Stajnie w Warszawie i okolicach

o! z panem T.rozmawałas?
ja tam nie narzekam,duzo nam pomaga,poprosiłam o wstawienie szybna drugi dzień był człowiek i je wstawiał,rozrzutnik do gnoju...a tego jest baaardzo dużo po poprzednim dzierżawcy,za 10min był rozrzutnik,jak na razie złego słowa o współpracy powiedzieć nie moge,chyba ze zasadnicza kwestią była cena dzierżawy(też do sporej negocjacji :cool🙂napisz mi prosze na priv co Wam nie odpowiadało,może mej uwadze cos umknelo...
hej wszystkim:> jestem tu nowa. od tygodnia trzymam kopytnego w Dragonie i nie mam na co narzekać:> dzierżawcy jak i właściciel są przemili, w stajni są robione porządki, jest już wybielona. na korytarzu jak i w boksach czysto. konie dobrze karmione i codziennie na padoku. są ciekawe tereny, nad rzekę czy zegrze, z chęcią pojeżdżę z osobami z okolicy:>
Drodzy revoltowicze  😎 Poszukuję stajni w okolicach Warszawy, od strony Grodziska Mazowieckiego, ewentualnie dalej ale z dobrym dojazdem🙂 Mam wiele wymagań, ale wierzę w Was  😀
Między innymi:
- stajnia przyjmie kuca ogiera
- plac z często równanym podłożem(min. 2x w tygodniu), halę nie mniejszą niż 20x40, z taką samą częstotliwością równania
-mile widziana karuzela i zielone padoki dla ogiera wygrodzone pastuchem pod napięciem lub stałe ogrodzenia
- bardzo przydałby się czworobok 20x60 z oznaczeniami
- czysta stajnia, dużo słomy, siano min. 2x dziennie, owies
- myjka
-mile widziane lustra na hali

Jeżeli do stajni dojeżdża jakiś trener proszę o informację.  😜
tt2005 zapraszamy do nas
emptyline   Big Milk Straciatella
07 lutego 2013 19:22
tt2005, a do jakiej ceny? I do ilu km. od tego Grodziska, dojazd autem czy komunikacją?
Raczej nie mam jakiejś grubej granicy pieniężnej. Jeżeli znajdzie się coś naprawde fajnego to jestem w stanie wydać troszkę więcej ale mieć spokojną głowę. Dojazd autem 😀
mam pytanie dla będących w temacie..
na miejscu Dragona była kiedys stajnie Artemor,czy ktos cos wie na ich temat?
a szczególnie dlaczego już ich tu nie ma 🤔
z góry dziękuję za informacje
Dinfo, a na ile koni macie stajnie?
dokładnie na 40
22 w stajni głównej korytarzowej
10 angielska
i 8 dla emerytów i rencistów=)hehehe czyli dla staruszków i na rekonwalescencji
emptyline   Big Milk Straciatella
07 lutego 2013 20:35
tt205, może Sobiescy?
Tak czytam o tym Dragonie i się zastanawiam jaki sens ma różnicowania opłat dla tych korzystających z hali, a tych nie korzystających. Oczywiście mówię tu o korzyściach właściciela. Oświetlenie hali kosztuje tyle samo obojętnie czy będzie tam śmigał jeden jeździec czy dziesięciu. Dodatkowo macie oświetloną ujeżdżalnię i zastanawiam się jak długo wytrzymacie z tymi podziałami jak zobaczycie rachunki za prąd. Żeby prowadzić udany biznes trzeba zmniejszać koszty (z głową ), a wy je zwiększacie. Oczywiście dla pensjonariuszy rozwiązanie jest świetne 😀

edit* trochę zaplątałam
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 lutego 2013 20:43
tt w Sobieskich aktualnie brak miejsc. Ale wszystkie wymienione przez Ciebie warunki ten ośrodek spełnia  😉
emptyline   Big Milk Straciatella
07 lutego 2013 20:43
zduśka, a Ty się już przeniosłaś?
nie martw się ,nie martw...to my będziemy płacili 😉
wszystko jest dokładnie wyliczone i zaplanowane,mamy od tego ludzi 😎
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 lutego 2013 20:47
zduśka, a Ty się już przeniosłaś?

tak i zajęłam to ostatnie wolne miejsce  😀
nie martw się ,nie martw...to my będziemy płacili 😉
wszystko jest dokładnie wyliczone i zaplanowane,mamy od tego ludzi 😎



W interesach właśnie o to chodzi żebyście to nie WY płacili  🤣  Takie moje luźne przemyślenia bo szkoda żeby takie fajne budynki się marnowały jak kolejny dzierżawca da sobie spokój z ładowaniem pieniędzy w coś co nie przynosi dochodów tylko same koszty.

