"Złote rady koniarzy" oraz prosto z Photoblogów

cytat z pb pewnej panienki
"Jutro pomęcze Indena...
I w srode też...
Musi byc zwarty i gotowy pod Olke na niedzielne zawody,
a ostatnio szkółkowcy na nim jeździli...
Więc czarne wodze pójdą w ruch, do tego szybkie galopy i kłusy,
próby posłuszeństwa,
kłus-stój-kłus
Pewnie będą wyłamania i bat też pójdzie w ruch...
Jak czasami używam bata, to początkujacy się na mnie patrzą jak na ostatniego, najgorszego KATA koni...
Ja działam z siłą nie większą niż 60kg, a Inden? chyba z 600kg...
Moje najsilniejsze uderzenie jest jak klaps na tyłku małego dziecka...
Ale oczywiście- na koniu niczego sie siłą nie wymusi
Trzeba się z nim dogadać
Ale to zwierze i tak jest za duże, a czasami ma humory...
I wtedy może być... nieciekawie"

nie ma to jak czarna wodza " cudowne" lekarstwo na wszystko
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
05 lutego 2009 21:01
Notarialna, jestem w szoku!
Co tu pisać .. koniec. Koniec naszego wspaniałego świata, koniec wszystkiego. Nie wiem, czy bym umiała na nowo wszystko zacząć. Myślę, że nawet gdybyśmy próbowały, to po tej aferze wirtual nigdy nie będzie taki, jak był do tego nieszczęsnego dnia .. Najgorzej było mi się pożegnać z Trinity, Santa Claus'em i My Sweet Lady. Kochałam te 3 konie całym sercem, i kocham nadal. Wirtual był dla mnie całym światem, tyle czasu, pracy i miłości, którą włożyłam w 4 stajnie - to wszystko prysnęło. Może jestem inna, ale nie czuję się winna, że kopiowałyśmy te zdjęcia. Autorzy zdjęć włożyli w nie bardzo dużo pracy, ale co z nami ? Przecież to my dawałyśmy tym koniom duszę, opis ! Kto im pisał treningi, zgłaszał na konkursy ?! Może i nie jesteśmy prawnymi właścicielkami zdjęć, ale jesteśmy właścicielkami tych koni, którym w pewnym sensie dałyśmy istnieć. Może przejdę do rysuala, ba, może napewno. Żegnajcie.
tragiedia... biedne dzieci... na podworko, do stajni! tam jest prawdziwy swiat!
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 lutego 2009 21:10
kujka, to jeszcze nic!. To jest dla mnie szczytem bezczelności:

http://virtual-new.blog.onet.pl/2,ID362471856,index.html

Blog w naszym serwisie możecie zakładać różnego rodzaju blogi. Nie
ingerujemy w treści na nich zamieszczone. Jeśli otrzymasz pozwolenie od
prawowitego autora zdjęcia możesz dodać bez przeszkód taką fotografię na
bloga.

Prosimy o doprecyzowanie "wstawić zdjęćie koni własnej roboty". Jeśli sama
wykonałaś zdjęcie koni, możesz wstawić je na bloga gdyż jesteś właścicielką
praw autorskich do niego. Jeśli natomiast chcesz wstawić przerobione
zdjęcie, które odnalzałaś w internecie, lepiej poszukać jego właściciela i
zapytać się o zgodę na wykorzystanie i modeyfikacje
.

Pozdrawiamy,
Redakcja Blog Onet.pl


A poniżej:

Widzicie?? tylko jesli nas autor znajdzie, a w to wątpie 😉
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
05 lutego 2009 21:21
jestem w szoku. ale koniarki - gowniarki sie niejeden raz zdziwia jak jakis voltopir znajdzie znajomego konia i da cynk komu trzeba. nie beda znac dnia ani godziny ]:->

a tu dla poprawy humoru maly cytacik:
Zmęczyła się tak długo pasażując, ale utrezymała rytm. Może nie na "dziesiątkę", ale osiem punktów z pewnością należałoby jej sie. W K piruet w kłusie stad http://wsk-horseland.blog.onet.pl/2,ID357897335,index.html

