Zachodniopomorscy re-voltowicze:)

Witamy 🙂
opowiedz cos o sobie  😁
siwaaa - jaaaaaaaaaaaaaaaaa  😀
o sobie 😀 a wiec mam konia w płochocinie koło dobrej 😀
jeżdze juz 14 lat i 3 miesiące temu udało mi sie zakupic nowego cudownego konia!😀
pogratulowac😉
tez czekam na odwilz, tylko znowu kolana mi umra:P no i zeby powialooooooooooo, to wysuszy od razu!
Przejezdzalam dzis brama portowa a tam cale stado traktorow:P
dobrze ze komunikacje miejska przepuszczali😉
aa...strajki rolników?
a jak tam drogi w mieście? z tydzień czy 2 już nie byłam...
Gillian   four letter word
24 stycznia 2013 19:31
faith, myśmy się ostatnio karetką wpakowali w ten strajk :/ dobrze, że mam fajnego kierowcę, odpalił co trzeba i się przebił, chociaż nie było łatwo bo prawie nas staranował pan traktorowy. Szczecińskie karetki są bardzie pro - pomykali torami tramwajowymi 🙂
I slusznie bo zawalidrogi jedne utrudniaja zycie, a drogi niezle juz.
Niestety to jedyny w naszym kraju sposób, aby tzw władze łaskawie zechciały ich wysłuchać
Ja akurat popieram postulaty rolników... ich protesty są ogłaszane w mediach, można chociaż próbować omijać części miasta w których jeżdżą
ja kiedyś trafiłam na dziesiątki górników w strojach galowych. to dopiero było dziwne *

*dla niewtajemniczonych w geografie i administrację: najbliższa kopalnia jest kilkaset km stąd, podobnie jak odpowiednie ministerstwa itp
horse_art w zachodnipomorskim jest sporo kopalni , z tym że nie węgla, a kruszyw  🤣 🤣
ci byli od wungla. ze ślunska.
-godałam z kilkoma pytając co tu robią (bo nawet po ich minach też było widac że ich to śmieszy - w tych strojach "nad morzem" 😉
->wspierali protesty stoczniowców, z calego kraju się  różni związkowcy nazjeżdżali.

*a kopalnie kruszyw, szczególnie odkrywkowe, sie nie liczą ( 😉 ) - kopalnia to węgla, soli albo złota ewentualnie 😀
a diamentów to też kopalnia? ;-)
moglabym miec na podworku, ze diamentow kopalnie:P
jeśli te diamentów są ileś tam km pod ziemią to też kopalnie 😉
odkrywkowe się nie liczą 😉  i w ogóle nad morzem się nie liczą.... kopalnie to na śląsku 😉)) my tu od bursztynków i stoczni 😉
rozumiesz - taki prosty podział : nad morzem, środek, kopalnie (obszar znany też jako śląsk - bez zbytniej dokładności lokalizacyjnej - to przed górami po prostu), góry"

faith, - głęboko byś musiała kopać, tak gdzieś w okolice.... Australii? afryki?

*tak się brzydko nabijam z niewiedzy geograficznej, ale i tak to przynajmniej środkowa półka wiedzy obecnych dzieciaków (tych starszych też) 🙁 bo każdy wie że szczecin leży nad samym morzem....

Ale - do morza mamy jakieś 45 - 50 km... więc niedaleko...
horse_art - Ty z Brzózek masz 27 km na plazę dokładnie

Szkoda tylko, że dróg na tej najprostszej trasie nie mamy ;-)
ta...w lini prostej, a tak żeby dojechac to 100 kilkadziesiąt 🙁 (od nas trzeba przez szczecin, do centrum mam 40 km ... nie pamiętam ile jest do bałtyku przez niemcy, ale.... tym mówiącym, że szczecin nad morzem raczej o polską część chodzi 😉

ale mam 800 m do plaży zalewu - takie mini morze 😉))  no i moge jachtem popłynąć do Świnoujścia 😉

(pewnie przez zalew ludzie uważają, że można sobie "chodzić" na plaże.... - i tu autentyczna rozmowa, nie "w żartach" (ludzie gdzieś tam z centrum)
kolega do kolegi z klasy który dostał się na medycyne w szcz. (czyli nie jakieś głąby)- "ej! no super będziesz sobie mógł na plaże nad morze chodzić po zajęciach"! to baaardzo popularne ....

