Króliki oraz gryzonie

Podpowiadam, bo widzę, że masz to samo z półkami co ja miałam. Czyli- nie masz ich.  😁 I niedługo ci zaczną koszaki spadać.  😁 Dwa razy wymienialiśmy półki ze sklejki i za każdym razem zjadały- jak u ciebie. Po wymianie na panele- problem zniknął. Aaa...i drugi plus paneli jest taki, że łatwo je zetrzeć szmatką i nie wali tak bardzo moczem, jak w przypadku sklejki. Bo w sklejkę mocz wsiąkał i było czuć smrodek.
A panel jak dasz śliską powierzchnią do góry, to mocz ścierasz szmatką i jest duużo czyściej.

Tyle, ze trzeba pamiętać, żeby im patyków dostarczać. Bo gryźć jednak muszą.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 lutego 2013 22:00
Ktoś z Wrocławia nie chciałby rudego królika miniatury? Kolegi siostra sobie kupiła, ale wyprowadziła się i go zostawiła. Królik trochę niekochany, ciągle siedzi w klatce, może ktoś by chciał?
Cześć i czołem, witam wszystkich 😉
Potrzebuję rady co do moich uszaków. Otóż mam w tej chwili 2 uszaki samiczkę i samczyka. Samiczkę (Martyna ) mam gdzieś od sierpnia 2012r, wczoraj natomiast szwagier przywiózł mi 2 miesięcznego karzełka teddy (samczyka). Jeszcze ich ze sobą nie poznawałam, dałam czas młodemu żeby się zaaklimatyzował. No ale kiedy Martyna go zobaczyła i powąchała (miałam go wtedy akurat na kolanach) dostała jakiegoś szału. Zaczęła go gryźć i atakować, zabrałam go bo wiadomo - to jeszcze maluch. Ale ta jak szalona zaczęła atakować mojego psa, którysiedział obok, a później zaczęła rzucać się do mnie jak chciałam ją pogłaskać... Zachowywała się tak jakby nigdy w życiu nie widziała innego królika ... Myślę teraz nad sterylizacją Martyny ( wiem, że tak czy siak byłoby to konieczne, ale liczyłam, że najpierw się chociaż zapoznają). Jak myślicie, czy to coś pomoże, czy raczej uszaki nie mają szans na przyjaźń ??
Z góry dzięki za odpowiedź 😉

JARA, zostawiła go tak samego sobie, bez opieki ??? Ale popytam, może ktoś się znajdzie 😉
Jak dla mnie to lepiej nawet wysterylizować i poznawać, jak już się hormony uspokoją i może będzie łatwiej. Aczkolwiek i tak nigdy nic nie wiadomo. Znam przypadki, że króliki po wielu bojach i dłuugim czasie w końcu się dogadały, ale są też takie, które nie dogadają się za nic w świecie. 😉
tunridadokładnie już tak obgryzly półki że zaczynają spadać czasami  😁 więc czas na zmiany i zastosowanie się do porady  🙂

JARA kurcze szkoda uszaka zapytam się znajomych czy ktoś by nie przygnał
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 lutego 2013 07:09
Mam też do oddania 7 myszoskoczków: 3 czarne, 3 beżowe i 1 brązowy. Malutkie, dopiero co urodzone. Oddam w dobre ręce (po podrośnięciu), w razie braku dobrych rąk pójdą na karmę dla mojego węża.

zostawiła go tak samego sobie, bez opieki ???
Zostawiła go u swoich rodziców, ale króli jest, bo jest. Nikt jakoś specjalnie nie zapewnia mu "atrakcji". Ma ok 3-4 lat.
Bardzo, ale to bardzo proszę o kciuki. Wiem, że czynią cuda, a ja teraz strasznie potrzebuję w to wierzyć. Mogę na was liczyć? Jestem w totalnej rozsypce póki co. 🙁
Kami   kasztan z gwiazdką
13 lutego 2013 21:26
Kciuki moooocno zaciśnięte - trzymajcie się  :kwiatek:
flygirl ja też mocno trzymam kciuki !!!!!!!!!
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
14 lutego 2013 07:54
Mam problem z koleżanką, chce kupić świnkę morską i kupiła dla niej klatkę jak dla chomika z pięterkiem i drabinką (metalowe, drabinka ustawiona pod ostrym kątem) klatka o długości 58 cm wysokości 55 cm a szerokość 38 cm. Wiem że dla świnki to nie są odpowiednie warunki, ale ona twierdzi że jej koleżanka trzymała w takiej klatce dwie i żyły co prawda nie za długo. Jakich argumentów mogę użyć żeby wybić jej świnkę z głowy bądź chociaż może wymusić na niej zmianę klatki? Nie chciałabym żeby się męczyła 🙁 klatka wygląda tak .
Kami, Dyra dziękuję wam bardzo. Właśnie stanęłam przed najtrudniejszą decyzją w moim życiu. Uśpić czy robić badania, szukać przyczyn i w miarę możliwości leczyć, co nie daje 100% pewności. Do soboty wszystko się okaże. 🙁
bajaderka-zorro może powiedz jej, że jak świnka będzie mała to będzie dobrze, ale jak podrośnie to nie będzie się mogła ruszyc w tej małej klatce, więc wtedy i tak będzie musiała kupic nową klatkę odpowiednią dla świnki morskiej albo będzie patrzyła jak zwierzątko się męczy i zdycha. Może zapytaj się jej też, czy wie dlaczego świnki koleżanki nie żyły za długo, i czy jest pewna,że to nie przez brak warunków. Możesz też zajśc z nią do zoologicznego i zapytac się tam o klatkę odpowiednią dla świnki. Może jak usłyszy od kogoś kto się zna to wtedy zmieni zdanie 🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
14 lutego 2013 12:48
Flygirl jeśli zwierzak ma cierpieć, znosić ból i stresować się w trakcie badań to mimo tego, że bardzo go kochasz ja bym podjęła tą trudną decyzję  🙁 Ale trzymam mocno kciuki, żeby się udało wyjść cało z opresji  :kwiatek:
Na razie jej nie boli, odczuwa 'tylko' dyskomfort. Co do stresu, to to jest totalnie bezstresowe podczas badań, także póki co nie istnieje dla mnie opcja uśpienie.
Kami   kasztan z gwiazdką
14 lutego 2013 13:01
To jak nie boli to walczcie  🏇
Przeklejam ze "Zwierzaki do adopcji", bo wydaje mi się, że nie każdy króliczy fan tam zagląda 😉 Jeśli to błąd, proszę o usunięcie.

