Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

co mam nie tak w kompie, ze jak sa filmiki z yt zaladowane na strone, np jak tu:
http://www.horseandhound.co.uk/features/5125/315749.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=Clydesdale-videos
to one mi sie nie laduja. musze kliknac w ikonke yt i wyswietlic sobie tam. na zadnych stronach poza fejsem mi sie nei wyswietlaja.
edit: i jeszcze jedno pytanie: ile wynosi skladka do zus miesiecznie? dla wlasciciela firmy za siebie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 lutego 2013 22:01
Przez pierwsze dwa lata ok 300zł. Po dwóch latach ok 1000zł.
Na [początku mniej  o ile nie miało się wcześniej działalności.
Jeśli jest się gdzieś zatrudnionym i osiąga zarobki minimalne to wystarczy samą zdrowotną składkę płacić ( ok 200zł?)

I mam podobne pytanie- jak jestem pracownikiem w jednej firmie na etacie i w drugiej firmie bym chciała byc na etacie to czy składki w tej drugiej są jakoś mniejsze, czy bardziej opłacalne będzie dla pracodawcy dać mi zlecenie z wyimaginowaną kwotą zarobków ( 100 zł np)?
katija, 400zł przez pierwsze 2 lata a nie 300 niestety.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 lutego 2013 22:25
katija, 400zł przez pierwsze 2 lata a nie 300 niestety.


No to musieli podnieść ceny, albo zwęszyli, że biznes zrobisz i chcą na Tobie zarobić  😀iabeł:
JARA, nooo mój biznes hula jak szalony, niech go drzwi :]
pamiętajcie, że jak się płaci to 400zł ZUSu to lepiej nie chorować (i chyba zachodzić)
nie, nie, chodzi mi o taka oplate jaka wnosi ktos, kto ma juz dlugo firme.
min. 1000zł
katija, no to 1026,98.
Mam dziwną sytuację.
Gdzieś w listopadzie/grudniu dzwoniła do mnie jakaś babka, oferowała golarki i wkłady za tyle a tyle, możliwość rezygnacji w każdej chwili itd. Już kiedyś korzystałam z takich telefonicznych sprzedaży, wszystko było ok i w porządku.
Już dawno o tym zapomniała, a dziś przyszła mi paczuszka z dwoma listami(w tym jeden przyklejony do paczki, jeden luzem). W jednym liście dziękują za zakup, dołączają fakturę, cenę(swoją drogą wyższą, niż babka mówiła), czyli ogólnie taki informacyjny. Termin płatności mam 11.02.2013, kwota to 35zł + 20zł za przesyłkę.
Natomiast drugi list to... monit. Z terminem zaległej płatności- 28.12.2012. Kolejne 20zł za przesyłkę plus 15 za monit 🤔 Na tym liście mam datę nadania(29.01.2013), a na drugim nie.
Paczki nie otwierałam, leży dalej nierozpakowana. Da się coś z tym zrobić? Odesłać? Naprostować? Bo ja rozumiem to tak, że wysłali mi jednocześnie paczkę i monit, nie dając czasu na zapłatę w terminie. I zamiast 55zł muszę bulić 90. Najgorsze jest to, że na kopertach nie ma dat z poczty :/ Będę jeszcze próbowała na infolinię dzwonić ale nie wiem, czy mi pomogą.

