Stajnie w Warszawie i okolicach

Nirv, Wyszków to chyba nie tak blisko do wołomina? Zajrzyj w www pod moim avatarem. Chyba bliżej niż Wyszków 😉
Martolina, z Wołomina do Wyszkowa jest 45km, z czego większość świetną trasą, a do stajni z Twojego www 56 albo 77km, aczkolwiek na pewno wezmę pod uwagę, jeśli nic tutaj sensownego się nie znajdzie. Swoją drogą - piękne miejsce!
Pauli masz jeszcze stajnie w Obrębie od Radzymina jakieś 15km
famka   hrabia Monte Kopytko
06 lutego 2013 13:02
Nirv, jak będziesz jechała do Martoliny,  to możesz też do nas zajrzeć  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
06 lutego 2013 13:05
Nirv, jeśli nie potrzebujesz nic oprócz hektarów i pięknych leśnych terenów to daj znać.
Nirv, już nawet nie spytam czemu znów zmieniasz stajnię 😉, tylko polecę Zakolej. Pociągiem super dojazd i cena w twoich granicach.
Nirv,wpadaj do nas dogadamy się 😀
jak to mawiają panowie którzy remontowali mi mieszkanie"Bedzie Pani zadowolona,Pani się nie martwi"=)))
dziekujemy za kciuki i zapraszamy na otwarcie stajni ...
grochówka,bigos,piwko....co se stryjenka życzy 😉
przepraszam za post pod postem,ale zapomniałam dodać,ze dobiegają końca rozmowy o postawieniu hali 🤣bedzie gotowa koniec wrzesnia-poczatek października 😅
dla zainteresowanych...bedziemy mieli również trenera western,na życzenie również może układać konie pod tą dyscypline 🏇
Nirv, już nawet nie spytam czemu znów zmieniasz stajnię 😉, tylko polecę Zakolej. Pociągiem super dojazd i cena w twoich granicach.


Hej, Dzionka Ty masz konicha w Zakoleji? Ile trwa dojazd z Centrum?
Ps. Za dwa tygodnie będę musiała się przeprowadzić ze Szczecina do Wawy i rozpaczliwie szukam jakiegoś lokum dla swojego milusińskiego...
Dla zainteresowanych (kilka stron wcześniej)
Stajnia Wierzbowy Gaj doczekała się w końcu strony http://wierzbowygaj.hpu.pl
dinfo
A jak, po postawieniu hali, bedzie sie miala cena ?  😉

tuch
W koncu  🙂
po postawieniu hali cena dla pensjonariusza który z hali nie korzysta(juz mamy 2 typowo terenowe dziewczyny :cool🙂cena się nie zmieni,natomiast dla częstych użytkowników hali cena za pensjonat 790zł,oraz trzecia opcja dla pensjonariuszy ,badz kogos z zewnątrz można jednorazowo zapłacic za wjazd na hale,jesli oczywiscie nie bedzie z hali korzystał notorycznie ,pensjonat 650zł + ok 35zł(żeby nikt nie był pokrzywdzony=)))
Oto Dragon w"nie"całej okazałosci
Wlascicielem zdjęcia są chyba poprzedni dzierżawcy,ale to zdjęcie tak bardzo mi się podoba,że musiałam je tu wklecic 🙂 oczywiscie jesli własciciele każą skasować usunę  🙄
Z góry przepraszam
Dzionka, ja pamiętam, że Dzionek w Zakolej schudł? To miało jakiś związek ze stajnią? Co do wyprowadzki - nigdzie nie pisałam, że się wyprowadzam, tylko, że rozglądam się za stajnią 😉 to zależy od tego co będzie dalej z moim jeździectwem na Pamirze i moim jeździectwem na innych koniach.

Więc póki najbardziej ciekawią mnie:
-Barchów,
-Dragon,
-stajnia którą poleciła ash,
-stajenka w Zielonce, znaleziona w naszych ogłoszeniach.

Na pewno w najbliższym czasie chciała bym te stajnie zwiedzić.
Nirv, znając Twoje wymagania, to za cenę 500 zł. stajni nie znajdziesz. To z Mokrego sie wyprowadzałaś, bo konia w ręku Ci nie sprowadzali, czy tam był inny problem? (błoto?)
W Barchowie też konie schodzą stadem a nie pojedynczo  😎
Nirv ja pracuję 1 km od Barchowa, często przejeżdżam wzdłuż ich pastwisk konno.

