Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
13 lutego 2013 13:48
szafirowa, niestety na zatoki to tylko wodę morską. Tak samo jak podczas karmienia piersią :/ Możesz się poinhalować olejkiem inhalol Fajnie "oczyszcza". Uprzedzam, że nie nie każdy olejek można stosować w ciąży, zakazany jest np. olejek z eukaliptusem.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 lutego 2013 13:53
Horciakowa, dzieki, chlop zaraz ten inhalol dostarczy. ps. rozumiem, ze nie zwracac uwagi na fakt, ze tam jest napisane, ze nie dla kobiet w ciazy i karmiacych?
ash   Sukces jest koloru blond....
13 lutego 2013 13:57
szafirowa, jest info:
Przeciwwskazania:

Należy zachować szczególną ostrożność i nie stosować leku jeżeli osoba jest uczulona na którykolwiek ze składników leku, a także u chorych na astmę, krztusiec i u dzieci do 7 roku życia.

nic o kobietach w ciąży nie widzę!

edit: widzę 🙁 ale nie w przeciwskazaniach!
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
13 lutego 2013 14:01
Wiesz co, najlepiej niech o ciążę dopyta aptekarkę. Mi go aptekarka poleciła przy karmieniu piersią, dlatego podejrzewam, że w ciąży też możesz zastosować. Tym bardziej, że napisano, że "nie zaleca się".
Nie wiem na ile faktycznie nie zaleca się, a na ile jest to asekuracja producenta. Jakiś czas temu zmieniły się przypisy i na większości leków jest napisane o konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Nawet na Tantum verde lub Bepanthenie, które kiedyś można było bez problemów stosować teraz jest takie ostrzeżenie.
szafirowa przy bólu zatok brałam apap i piłam wodę z sokiem malinowo - lipowym albo żurawinowym herbapolu (ale soku z malin jak dowiedziałam się po porodzie, pić w ciąży nie powinno się  🙄 😉).

Mleko z miodem tak ogólnie na przeziębienie i nasivin do nosa, nie wiem co tam o nim piszą o stosowaniu w ciąży ale mi lekarz kazał stosować jak co chwila leciała mi krew z nosa  🙂

Piłam też wapno przy przeziębieniu i łykałam rutinoscorbin (którego w ciąży nie można - lekarz kazał brać :icon_rolleyes🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
13 lutego 2013 14:19
Szafirowa niedawno na rynek wszedł NasivinSoft 0,01% dla dzieci od 3 miesiąca życia - podejrzewam, że skoro mogą go brać takie maluszki to w ciąży też można. Dopytaj farmaceutę w aptece, może akurat  🙂 Może są też jakieś maści rozgrzewające na zatoki... A jak nie to wejdź pod gorący prysznic, narób pary i postój chwilkę - mnie zawsze pomaga  😉

Sznurka portasie rewelacja - zamówię Moni  🏇

Ja próbuję jakoś ogarnąć całą przeprowadzkę - już jesteśmy w nowym miejscu, ale wszystko w kartonach  😵 W. siedzi teraz przez 3 dni w starym mieszkanku i maluje... Jak zamykałam za sobą drzwi to mi się łezka w oku zakręciła. Tyle się w tamtych czterech ścianach wydarzyło...
>RaDag, Mei Tai możesz też nosić na plecach, mi było całkiem wygodnie 🙂 Nie wiem jak inne nosidła egronomiczne, bo nie mam.



Teoretycznie na większości jest napisane, że można na plecach a praktycznie prawie nikt tak nie nosi  🤔
Dzięki za info :kwiatek:
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 lutego 2013 15:00
Dzieki dziewczyny za rady, inhalol uzyty - dal rade,przez chwile pooddychalam swobodnie, zatoki przestaly tak bolec. Na chwile, ale dobra i chwila.
Mam tez marimar, wiec bede sie ratowac na bierzaco.