CZESŁAWA SZUKA DOMU!

Sosnowiec, woj.śląskie


Do oddania 1,5 roczna, czarno-biała samica królika o imieniu Czesia. Czesia jest łagodna, oswojona, korzysta z kuwety, aczkolwiek zdarza jej się jeszcze załatwić poza nią. Czesława jest sporym królikiem, waży ok.4kg. Nie była sterylizowana, ani szczepiona.  Do oddania z klatką, kuwetą, miseczką oraz poidełkiem. Karmiona głownie sianem, ziołami i zieleniną( warzywa oraz owoce) oraz karmami firmy versele laga. Nie sprawia kłopotu, jest wesoła i przyjacielska, sama szuka kontaktu z człowiekiem, ale nie lubi być brana na ręce.
Przyzwyczajona do otwartej klatki😉, zamykana w sumie tylko na noc.
Chętnie odpowiem na więcej pytań.
Możliwy transport do nowego domu na terenie Śląska🙂

Oddam tylko w naprawdę dobre ręce, osobie, która wie, że królik to nie gryzoń, wie, jak należycie zadbać o dietę i zdrowie psychiczne oraz fizyczne zwierzaka.
emptyline   Big Milk Straciatella
14 lutego 2013 19:32
bajaderka-zorro może powiedz jej, że jak świnka będzie mała to będzie dobrze, ale jak podrośnie to nie będzie się mogła ruszyc w tej małej klatce, więc wtedy i tak będzie musiała kupic nową klatkę odpowiednią dla świnki morskiej albo będzie patrzyła jak zwierzątko się męczy i zdycha. Może zapytaj się jej też, czy wie dlaczego świnki koleżanki nie żyły za długo, i czy jest pewna,że to nie przez brak warunków. Możesz też zajśc z nią do zoologicznego i zapytac się tam o klatkę odpowiednią dla świnki. Może jak usłyszy od kogoś kto się zna to wtedy zmieni zdanie 🙂

Jak trafi do złego, to wcisna jej to co w promocji, nawet jeśli będzie to klatka dla myszy.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
14 lutego 2013 21:02
bajaderka-zorro, możesz pokazać jej tą stronę: www.swinkimorskie.eu

A do mnie przyjechały takie cudeńka na DT 🙂
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
15 lutego 2013 07:31
dzięki laski  :kwiatek:
w ogóle tą klatkę wcisnęli jej w zoologicznym :|
W niektórych sklepach zoologicznych naprawde dobrze doradzają 🙂 tylko trzeba dobrze trafic ( Twojej koleżance się to nie udało). Możesz sprawdzic inne sklepy i jeśli sprzedawca będzie ogarnięty to ją tam zaprowadzic 🙂
Ma kogoś, oprócz Ciebie, z czyim zdaniem się liczy? Może jak kilka bliskich osób powie jej,że to głupota to to do niej dotrze?
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
15 lutego 2013 09:40
No ma, ale ma też takie koleżanki które w podobnych klatkach trzymały po 2 świnki :| obiecała mi, że uzbiera na większą klatkę i kupi ją jak świnka podrośnie, spróbuję tego dopilnować.
Jeśli chce to nawet mam na zbyciu klatkę królika. Za koszty przesyłki mogę wysłać.
Żegnaj mój mały, rudy, rozkapryszony, złośliwy i najkochańszy na świecie uszaku.





flygirl, matko... Trzymaj się 😕
Kami   kasztan z gwiazdką
15 lutego 2013 19:18
Flygirl a weszłam na wątek pełna nadziei - bardzo współczuję - trzymaj się  :kwiatek:
Fly, wiem, ile potrafi znaczyć takie małe, często wredne stworzonko... trzymaj się mocno :kwiatek: 🙁
flygirl współczuje  😕 , mi też w ten czwartek zdechł kochany szczurek ... trzymaj się  🙁
flygirl- Jest po drugiej stronie tęczy z kolegami króliczkami. A jego życie na naszym świecie było szczęśliwe i bezpieczne dzięki tobie.
Ojoj .... A już myślałam, że będzie dobrze ......
Nie dawno też to przeżywałam .....
Pewnie kica teraz z Lulkiem, moim poprzednim rudzielcem. A ja nie mogę znieść swojego pokoju, od 8 lat jest w nim królik, a teraz została tylko ta straszna cisza. Nikt nie szarpie za pręty, nie tupie ze złości, nie włazi za łóżko, nie gryzie kabli i wszystkiego, co popadnie, nie domaga się głasków. Nie wiem jak ja mam sobie z tym poradzić. Za 3 dni miała skończyć 3 lata, była taka młoda. To niesprawiedliwe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się