edit:
Notarialna - patrz:
[quote]Po czwarte - idzie nam siedemnasty i dziewiętnasty rok, a więc na prawie się ździebko znamy. Jeżeli ktoś nam spróbuje wmówić tą chałę z sądem i więzieniem, to się w najlepszym wypadku popukamy w czoło.[/quote nie wierze, ze takie juz teoretycznie dorosle osoby bawia sie w taka glupote.  🤔  ludzie naprawde nie maja w zyciu nic ciekawszego do roboty?
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 lutego 2009 21:27
Voltopiry, czas ruszać do akcji 😀iabeł:

najgorsze jest to, że one wszystko dobrze robią, a ci właściciele zdjęć i koni są be, bo nie pozwalają się im bawić... 🙄
Jak byłam w ich wieku to szczeniactwo inaczej się bawiło. 😤
wątek zamknięty
Jakby nie mogły sobie tych koni narysować - widziałam kilka takich wirtualnych stajni z końmi narysowanymi przez autorkę bloga i było to bardzo fajne i oryginalne + nikt sie nie irytował, że jego koń został biednym męczonym zwierzakiem.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 lutego 2009 23:21
Szok. Ktoś w końcu pogroził im sądem?
Ot tak troszkę o prawach autorskich:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=68821
wątek zamknięty
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
05 lutego 2009 23:35
Wiecie co to jest okropne... Czasem wolałabym nie wstawiać zdjęć do internetu, już kiedyś znalazłam moje zdjecia (co prawda nie konia, bo psa, no ale co to za różnica...) na blogach jakichś panienek.. Teraz w  profilu stajni w której jeżdżę(na n-k) znalazłam MOJE zdjęcia, ale nie udzieliłam zgody na kopiowanie ich więc jakby nie patrzeć są skradzione, ale stwierdziłam, że małolaty ze stajni sobie odpuszczę..
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
05 lutego 2009 23:43
gdyby nie tekst na gorze po polsku, nie domyslilabym sie o co chodzilo w tym po angielsku:
Nie jestem właścicielem koni na fotografiach i zdjęć koni.Jeżeli twój koń lub zdjęcie twojego autorstwa jest na tym blogu, a nie chcesz aby tu było pisz w komentarzu.Przy pierwszej notce.

I am not a horse owned photos. If you do not want us to be on my blog write about it in a comment. At the first note.

stad:
http://wirtualna-stadnina-champion.blog.onet.pl/
wątek zamknięty
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 lutego 2009 23:53
Pierwszy raz weszłam do tego wątku i moja reakcja jest taka:  😲

Czy dzieci naprawdę nie mają nic innego do roboty? jakieś lektury, prace domowe, sport?  Muszą się tak dowartościowywać?  😵  🤔
I am not a horse owned photos. If you do not want us to be on my blog write about it in a comment. At the first note.
stad:
http://wirtualna-stadnina-champion.blog.onet.pl/


Może lekcje angielskiego???
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 lutego 2009 23:54
btw. ktoś wie dokładnie co to za afera?

Lotnaa, ona po prostu lepiej włada angielskim niż Ty xP Ta składnia, stylistyka, majstersztyk.
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
05 lutego 2009 23:58
wlasnie, Lotnaa, a moze to Tobie by sie przydaly lekcje angielskiego hmm? 😁

Kiedy już zrobiłam kilka kokrążeń stępa Gniada już zeszła więc przyśpieszłam do kłusa. Na początku jechałam roboczym a potem ćwiczyłam trochę zkarania i wyciągania, niedługo potem najechałam z kłusa na krzyżaczka 50cm, Beni skoczył bez problemu, najechałam jeszcze kilka razy i poklepałam go. Pszeszłam na chwilę do stępa i zmniejszyłam przeszkodę na 40cm stacjonatkę. Kiedy już chwilę odpoczoł przyśpieszyłam trochę stęp i ze stępa najechałam na stacjonatkę, za pierwszym razem trochę zkoczył bez klasy ale 5 następnych razy dobże mu poszło

ja tez zawsze zaczynam skoki od stepa.  😂
http://wsk-apassjonata.blog.onet.pl/2,ID351664688,DA2008-11-26,index.html
wątek zamknięty
a tu dla poprawy humoru maly cytacik:
Zmęczyła się tak długo pasażując, ale utrezymała rytm. Może nie na "dziesiątkę", ale osiem punktów z pewnością należałoby jej sie. W K piruet w kłusie stad http://wsk-horseland.blog.onet.pl/2,ID357897335,index.html


O... to pewnie ta kuniarka pobierała nauki i jednej z instruktorek z podwarszawskich stajni, która uczyła wszystkie konie piruetów w kłusie  🤔
a całkiem dorosła z niej kobieta była, więc kuniarki prezentują wysoki poziom podwarszawskich instruktorów rekreacji  😅
wątek zamknięty
majek   zwykle sobie żartuję
06 lutego 2009 10:05
kujka, ależ ta dziewczyna jest dokładna w opisie.
Nie napisała, na jaki autobus poszła.
Chyba pracuje w policji i spisuje zeznania, bo tak szczegółowo, to chyba nikt nie pisze. Tego się nie da czytać...