kasiulkaa25, sok z malin mozna, nie mozna naparu z lisci 😉 Wlewam do herbaty teraz.
A z tym rutinoscorbinem, to  kurcze nie wiem - zdania sa mocno podzielone. Na wszelki wypadek biore po prostu acerole
horcia - my mamy dla Julki CybeX Solution X2
i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jedynie co wkurza, to jak Jula zaśnie to spada jej głowa, ale można go odchylać, ale odchylamy tylko na długie podróże.
ratowac na bierzaco.
Ty się poratuj słownkiem ortograficznym  🤬
Rutinoscorbin, tam nic nie ma przecież. Witamina C i rutozyd.
Na każdym leku będzie napisane, że nie wiedzą czy można w ciąży. Tak na wszelki wypadek. Bo w jaki sposób preprowadzić badania farmakologicznie na reprezentatywnej grupie kobiet w ciąży?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 lutego 2013 15:17
pokemon, o w pupe jeza no, wtorny analfabetyzm.

A rutozyd, rutyna nie jest z jakis wzgledow niewskazana? Bo mi kurcze gin nawet mowic, ze wit C tak, ritinoscorbinu nie.
To jak Ci mówił, to nie bierz! Zawsze słuchaj lekarza, a nie jakichś pokemonów z internetu  😁
szafirowa, niestety na zatoki to tylko wodę morską. Tak samo jak podczas karmienia piersią :/ Możesz się poinhalować olejkiem inhalol Fajnie "oczyszcza". Uprzedzam, że nie nie każdy olejek można stosować w ciąży, zakazany jest np. olejek z eukaliptusem.


Nie wiem, czy to podobna dolegliwość, ale jeśli nos jest zatkany i trudno oddychać, to xsylometazolin. Stosowałam za zezwoleniem lekarza od 7 miesiąca do samego końca ciąży. Codziennie, kilka razy dziennie, bez tego bym się udusiła chyba.

A jeszcze zapomniałam dodać, że nasza pani doradczyni laktacyjna na pytanie "CO MOŻNA JEŚĆ GDY SIĘ KARMI PIERSIĄ? odpowiedziała "WSZYSTKO ❗" Absolutnie nie ma potrzeby stosowania żadnej specjalnej diety, tylko po prostu jeść w miarę zdrowo.
Fajnie. 😀

Moi mężczyźni wyszli na spacer, a ja na chwilę oderwałam się od roli krowy i robię strasznie trudne i czasochłonne ciasteczka, (które nauczyła mnie robić ciocia szafirowa 😉 😉 😉 ).
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 lutego 2013 16:00
Julie, tylko pamietaj, ze Twoj piekarnik to maruda 😉 wyzsza temperature ustaw!

pokemon ale mowil tez, ze moge wziac aspiryne albo polopiryne, wiec wiec dopytuje pokemonow z internetu 😁 po prostu ciekawi mnie czemu mialoby sie nie brac tej rutyny (tak konkret, co robi)
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
13 lutego 2013 16:07
RaDag ja mam nosidełko ONO, jest bardzo podobne do MT i jak się nosimy to zazwyczaj właśnie na plecach- wtedy mam wolne ręce i wszystko zrobić mogę, a i młoda więcej widzi i obserwuje.

Szafirowa łączę się się w bólu, głowa mi od rana pęka a nos zatkany... :/

Czy wiecie może, o co mogę tu w Irlandii(tej brytyjskiej) poprosić przeciwbólowego przy karmieniu piersią? Bo w Polsce biorę Paracetamol.

Moja mama posiedziała dziś 3 godziny z młodą, jak ja poszłam się trochę zdrzemnąć. Stwierdziła, że mam anielską cierpliwość do swojego dziecka 😲
pokemon ale mowil tez, ze moge wziac aspiryne albo polopiryne
😵 to tyle mojego komentarza na ten temat. Masakra.
Scorbolamid to łyknęłabym pewnie.