Tą stajnię mogę polecić z czystym sumieniem.
Ogromne padoki/pastwiska. Konie wychodzą codziennie w dużym stadzie.
Są boksy korytarzowe i angielskie.
Właściciel mieszka na miejscu i jest tam cały czas. Siano z własnych zbiorów.
Boksy nie są sprzątanie codziennie ale zawsze jest czysto i konie nie stoją w tym do czasu aż nie da się drzwi zamknąć. Sprzątanie jest regularnie.

Wiadomo, ze do większości koni tam będących właściciele przyjeżdżają sporadycznie lub weekendowo.
Nie ma tam typowego gwaru.
Cisza i spokój.

Nie ma tam oczywiście złotych klamek. Normalna stajnia. Pastwiska ogrodzone pastuchem.

No i piękne tereny  😀
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
06 lutego 2013 21:33
dinfo wszystko to fajnie brzmi, ale jeśli możesz to odpowiedz mi na moje ostatnie pytanie dotyczące 'pakietu dla seniorów' i tego co i za ile będzie w niego wchodziło  :kwiatek:?

Drugie pytanie dotyczy terenu- jak dużym obszarem będziecie dysponować? bo przy 30 koniach to będziecie potrzebowali całkiem sporo miejsca, żeby móc mówić o tym że dysponujecie pastwiskami i jeszcze sianem z własnych łąk.

Fajnie że stawiacie halę- nic tak nie robi dobrze rynkowi usług, jak konkurencja.

tuch dobrze, że Wierzbowy doczekał się w strony 😉
NIRV - polecam ci stajnię w Żabiej Woli - ale nie tą z halą, tylko graniczącą przez padoki stajnię Kastylia prowadzona przez Panią Anię. Stajnia cicha i kameralna - na ok. 8 koni. Prowadzona przez właścicielkę. Konie w ręku prowadzane na padoki, mogą być w ochraniaczach, derkach. Karmione treściwym dwa razy dziennie, ale można negocjować. Siano 24 h. W boksach sucho i czysto, choć nie jest wybierane codziennie. Żarcia full cały czas. Padoki pogrodzone na kwatery i na duże pastwiska. Konie chodzą po dwa lub same - w zalezności od życzenia właściciela lub przyjaźni stajennych. I to wszystko za 600 zł.
huculek, daleko strasznie.

