Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

może przy regionalnych zrobią też ,,towarzyskie'' ale to sie dowiemy jak będą propozycje
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 stycznia 2013 08:11
Ponoć PZJ ma zrobić jakąs autoryzację na towarzyskie. Niech myślą, choć to akurat nienajlepiej im wychodzi.
Chciałam się dowiedzieć jak to jest z ośrodkami jeździeckimi w okolicy Łasku i ile kosztuje tu godzina jazdy??
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
29 stycznia 2013 21:04
Podobno Gajewniki są przesunięte z 16-17.02 na tydzień później, to prawda?
Jest na stronie OZJ, więc raczej tak. Kurde... mam termin szczepienia do 20... chciałam po zawodach na spokojnie to załatwić, ale w takim wypadku nie da rady ;/
Chciałam się dowiedzieć jak to jest z ośrodkami jeździeckimi w okolicy Łasku i ile kosztuje tu godzina jazdy??



Okolice Łasku na pewno masz Różę (w której stoję) i polecić mogę z czystym sumieniem i Kolonia Ldzań. Są też Gajewniki, ale to w stronę Zduńskiej.
Od jakiegoś czasu prowadzone są protesty przeciwko forsowanemu przez R. Stępnia wariantowi E (tzw. przebudowa ul. Brzezińskiej), protestuje głównie Osiedle Dolina Łódki, ale chcę również zachęcić do protestu osoby, które korzystają z walorów przyrodniczych i rekreacyjnych tej okolicy.

Jest to obszar Łódzkiego Szlaku Konnego. Jeśli jeździcie w tereny ul. Marmurową, Opolską, Iglastą to sprawa dotyczy właśnie tej okolicy. Zaplanowano tu trasę szybkiego ruchu typu GP, bez zjazdów i możliwości przejazdu na drugą stronę.

Pytam głównie osoby związane ze stajniami Centaur, Campoverde, Watażka, Arabika, Stara Kuźnia jak również osób prywatnych trzymających konie w okolicy – co Wy na to? Więcej informacji na temat przebiegu trasy oraz protestów na stronie www.dolina-lodki.blogspot.com

podawajcie proszę tę informację dalej w swoich stajniach, wielu ludzi o tym na pewno nie wie, sami mieszkańcy osiedla dowiedzieli się o tym z gazety 30 listopada ub.r. !

na razie pytam prywatnie, ale niedługo będziemy chcieli zbierać podpisy pod formalnym protestem
Nie wiem czy ten watek sie nadaje na moje pytanie, ale sprobuje.
Czy ktoś może polecić tani, ale przyzwoity nocleg w Gajewnikach niedaleko stajni?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
31 stycznia 2013 15:24
Arimona, 2 osobowy pokój w hotelu kosztuje bodajże 50 zł od osoby. Ich hotel nie jest drogi.
Naprawde?  😲  Wlasnie jakies zupelnie inne ceny zaslyszalam 🙁 Przekaze kolezane zeby sie upewnila jeszcze. Dzieki!  :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
31 stycznia 2013 15:55
Arimona, Nie wiem jak jest teraz, to było jakiś czas temu więc najlepiej będzie po prostu do nich zadzwonić. Pokoje to małe klity, ale jak nie macie wielkich wymagań to ujdą w tłoku.
http://www.stajniagajewniki.pl/nocl.php na str sa takie ceny
ponad 100 wychodzilo ostatnio nocowanie bez sniadania jak bylam na zawodach
Na ostatnich zawodach było dokładnie 100 zł za pokój 2-osobowy. Pokoje ładne w sumie, pościel czysta, tylko zimno trochę i małe, ale biorąc pod uwagę cały koszt zawodów jak się jedzie na 2 dni, to te 100 zł jest na prawdę nie za dużo.
Czyli mowicie ze raczej tylko ta opcja? Szukamy jeszcze w internecie oczywiscie, ale chcialo by sie do czegos sprawdzonego trafic.
Wydaje mi sie ze to sa dosc duze stawki jak na nocleg w stajni.
Choc w sumie nie ma co do BB i Strzegomia (bo jednak Gajewniki bliej wawy) porownywac, gdzie placilam za nocleg mniej niz polowe tego zazwyczaj.
masz noclegi jeszcze w innych miejscach- poszukaj jakichkolwiek propozycji zawodow z avesu i tam powinny byc podane alternatywy🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
31 stycznia 2013 18:01
Arimona, trudno powiedzieć czy to drogo czy tanio... za moich czasów (jak to brzmi  😁 ) dwuosobowy pokój w gajewnikach kosztował 60 zł 😉 niemniej jesteś blisko stajni, na terenie zawodów, to zawsze inaczej. tak jak mówią dziewczyny, pokoje nie są duże, ale czyste i w naprawdę przyzwoitym standardzie.
Dziewczyny, pytanie grzecznościowe:
Czy wiecie gdzie w najbliższym czasie i najbliższej okolicy odbęda się egzaminy na brązową odznakę?

