STOP Skaryszew

horse_art całkowicie wiem, że się nie uda, Włosi jednak chyba wolą żywe konie, jednak rynek ma szansę się dźwignąć, bo ceny były by inne gdyby powstała konkurencja w Polsce. Piszemy o tym samym, tylko każda z nas swoimi słowami  😀
(...)ale to my ostatecznie jesteśmy celem koncernu jako finalny nabywca produktu, zastanów się nad tym jeżeli będziesz kupował kure na rosół u znajomego rolnika, a nie w hipermarkecie od koncernu to koncern straci a rolnik zyska! jeżeli do takiego postepowania namówisz 10 swoich znajomych a oni kolejnych to będzie więcej rolników z przydomowymi, zadbanymi hodowlami, od których będzie mozna kupic zdrowa kurke, jajka, swinke(...)


Zgadzam się z powyższym w całej rozciągłości! I sama to propaguję. Mam w rodzinie i wśród znajomych dużo podobnych sobie.


Z tematem półtuszy bardzo skojarzyła mi się historia z piekielnych (http://piekielni.pl/pobierz/201302/46853_by_Borys_piekielni_pl.jpg?1360513334). Może komuś otworzy oczęta.

A jeśli ktoś ma dalej wątpliwości, czy lepsze mięso od rolnika, czy koncernowe... To zapraszam na pierwszą - lepszą wieś. A w załączniku: tak wygląda świnka tuż po ubiciu i przygotowywana do porcjowania. Ważne, że w przypadku tej najdały się conajmniej 3 rodziny i znajomi. Czy kogos ten widok przeraża? Odpowiednio przygotowana świnka nawet nie wie, że skończy żywot (nikomu nie jest przyjemnie słuchać jej kwiku), i chciałabym aby konie rzeźne także kończyły jak przydomowe świnki, szybko i zdecydowanie. (Zdjęcie z pobytu u koleżanki na wsi, gdzie pierwszy raz byłam świadkiem od początku do końca świniobicia - jeśli się nie nadaje do publikacji/obraża czy cokolwiek, to usunę. P.S. Obcięłam także głowę jednemu z rolników, bo szczerze uśmiechał się do apartu, ale raczej z radości na pełny później brzuch i zarobek, a nie z wątpliwych przyjemności zabijania. Świnka już nie paczyła.).

Z niecierpliwością czekam na rozwój wydarzeń w Skaryszewie. Emocje prawie jak przed EURO!
Jeżeli ta akcja miała by promować jedzenie koniny przez miłośników koni to wydaje mi się, że raczej nie przyniesie niczego dobrego. Miłośnicy koni promują koninę -  trochę to za bardzo kontrowersyjne i jeszcze o hipokryzję was oskarżą. Obawiałabym się również tego, że większość przeciwników wychwyci tylko fakt, że promujecie koninę, a o całej, moim zdaniem ważniejszej, reszcie owej akcji zapomną, nie zwrócą uwagi. A przecież nie chodzi wam o promocję koniny, a o polepszenie dobrostanu koni rzeźnych i niezafałszowanie obrazu Skaryszewa, przede wszystkim.
Zresztą, ja osobiście koniny nie jadłam, nie jem i nie będę jadła. Mam konia, jest przede wszystkim moim przyjacielem, więc koni jeść nie będę. Bo dla mnie ten mój koń niczym nie różni się od koni na mięso hodowanych. To koń i to koń. Miała bym krowę to pewnie i krów bym nie jadła 😉 Dlatego, jeśli akcja miała by koninę promować, ja będę przeciwna i tyle. Oczywiście, nie potępiam osób jedzących konie. Nic mi do tego, co lubią i co mają na talerzach.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
15 lutego 2013 13:16
..no właśnie głownie o to chodzi żeby jadłospisem nie machać 😉 przed oczami
nie jesz koniny? nie jedz, nikt na siłę wpychał jej Tobie do buzi nie będzie, ale chodzi o to żeby "łobrońcy" nikomu jej z tejże buzi nie wyciągali powołując się na ideologię.

dość tu zresztą padło konkretnych i logicznych argumentów, szkoda dalej gadac  😉
sandrita nie wiem czy się orientujesz, ale przedstawiony przez Ciebie ubój tzw gospodarski jest nielegalny w naszym kraju. Dozwolony jest jedynie w ubojniach. Nie piszę tego, żeby się przyczepić, bo sam jestem rzeźnikiem "amatorem", tylko podaję jako informację.
sandrita, na Wyspach, po ostatnich wydarzeniach dotyczacych "zawartosci wolowiny w wolowinie" ludzie szybko przestawili sie na lokalne, wsiowe rzeznie, wszyscy moi znajomi zbojkotowali miesa z Tesco, McDonalds itp.
Polecam nową stronę: https://www.facebook.com/LubieKonine