Czarownica Apap to paracetamol, tam chyba też OTC.
.
@Szafirowa polecam napar z majerankiem.  Wsypuję solidną porcję majeranku do inhalatora albo zalewam wrzątkiem w miesce + rćznik na glowę. Bardzo dobrze oczyszcza i z zatok "spływa".
Udorka - poszedł głos, potem potwierdzę 🙂

A ja w ciąży mogłam łykać wit c, nawet miała zalecane razem z furaginą, przy bakteriach w moczu.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
13 lutego 2013 17:32
szafirowa, mi pomaga amol, wcierałam sobie w skronie i gdzie tam popadło, nawet całą szyję smarowałam. Teraz zajady sobie wyleczyłam. Cały czas pije herbate z cytryną i miodem, bo zaliczyłam już dwa przeziębienia.
I inhalacje. Też z amolu można.
Lo jejku dziewczyny maz czy ktos do pomocy to wybawienie  🙇

Ja sie wlasnie gorzej czuje. Nic przeciwbolowego nie bralam dzis, wiec zaczynam czuc
co i jak. Plecy mnie bola i nie wiem czy od lezenia, czy od znieczulenia czy
po prostu zaczyna wracac do swej prawidlowej pozycji. Pewnie od wszystkiego naraz..
Do tego macica sie obkurcza co tez pobolewa, no i te cyce, ktore zaczynaja rosnac, oj jutro bedzie z nimi pogrom.


Maly niesforny po szczepionkach, do tego jest na antybiotyku,
bo mamy jakas bakterie- dla mnie nieszkodliwa(wyszla w posiewie z pochwy), ale dla malego owszem.
Przez to ma w raczce welfronik, bo lek 2razy dziennie dozylnie.
Az sie boje nocy...

Julie a ja stwierdzilam ze Kuba
(nie moge sie do tego imienia przyzwyczaic!)
jest podobny do Inowego Liama. Ma ksztalt oczu po mezu
i wyglada jak malutki chinczyk 😀

Szafirowa mnie tez terazniejszy gin nie pozwolil
brac Rutinnoskorbinu. Z tego co mi wiadomo rutyna dawniej byla
stosowana do poronien, oczywiscie w znacznie wyzszym steyeniu.
Lo jejku dziewczyny maz czy ktos do pomocy to wybawienie  🙇

Ja sie wlasnie gorzej czuje. Nic przeciwbolowego nie bralam dzis, wiec zaczynam czuc
co i jak. Plecy mnie bola i nie wiem czy od lezenia, czy od znieczulenia czy
po prostu zaczyna wracac do swej prawidlowej pozycji. Pewnie od wszystkiego naraz..
Do tego macica sie obkurcza co tez pobolewa, no i te cyce, ktore zaczynaja rosnac, oj jutro bedzie z nimi pogrom.


Maly niesforny po szczepionkach, do tego jest na antybiotyku,
bo mamy jakas bakterie- dla mnie nieszkodliwa(wyszla w posiewie z pochwy), ale dla malego owszem.
Przez to ma w raczce welfronik, bo lek 2razy dziennie dozylnie.
Az sie boje nocy...

Julie a ja stwierdzilam ze Kuba
(nie moge sie do tego imienia przyzwyczaic!)
jest podobny do Inowego Liama. Ma ksztalt oczu po mezu
i wyglada jak malutki chinczyk 😀

Szafirowa mnie tez terazniejszy gin nie pozwolil
brac Rutinnoskorbinu. Z tego co mi wiadomo rutyna dawniej byla
stosowana do poronien, oczywiscie w znacznie wyzszym steyeniu.
In.   tęczowy kucyk <3
13 lutego 2013 19:01
Czy wiecie może, o co mogę tu w Irlandii(tej brytyjskiej) poprosić przeciwbólowego przy karmieniu piersią? Bo w Polsce biorę Paracetamol.

Paracetamol.
Julie, tylko pamietaj, ze Twoj piekarnik to maruda 😉 wyzsza temperature ustaw!
Wiem wiem, już robiliśmy te ciasteczka kilka razy 😉

A z tym karmieniem niby logicznie to brzmi, ale troche strasznie tez...