Skoki ze stępa? Niesamowite....
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 lutego 2009 10:36
http://napoleonska-zagroda.blog.onet.pl/

A to jest już przegięcie.
Zastanawiam się czy tego nie zgłosić gdzieś. bo to już jest kradzież nazwy stadniny... Notabene, w realnej NZ kiedys jeździłam. 🙄

A ta najnowsza notka.. 🙄
wątek zamknięty
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
06 lutego 2009 10:44
tak mogły by chociaż nie kraść nazw stadnin, a rysunkowym to ja nie mam nic przeciwko 😉. Niektóre naprawdę ładnie rysują 🙂. Ja czasami też coś narysuje i podpisuje konia jakimś imieniem, poprostu ot tak 😀
wątek zamknięty
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
06 lutego 2009 12:16
Po pierwsze - mamy wyraźnie napisane, że zdjęcia na tym blogu nie są naszego autorstwa, a w każdej chwili możemy je usunąć jeżeli autor sobie tego zażyczy.
(...)
Po czwarte - idzie nam siedemnasty i dziewiętnasty rok, a więc na prawie się ździebko znamy. Jeżeli ktoś nam spróbuje wmówić tą chałę z sądem i więzieniem, to się w najlepszym wypadku popukamy w czoło.


A po piąte... nieznajomość prawa szkodzi, mimo 17.go i 19.go roku idącego  😉
Prawa na dobrach niematerialnych to cywilne prawa podmiotowe bezwzględne, co oznacza, że powstają z chwilą naruszenia prawa, a nie z chwilą wymagalności roszczenia. Stukanie się w czoło i tłumaczenie przed sądem  "nie wiedziałam" niewiele da.

PS. Przy pierwszej kradzieży moich zdjęć sprawę załatwiłam bezpośrednio z rodzicami nieletniej. Teraz jestem zdecydowanie mniej miła i wyrozumiała, prawne konsekwencje będę wyciągane.
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 lutego 2009 12:24
Alvika, a zostawiłabyś sprawę kradzieży nazwy realnej stadniny? Bo ja szczerze powiedziawszy zastanawiam się nad napisaniem do prawowitej właścicielki. A z nimi nie byłoby już tak wesoło, bo małolaty [nie dorosłymi ich nazwać nie można] miałyby zdrowo przekichane.

A odpowiedzialność karna by już ich nie ominęła. Przynajmniej ja tak uważam...
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lutego 2009 12:34
Notarialna, ja bym napisała, bo potem dziewoje zaczną kraść i osobowość. Toż to już tylko krok od tego, żeby się za właścicielki zaczęły podawać, zaczęły żyć życiem innych. One nie mają pojęcia, że internet to nie taka studnia gdzie się wrzuca i potem nikt nigdy nie zobaczy, to nie gra komputerowa, tylko realni ludzie czytający to. To, że coś jest w internecie nie znaczy, że jest niczyje. One tego nie rozumieją.
wątek zamknięty
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
06 lutego 2009 12:38
Notarialna, wg mnie jeżeli nazwa nie była zgłoszona do Urzędu Patentowego celem udzielenia praw ochronnych, to nie bardzo możemy mówić tu o kradzieży.
Nestor by się tu przydał  😡
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 lutego 2009 14:12
Najpierw napisałam do onetu. Sprawy po prostu nie zostawię. Ciekawe czym się będą zasłaniać w odpowiedzi, bo szczerze powiedziawszy ja nie widzę wyjścia z tej sytuacji poza odpowiedzialnością prawną małolat.

PS. Do P. A będę pisać jak mi odpiszą z onetu. Niech wie jak szafują nazwą jej stadniny w internecie.
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 lutego 2009 16:21
Witamy,

Zakładanie blogów tzw. stadnin nie jest naruszeniem regulaminu. Nie mamy
również możliwości zablokowania IP tych użytkowniczek. Prosimy o
wskazanie
dokładnie jaki przepis prawny łamie ten blog. Dzięki temu będziemy mogli
poprawnie zweryfikować zgłoszenie.

