strzemiona

dzięki, będę próbować  :kwiatek:
olek koniecznie znadj relacje jak wypróbujesz🙂
Ja mam takie wkładki tarki w plastikowych prestige - na błoto rewelacyjne  😀
Właśnie ciekawi mnie jak się sprawdzą te zwykłe metalowe wkładki do standardowych strzemion.
Jakby nie było, prestige ma też znacznie szerszą stopkę, to też daje dużo więcej oparcia. Może faktycznie warto zainwestować..
zna ktoś strzemiona firmy homer? płaska, bardzo szeroka stopka. nic nie moge znaleźć na ich temat. Może ktoś coś wie o nich? Taki znaczek jak w załączniku
Czy wie ktoś może jakiej marki są moje strzemiona? Byłabym bardzo wdzięczna.
Ma ktoś te strzemiona: http://allegro.pl/strzemiona-super-cena-i3056633774.html ?

Szukam tanio strzemion z metalową stopką  👀.
tanie sa strzemiona horze, o te : http://www.gnl.pl/strzemiona-plastikowe-horze-p-8768.html 🙂
Kinia16322, 110 zł + przesyłka to dużo więcej niż te strzemiona, które wstawiłam 🙂.
Sisisa, to od slynnego czarusia. ja bym zaryzykowala, on ma czesto fajne rzeczy. pusliska diana, to od niego.
pilnie poszukuje takich nakladek gumowych , http://www.okser.pl/wh-nakladki-gumowe-na-strzona-p-8977.html
niestety znalazłam tylko w OXERZE ale nie chcę czekać miesiącami , czy ktoś może wie gdzie takie jeszcze można kupić ???
Kinia16322, 110 zł + przesyłka to dużo więcej niż te strzemiona, które wstawiłam 🙂.


dziewczyny mowia, ze ma ok rzeczy.
ja go nie znam i wolalabym dorzucic 20 zl 😀
też myślę o takich nakładkach na strzemiona blucha ... jak się je mocuje?
katija, właśnie wiem, że sprzedawca ma dość fajny towar.
Zastanawiam się tylko, jaka jest waga tych strzemion. Przyzwyczaiłam się do zwykłych, metalowych i nie wiem, czy dam radę przerzucić się na plastiki 😀.
Dasz 😉
whisperer13 - nie mam pojęcia , jak już kupię to będę sie zastanawiać 🙂
Sisisa dasz radę, ja już do metalowych nie wróce. Plastiki są bardzo wygodne i przestawienie się na te strzemiona to żaden problem 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
12 marca 2013 20:48
To chyba zależy od ludzia  😉 - Jeden jedyny raz jeździłam konia koleżanki, miała plastikowe strzemiona (te najzwyklejsze, małe) - myślałam, że szlag jasny mnie trafi, strasznie mnie wkurzała ich lekkość. Ale jak mówią, złej baletnicy...  🤣
Moon mi było na początku troszkę inaczej ale bardzo szybko przyzwyczaiłam się do lepszego. Mówią, że osoby początkujące powinny jeżdzić w cięzkich metalowych strzemionach by lepiej wyczuć strzemie i mieć oparcie.
Mam przykład mojego M. Zaczął jeżdzić w plastikach. Później dałam mu metalowe (i to takie lepsze) strzemiona. Sam przyznał, że mu niewygodnie i woli plastiki. Nie zauważyłam też u niego, jako osoby początkującej nadmiernego gubienia strzemion.

a ja mam takie i mogę polecić z czystym sumieniem: http://www.thorowgood.pl/strzemiona-c-2_11.html
LatentPony   Pretty Little Pony :)
19 marca 2013 08:03
Z racji tego, że znalazłam tylko jedną opinię, ponawiam pytanie - jeździł ktoś w strzemionach Compositi Profile Premium?
http://sklepkarina.pl/strzemiona-syntetyczne-composit-profile-premium-p-4211.html