Jak widać muszę napisać sprostowanie. Nigdzie, ale to przenigdzie się nie wybieram, ani nie wyprowadzam się z Enklawy w najbliższym czasie. Jest mi w tej stajni bardzo dobrze. O stajnie na 'emeryturę' pytam się z ciekawości, bo być może będę takiej potrzebowała dla Pamira, co nie jest równe mojej wyprowadzce z Enklawy.
Wszelkim plotkarzom gratuluje poziomu plotek, bo zdążyłam się dowiedzieć, że się wynoszę i paru ciekawych historii. W Enklawie niezmiennie mi się podoba - czego bym nie wymyśliła tak jest, łącznie z żywieniem mojego konia, oddzielnym padokowaniem na specjalnym padoku itd. Wszystkim tym życzę ciekawszego życia, by nie musieli zajmować się moim! 😉
już bjoork odpowiadam
wiec pakiet seniora zawiera=)
najważniejsze to całkiem oddzielna stajnia(8 czystych,widych ,duzych boksów) akutar ta stajnia pokryta jest blachą a nie eternitem ,dla zainteresowanych 😉do stajni wchodzi tylko obsługa ,czyli my oraz własciciele
profesjonalna obsługa (ja jestem hodowcą koni z wykształcenia i zamiłowania oraz na "stanie"posiadamy lekarza wet,oraz hodowce koni w jednym=)
siano full
słoma lub trociny na sciółkę
owies lub wysłodki (mi lepiej sprawdzają się wysłodki dla staruszków,badz koni mało ruchomych=)
ale oczywiscie według uznania włascicila,możemy również karmic wybranymi musli lub granuletem zakupionym prez wlasciciela lub  zamówionym u nas
mesz 1 x w tyg
marchew zima
czosnek i zioła na wzmocinieie(pokrzywa ,babka lancetowata itp)  w okresie od jesieni do wiosny
no i oddzielny padok dla spokojnosci =)konie zawsze prowadzane są w reku
jesli chodzi o pastwiska w tym momencie dysponujemy 3ha,na wiosne mamy juz umówioną dzierżawę kolejnych 4,5ha wokół stajni ,siano mamy swoje ,ale częsc łąk jest za daleko żeby prowadzac tam konie,więc kosimy trawę na sianko
założenie derki,owijek,glinki,zrobienie wcierki bądz w razie czego jakiegos opatrunku nie stanowi żadnego problemu i robimy to bez dodatkowych kosztów
kowal jest u nas regularnie (nie tylko werkowanie,również podkowy zwyłke,ortopedyczne),jeden z lepszych młodych kowali Pana Antczaka
koszt takiego pensjonatu to również 650zł,oczywiscie przkładamy większą uwage na strone medyczna tych podopiecznych
Do każdego konia podchodzimy indywidualnie więc jakies szczegóne wymagania włascicieli bierzemy pod uwage
wiec zapraszamy =)
ash   Sukces jest koloru blond....
07 lutego 2013 07:26
Nirv, daj znać jak po odwiedzinach w tych stajniach.
Nirv, o wyprowadzce z poprzedniej stajni slyszalam z Twoich ust tak wiec nie ma sie co goraczkowac 😉 ze to plotki
ta skleroza 😉
zapomniałam dodać,że przyjmujemy również konie z narowami ,mamy oswojone kozy do towarzystwa(wychowały się w boksach naszych kopyciarzy)zabawki do stajni,zabawki na padoki,drobne siatki na siano,żeby długo miały zajęcie.na życzenie moczymy siano,podajemy gnieciony owies...wszystko do dogadania=)a miejsc wolnych co raz mniej 😀 pozdrawiam
dinfo
Czy osoby korzystajace z hali w zimie, beda mogly normalnie zrezygnowac z hali po sezonie i placic te nizsza stawke ?
Megane, ale ja nie mówię o wyprowadzce z poprzedniej stajni - bo o tej owszem sama mówiłam, jak podjęłam taką decyzję i już oficjalnie szukałam stajni.
Ja mówię o sytuacji która jest teraz. Od ludzi nie czytających re-volty usłyszałam pytania o moją wyprowadzkę z Enklawy, dlaczego się wyprowadzam?? A tylko tutaj zapytałam jakie są stajnie w okolicy dla emerytów, a przecież nie napisałam 'hej, przeprowadzam się z xxx, szukam stajni takiej i takiej'.
Nirv, w Barchowie Dzionek trochę schudł, łaził z derce i właściciel nie zauważył. Nic dramatycznego. Jak powiedziałam żeby go podtuczyć to w ciągu 2 tygodni znów wyglądał jak pączek w maśle, jak wszystkie konie tam zresztą.
baba_jaga ,tak,poza sezonem zimowym można zrezygnowac z hali i wyższej oplaty,ponieważ nie bedzie kosztów jej utrzymania jesli nie bedie używana (oswietlenie,czyszczenie,równanie)a to wyłacznie na utrzymanie hali będą szły srodki z wyższej opłaty dla "halowiczów"=)
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
07 lutego 2013 11:01
dinfo czy ja dobrze rozumiem, że pensjonariusze będą ponosili wyłącznie koszt użytkowania hali?
no można to tak rozumiec,nie jeździsz,nie płacisz ...w sezonie letnim chyba mało kto bedzie na hali smigał,wiec i nie bedzie opłat za hale tj oswietlenie ,codzienne równanie itp ...czyli jak ktos w zimę korzysta często z hali płaci 790 zł,w lato jak z hali nie korzysta płaci 650zł,no chyba ze chce to może i 790zł=))plac zewnetrzny mamy oswietlony ,jak lód zejdzie bedzie zrobiona melioracja zeby woda nie stała i wysypany piasek
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 lutego 2013 13:11
dinfo, teraz dopiero patrząc na Twój awatar przypomniałam sobie, która to stajnia 🙂 Rozmawiałam z właścicielem o dzierżawie. Powiem szczerze, że musisz mieć nerwy ze stali, bo warunki ustalał i oferował z kosmosu. Generalnie po rozmowie z nim zrezygnowaliśmy, bo szkoda naszych nerwów. Trzymam w takim razie kciuki, żeby Wam się udało 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się