http://piekielni.pl/46496
dzieki wszystkim za odpowiedzi :kwiatek:
a nikt nie wie co z moim kompem?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 lutego 2013 23:25
Szaga czytałam, w necie też szukałam informacji 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
03 lutego 2013 23:46
Ratunku !
Zaktualizowałam właśnie itunes i nie potrafię wgrać sobie utworu na ipoda  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lutego 2013 06:35
katija, a nie masz jakiś wtyczek starych?
mam problem z komputerem, jest ktoś kto poratuje ? 🤔
moja babcia na laptopie miała zainstalowaną przeglądarkę explorer jako, że chciała mieć nową, to zainstalowałam mozillę. wszystko hulało okej, szybciej niż zawsze, babcia też luknęła i spodobało się jej. wczoraj dzwoni, że jak włącza przeglądarkę i wpisuje coś w google (jest to strona startowa) to szybko się ładuje, ale jak chce wejść w wybraną stronę to ładuje się, ładuje i tak może z 15 minut i nic. nie mam pojęcia co się dzieje 🤔
prawdopodobnie problem z internetem, połaczenie przerywa zanim dana strona się załaduje. Ja bym przeinstalowała mozillę na wszelki wypadek, jak nie pomoże, to zadzwoniła do dostawcy internetu.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
04 lutego 2013 11:19
Czy tkanina 600D oddycha?
Czy korzystał ktoś z fotokiosku w Empiku? Potrzebuję jutro rano zrobić kopię zdjęcia, chyba że istnieje jakiś punkt w Wawie, gdzie zrobią mi to od ręki. Pomoże ktoś?  :kwiatek:
CzarownicaSa  ja miałam tak samo. Wystarczy zadzwonić do BOK i powiedzieć, że paczka nie doszła i zwróć to czego nie chcesz 😉 (ja dostałam niby 2 paczki, jedna nie doszła a druga to były wkłady do golarki- wkłady odesłałam)
Czy ktoś już zamawiał z equestrian clearance i mógłby mi pomóc? Chciałabym zamówić suplementy ale nie jestem pewna czy bez problemu wyślą do Polski.  🤔
Czy ktoś mi może wytłumaczyć po co mam otwierać, polizać, a potem z powrotem zamknąć i pomoczyć w mleku Oreo? Za każdym razem jak widzę tą reklamę to się nad tym głowię. Kompletnie nie czaję sensu tego otwierania i lizania. 🤔wirek:
Darcia, to chyba zależy od tego, w jakiej formie te suplementy - jeżeli są płynne lub półpłynne, to mogą nie wysyłać za granicę. Powinna być tam gdzieś informacja na stronie.
Znów coś zgubiłam i tym razem nikt obcy mi tego nie znalazł i nie przyniósł 🙂 Więc pytam - zgubiłam prawo jazdy. Za 5 miesięcy zmieniam nazwisko. Da się coś zrobić poza wyrobieniem nowego? Co grozi za jeżdżenie bez 😁 ?

Edit: już znalazłam fajny artykuł i wszystko wiem.

To inne pytanie - czego objawem jest gubienie wszystkiego? Ostatni miesiąc to kluczyki do samochodu (facet znalazł i mi oddał na drugi dzień), komórka (też mi babka oddała) i teraz to prawko nie wiem jakimś cudem. Czy to jakiś wczesny Alzheimer czy co? Nigdy tak nie miałam  👿
flygirl, ja tez sie chetnie dowiem!
Czy ktoś mi może wytłumaczyć po co mam otwierać, polizać, a potem z powrotem zamknąć i pomoczyć w mleku Oreo? Za każdym razem jak widzę tą reklamę to się nad tym głowię. Kompletnie nie czaję sensu tego otwierania i lizania. 🤔wirek:


Nie tylko Ty. 😉 Mój tata też zawsze rozkminia tą reklamę i się głowi o co chodzi, a dla mnie to tylko taki średnio udany chwyt marketingowy. Przecież równie dobrze można by było jeść w taki sposób inne podobne ciasteczka np. hit-y 😉

Dzionka z tego co kojarzę to chyba mandat jakiś za brak dokumentów, ale ręki sobie nie dam uciąć. Poszukaj dobrze, moja znajoma tak kiedyś sobie założyła prawem jazdy książkę, bo nie miała zakładki. Szukała, szukała, wyrobiła nowe i za pół roku znalazła to stare.   😂

Edit: a czego objawem? hmm, na co dzień taka roztargniona jesteś? Może jakieś stresy, brak snu czy coś ? Ja np. mam psychozę w drugą stronę, akurat wszelkich dokumentów, portfela, kluczy pilnuję jak oka w głowie i za każdym razem gdy np. otwieram torebkę w sklepie sprawdzam czy wszytko jest. Nie wyobrażam sobie zgubić kluczyków od samochodu, ojciec to by mi chyba łeb ukręcił  😁
50 zl jest za brak dokumentu, z tego co pamietam.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
04 lutego 2013 22:39
Dzionka, może kup sobie jakąś lecytynkę w aptece czy inny wspomagacz pamięci? 😉 Jakieś witaminki? Może to kwestia braku witamin a co za tym idzie jakiegoś zmęczenia itp...
Tak, właśnie 50zł mandatu. Olewam to, wyrobię już na nowe nazwisko za parę miesięcy, może się znajdzie w międzyczasie.

Ja właśnie zawsze bardzo pilnowałam swoich rzeczy i byłam jedynym dzieckiem nic nie gubiącym na wycieczkach szkolnych 😉 W przeciwieństwie do mojego brata. To co się teraz dzieje to jakaś masakra.
Kluczyki mi wypadły jak przechodziłam na drugą stronę ulicy po zaparkowaniu samochodu, w zaspie je znalazł facet - nacisnął pilota i otworzył mu się mój samochód 🙂 Wsadził mi więc za wycieraczkę kartkę z nr tel do niego. Tata się nawet nie dowiedział, spokojna głowa 😁

Miss, kupię sobie magnez chyba 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
04 lutego 2013 23:01
Może dużo kawy pijesz? Kawa magnez wypłukuje. No i picie alkoholu podobno też niekorzystnie wpływa na poziom magnezu w organizmie ale to chyba jakaś ściema 😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się