Oddziaływanie koni na życie człowieka - ANKIETA do pracy magisterskiej

Monny   bez odbioru .
05 lutego 2013 02:38
Witam 🙂
Jestem na wylocie moich studiów. To już 5. rok 😉 Jako, że wypada napisać na zakończenie pracę magisterską (a ja mam do napisania dwie :P) proszę Was o pomoc w przeprowadzeniu badania 🙂
Praca jest badawcza, jak w tytule - oddziaływanie koni na życie człowieka.
Będę wdzięczna za poświęcenie 10/15 minut czasu na wypełnienie 🙂
Wszelkie uwagi na temat ankiety mile widziane.

P.S. Może macie jakąś literature pod ręką, fajne tytuły, coś co byście mi polecili a ja może na to jeszcze nie natrafiłam. Również będę wdzięczna za jakieś propozycje na temat hipoterapii, parajezdziectwa, oddziaływania koni i leczenia koniem. Jakieś artykuły w gazetach, pozycje ksiązkowe, filmy. Biorę wszystko 🙂

A tu link do ankiety:
Uzyskałam wystarczającą ilość odpowiedzi, dziekuję ! 🙂

Wypełnione i wysłane  :kwiatek:
Monny, pytanie 28 - terapeutA, nie terapeutom

Poza tym wydaje mi sie, ze ankieta jest troche nierzetelna 🙁 W wielu pytaniach musialam kombinowac, co zaznaczyc, gdyz chcialam odpowiedziec zupelnie inaczej
też się dołączyłam 😉
powodzenia sama tez będę niedługo Ankietę tworzyć zapewne :P
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
05 lutego 2013 07:35
wypełniłam, ale rzeczywiście, pewnych wariantów odpowiedzi brakowało
galopada_   małoPolskie ;)
05 lutego 2013 07:37
miałam miejscami problemy z odpowiedzią, ale wypełniłam i wysłałam  :kwiatek:
Monny, z nieba spadasz ^^ ja mam temat "profil temperamentalny osób uprawiających jazdę konną"... Jak znajdziesz jakąś ciekawą pozycję, to proooooszę, podeślij tytuł 🙂
z góry bardzo dziękuję  :kwiatek:
Popraw to "terapeutom" bo okropnie wygląda.
wysłałam 🙂
Wypełniłem. Aczkolwiek nie wiem, czy przypadkiem nie powoduję zamieszania - pytania koncentrowały się na jeździe konnej, a ja od 10 miesięcy nie siedziałem w siodle (nie w siodle siedziałem raz - i spadłem, z dość szkodliwym skutkiem...) - odkąd moje kobyły zajęły się rozmnażaniem. Czy to znaczy, że nie mam kontaktu z końmi? Ależ mam - codziennie, właściwie to 24 h/dobę...
Ircia   Olsztyn Różnowo
05 lutego 2013 08:14
Wypełnione  😉
wysłane!
Faktycznie to 'terapeutom' psuje cały obraz ankiety...
No i brakuje mi w kilku pytaniach możliwości wielokrotnego wyboru
Ja mam taką prośbę: czy można będzie zobaczyć wyniki takiej ankiety?
Wypełniam i wypełniam każdemu a nigdy nikt wyników nie pokazał.
też wypełniłam, choć w moim przypadku też się kupy nic nie trzyma - te pytania nastawione na osiagnięcie zamierzonego wyniku, pod kątem "prostego" przypadku... (brak pasujących opcji, brak możliwości zaznaczenia kilku odp.)
wysłane  🙂
Monny, strasznie nie po polsku napisana ta ankieta - aż mi się odechciało w międzyczasie zaznaczać odpowiedzi, bo czułam się potraktowana niepoważnie. Wygląda jak pisana na kolanie a nie narzędzie do mgr.
ankieta wypełniona 🙂
Ja również ankietę wypełniłem. Czy mogę zapytać, jaki kierunek studiujesz, na jakiej jesteś specjalizacji?
Wypełnione, wysłane. Powodzenia.
Wysłana! Chociaż terapeutOM i reKlaksacyjne, faktycznie razi 😉

Miałam też wrażenie, że pytania nie są do końca opracowane, a przede wszystkim nie informują ankietowanego o co dokładnie chodzi. Tak, jak w pytaniu o cele (jakie to zamierzone cele, odpowiadałam w ciemno, bo pytanie nie łączyło mi się z żadnym innym). W części pytań brakowało mi wielokrotnego wyboru, a przede wszystkim możliwości zaznaczenia "inne" i wpisania własnej odpowiedzi.

