praca

Moon   #kulistyzajebisty
10 lutego 2013 08:58
bostonka, taaak bardzo wyróżnia, przeważnie tak, że przyszli pracodawcy patrzą w cv i robią nietęgą minę.  😁
Ale teraz, moje studia mają okazję się przydać w końcu, chociaż po części, mam nadzieję... ajajajaj!  😉
kujka   new better life mode: on
10 lutego 2013 14:01
Moon, ej, zawsze to lepsze niz moje kulturo-zdupy-znawstwo 😉
Averis   Czarny charakter
10 lutego 2013 14:27
U mnie furorę robi specjalizacja 'glottodydaktyczna' 😉
Moon, tak, wiem coś o ciekawych studiach wybranych chwilową fascynacją, które (prawie) nigdzie nie mają zastosowania. IMO, nietypowy kierunek studiów może działać dwojako - albo sprawia, że potencjalny pracowawca puka się palcem w czoło, albo ciekawi i pozytywnie wyróżnia 😉
No własnie, jak jestesmy w temacie pisania listow motywacyjnych i cv...
chcę wysłać swoje podanie do pracy w sklepie, ale muszę napisać list motywacyjny (nigdy wczesniej tego nie robiłam). Zastanawiam się, czy wspomnieć o tym, że pracowałam kiedyś jako hostessa, ankieterka i kurier? czy sobie odpuścić?
będę wdzięczna za podpowiedzi  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
10 lutego 2013 17:50
Do sklepu, myślę, że czemu nie, niech pracodawca wie, że nie jesteś świeżakiem w 'branży' i że obcowanie (kurier) rozmawianie (markieterka) i zachęcanie (hostessa) klientów nie są dla Ciebie problemem. Jakbyś aplikowała na dyrektora finansowego wielkiego przedsiębiorstwa, wtedy co innego...  😉
dziekuje  :kwiatek: tak wlasnie myslalam, zeby to napisac a teraz sie upewnilam, ze czemu nie 🙂 dziekuje!
U mnie furorę robi specjalizacja 'glottodydaktyczna' 😉


Bardzo fajna specjalizacja 🙂
Mam pytanie.
Niedługo rozpoczynam swoją pierwszą pracę, na razie na umowę zlecenie. Rozumiem, że mam wtedy ubezpieczenie zdrowotne? Czy to
zależy od umowy/pracodawcy?
I drugie pytanie, jak wygląda wtedy kwestia urlopu/dni urlopowych?
Scottie   Cicha obserwatorka
11 lutego 2013 16:23
Lunitari, nie jesteś ubezpieczona, nie masz prawa do płatnego urlopu, w zasadzie to nie masz urlopu/dni wolnych ustalonych ściśle na miesiąc- wszystko zależy od pracodawcy 🙂
Tak jak myślałam.
Z tym ubezpieczeniem to sama już nie wiem, niedawno mi ktoś mówił, że był ubezpieczony na umowie zleceniu..
Może to zależy od umowy?
Scottie, a tobie się nie pomyliło z umowa o dzieło?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 lutego 2013 16:57
Ja właśnie wysłałam CV i LM na wolontariat przy tłumaczeniu licealistom co to są wybory samorządowe 😀 mam nadzieję, że dostanę się razem z kumpelą.
Gillian   four letter word
11 lutego 2013 17:43
Scottie, pracowałam bardzo długo na zlecenie i miałam ubezpieczenie oraz urlop płatny.
Ja po pierwszym dniu nowej pracy, jest super 😍
A ja umawiam kandydatow na moje miejsce...😉
faith, dlaczego? Przeciez dopiero dostalas ta prace?
Bo ja się rozglądam za nową, to mi faith widocznie miejsce chciała zrobić (TFU TFU)  :wysmiewacz22:
Kajula, chyba nie do konca ogarniasz sytuacje😉

Najpierw 2 lata pracowalam jako asystentka, zmienilam prace w kwietniu 2012 i teraz dostalam lepsza propozycje, ale zaczynam za tydzien, wiec jeszcze jestem w 'starej' pracy i pomagam szukac kogos na swoje miejsce 🙂
Ah, myslalam, ze juz poszlas do nowej i jest cos nie tak!
A na jakie stanowisko szukasz do obecnej? 🙂
Dzial logistyki/marketingu/sprzedazy w jednej osobie 😀
Nie no, nie jest zle i fajna atmosfera🙂 generalnie praca biurowa, stale godziny, obsluga zamowien i klienta🙂
A ja się kurka nie mogę od pracy uwolnić ;]
Ostatnio pytałam jak się wymiksować z dennej umowy, próbowałam z pracodawcą dogadać jakoś moje odejście i jak głupia siksa poleciałam na podwyżkę i kilka słodkich słówek, na dodatek chyba powiedziałam coś w stylu "i że cię nie opuszczę aż do końca roku".
Zwyczajnie nie pasuje mi to miejsce, mam inny pomysł na siebie, a na moje stanowisko na pewno znalazłoby się mnóstwo chętnych i źle mi z tą myślą. Ktoś ma kubeł zimnej wody pod ręką?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 lutego 2013 20:32
Umowa zlecenie - ubezpieczenie zdrowotne, wypadkowe. Składki emerytalne i rentowe. Po 3 miesiącach można i składki chorobe odprowadzać.
Nie jest się ubezpieczonym jeśli się uczysz, do 26 r.ż.
Averis   Czarny charakter
11 lutego 2013 21:52
Kocham moją pracę, z każdym dniem bardziej 💘
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 lutego 2013 21:56
Przeprowadziłaś już wywiad z Robertem De Niro? 🙂
Averis   Czarny charakter
11 lutego 2013 22:01
Nie, akurat to nie jest krąg moich zainteresowań 😉
Dzięki JARA za odpowiedź.
Muszę to wszystko ogarnąć, żeby nie przyjść do pracy zielona, wcześniej pracowałam na czarno i dwa miesiące na umowę o pracę więc w praktyce
nie przerobiłam umowy zlecenia, znajomi też o dziwo . Pytanie do osób po studiach humanistycznych, kto z was pracuje w zawodzie?
u mnie z roku (a studiowałam historię sztuki) tylko dwie osoby.. znajomi na innych kierunkach też mówią że niewiele
JARA, a jak z dniami wolnymi na zleceniu...? jakieś w ogóle przysługują?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 lutego 2013 06:41
To już jest temat do ugadania, bo oficjalnie na zleceniu nie przysługuje urlop płatny. Oficjalnie można brać urlop bezpłatny. Jednak w związku z tym, że na zleceniu nie można pracować 8h dziennie, a zwykle się tyle pracuje to większość pracodawców nieoficjalnie idzie na układ, że daje urlop i płaci za niego (tak jakbyśmy byli w pracy).
Averis   Czarny charakter
12 lutego 2013 08:20
Lunitari, jeśli o mnie chodzi, to ciężko to określić - studiuję polonistykę, a jestem dziennikarzem. Studia humanistyczne są tak nieprzydatne same w sobie, że trzeba to nadrabiać stażami, praktykami i ogromnym wkładem pracy własnej. Inaczej jest bieda.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się