Chodzi mi konkretnie o ten model  :kwiatek:
LatentPony ja mam takie strzemiona 🙂 z tym ze je o jakieś 20zł taniej kupiłam w Ochabach w boberze 🙂 bardzo pozytywne, wygodne, bardzo dobrej jakości, ja je kupiłam tylko i wyłącznie przez to że kolory mają cudowne 🙂 bo na codzień w sprengerach jeżdże. Ale polecam bo są fajowe 🙂 i ładne 🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
19 marca 2013 10:46
Ja na codzień jeżdżę w quick-out, ale po zmianie siodła szukam czegoś lzejszego, właśnie najchętniej plastikow 🙂 te compositi spodobały mi się właśnie z powodu kolorów i chyba się na nie zdecyduje. Dziękuję za opinię  :kwiatek:
Chciałam co nieco odszczekać, w temacie strzemion syntetycznych. Bo marudziłam kiedyś tu sporo, że za lekkie itd. A jeździłam wtedy w takich zwykłych "cienkich". Teraz mam okazję jeździć w syntetykach z szeroką stopką i są super, stopa się trzyma "sama". Czyli: syntetyk syntetykowi nierówny - co za odkrycie, buua 🙂
Odkąd mam plastikowe nie zdarzyło mi się zgubić strzemię  🤣
A ja z kolei pamiętam, że kiedyś w dane mi było wsiąść pierwszy raz na plastikowe strzemiona ale takie najzwyklejsze i pamiętam, że miałam wrażenie, że jak mi noga szła lekko do góry albo zmniejszałam obciążenie na strzemię to szło ono razem ze stopa do góry tak było lekkie... Pamiętam, że koszmarnie mi się w nich jeździło.

Potem juz jeździłam tylko u mojej trenerki, która pierwsze plastiki kupiła z rok temu te 'Compositi' te takie grube (link wcześniej w tym wątku pokazywałam i polecałam) i jeździ mi się w nich super. No a z czasem trenerka kupiła z dwie pary już firmowych (prestige) i też super do jazdy ale wszystkie te sa szersze po bokach i pod stopą dodatkowo jakąś grubsza wkładkę mają - komfort jazdy nieoceniony myślę, ze jakbym miała teraz kupować to albo te Compositi albo będą przy kasie Prestige'a 😉
Myślę że plastyki są dla osób które dobrze obciążają strzemie 😉
Ale te szerokie Composit ma u Nas nasz czołowy szkółkowiec i czy początkujący dziecko, dorosły albo zaawansowany ludzie te strzemiona bardzo lubią, nawet jedna Pani z bardzo słabym oparciem na tych plastikowych miała mniejsze problemy... Ja bym musiała sama jeszcze wsiąść na jakieś wąskie plastikowe wtedy wydałabym opinie może to od szerokości też odczucie zależy?
Myślę że osoba która zaczyna się uczyć jeździć powinna mieć zwykle metalowe strzemiona, ale to tylko moje skromne zdanie  😉
Nie wiem co powinna, wiem, że u Nas w jednym siodle są te strzemiona i nie widzę, żeby potem wywoływało to jakieś złe przyzwyczajenia czy nawyki przy przesiadaniu się na inne konie (rzadko zdarza się, żeby ktoś jeździł cały czas w tym samym siodle (na tym samym koniu) więc wątpię, żeby miało to jakieś negatywne skutki dla początkującego 🙂 Z resztą ja tylko opisuje jak to wygląda gdyż często prowadząc jazdy mogę poczynić pewne obserwacje - może się komuś przydadzą😉
prestige silk to taki trochę luksus w mojej opinii. Zaczynałam jeździć w zwykłych stalowych, dawno dawno temu. Później wymyśliłam sobie skośną wkładkę, bo kostka po skręceniu bardzo dawała się we znaki - chyba siła mojej własnej perswazji zadziałała i święcie wierzyłam swój wkręt, bo uważałam, że jeździ się wyśmienicie 🤔

Jakieś 3 lata temu kupiłam zwykłe plastikowe compositi (nie te z szeroką stopką) i jeżdżąc w nich musiałam się pilnować i wtłukło mi się odpowiednie obciążanie strzemienia - na początku to jak mi noga latała i strzemię wypadło to fruwało sobie wesoło że ho ho - nie dało się złapać. Ale okazało się też, że jak trzeba, to można nauczyć się odpowiednio siedzieć i ułożyć udo jak trzeba no i skośna wkładka to o kant d*** roztrzaskać - wcale nie potrzebna. Jak raz przesiadłam się w siodło koleżanki i ona ma skośne wkładki w strzemionach, to czułam jakby ktoś mi całkiem nogę wykręcił 🤔wirek:

A niedawno - jako że jestem już duża i zarabiam na siebie - zakupiłam silki. Jeździ się w nich super - ale fakt, uważam że raczej już dla osób które mają poprawny dosiad i mogą pozwolić sobie na trochę rozpusty i komfortu, bo swoje dupogodziny wyklepały
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się