Życzę powodzenia w pisaniu! (Ja też jestem w trakcie, chociaż mam już pół roku spóźnienia  🙄 )
Część ankiety interesująca, ale wrażenie ogólne - przerażające. Jak tu nie "uciekać" do stajni, gdy taki ma być dziś poziom magistrów?  😉
halo, dokładnie, dokładnie...
Halo, a to nie wiesz, że magister, magistrowi nierówny?

Nie ujmując Wyższej Szkole Zdrowia i Urody w Poznaniu  😉




smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
05 lutego 2013 11:49
Czy Twój stan ducha (psychika) poprawił się odkąd obcujesz w towarzystwie koni?

"Obcujesz w towarzystwie koni"? Myślę, że warto poprawnie sformułować wszystkie pytania zanim puści się ankietę w obieg, to naprawdę odstrasza- po co osoba badana ma poświęcać swój czas dla kogoś, komu nie chciało się nawet sprawdzić poprawności kwestionariusza?

Albo to:
Czy Twój stan zdrowia zmienił się podczas jazdy konnej?

Tak, podczas najazdu na stacjonatę z lewej strony dostałam kataru, zmienił się mój stan zdrowia PODCZAS JAZDY. Bardzo, bardzo kiepskie sformułowanie.

No i nie jestem pewna czy wszystkie pytania są trafne- jesteś pewna, że mierzą właśnie to co chcesz zmierzyć?  😉

Ogólnie temat bardzo ciekawy, mam nadzieję, że będzie można obejrzeć wyniki  😀
Monny   bez odbioru .
05 lutego 2013 11:57
Bardzo dziekuję za cenne uwagi   :kwiatek:
Jeśli chodzi o błedy to fakt wstyd mi i już poprawiłam ! Wpisywałam ją o 2 w nocy w komputer pewnie stąd moja nieuwaga. Do ankiety bardzo się przykładałam i nie robiłam jej na kolanie. Dodatkowo promotor mi ją zaakceptował.
Rozumiem, że pewnie niekiedy brakuje wariantów odpowiedź na "inne", ale promotor nie wyraził aprobaty na pytania otwarte, zresztą chyba bym siedziała 5 miesiecy zanim bym te pytania otwarte ogarnęła.

Ale i tak dziekuję za poświęcony czas tym, którym się chciało.  :kwiatek:

edit: Oczywiście nie oburzam się na krytykę. Sama tą ankiete przed wysłaniem tutaj wypełniłam i sprawdziłam, jak widać godzina dała mi w kość. Jestem tylko człowiekiem, popełniam błędy. Za wszystko dziękuję, jak będzie potrzeba to napiszę ją jeszcze raz od nowa 😉 Ale mówienie tutaj o moim niskim poziomie jest trochę krzywdzące.
W każdym razie biorę sobie uwagi do serca 🙂

edit 2: jak tylko zakończę magisterkę to z chęcią udostępnię wyniki 🙂
wypełnione🙂

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
05 lutego 2013 12:10
w 20 z chęcią bym zaznaczyła 2 odpowiedzi bo chęć wykonywania ćwiczeń wcale nie wyklucza uspokojenia się i relaksu 😉
W 29 przydała by się np. odpowiedź "nie ma takich osób w moim otoczeniu" bo odpowiedź "nie" może zaburzać ci wyniki.

Wypełnione i wysłane 😀
A ja się czuję rozczarowany  😕 Poświęciłem 10 minut na wypełnienie ankiety a nie uzyskałem informacji, jaki kierunek reprezentuje magistrantka. Naprawdę mnie interesuje, na jakim kierunku magistranci w ten sposób zdobywają materiały do pracy magisterskiej. Nie chodzi mi przy tym jedynie o konstrukcję pytań i odpowiedzi.

dempsey   fiat voluntas Tua
05 lutego 2013 12:36
aha to dobrze że ja nie poświęciłam tych 10 min, bo też mnie to zaintrygowało.
w równym stopniu co brzmienie tematu pracy.
To gdybyś miał ankietę zmieniać, to przemyśl sprawę tego "lęku" i "strachu" bo to jakieś jest bardzo ogólne.
Bierzesz chyba pod uwagę LĘK PRZED koniem a chyba wiekszość z nas ma LĘK O KONIA.
O jego zdrowie, o to czy znajdą się środki na utrzymanie, o starość.
Mnie to radość z posiadania konia nieco psuje a na pewno oddziaływuje na moje życie.

p.s
O! I dodałabym jeszcze pytanie o strukturę wydatków. O zmianę priorytetów.
To ważniejsze niż wpływ na kondycję czy znajomi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się