DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Moon materiału mam pod dostatkiem ale ubiegnę pytanie - nie to nie jest kolor Anky Navy ( chociaż taki też mam :P ) to jest atramet - kolor na jaki Anky jeszcze nie wpadło  😀iabeł:


okunka akurat gąbki to tam jest 0,5cm  😁
Wygląda jakby było spokojnie ze 2cm 🙂 może to alkantara pogrubia hehe 🤣
Jutro dziergam pikowanie a'la euro star excellent... mam nadzieję, że jakoś to wyjdzie.
Oto moje pierwsze dzieło - derka dla psa. Nie do końca ten kształt, który chciałam osiągnąć i lamówka nie ta, ale dla kogoś kto miał pierwszy raz maszynę w rękach chyba ok, co?
Chciałabym podobną dla swojego zwierzaka. Co to za materiał?
Softshell
Wild Horses - ale cudna ta dereczka , z jakigo materiału szyłaś i dlaczego lamówka nie ta przeciez b fajnie wyglada (podobaja mi sie kolorki)

czy ktos kiedys szył derke lamowana polarem tak jak tu u Jarpola
Jak wycinać te paski na lamówkę ze strony gdzie polar sie rozciąga czy wzdłuz czy  w poprzeg ?, czy tak jak ze skosuu, po ile cm szerokości maja takie pasy bo ja nie widziałam takiej derki w oryginale , Czy np wystarczy ,jak kupie pół metra kolorowego polarku na taśme do obszycia czy musze kupic 3 metry i wycinac wzdłuz.potrzebuje na derke 135

zdjecie zapozyczone z Jarpola
Hana, dziękuję. Materiał to softhell z kurtki zakupionej w ciucholandzie :-)
Lamówka to ta atłasowa, śliska. Wyglada może i ładnie, ale ona się będzie zaciągać. Myślę, że nie przetrwa zbyt długo w starciu z krzakami itp.

A jakich nici używacie? Jakiś specjalnych, mocniejszych?
slw95   żyj i pozwól trwać
05 lutego 2013 14:25
Cześć dziewczyny! :kwiatek: Będę zabierała się za robienie podkładki z misiem pod siodło, mam już odpowiedniego 'barana' i podkładkę gotową, żeby było na czym się wzorować. Chciałabym się zapytać, czy macie może jakieś rady, wskazówki? Od czego mam zacząć, na co uważać podczas szycia etc? Wszystkie, nawet najmniejsze wskazówki się dla mnie liczą, bo ja zielona w szyciu jestem! 😁
Moje dzieło skończone 🙂 Nie patrzcie na owijki,bo 3 razy je zakładałam a to było na szybko w sumie tylko do zdjęć.


Hana, ta lamówka jest też z polaru?  🤔
krysiex mega ten pad a kolor  😍
Hejka mam do Was pytanie czy watolina nadaje się na wypełnienia czapraków? I jakie ma zalety i wady?
ja używałam watoliny... i szukam zwykłej ovaty do spróbowania, bo watolina się ślizga/przesuwa, potem przez to jest nierównomierna no i czaprak wychodzi bardzo cienki, dlatego jak już to rób z 2 warstw 😉
Dziewczyny na Allegro jest tego od groma 😉
A ja mam właśnie czaprak z ovaty 😉
Jakiej grubości musi być ta ovata albo watolina?
ovatę i watolinę podaje się w gramach 100, 150, 200 i 300

300 wystarczy ci na czaprak zimowy
200 to może być już taki letni
a 100 i 150 koniecznie dwie warstwy bo ovata przy pikowaniu staje się płaska i sztywnieje. Ja zrobiłam z dwóch 150.
A w przypadku derki też czymś wypełniać czy tylko odpowiedni materiał?
Zależy jaką chcesz derkę - zimową, padokową, z podszyciem czy bez 😉. można wypełniać ovatą, tzw. pikówką, jest mnóstwo wypełniaczy, ocieplin. Można podszyć samym polarem, bawełną - co komu potrzeba.
a do mnie przyszły kryształki na naczółek, swoją drogą bardzo polecam sklep skarbynatury.pl, tak szybko paczki sie nie spodziewałam, a kryształki błyszcza sie jak głupie  😜
Teraz muszę tylko znaleźć gdzie zapodziałam paski na to...
chyba dojrzałam do zaplanowania uszycia derki (osuszającej głównie...)
(bo i tak mam plan przerabiania za małej polarówki na treningówkę) w derce chyba filozofii nie ma - więc spróbuje 🙂

