Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Czy to źle jeśli klacz jest imbredowana na Landgrafa 4 x 4 ? I co to znaczy 🤔
Karino
Pokryj Qulesterem i nie kombinuj. W Prudniku z klaczami m.in. po Luron dał bdb potomstwo 🙂
Z całym szacunkiem dla osiągnięc sportowych Elfa. Brzydkie szyje miewa jego potomstwo. Albo bardzo nisko osadzone albo proste i rachityczne. W ruchu daje to wrażenie jakby były wiecznie uwieszone na przodzie.


Nie wiem ską jesteś i ile widziałaś tego potomstwa po Elfie, bo  na kuj-pom, gdzie krył na początku swojej kariery, potomstwo wychodziło całkiem przyzwoite, i na pewno z fajnymi szyjami. Owszem widziałam jeden egzemplarz na ZT mniej udanego jego syna ,ale reszta była ok. ,do tego wszystko skakało. Nie wiem może te źrebaki które widziałaś były niedożywione  🙄
titina
Ja też widziałam takie konie, jeden z nich był na konkursie skoków luzem w Gajewnikach. Myślę, że niestety część winy za jego prezencję ponosi słąba kondycja 🙁
Ten koń miał normalną szyję,
http://www.bazakoni.pl/horse_1524.html
Rokosz również, klacz Kobra, która startowała pod P.Masłowskim z dużym powodzeniem w konkursach 130, też była ok.
klacz Persona jeździła z moją jednym samochodem na zawody , miałam więc czas jej się przyjrzeć i nie widziałam u niej  anomalii  🙄

Coraz poważniej zastanawiam się nad tym ogierem ,tym bardziej, że na konie po nim są zamówienia  😀
titina, skoro tak wiele zamówień jest na konie po sławnym Elfie, to dlaczego jego dzieci tak długo widnieją w ogłoszeniach sprzedaży?
Jeszcze raz zapytam. Może się ktoś wypowiedzieć na temat ogiera Golden Aviator ? Może ktoś ma zdjęcia potomstwa. Z góry dziękuje  😉
eeee.... a ja ma pytanko... Jak ten niespełna trzylatek dostał licencje?
http://www.bazakoni.pl/horse_174186.html
Dava   kiss kiss bang bang
14 lutego 2013 18:44
eeee.... a ja ma pytanko... Jak ten niespełna trzylatek dostał licencje?
http://www.bazakoni.pl/horse_174186.html


Może wcale nie dostał  😀iabeł:

Ale wiesz, maść jest to jedziemy klaczki po kolei  😀iabeł:
ale on ma licencję na małe konie z tego co ja tam widzę więc może ją mieć jako 3 letni, nic dziwnego w tym nie widzę. W małych koniach jest tak samo jak w kucach, tylko bonitacja i już:-)
moja prowokacja sie powiodła....
śmiesznie jak niektórzy komentują ogiery- szyje  takie, grzbiety takie, kurcze  60% jak nie więcej sukcesu to matka tak na prawde ,wiec nie zwalajcie wszystkiego na ogiery.
jak sie ma kiepską matkę czy nawet przeciętna to najlepszy ogier tu nic nie da-  dobierajcie ogiery do klaczy konkretnie , a nie że ładny! ze kolezanka na forum  chwali itp

analizowac swoją klacz i dobrac parametrami ogiera -sprawdzic jakie cechy przekazuje co poprawia co pogarsza ,czasem lepiej miec niską szyję niz kiepski stęp i przede wszystkim jakiego konia chcemy?do czego?