Zduśka Sobiescy? Ile teraz u nich pensjonat kosztuje? Stoi tam jeszcze tarantowaty wałach Odys?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 lutego 2013 21:07
Szaga tak Sobiescy. Jutro zerknę czy jest bo go nie kojarzę  😉
mam nadzieje ze moje wyliczenia sie sprawdza i dodam że nie zamierzam podnosić ceny pensjonatu jak wszyscy zagrzeją miejca...
emptyline   Big Milk Straciatella
07 lutego 2013 21:41
zduśka, i jak pierwsze wrażenia?
A na hali zmienili podłoże czy nadal czarna ziemia?
tt2005, może stajnia Aleksandria? ja wiem tyle, że jest ujeżdżalnia z lustrami, osrodek wygląda pięknie. Może maja te wszystkie rarytaski.
o kurcze w tej Aleksandrii naprawdę pieknie 💘
ciekawe ile liczą sobie za boks?=)
emptyline   Big Milk Straciatella
08 lutego 2013 08:28
Tempesta, 1400zł to chyba nie jest niezbyt duża kwota. 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
08 lutego 2013 08:46
zduśka, i jak pierwsze wrażenia?


jak na razie bardzo fajnie. Widać, ze koń jest zrelaksowany ( a to dla mnei bardzo ważne ) , czysto w boksach, ogólnie panuje wszędzie niesamowity porządek. Stoję tam zaledwie tydzień, więc nie ma co za dużo pisać  😉

Szaga podłoże jest nadal takie czarne - to mi wygląda na jakiś torf zmieszany z piachem. Ważne , że się nie kurzy i nie jest kopny, codziennie je bronują więc jest ok.

A Aleksandrię jak najbardziej polecam. Byłam, widziałam  😍
Co do Aleksandrii slyszalam ze jest to najwiekszy obiekt pod jakims tam względem w europie. O co chodzi nie wiem, ale jest pięknie. Nie ma chyba rekreacji, sliczne pastwiska z kwaterami no i ogolnie slinka cieknie. A jakie tereny! Wspaniałe, wiem, bo tutaj mieszkam. Kwatery są oddzielane pastuchami i do tego od drogi oddziela je siatka, więc dokarmiacze nie mają wielkiego pola do popisu. Okolica taka, że samochód i spacerowicze bywają sporadycznie 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
08 lutego 2013 09:24
Aleksandria to stajnia z moich marzeń.  😍
trzyma ktoś może konia w stajni poster?
bo poszukuję pensjonatu w okolicach Piaseczna i niczego nie mogłam znaleźć, dopóki nie natknęłam się na to.
a może też porozmawiamy o stajni w helenowie k.wołomina, stajni za cmentarzem w zagościńcu k. wołomina i o bogdanówce? :>
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
08 lutego 2013 22:00
a Helenów i Bogdanówka funkcjonują??
Bogdanówka to najbardziej tajemnicza stajnia na tym terenie, a o Zagościńcu kilka tyg. temu była już wymiana zdań 😉
lazurowa
Bylam w Bogdanowce jakos latem.

Minusy:
- zadnej obslugi na calym terenie, a jednoczesnie 4 czy 5 koni biegalo sobie luzem (brama na ulice otwarta)
- stajnia dosc niska, przy wiekszej obsadzie chyba jest duszna
- kopne i pylace podloze na hali
- ludzie niezwiazani z konmi krecacy sie na tylach osrodkach (chyba paintball)

Plusy:
- pastwisko, ciagnace sie heeeeen hen
- konie dobrze wygladaly
- dojazd asfaltem (w srodku miejscowosci byl przystanek pks, wiec moze i niezmotoryzowani byliby w stanie sie dostac ?)

Neutralne:
- boksy raczej na mniejsze konie i kuce (czystosc w miare ok, bylam w weekend)
- slabe ogrodzenie na pastwisku (zapewne dlatego kilka osobnikow sie z niego ewakuowalo, ogrodzenie nie bylo przerwane, wiec chyba wyskoczyly ?)


Wszystkie konie w jednym stadzie.
Wyprowadzanie chyba stadem - przynajmniej wyznaczona tasmami sciezka na to wskazywala.
Na terenie osrodka takze mala stajnia w trakcie remontu czy budowy. Boksy dostosowane do duzych koni.
Rowniez sporo obiektow na terenie, niektore w zlym stanie.
Nie wiem jak wyglada kwestia karmienia i ogolnie obslugi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się