tylko kilka pytań technicznych, mam nadzieje, że pomożecie:

jaki polar szybciej osusza? gruby czy cienki? "zbity" czy taki puchaty? (miśkowaty? jak w bluzach z biedronki np 😉 )

a może mikrofibra? albo jakiś inny materiał (splot, bo to chyba wszystko polyester... kurcze się pogubiłam przy szukaniu) a może coś naturalnego? np. jakaś bawełna o jakimś specjalnym splocie?

ze sztukasów, to mam np taką rękawice http://allegro.pl/show_item.php?item=2930381186 - jest genialna we wchłanianiu (ta strona bez wypustków też)- przecieranie mokrego konia, kurz też zbiera fenomenalnie.
ale czy derka z tego będzie wchłaniać? (z wypustkami, bez, czy o innej strukturze) a może lepiej jako ręcznik wykorzystać?

mam koc zdaje się mikrofibrowy (jak polar ale puchaty), wchłaniania nie sprawdzałam, ale grzeje baaardzo i oddycha.

i gdzie można to kupić (jeśli się nadaje)? jak może być nazwane? (i sztukasy i naturalne)
bo na allegro, nie znalazłam np mikrof. na metry z wypustkami, a gładkie tylko takie coś http://allegro.pl/gruby-polar-polartex-pow-420g-poliester-mikrofibra-i2995500418.html i jakąś pikówke...
na allegro jest poniżej 10 zł/m polar 300 gram, po niecałe 12 zł 400 gram. Mi się sprawdzają grube polary (jak jacsona) do osuszania. Ilości niehurtowe to allegro, w hurtowniach krawieckich/kaletniczych zwykle na belki - fakt cena niska, ale po kij mi np. 50 metrów polaru, cordury czy pikówki.
a polar  300 czy 400 gram to to samo co ta mikrofibra osławiona?

50 metrów mi nie potrzeba 😉 na 1 derke chce... to ze 2 metry? (wymierzę dokładniej przed zamawianiem pewnie - z jakiejś derki) no... ew. na koc jeszcze 😉
polar i mikrofibra to co innego - inny splot jak w ściereczkach do kurzu. Zwykle materiał ma 1,5 m szerokosci to jak Ci 75 cm na jedna stronę wystarczy to 2 m styknie.
dzięki, właśnie tak uważałam, że to co innego - ale trochę się pogubiłam gdy odkryłam, że to ta sama "substancja" i są nazwy "polar-mikrofibra"....

i oczywiście z matmy pała - policzyłam na 1 strone 😉 mój brzuchacz na pewno więcej niz 75 cm będzie potrzebował 😉 chyba, że jak zrobię taką szeroką lamówkę jak planuje (w innym kolorze - jak taka na zdjęciu wstawionym powyżej) i to wystarczy... oj musze pomierzyć 😉))

moze sprobuje z tej mikrofibry? opisują fajnie, ściereczki i koce działają... a może ktos już próbował?
12-15 zł nie duża różnica w sumie...
a może gdzieś taniej? allegro tylko to co wstawiłam (oprócz kocy i ścierek) wypluwa...

wiecie....chciałabym z czegoś "innego" niż popularne derki - polarówki, może się lepiej sprawdzi jeszcze? jak już robić samemu to po całości "inne" 🙂 (jeśli to ma sens oczywiście - a tego nie wiem właśnie...)
Hej - z polarem jest tak że jak kupisz u jednego sprzedawcy polar 400g ( za około10 zł)a pożniej 400g  w sklepie  to róznica jest wrecz niesamowita- jeden gruby z miskiem(sklepowy) inny cieńki jak szmata i naciaga sie w rózne strony. Myśle żę tam na allegro oszukują bo nie możesz dotknąć i zobaczyc  róznica w cenie jest bo w sklepie płaciłam 17 zł za metr-ale jak kupujesz mało (2-3m)to na to samo wyjdzie bo wysyłka tez kosztuje . Pomijam to żę nawet przy polarze 300g albo mniejszym  pisza gruby polar (http://allegro.pl/polar-gruby-i2996262992.html)-a potem jak przyjdzie kompletne rozczarowanie .
I uwaga niektórzy ceny podaja za pół metra polara nie za metr i wydaje sie żę niska cena.

