DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Zdobyłam w końcu futerko i planuję zrobić nakładkę na siodło. Czy ktoś robił nakładkę na siodło westernowe?
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
12 lutego 2013 17:16
Dziewczyny, planuję dzięki azzawie  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: zrobić pessoa DIY 🙂 Ma ktoś full'a oryginalnego i zmierzyłby ile mi potrzeba linki?
Hej. Chciałabym zapytać czy robił ktoś indian bosal? Ja chciałabym coś takiego stworzyć, ale nie mam pojęcia jak to się składa  😉
Na konna cafe była instrukcja tylko nie pamiętam w którym numerze 😉
Cobrinha boski  😍
Ja jako totalne beztalencie mam ochotę zrobić coś oryginalnego by myself ale totalnie nie wiem od czego zacząć  🤬
ja znalazłam futerko na strychu ale mam lewe łapska i nie mam zielonego pojęcia co z nimi zrobić.
Dziewczyny, planuję dzięki azzawie  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: zrobić pessoa DIY 🙂 Ma ktoś full'a oryginalnego i zmierzyłby ile mi potrzeba linki?


Ja ostatnio mierzyłam taki z dwoma bloczkami przypinanymi do pasa do lonżowania i wychodzi tak:
lina na zad: 2 metry plus metr części z miśkiem
pozostałe części po 3 metry każda.
Ale to jest to najpopularniejsze dostępne w polsce.
A ma ktoś może foto albo może wyjaśnić jak wygląda to oryginalne całkiem? Bo ono ma tych bloczków chyba ze 6 - gdzie one mają być?
A ma ktoś może foto albo może wyjaśnić jak wygląda to oryginalne całkiem? Bo ono ma tych bloczków chyba ze 6 - gdzie one mają być?


tutaj jest cały wątek o Pesoa, z tego co pamiętam jakieś zdjęcia też tam były wrzucone wraz z instrukcją przypinania wszystkich tych bloczków:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,10691.0.html
A ktoś skusi się na zrobienie podkładki pod siodło bezterlicowe?
Grube, wypchane - więcej do szczęścia mi nie trzeba. Plus wolna przestrzeń na kręgosłup.

"Zabiją mnie" te ceny sklepowe...
hehe Być, jak sprawię sobie siodło to będę szyć, musisz trochę poczekać, albo robić sama 😉
Cookie, bardzo dziękuję - jak nie spróbujesz, to się nie naumisz 😉
Co do bosala - proponuję poszukać jak robi się różnego rodzaju węzły i plecionki.... reszta pójdzie już łatwo 😉
zielona_stajnia z moim antytalentem?  😁
Ale spróbuje. Jak nie to się odezwę jak zakupisz siodło.  😉
Znalazłam. O indian bosal jest w grudniowym numerze: http://konnacafe.pl/pdf/grudzien2012maly.pdf
Dziękuję za pomoc  😀
A macie może jakieś pomysły na coś nietrudnego na początek? 🙂 Dodam jeszcze, że jestem niezmaszynizowana  👀
Cookie, nauszniki  😀
Ja też niezmaszynizowana , a marzy mi się czapraczek własnej roboty. Kiedyś na pewno zrobię  😁
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
12 lutego 2013 21:33
Robił ktoś z Was siatkę na siano? 😀 jeśli o tym było to wybaczcie, że pytam.
Wiem, że w KonnejCafe coś było o siatce, pamięta ktoś może w którym numerze?
Musisz zamówić odpowiednie sieci rybackie - wtedy możesz robić siatki jakie tylko zechcesz, rozmiar, kształt i wielkość oczek - możesz sobie wybierać do woli. Miłośnicy "slow food'owego" karmienia koni powymyślali milion sposobów na kreowanie paśników z siatek.