i widzę tu ewidentnie rozkład na województwa , części Polski, każdy rejon preferuje co innego i często przeczy temu drugiemu

ja słyszałam ze Landjunkery są leniwe!! mam dwa- i żaden nie jest leniwy  😲 

poza tym warto czasami zadzwonic do właściciela ogiera i zwyczajnie spytac czy na "nasza" klacz bedzie pasowała, i czy może pokazac potomstwo po "swoim " ogierze.  kazdy szanujacy hodowca posiada port folio ogiera

to dla tych którzy pierwszy raz rozmnazaja swoją kobyłę, ogier do klaczy a nie dla nas
[quote author=Joanna_ link=topic=5087.msg1688485#msg1688485 date=1360869564]
moja prowokacja sie powiodła....
śmiesznie jak niektórzy komentują ogiery- szyje  takie, grzbiety takie, kurcze  60% jak nie więcej sukcesu to matka tak na prawde ,wiec nie zwalajcie wszystkiego na ogiery.
jak sie ma kiepską matkę czy nawet przeciętna to najlepszy ogier tu nic nie da-  dobierajcie ogiery do klaczy konkretnie , a nie że ładny! ze kolezanka na forum  chwali itp

analizowac swoją klacz i dobrac parametrami ogiera -sprawdzic jakie cechy przekazuje co poprawia co pogarsza ,czasem lepiej miec niską szyję niz kiepski stęp i przede wszystkim jakiego konia chcemy?do czego?

i widzę tu ewidentnie rozkład na województwa , części Polski, każdy rejon preferuje co innego i często przeczy temu drugiemu

ja słyszałam ze Landjunkery są leniwe!! mam dwa- i żaden nie jest leniwy  😲 

poza tym warto czasami zadzwonic do właściciela ogiera i zwyczajnie spytac czy na "nasza" klacz bedzie pasowała, i czy może pokazac potomstwo po "swoim " ogierze.  kazdy szanujacy hodowca posiada port folio ogiera

to dla tych którzy pierwszy raz rozmnazaja swoją kobyłę, ogier do klaczy a nie dla nas
[/quote]

Fajnie, w końcu jakiś głos rozsądku, z tym ,że dzwonienie po właścicielach ogierów i pytanie do jakiej klaczy pasuje, ..jak dla mnie mija się z celem. Większość odpowie, że do wszystkich, każdy chce zarobić, a mało jest takich co powiedzą prawdę, a często jest też tak, że nie wszyscy właściciele się znają. Myślę, że pytania lepiej kierować do pracowników OZHK, którzy opisują źrebięta, i widzą co jakie wychodzi z którego połączenia. Jest też druga strona medalu. Obecnie ogiery szlachetne z tego co wyczytałam kryją średnio 9-10 klaczy rocznie, To za mało na wyciąganie wniosków.Czasy, gdy w stadninach ogier miał przydzielone minimum 20 klaczy już minęły, obecnie to loteria.
Jeszcze raz zapytam. Może się ktoś wypowiedzieć na temat ogiera Golden Aviator ? Może ktoś ma zdjęcia potomstwa. Z góry dziękuje  😉
Tu jest nasza klaczka, teraz w marcu skończy rok. Mam jeszcze fotki innego ogierka, znajdę to wstawię.
[img]http://[/img]
[img][/img]
Czy Gluosnis to krycie tylko naturalne, czy jest możliwe nasienie świeże?
adriena jeżeli nadal stoi u pana Romanowskiego to bez problemu pobierają. Jeżeli nic się nie zmieniło (parę lat temu nim inseminowałam) to nasienie jest świetnej jakości, bardzo żywotne.
adriena ...... (parę lat temu nim inseminowałam) to nasienie jest świetnej jakości, bardzo żywotne.


Z całym szacunkiem, parę lat temu mogło być świetnej jakości, ale niekoniecznie zawsze tak jest. To wszystko zależy od wieku ogiera, od jego kondycji, i od tego czy w danym momencie ( pobrania) nie było jakiegoś stanu zapalnego ,choroby itp. Od razu zastrzegam, że nie chodzi mi o konkretnego ,właśnie tego ogiera, tylko ogólnie, u każdego. Wszystko zależy od sytuacji,i momentu.  Dla przykładu, ogier Rubin, charakteryzował się świetnymi parametrami nasienia, było bardzo żywotne,na życzenie właściciela było mrożone, a świeże rozsyłane po całej Polsce W momencie, jak koń zaczął chorować, te parametry obniżyły się gwałtownie, mało było żywych plemników, klacze się nie za źrebiały  🙁 

