Kobitki... (antykoncepcja)

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 lutego 2013 19:34
bee, tak o nuva ring mi chodzi.

odnosnie spirali jestem przeciwnikiem, ale moj eks gin zakladal takim mlodym dziewczyna i to nawet zwykla Cu-Spirale. one maja rozne rozmiary
Bee ja miałam ją zakładana w wieku 20 lat  😉
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
14 lutego 2013 19:54
dzięki dziewczęta, porozmawiam o tym z ginem, właśnie się wybieram na "przegląd podwozia"  😁

Gienia-Pigwa, używałam miesiąc nuva ringu, czułam się o dziwo gorzej niż po tabletkach. może to przez stres jakiego doświadczałam wtedy, ale czułam się gorzej.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 lutego 2013 20:02
zanim zalozysz Mirene to wzielabym jakis czas tabletki z levonogestrelem, ale tylko z nim, tzw. minipille, jednoskladnikowe. ze bierzesz caly czas, bez przerw. wtedy mozesz poobserwowac swoj organizm jak reaguje na levonogestrel. dopiero po jakims czasie bym zainwestowala w mirene (ona ma wlasnie levonogestrel)

ja osobiscie bralam tez tabl. jednoskladnikowe i tez zle sie po nich czulam, wiec mi nie pomogly. ale wiele kobiet dobrze reaguje na zmiane.
Scottie   Cicha obserwatorka
15 lutego 2013 07:39
Bee., taaaa? Zacytuj mi tutaj ten fragment ulotki, w którym jest napisane, że palenie papierosów obniża skuteczność antykoncepcji. Bo właśnie przeczytałam ulotkę Novynette (o ile je jeszcze bierzesz) i jedyną informacją, powiązaną z paleniem papierosów, jest: "Ryzyko wystąpienia zakrzepicy tętnic u osób stosujących doustne produkty antykoncepcyjne nasila się z: (...)-paleniem tytoniu (kobiety po 35. roku życia nie powinny palić, jeśli chcą stosować złożoną doustną antykoncepcję)(...)". Czyli to, co mówiłam. Ale może coś przeoczyłam....

Poza tym, jeśli Twój ginekolog wie, że palisz i pomimo to przepisał Ci tabletki, które niby obniżają skuteczność, to on raczej chce prowadzić Twoją ciążę 😉 Dalej utrzymuję, że coś źle zrozumiałaś i palenie papierosów nie wpływa na skuteczność tabletek...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
15 lutego 2013 08:02
Wybaczcie, że sie wtrące ale  mam pytanie- Jeśli jestem na tz. detoksie to czy mimo brania tabletek ( yasminelle) może sie zdażyć, że okres wystąpi wcześniej jak w przerwie 7 dniowej? Przez słowo detoks mam na myśli nieagresywne oczyszczanie organizmuz toksyn.
Co do spiral - byłam już u wielu ginekologów i żaden nie zgodził się na założenie mi  spirali. Wszyscy jak jeden mąż odradzają nieródkom. Możecie polecić konkretnych, którzy mają inne poglądy.
Generalnie polecam  😉 Zapłaciłam 600 zł

Tanio! To wkładka razem z założeniem?

Lutien, Mirena to nie jest typowa spirala i są lekarze, którzy zakładają nieródkom.

Ja też polecam Mirenę, muszę właśnie wymienić i nie wyobrażam sobie życia bez niej, a raczej z okresami  🙄
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 lutego 2013 11:54
no ja znam lekarzy w niemczech co zakladaja nierodkom miedziane i mireny 😉 wiec nie pomoge w polsce
Ale jaki jest powód nie założenia nieródce?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 lutego 2013 18:26
ze moga wystapic stany zapalne utrudniajace zajscie w ciaze, moze byc problem z zalozeniem (szyjka nierodki jest troche inna), wyjecie moze sie skomplikowac. poprostu boja sie lekarze, ze a noz cos sie stanie i potem nie pozwoli to na ciaze.


ale zapewne sa lekarze, ktorzy zakladaja.

bee, sa jeszcze spirale ze srebrem i zlotem. podobno ta zlota jest czesto chetniej zakladana u nierodek.

ale ja szczerze, tez bym nie zalozyla sobie spirali nie majac dzieci.
efeemeryda   no fate but what we make.
15 lutego 2013 20:05
Czy Rowamycyna (spiramycyna) antybiotyk, obniża działanie plastrów?  :kwiatek:
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
15 lutego 2013 20:37
(..)
Poza tym, jeśli Twój ginekolog wie, że palisz i pomimo to przepisał Ci tabletki, które niby obniżają skuteczność, to on raczej chce prowadzić Twoją ciążę 😉 Dalej utrzymuję, że coś źle zrozumiałaś i palenie papierosów nie wpływa na skuteczność tabletek...