Dziękuję :kwiatek:
zawsze jakos w maju LKJ robil, zadzwon do Pani Basi i podpytaj.
Dzięki🙂 Pytam w imieniu koleżanki która nie ma tutaj konta🙂 Przekażę jej.
Ania L. - dzięki za informację... rozpowszechnię to dalej w naszej okolicy. Dobrze, że narazie idzie to we właściwym kierunku.

Okolice Łasku na pewno masz Różę (w której stoję) i polecić mogę z czystym sumieniem i Kolonia Ldzań. Są też Gajewniki, ale to w stronę Zduńskiej.
[/quote]
Dokładnie, okolice Łasku to nic wiecej również nie znam, ale okolice Pabianic to powinno być coś więcej, ooo np jeszcze Ślądkowice..chyba Rydzyny, w Dłutowie też coś jest..ceny 🤔 🙂 różne od 30 zł do ponoć 80 🤔wirek: na necie są kontakty 🙂 podzwoń, pojedź, zobacz i  🏇
Kurde... Zawody w Gajewnikach odwołane -.-" Jeszcze powiedzieli tak późno, że już nie ma szans się zdecydować na Bogusławice... 🙁 wie ktos gdzie najbliżej będą jakieś HZR w okolicach 20 lutego?
a może jakaś wolica będzie w tym czasie? trochę lipa, ja też się wybierałam do gajewnik a tu klops, zresztą z tego co słyszałam sporo ludzi zrezygnowało z Bogusławic na rzecz Gajewnik, kiedyś byłam jeszcze na halówkach towarzyskich w Warce konkursy były od LL do N ale nie wiem czy będą coś organizować teraz.
No właśnie mnie doszły słuchy, że podobno odwołali, bo Jaszkowo w tym samym terminie... Ale gdzie z Łodzi do Jaszkowa... Ja jak nie mam przyczepy to by mnie z 1000 na pewno transport wyniósł za dwa konie. ;/
Szukam gniadej, wielkopolskiej klaczy KANOSSA (m: Kurara po Kanion I- o: Imbir po Czad). Urodzona w Ostrowie Wielkopolskim 22.02.2005. Bez odmian. Z tego co wiem została sprzedana w okolice Łodzi (to mój ostatni ślad).
Klacz jest mojej hodowli, ponad rok temu uśpiona została jej matka. Strasznie mi zależy na znalezieniu.
oto rodowód: http://www.bazakoni.pl/horse_74535.html
Dziękuję za pomoc
Bischa   TAFC Polska :)
15 lutego 2013 11:39
Pisałam już w kąciku odwiedzin, ale tam nie wszyscy zaglądają, a na towarzyskich nie ma Łódzkiego tematu 😉
Będę mieć jutro czas, między 14 a 16-16:20 max (najpóźniej 16:30 muszę być pod Atlas Areną)-może miałby ktoś jutro czas na jakąś kawę/ciacho w tych godzinach, najlepiej niedaleko Łodzi Kaliskiej, tudzież Atlas Areny 😉
Ooooo Bischa  idziesz na old skul disco do areny 🙂 ?
Pytanie Szukam weta od rozrodu w Łódzkim.Ktoś mi cos wspominał o jakimś Słowinskim czy jakos tak...
a Buczyński?
zdecydowanie Buczyński
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się