lutego 2013 19:19
hate me!, ja jeżdżę teraz w Wintecu Contourbloc i go uwielbiam.
Moi drodzy uzytkownicy siodel Wintec i Bates, mam do was pytanko. Jak wasze siodla leza na plecach waszych koni, co sadza o nich spece od konskich plecow? Pytam, gdyz pewna osoba stwierdzila, ze tych siodel bardzo nie lubi, bo "dziwnie leza i maja zly wplyw na konskie plecy"  😲 Bardzo mnie to zaskoczylo, gdyz do tej pory konie, na ktorych ja jezdzilam byly raczej zadowolone. Co myslicie? Czy moze to byla po prostu fanaberia tej mojej znajomej?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 lutego 2013 19:38
U mojego konia, który ma mocno problematyczne plecy ze względu na zmiany zwyrodnieniowe jakie tam posiada po zmianie siodła na Winteca nastąpiła duża poprawa i w tym siodle naprawdę dobrze mu te plecy funkcjonują. Mamy w stajni sporo Winteców, ja swojego na inne konie też zakładam i żaden z koni nie narzeka.
Ja również polecam Contourblock'a! Jak na razie wszyscy, którzy jeździli w moim siodle po zejściu z konia mają taką minę:  😍 lub chociaż taką 😀
I konie, które je nosiły również wydawały się dużo luźniejsze/szybciej się rozluźniały.

edit. Ikarina, jak napisałam wyżej, ja u wszystkich koni, na których używałam Winteców z systemem cair, zauważyłam pozytywną poprawę w rozluźnieniu, stanie pleców, w lekkości chodów. Ale specjalistą nie jestem, kamery termowizyjnej nie posiadam, żeby sprawdzić jak faktycznie jest. Jednak konie mi się rozbudowują w dobrą stronę.
Aha, dzieki, dziewczyny 🙂 Czyli tak, jak myslalam, znajoma wzniecala zbedna panike 😉
ikarina mierzyłam różne Winteci i jednego Batesa. Counterblock pasował zarówno mi jak i koniowi, ale było to 17,5 i siedzisko było trochę za duże, dodatkowo mam mega krótkiego konia, więc podwójnie zależało mi na czymś mniejszym. 17, czy 16,5 miało odpowiedniejsze siedzisko, ale siedziało mi się w nim absolutnie inaczej... Miałam wrażenie, że ten klocek strasznie mnie blokuje. Może trafiłam na nowszy, zmieniony model? Isabellka odstawała trochę z tyłu ławek i jak siedziałam to z góry czułam, że lecę do przodu, a patrząc z boku (fakt, że moim lacikim okiem) siodło leżało w równowadze (łęk niebieski, standardowo koń chodzi w 34, więc to raczej nie sprawa zbyt szerokiego rozstawu). Mimo to, kochałam to siodło baaardzo, było jednym z najwygodniejszych w jakim jeździłam. Bates Caprili miał ten sam problem co Isabellka z ławkami z tyłu. Mierzyłam jeszcze zwykły Pro Dressage, ale nie pamiętam jak leżał na koniu, mi w ogóle nie pasował.
mam zdjęcia w Prestige Optimax 16
naprawdę małe siodełko, ale idealne dla mnie


kasiakliczkowska - a gdzie poszerzalas tego passiera? Moge poprosic o namiar? 🙂 Ile to kosztuje orientacyjnie?
poszerzałam u forumowego Bogdana, firma HB Contact. to było tańsze niż poszerzanie Prestige- jakoś 200 poszerzanie i ze 100 chyba dopchanie poduch [robi się to prawie zawsze przy poszerzaniu], ale tak dokładnie to nie pamiętam.
jeżeli chodzi o pytanie użytkowniczki ikarina dot winteców i batesów, to sądzę, że problemem w tych siodłach może być kształt panelu. Teraz jest chyba tendencja do paneli bananowych (francuskie?), a batesy i winteci mają typowe kliny. Ten panel klinowy może powodować bolesność w miejscu gdzie się kończy w momencie gdy koń pracuje np w łukach, gdzie musie się wygiąć. Jest to dość dobrze zilustrowane na filmie prestiża o siodle D1 chyba. Wyrażam moją opinię nt siodeł. Miałam, użytkowałam, dla mnie super, dla konia bates z czasem przestał się sprawdzać. Na drugim koniu bates super - zaletą tych siodeł jest na pewno cair.
Fantazja, możesz zdradzić na priv u kogo kupowałaś ❓ Ma coś ciekawego ta miła kobietka jeszzce na zbyciu ❓
basteros, wyszukałam przez neta i znalazłam na stronie brytyjskiej w ogłoszeniach,
http://www.horsefair.co.uk/product.php?productid=437&cat=41&page=1
pomogła mi ikarina  :kwiatek:
miała tylko to jedno siodło, kuca sprzedali i sprzedawali też to siodło, które było na tego kuca
Fantazja, bardzo ładne i zgrabne siodełko, siedzisko ok i tybinka też ok dla Ciebie 🙂 A zmierzyłabyś w cm ile ten Optimax ma? Może faktycznie Prestige ma różną rozmiarówkę w zależności od modelu?
quantanamera, zmierzę jutro wszystko
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się