Jest to, nie ukrywam, efekt żartu - ale, koniec końców - a cóż w tym zdrożnego..?
jkobus widzę, że się przełamałeś i oprócz w/w odsłony założyłeś konto na fb  😀iabeł: 😉

edit: nie wiem czy wklejałam ten link, jednak oświadczenie Tary powoduje, że go wkleję ponownie:
http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,13404358,Pomoz_ratowac_konie_ze_Skaryszewa__Niech_nie_trafia.html
hronovsky promen Dziwne, bo nigdy się z tym nie spotkałam! Rolnik musi za każdym razem przecież zgłosić z minimum 24 godzinnym wyprzedzeniem ubój na użytek własny... Wiem, że są duże obostrzenia dotyczące takiego uboju, trzeba go zgłaszać na piśmie, przejść odpowienie szkolenie, żeby wogóle dostać pozwolenie na ubój, trzeba mieć skończone 18 lat... i wiele innych, jak np. to, że dokumenty/pozowolenie na przeprowadzanie uboju wydawane są na jakiś czas. Ale wiem też, że nakazy weterynaryjne są przestrzegane, bo nikt nie chce się narazić na karę kilku tysięcy złotych. Ale zakaz? Która ustawa o tym mówi? (Może być na PW, bo się robi 🚫 ). 
hronovsky promen Dziwne, bo nigdy się z tym nie spotkałam! Rolnik musi za każdym razem przecież zgłosić z minimum 24 godzinnym wyprzedzeniem ubój na użytek własny... Wiem, że są duże obostrzenia dotyczące takiego uboju, trzeba go zgłaszać na piśmie, przejść odpowienie szkolenie, żeby wogóle dostać pozwolenie na ubój, trzeba mieć skończone 18 lat... i wiele innych, jak np. to, że dokumenty/pozowolenie na przeprowadzanie uboju wydawane są na jakiś czas. Ale wiem też, że nakazy weterynaryjne są przestrzegane, bo nikt nie chce się narazić na karę kilku tysięcy złotych. Ale zakaz? Która ustawa o tym mówi? (Może być na PW, bo się robi 🚫 ). 


Przepraszam, za dezinformację. Odszczekuję co napisałem. Chociaż plany były to nie weszły w życie.
http://www.ppr.pl/artykul-bedzie-inaczej-156322.php
No to już wszystko jasne 🙂
Uwolnijmy wszystkie zwierzęta 🙂
Świnka ponoć dorobiła się swojego fu page-a na fb. Swoją drogą okrutni policjanci tak męczą to biedne zwierze  😜 a samo złapanie i ładowanie to już prawdziwa rzeź  😜 Zarąbisty filmik  😍
Pifia, ja wczoraj pękałam ze śmiechu jak to w wiadomościach puścili.
O rany...świnka bomba!😀 Aż mi się smutno zrobiło jak ja złapali, tak jej kibicowałam! 😀

A tak w ogóle to fajnie się czyta Waszą dyskusję o koninie.  :kwiatek: Sensowne bardzo rzeczy piszecie.

Czytałam ten manifest Tary i zaskoczyło mnie to:


W tym roku fundacja Tara nie decyduje się na wykupywanie koni. Zamiast tego chcą przy udziale upoważnionych służb interwencyjnych odbierać od właścicieli konie w najgorszym stanie, dla których sam wyczerpujący transport byłby zagrożeniem życia.

Jak ty możesz pomóc

- Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie uratować wszystkich koni, ale chcielibyśmy dać drugie życie przynajmniej jednemu, czy dwóm koniom. Chcemy uratować przynajmniej jedno życie - od ludzi dobrej woli zależy, czy nam się uda - apeluje fundacja Pegasus, która w tym roku organizuje zbiórkę pieniędzy na wykup koni w Skaryszewie. W taki sposób przez ostatnie lata udało im się już ocalić 170 koni.