Pozdrawiamy,
Redacja Blog Onet.pl


I wszystko jasne.
Jest na to jakaś rada?
wątek zamknięty
Notarialna, na głupote nie ma rady  🤦
wątek zamknięty
Hmm.., myśląc po chłopsku i niezbyt rozlegle (nie rozpatrując problemu w szerszych kwestiach) to..
..jeśli realna właścicielka Napoleońskiej stwierdzi, że ma w głębokim poważaniu to, że jakieś dziewuszki gwizdnęły nazwę jej ośrodka i używają jej przy zabawie w wirtualną stajnię to nic się nie zdziała.
Jako osoby trzecie raczej nie damy radę wytoczyć postępowania karnego (tudzież żadnego innego) jeśli poszkodowana nie złoży zażalenia.
Ba! Prędzej Nam może się oberwać.

Rozpatrując to wszystko w szerszym zakresie...to też nic nie poradzimy.
Nadal będziemy znajdywać zdjęcia Naszych koni na PB etc. podpisane "Tuptuś. Lat 94. Wyrwany z rąk brutalnych handlarzy, którzy kazali mu kopać studnie na pustyni. Spokojny, opanowany wałach, maść: kawa z mlekiem (z dodatkiem cukru, śmietanki i cynamonu)."

Najpierw wypadałoby wybrać się z motyką i balsamem z filtrem UV na słońce, a potem zając się lukami i kretyństwami w prawie,następnie  lepszym wychowaniem młodzieży (czyt. do kołchozu z nimi czy coś..)....ale wpierw chodżmy na to słońce z ta motyką. I balsamem.


Ech.
wątek zamknięty
wątek zamknięty
Jaki przepis prawny? Ochrona praw autorskich. Co za ludzie.... Założę się, że jakby jakiś gówniarz wstawił zdjęcia samochodów czy kurde, nie wiem, komputerów, członków rodziny, psów czy domów szanownej redakcji blog. onetu to by tacy mili i "niezweryfikowalni".
Na wszystkich zdjęciach umieszczanych w necie trzabyłoby wstawiać podpisy "znaki wodne" przez całe zdjęcie -.-'

Wiecie co.... te quniorki trzabyłoby pokonać ich własną bronią.... tylko komu się będzie chciało.
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
06 lutego 2009 18:22
a jakiez to wszystko uprzejme...
O matko, o matko. Jakie to potworne.
Ponieważ nie lubię, nie potrafię i nie mam zamiaru rozmawiać z imbecylami, mam tylko jedno do powiedzenia.  
Drogi Właścicielu, spier***aj do swojego REALNEGO konia, zanim odpalę Ci, że wchodzenie na tak idiotyczne blogi i czytanie tak idiotycznych notek do końca to dla poważnej osoby wstyd.. i szok.
Mimo wszystko pozdrawiam.


to jest odpowiedz na moja uwage, w ktorej wyrazilam zdziwienei ze dorosle - wydawaloby sie - osoby znalazly sobie tak idiotyczna zabawe.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lutego 2009 18:24
... o stary.

Aż się chce wziąć taką, wyjść z nią na zewnątrz i nauczyć tego, czego nie nauczyli jej rodzice...
wątek zamknięty
Tak może nie na temat, ale...
Kiedyś ktoś pytał gdzie jest stajnia, w której jeżdżę... Znalazłam w google mapkę, narysowałam czeroną kropkę i wstawiłam to na photobucket.
Może z rok później także na bloga.

Po jakiś 3 latach telefon z prokuratury  😲
Mapkę kazano mi natychmiast usunąć to nie będzie sprawy. Usunęłam.
Sprawa w prokuraturze została umorzona (było jakieś postępowanie).
Ale ktoś tam się odwołał i zostało przeniesione do innej i teraz się toczy postępowanie sądowe...  🤔
Dla mnie szok, ale widać ktoś się uparł...
a mapkę wzięłam zupełnie nie świadomie... przecież to tylko mapka...  🤔
kradzież zdjęć chyba jeszcze gorsza...
wątek zamknięty
xx_0_xx co wg Ciebie jest złego w tym wypięciu ?
Ta sama zasada co wypinacze trójkątne, tylko zakończone węzłem bezpiecznym...
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.