mój urlop gdzieś na środkowym wybrzeżu:
- skąd jesteście?
- ze szcz.
- to po co co tu przyjechałyście? przecież nad morzem też mieszkacie, macie u siebie plaże i w ogóle !
- odp tylko, że tu lepsze piwo i przystojniejsi faceci...bo co tłumaczyć ? 😉 w motyw ponad 100 km nie chciał wierzyć 😉 (w piwo i facetów nie powinien, ale ego mu podniosło ;] )

a ile mam telefonów i maili czy u nas można pojechać w teren i po plaży nad morzem pogalopować 🙂😉)
Przede mna kiedys babeczka w kasie PKP we Wroclawiu poprosila o bilet do szczecina ale na taka stacje zeby bylo blisko na plaze😉 pani ze stoickim spokojem zaproponowala jej miedzyzdroje 😀
Bezczelna pani w PKP
W Międzyzdrojach z dworca na plażę jest kawał drogi  🤣 🤣
ale chyba blizej stacji juz nie ma 😀😀
Jakis czas temu do kolżanki przyjchałą znajoma z katowic, kiedy pokazywałyśmy jej Szczecin zapytała kidy dojdziemy na plaże 🙂
Jak byłam w Holandii to była taka dziewczyna z południowej Polski, dokładnie nie pamiętam skąd i jak jej powiedziałam, że jestem ze Szczecina to stwierdziła 'Zawsze chciałam pojechać nad morze'. 😜
help!
Potrzebuje zaswiadczenia od lekarza sportowego, nie moge dodzwonic sie na Twardowskiego, na Wojciecha pani mi powiedziala, ze wola mlodziez a nie doroslych:p zalezy mi na czasie, macie namiary na kogos, u kogo terminy nie sa za miesiac?
Możecie mi polecić osobę , stajnię , pensjonat w którym zajeżdżają konie ? w sumie to nie chodzi o zajeżdżenie bo koń chodził w siodle ale o takie przypomnienie . Szukam kogoś godnego polecenia w zachodniopomorskim mogą yo być "ewentualnie" okolice Poznania
z góry  bardzo , bardzo dziękuje  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Gillian   four letter word
10 lutego 2013 22:31
Anettt, obojętnie gdzie w zachodniopomorskim?
Anettt ale po co pytasz o to samo w 2 podobnych wątkach??  🤬
Gillian tak obojętnie  😀 Gaga moze nie każdy zagląda tu i tu a bardzo mi zależy na szybkich informacjach , nawet zapytałam u Poznaniaków ale mam nadzieję że znajdę bliżej  :kwiatek:
Szukam kogoś kto nie zrobi krzywdy tym bardziej że koń już chodził w siodle ale 6 miesięcy temu chodzi mi o przypomnienie ,nie ma żadnych narowów . 
Gillian   four letter word
11 lutego 2013 08:38
Anettt, w sumie masz trochę opcji, pytam ponieważ możesz równie dobrze zawieźć konia do Szczecina, do Nowielic, do mnie 🙂 zalezy też z jakimi kosztami się zamierzasz liczyć.
hej 😉
mam ogromną prośbę do osób ze Szczecina w imieniu kolegi. Oto ona:

"Moja siostra studiuje w Szczecinie stomatologie i w ramach tych studiów musi przez cały rok akademicki zakleić dziury w zębach u pacjentów. Tylko, że ona ma straszny problem ze znalezieniem tych pacjentów, a jeżeli do końca czerwca nie zrobi 15 zębów to nie zda roku. Więc jeżeli masz jakiś znajomych, którzy studiują/mieszkają w Szczecinie i mieli by jakąś dziurę w zębach to byłbym bardzo wdzięczny gdybyś dał mi do tych osób kontakt.Wszystkie koszty pokrywa siostra. Dzięki za zainteresowanie."

jeżeli ktoś byłby zainteresowany darmowym prawie stomatologiem to chętnie podam numer na PW :kwiatek:
Nie wiem, czy to ten wątek, ale spróbuję. 😉  W marcu chciałabym ściągnąć do Kołobrzegu dr. Blankę Wysocką może ktoś chciałby się podłączyć? Proszę o wiadomości na pw. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się