Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

kłusak 😉
amerykański? 🙂
wiesz jak duzi byli jego rodzice?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
20 grudnia 2012 10:18
Ciężko wam było się przestawić z małych koni na takie duże? Długo to trwało? Dodam, że jeżdżę na nim 2, max 3 razy w tygodniu.

Frania, Ja się na dużych koniach najzwyczajniej bałam 😉 mam wielki lęk wysokości i jak wsiadałam to myślałam, że umrę ze strachu. A pierwsze galopy to czułam się jakbym miała spaść co foule, bo takie obszerne. Też mi się wydawało, że zaraz spadnę, usztywniałam się i jeszcze bardziej traciłam równowagę.
Swojego wielkokonia (jak jeszcze nie był mój) to się w ogóle kiedyś bałam i go nie lubiłam  👀 ... I mógł ze mną robić co chce, bo jak brykał to miałam wizję wyłącznie gleby 😉 ... Ale wyszło tak, że trenowaliśmy razem pół roku i został mój i teraz nie zamieniłabym bo nawet o 1cm mniejszego 🙂 Także myślę, że kwestia przyzwyczajenia i potem będziesz chciała tylko giganty  😅
Martuha amerykański. No właśnie nie duzi. Tak po 160-165 wzrostu.

xeguus mam nadzieję, że się zdążę przyzwyczaić zanim mi go nie sprzedadzą 😉
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
24 grudnia 2012 11:34
Razem z Lucjanem chcielibyśmy Wam i Waszym Wielkoniom złożyć najcieplejsze życzenia :* Spokoju, cierpliwości i radości oraz samych sulcesów ! :* Wesołych !!!

Witam wszystkich ! 🙂
Widziałam ze jest tu dużo mojego siwka a dopiero się przyłączam do forum, tak wiec zdarzyło mi się i dopadło mnie mega szczęście że Dilvo jest teraz moj 😍 😍wstawiam foty jak sie chłopak zmienia!😀 
ech to wchodzenie na wielkonie....  🤣


PumCass   zachowaj zimną krew!
20 stycznia 2013 21:25
wikaa1507 Fajnie, że go pokazujesz  😍 i szykuj się na nawiedzenie "fotografów"  😁  :kwiatek:
galopada_ znam ten ból 🙂
hmm... w sumie ja z moim  158 w kapeluszu i obcasach to na wszystkie tak się wczłapuje :P
PumCass ja juz sie doczekac nie moge😀 :kwiatek:
anetakajper   Dolata i spółka
21 stycznia 2013 07:16
wikaa1507 Piękne konisko!
galopada_ Studnia za niska :/ Ile ten koń ma?
anetakajper to murek przy oborniku a nie studnia  😉 mysle ze 176 spokojnie.... ,,troche" za duży jak na swoją rasę, no ale coz poradzic  😁
anetakajper   Dolata i spółka
21 stycznia 2013 07:21
galopada_ Robi maluch wrażenie 🙂
anetakajper jest gorzej, jak postanowi brykać  😁 nie jestem bardzo niska, a wyglądam jak mrówka  😁 ale juz wstawiałam zdjęcia, jak wygląda pod 11 letnią dziewczynką - to dopiero widok!  😜


anetakajper   Dolata i spółka
21 stycznia 2013 07:44
galopada_ eeee duży jak się zastanowi, że chce bryknąć..... toż to mozolne jak ślimaki 😉 Małe to są takie wstrętne żmije :/
Ja mam 175 cm i z dużymi się zgrywam, a z małego czasami daję na łeb jak nowicjusz!
anetakajper moze i wolno, ale z jaką mocą  😂
galopada-  ależ on jest piękny !  😍 zazdroszczę 🙂
korysindex4  :kwiatek: to jeszcze trzy zdjecia i uciekam




Wrzucę jeszcze dwa zdjęcia Chicka, tym razem pode mną 😉




by flygirl  :kwiatek:
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
13 lutego 2013 13:40
galopada_ cudny  😍 😍 😍 (i mały OFF top jakie masz siodło? nie dość, że ma cudowny kolor, to jeszcze fajnie wygląda)

Frania jakie noooooogi  💘
Anetakajper- dzięki, ale wkoncu jest z dobrej hodowli i pod wspaniała opieką od urodzenia😀


Moj Dilvo teoretycznie miał 176 cm ale to tylko teoretycznie! Mierzyłam chłopaka w zeszłym tygodni... wyszło 180cm i naprwawde wcale sie nie ślimaczy przy brykaniu 😀
Ja mam 183 cm wiec wrzucam foto jak wyglądamy 😀
Farifelia   Farys 21.05.2008
15 lutego 2013 23:15
Tu nas w sumie jeszcze nie było 😉
Więc pochwalę się swoimi chłopakami 😀

Pierwszego nie wiem czy mogę tu zaliczyć, ale do małych koników się raczej nie zalicza 😉 Kupując go jako niespełna 3 letniego konia miał ponoć 164cm w kłębie (nie wiem, bo nie mierzyłam) Teraz jak obok niego stoję to jest tylko odrobinę niższy ode mnie, więc podejrzewam, że powinien mieć 168cm 🙂 Ja mam 170cm.











Drugi ma 173cm w kłębie 🙂









Mój kochany klusek (nie prywatna, ale nią się opiekuję) +/- 171 cm
Zazwyczaj jeździłam na koniu 159 cm, więc jak pierwszy raz z niej zsiadałam to zapomniałam że to ponad 10cm dalej do ziemi i glebnęłam na tyłek bo nie wyliczyłam czasu spadania xD




Farifelia   168cm to raczej przeciętny wzrost obecnych koni szlachetnych, ale zważywszy na to, że to małopolak to już gabaryt ma zacny🙂🙂  :kwiatek: :kwiatek:

W ogóle miło Cię widzieć wraz z koniuchami na forum🙂🙂

Ja ostatnio doszłam do wniosku że podczas zakupu Blakiego zostałam oszukana, bo nie dostałam do niego drabiny  😵

Farifelia   Farys 21.05.2008
15 lutego 2013 23:54
Haha Blaki  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: Mnie też miło Cię tu widzieć 😀 Fakt wysoki nie jest, ale do karzełków się nie zalicza, do kucyków tym bardziej więc tu chyba najbardziej pasujemy  😀
A do Blakiego fakt, przydałaby Ci się drabinka, przeuroczy jest  💘 Muszę go w końcu zobaczyć na żywo.
Mój wielkolud ma 173 cm może więcej kochany Szeryfek :P Wałach wielkopolski
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
27 lutego 2013 21:24
No to my się przypominamy z moim dinozaurem 😉
Fot. Katarzyna Półbratek






galopada_   małoPolskie ;)
27 lutego 2013 22:20
scarlett duży dziękuje  🤣 siodlo to dm millenium.... kolor przemilczę, ale przynajmniej dobrze sie siedzi, bo jest jak robione pode mnie  😉 (chociaz zaluje, ze nie jest 0,5 mniejsze)
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
28 lutego 2013 15:21
[quote author=galopada_ link=topic=26709.msg1702370#msg1702370 date=1362003639]
kolor przemilczę, ale przynajmniej dobrze sie siedzi, bo jest jak robione pode mnie  😉
[/quote]

Ten kolor jest właśnie najcudowniejszy!  😍
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
02 kwietnia 2013 16:12
DOKŁADNIE!!!  😍 😍 😍

xequus mimo, że te zdjęcia już widziałam w innym miejscu to ciągle cię na nich nie poznaję 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się