Scottie, bardzo możliwe, ja bardzo się stresuje każdą wizytą u ginekologa i może faktycznie mówił, że niewskazane, a ja zakręcona nie zrozumiałam.  :kwiatek:
No dobrze, a kobiety po cesarce? Ja nie rodziłam naturalnie, drugiego dziecka też jeśli będzie mi dane zajśc w ciążę też nie urodzę naturalnie. Mam mirenę już prawie rok i jestem bardzo zadowolona, następnym razem również zdecyduję się tylko na nią, nigdy więcej żadnych tabsów czy innych wynalazków.
Muszę odstawić tabletki vibin, tak żle nie czułam się po żadnych anty.  🙁
Bee., na pewno Ci nie powiedział, bo palenie nie wpływa na obiżenie skuteczności tabletek. Jest dokładnie tak jak napisała Scottie, może spowodować zakrzepicę.
zabeczka17 jeżeli bierzesz tabletki regularnie to raczej nie ma możliwości, żeby okres pojawił się wcześniej. Czy używasz jakiś leków oczyszczając organizm?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 lutego 2013 07:45
Leków nie używam- to właśnie z tej całej chemii chcę oczyścić organizm. Stosuje specjalną dietę , do tego 2 l wody dziennie +  Piję jakieś tam nalewki z apteki i yerba mate.
Najgorsze, że mój gin jest na urlopie  😵 
według mnie nie masz się czym martwić 🙂
A według mnie ma....bo może doczekac sie niespodziewanego dziudziusia....
kot, ale jakim cudem skoro bierze tabletki?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 lutego 2013 08:28
A według mnie ma....bo może doczekac sie niespodziewanego dziudziusia....


nic , lepiej to skonsultuję z innym ginem :P
niektóre preparaty roslinne lub niby naturalne,skutecznie obnizaja działanie tabletek...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 lutego 2013 08:49
tak z ciekawości znasz jakieś przykłady? Będę mądrzejsza na przyszłość  😉
ma to sens, nie przemyślałam. Ale czy w takim razie nie powinno być w ulotce tabletek napisane jakie to preparaty?
zabeczka17, masz rację, skonsultuj z lekarzem
Lutien, Ja szukałam jakieś 1,5 roku temu i nie znalazłam.

[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=93.msg1688497#msg1688497 date=1360870445]
odnosnie spirali jestem przeciwnikiem [/quote]

Ale tylko w przypadku nieródek? Czy jeśli się już rodziło, to też?
No bo ja już teraz mogę i zaczynam o tym myśleć. 😀
efeemeryda   no fate but what we make.
19 lutego 2013 10:41
o ile dobrze pamiętam Gienia -Pigwa jest przeciwnikiem ze względów etycznych, spirala (ta bez hormonów) umożliwia połączenie komórki jajowej z plemnikiem, ale zapobiega zagnieżdżeniu się zarodka.

Z tym nieródkami też mnie to interesuje, o ile wiem chodzi o kształt ujścia szyjki macicy, ale mi też gin mówiła, że nie ma problemu, przeraża mnie tylko to zakładanie  🤔wirek:
Mi ginekolog powiedziała, że np. Mirena jest za duża dla nieródek...Wiem, że są mniejsze, na zachodzie zakładane nieródkom, ale nie chce mi się z tym aż do Niemiec jechać, a póki co nie znalazłam nikogo (czy to prywatnie czy państwowo), kto by się zgodził na założenie.
efeemeryda   no fate but what we make.
19 lutego 2013 14:32
mi ginekolog właśnie Mirene proponowała  😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 lutego 2013 18:39
Jestem przeciwnikiem u nierodek chcacych zajsc w ciaze w przyszlosci.
Sprawa moralna to dla mnie calkiem odrebna sprawa, ale faktycznie spirala jest dla mnie nie do przyjecia. Efeemerdyta 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
19 lutego 2013 19:22
a jaki spirala może mieć wpływ na przyszłą ciąże ? Jest to jakoś udowodnione? Mam na myśli spirale z hormonami, wydaję mi się, że jest ona mniej inwazyjna, w końcu ma działać hormonami, a nie stricte mechanicznie ?
:kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się