Gdybym wiedziała to wszystko co wiem w tej chwili, to nie byłoby problemów z karmieniem.
Ale ja się tym tematem kompletnie nie interesowałam, bo miałam wizję, że karmię piersią i już, tak po prostu. Nie brałam pod  uwagę jakichkolwiek problemów.
A teraz mam podwójną pracę, polegającą na tresowani Gabrysia, żeby przestał sobie robić ze mnie smoczek.
Bo według niego butelka to jedzenie, a cycuś mamusi to tak dla rozrywki do pociamkania 😉
akzzi gratulacje! Szkoda, że mały antybiotyk ma bo pewnie dłużej posiedzicie🙁 staraj się przystawiać go jak ci się pokarm gromadzi..będzie ssał, zobaczysz🙂
Juz powoli sie zaczynamy ogarniac z cyckowaniem  🏇
Choc dzis sie przez to poryczalam, bo maly plakal w nieboglosy,
a ja mu nawet cycka nie umialam dac.. poprosilismy o pomoc
polozna, ktora uzyla odrobiny magicznej glukozy i jakos sie udalo.
A od wieczora radze sobie juz sama z tym  💃
Jak sie naucze instrukcji obslugi Slodziaka, to juz bedzie tylko z gorki.


Nastraszylyscie mnie z tymi daszkami nad blizna po cc i.,mam takie
opuchnieta wypluklosc nad blizna od jej polowy. Lekarz i polozna mowia
ze wszystko ok jest i ze to sie wchlonie, ale wiecie, ze jak cos
ktos sobie wbije w glowe to nic nie dociera.

Fajnie mam, bo na sali lezymy we 3 i wszystkie po cc, wiec nie
musze patrzec jak po porodzie sn dziewczyny lataja jakby nic
nie robily lub tez patrzeb i sluchac o bolacym kroczu.
My chociaz lazilysmy 'wspolnie' powykrzywiane he,he.

Chaff na razie w sumie niewiele sie zmienia, bo ja bylam nastawiona na
wyjscie w sobote. Co prawda ordynator rano na obchodzie planwal
wygonic nas w piatek, no ale Slodziak musi brac ten antybiotyk
przez 3 dni wiec i tak wypada sobota, o ile wynik bedzie ok.

akzzi, świetnie że dajecie radę  💃 Uwielbiam czytać, jak młode mamy zwycięsko wychodzą z kłopotów z karmieniem, chociaż mi się samej nie udało tego nauczyć  😉 I jedna uwaga - ta rurka w żyle nazywa się wenflon, nie welfron, nie welform, nie teflon i nie muflon  🤣
A ja kiedyś nie umiałam odróżnić wenflona od wentyla  😡 😵

I myślałam, że wenflony są w rowerowych dętkach  😵  🤣


akzzi gratulacje!!!  😅 synuś słodziak!!!
czytam i czytam a nie złożyłam do tej pory gratulacji  😡

Trzymam kciuki aby Was wypuścili szybciutko do domku  🙂
akzzi, taki daszek to i ja mam teraz 🙂 to jest zgrubienie wewnętrznych szyć. Ale to zniknie raczej. Mi tylko przepuklina wyskoczyła, co mam nadzieję też zniknie. Także nie popełnij mojego błędu i nie dźwigaj  nic więcej ważącego od dzidziusia..
I jak zaczyna boleć to proś o coś przeciwbólowego! Nie pozwól aby ból się rozkręcił, bo będzie go ciężko przytępić! Dla mnie najlepsza była pyralgina a na noc zastrzyk z ketonalu.

Kochani, mam problem ze starszym synkiem. Jakiś bunt się zaczyna i załamuję ręce już, bo nic do niego nie dociera..
Potrafi 2 godziny walczyć i nie dać się ubrać, położyć spać i inne dziwne pomysły ma..
Macie jakiś sposób sprawdzony? "Wyrzucanie" zabawek nie działa, próby tłumaczenia nie działają, przeczekiwanie nie działa..  👀
🤔A to dobrze wiedziec, bo ja sie obawialam ze jednak te strone
nadwyrezylam za mocno wstajac, bo to akurat po tej stronie.

Co do buntu.. a moze zupelne olanie typu: nie chbesz sie ubrac to nie- zmarznie
to sam sie ubrac bedzie chcial. Albo np. wyjsc na dwor, tak by wiedzial
ze robil problem z ubraniem, to omija go jakas przyjemnosc.

Julie nie moglas wczesniej podpowiedziec z ta bokserska
szczeka do hartowania piersi? Chyba bym skorzystala!
Ja bym teraz nie cierpiala tak, a maz by sie poczul jak na treningu!
Jakbym mu lutnela za ten bol,
to bylabym lepsza od Adamka  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się