okunka- na poprzednim zdjeciu ta lamówka jest z polaru -i mnie sie to b podoba dlatego chciałam sobie coś takiego uszyć .
Ale tez potrzebuje pomocy bo nie miałam takiej derki w reku , może ktoś możę pomóc jak z ta polarowa lamówką -jak ją wszywać ? Ivett może Ty ?
wycinasz z polaru paski szerokości ok 10cm i łączysz je w jeden. Potem przyszywasz taką lamówkę do derki ( lewa strona derki i prawa lamówki), wywijasz lamówkę na prawą stronę i robisze przeszycia wzdłuż ( już od strony zewnętrznej).
Nie wiem czy jest to dość jasno wytłumaczone 🙂
Hana, ale mnie zdołowałaś... czyli nie ma co kupować przez allegro? tylko "realne" sklepy?
to : http://allegro.pl/gruby-polar-polartex-pow-420g-poliester-mikrofibra-i2995500418.html
może być totalny kit? w sklepach internetowych ryzyko takie samo?

i jeszcze jedno techniczne -laickie, do takiego polaru /mikrofibry jakieś specjalne igły, nici trzeba mieć? i jakiś ścieg specjalny zastosować?
(zapewne komuś to zlecę (uproszę), albo będę szyć "pod okiem" ale fajnie byłoby wiedzieć - żeby wyjść na "przygotowaną do zajęć" 😉 )

i jeszcze jedno - czy kierunek ułożenia materiału ma znaczenie? (przy owijkach z polaru wiem, że ma) wolałabym bez szwa na grzbiecie, ale wtedy nie wyjdzie w poprzek belki ale wzdłuż... to istotne? (łopatki wtedy doszyje - to wtedy jesli znajde tylko 150 cm szerokości). bo właśnie - powinien się rozciągać "na długość" czy na "wysokość"? - jak lepiej? (bo w posiadanych nie moge wyczuć kierunku tego rozciągania coś...)
Można zawsze poprosić o próbki materiału - ja tak robię potem nie ma rozczarowania 😉.
igły, nici, docisk, ścieg dobieram w trakcie szycia - szczerze to nie zawracam sobie głowy fachowymi oznaczeniami grubości itp. tylko dobieram do skutku, aż będzie szyło - do polaru raczej nie trzeba nic specjalnego.
ivett- dzieki za odpowiedź  ,jeszcze tylko pytanie czy właśnie te paski wycinać tak by materiał sie naciągał na szerokość czy na długość?

horse_art - na allegro to jest b duzy wybór i wiele ludzi tam kupuje -ja pisłam o mioch doświadczeniach ,co do próbek to właśnie poprosiłam ale próbki przyszły malutkie i nie ocenisz żę w każdą strone sie naciągną ,teraz juz to wiem , poprostu mnie sie bardziej opłaca kupic 2,5 w sklepie gdzie dotkne polar bo z wysyłka tyle samo wyjdzie . Jak ktoś kupuje wiecej żęby szyć dla kogoś lub na sprzedaz to ok- zaoszczedzi duzo na allegro. Jednak ja przynajmniej odradzam te cieńkie polary,ale to juz pisałam wczesniej .
Nie kupowałam u tego sprzedawcy co podałaś link to nie wiem jaki to polar - Pamietam że w aukcji było gruby polar ,w opisie że świetnej jakości, A to okazało sie nie prawda Teraz to jak bym miała kupować to bym wcześniej zadzwoniła i porozmawiała ze sprzedawcą .

A z tymi nazwami to tez mozna zwariować -niektórzy sprzedawcy to nawet ortalion nazywaja mikorofibrą
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się