ciekawska, fajna źrebica, taka...ciekawska  😉
titina ale ja właśnie to napisałam. Jest info że parę lat temu takie było, "jeżeli nic się nie zmieniło"  usunęłaś z cytatu, a to trochę zaburza obraz sytuacji, bo ja nie napisałam że wczoraj brałam i było rewelacyjne.
Titina, to się rozumie, dla mnie istotna jest kwestia możliwości uzyskania nasienia świeżego bo jechać z kobyłą do ogiera nie da rady, po drugie nie jestem zwolennikiem krycia naturalnego. A czasem jest tak ze wchodzi w grę tylko krycie naturalne więc taką opcję niestety skreślam.
Wepchnę się tylko z pytaniem czy ktoś zna/widział/potrafi coś konkretnego powiedzieć o tym panie:
http://www.gronowka.pl/index.php?p=1_49_Stan
adriena pobierali nasienie w Wozławkach bez problemu i bez opłat. Parę lat temu  😉 jak jest teraz nie wiem, ale ja byłam bardzo zadowolona ze współpracy.
titina ale ja właśnie to napisałam. Jest info że parę lat temu takie było, "jeżeli nic się nie zmieniło"  usunęłaś z cytatu, a to trochę zaburza obraz sytuacji, bo ja nie napisałam że wczoraj brałam i było rewelacyjne.


Ok, masz rację. Nie odbieraj tego jak atak na siebie, chciałam tylko zaznaczyć, że w drugą stronę też niestety może być  🙁
Rzeczywiście trochę niefortunnie wstawiłam cytat :/  Sorry  :kwiatek:
Louisa dzięki za info.
titina nie ma problemu.

chciałam tylko zaznaczyć, że w drugą stronę też niestety może być  🙁


Szczególnie przy już nie pierwszej młodości ogierach... 
Pursat   Абсолют чистой крови
15 lutego 2013 13:02
Czy to źle jeśli klacz jest imbredowana na Landgrafa 4 x 4 ? I co to znaczy 🤔

Inbredowana jeśli już. 😉
Być.
to popularnie znany u nas Kondziu czyli Contendus
ja miałam jedną klaczkę po nim, i była to klacz o bardzo wys osadzonej szyi i krótkiej choć jej matka była bardzo porawna, ale za to charakter cudny- łatwa w zajażdżce, a teraz fajna kobyła w pracy, ładnie skacze- Kondziu też fajny skoczek- jezdne konie, ale z uwagi na tę szyj ę kobyła łazi no wiesz z łbem wysoko i ciężko ją jeździc w niskim ustawieniu, ale ogólnie konie po Contendusie wg mnie są fajne- jeśli masz kobyłkę z ładnymi liniami i w miare dobrym ruchem to ok, jesli brakuje ci ruchu- nie- poprawia skoczność za to.
i poprawia charakter- to wiem z kolei od znajomej która ma kuilka juz konie od niego- i to po charakternych kobyłach
tyle ja wiem
Dziękuję za odpowiedź.
Wysyłam też PW, aby nie zaśmiecać.
Z tym charakterem to potwierdzam. Mieliśmy jedną klacz po Contendusie i tej kobyły nic nie ruszało. Genialny charakter. Wszystko miała gdzieś. Wszystko skakała, wszędzie wchodziła. W jeździe niestety niezbyt wygodna, ruchowo bardzo przeciętna. Ale za to ten jej charakter rekompensował wszystko. I takie też dawała dzieci. Jeden jej źrebak wybrał się sam na wycieczkę do wsi obok, zostawiając stado na pastwisku. Sam sobie poszedł drogą na spacer.
Pewnie nikt z nim nie chciał iść to sam poszedł. Albo się z resztą ekipy pokłócił 😂

Titina, dzięki w imieniu klaczuchy 😉
Dzięki.
Przydatna informacja.
Czy miał ktoś z was styczność z ogierem Carpediem - http://www.bazakoni.pl/horse_44666.html ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się