Poza tym możesz samodzielnie wykonać ze sznurka (ale to plecenie wydaje mi się bez sensu - gdybym miała robić coś pracochłonnego ze sznurka, to bym chyba już wolała naczółek robić...), chyba są tacy, co wykorzystują siatki po belach siana, ale materiał mi się nigdy nie podobał i nie wiem jak konie sobie radzą z oczkami rzędu 1cm...

numer wrześniowy


/ewentualnych rybaków przeglądających forum przepraszam za żółtodziobowość... zdaje się, że to czego my używamy do robienia siatek to nie są sieci rybackie... tylko coś innego 😉 No, ale ma oczka, jest na metry i pierwotnie służy do pojmania ryb 😉 A może to jednak są sieci...? Uh!
xxKooniexx, w wątku o przydomowych stajniach była rozmowa o robieniu siatek. dziewczyny mówiły , że idzie im to mega szybko 🙂
i ze sznurka od siana też robiły.
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
12 lutego 2013 22:16
Rzekotka , dziękuję za odpowiedź! 🙂
Własnie chciałam się pobawić w plecienie ze sznurka bo siedzę w domu i się nudzę (rozwalona noga robi swoje).
A, że uwielbiam bawić się w takie rzeczy to chętnie zaplotłabym siatkę 🙂 bo halterków dość się narobiłam..
Interesowałoby mnie tylko jaką grubość sznurka bym potrzebowała i jaką długość, wie ktoś może? Tworzył może ktoś coś takiego? 🙂

Ooo, to świetnie, zaraz poszukam 😀
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
12 lutego 2013 23:20

O kurcze, dziękuję ślicznie  :kwiatek:
Słuchajcie, co myślicie o szyciu własnych kantarów? Fakt zwykly  nie jest drogi ale w zasadzie wszystkie potrzebne sprzączki i klamerki mamy z tych rozwalonych przez kopytne i pozostaje tylko kwestia zakupy taśmy no i maszyna do szycia. co myślicie o tym pomyśle ?
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
13 lutego 2013 07:07
indianwolfja robiłam nakładkę ale ze skóry, całej. Zajęło mi to jakieś 10 min ;p Zrobię zdjecia i wstawię
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 lutego 2013 09:57
Dostała piękne skórzane ochraniacze ale niestety są nieco wytarte, znacie jakieś dobre i nie drogie farby do skóry?
Jumper15 ja naprawialam kiedys kantary.zszywalam paski szenila ,naszywalam na to kolorowa tasme i fajnie wychodzilo  🙂 .. ps gdzie dostane taka siateczke co wszywacie pod czapraki? jaka to musi byc???  🤔

stajenna🙂, siatka kaletnicza - bylo pisanie niedawno 😉

ale sie uśmiałam 😀 na tym blogu gdzie fajnie opisane, pokazane jak zrobić siatke na siano (swoją drogą polecałam te same sznurki 😉 ) jest jeszcze opis jak zrobić czaprak  - baaardzo pomocny i konkretny 😀
http://www.sprzetjezdziecki.blogspot.com/2013/01/czaprak.html
oki,dziekuje  :kwiatek: poczytam  😀
asds   Life goes on...
13 lutego 2013 12:32
Ciekawa jestem jakby kosztowo wyszło zrobienie tego musli?

http://www.sprzetjezdziecki.blogspot.com/2013/02/mieszanka-paszowa.html
Hej. Chciałabym zapytać czy robił ktoś indian bosal? Ja chciałabym coś takiego stworzyć, ale nie mam pojęcia jak to się składa  😉


Proszę,moje dzieło,działa świetnie,koń fajnie na nim chodzi 🙂
to akurat wersja bez węzłów(bo ich nie umiem :icon_redface🙂


edit:literówka
iskierkowa, bardzo ładne!  😀
Ja też raczej zostawię węzły. Raz nie podobają mi się, dwa nie są Nam potrzebne, trzy nie wiem czy będę potrafiła je umieścić we właściwym miejscu. Muszę jeszcze tylko wymierzyć długości linek, bo w Konna Cafe jest podany tylko cob. Jaki masz rozmiar?  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się