Wykup jednego konia to koszt ok. 2500zł. Liczy się każda złotówka. Im więcej zbierzemy, tym więcej koni bedziemy mogli uratować!
no tak.... a do tej pory zbierali nie? na konie, na paliwo, na transport, na herbatę... ciekawe co z tą kasa się stanie
moze ich nasza akcja oświeciła ? 😉

kurczaka coś nie ma, jak się zjawi to wstawi tekst (ja nie mam ze swojego  konta możliwości wstawiać, cala reszta funkcji jest, prócz tego).
popoprawiałam, mam nadzieje ze bedzie git 🙂
Ja to się poważnie zastanawiam jak będzie wyglądał ich protest, mam nieodparte wrażenie, że służbom porządkowym nie dadzą żyć i obawiam się, że jakaś konfrontacja może nas dopaść, jakieś słowne zaczepki itp.  🤔

A kasa, no cóż, poleciała na programy TV dla reporterów  😤
Ja nie mam zielonego pojęcia czego się spodziewac w Skaryszewie... Póki co nastawiam się, że miło nie będzie.  Boję się też trochę o sprzęt bo jak cos się stanie z kamera to zostanę publicznie zgilotynowana...  Mam jednak odrobinę nadziei, że może "pozytywnie się rozczaruję".

P.S. Wklejam ostatni rozdział z książki Temple Grandin "Zwierzęta czynia nas ludźmi" - POLECAM!🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 lutego 2013 09:57
Tekst już wstawiony. 🙂
tia... ciekawe... najpierw tara opluwa, pomawia służby interwencyjne a potem chce działać z ich pomocą.... tia... już to widzę, poza tym odebranie na targu takiego zwierzaka wcale łatwe nie będzie tiaa
to rozumiem, że kasa ze zbiórki pójdzie na kawusie, ciasteczka i jedzonko wege ?
żenada tyle powiem, boże jaki to jest zakłamany świat!
sądzę, że odebranie zwierząt to jest cała procedura... jak oni chcą to zrobić na targu?

nie można podejść do właściciela i powiedzieć- pan ma zaniedbane zwierzę ( a stopien zaniedbania kto oceni?), zabieramy... tym bardziej bez współpracy z lek.wet, urzędnikami , policją
Mojemu znajomemu kiedyś odebrano konie - wcale nie jest to takie proste -
Sprawa została najpierw nagłośniona potem wizyta policji i  zeznania świadków -  na deser obowiązkowa obecność powiatowego lekarza wet., prokuratora z nakazem a i nawet wójt był osobiście.

procedury procedury i jeszcze raz procedury.
O i w sumie zapomniałabym o najważniejszym -  te konie trzeba było zostawić gdzieś pod czyjąś opieką  - to nie kotek którego można zabrać  na upartego do domu, a więc koszty które pokrywa gmina czyli my - bo to nasze podatki.
Za wizytę Pana weta i prokuratora też płaci gmina - czyli znowu my podatnicy.

A jeśli Tara czy Viva myśli że weźmie konia i oddali się z nim w bliżej nieokreślonym  kierunku to jest w wielkim błędzie bo koń stanowi własność jego właściciela i takie zachowanie to najzwyklejszy zabór mienia - karalny na szczęście jeszcze w naszym kochanym kraju.
Jedyny plus takiej sytuacji byłby może taki, że niejeden aktywista z Tary  czy Vivy dostałby od chłopa po śpiewaku  i tu wielkie brawa....  🏇  o boże znowu marzę....

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 lutego 2013 11:15
Karla🙂, zapomniałaś jeszcze o paliwie do prywatnych samochodów, które będą "kontrolować" targ 😉

Moim zdaniem, gdyby faktycznie udało im się odbierać konie, to byłoby super, tylko jakoś tego nie widzę biorąc pod uwagę, że przez lata, a nawet i przy tegorocznej akcji, opluwali na prawo i lewo wszelkie służby.
Jestem ciekawa czy tara odpowie na moje pytania w komentarzu z w/w linku, który wstawiłam:  😤

Jak fundacja zamierza odbierać zwierzęta, skoro to długotrwały proces i nikt nikomu na targach nie jest w stanie odebrać zwierząt? Na jakiej podstawie zwierzęta miały by być zabierane? Dlaczego taka zmiana co do wykupu zwierząt, przecież ogłaszaliście Państwo zbiórkę pieniędzy na wykup i transport koni, czy ludzie którzy podarowali z tego tytułu darowizny nie poczują się oszukani? Dlaczego wolontariusze podczas targów nie pomagają koniom tylko szukają sensacji i płoszą konie fleszami z aparatu nocą? Czy ktokolwiek z Państwa poił konie podczas targu czy tylko patrzeliście i teraz się temu oburzacie? Proszę o odpowiedź.
Na jakiej podstawieodbiorą, brak szczepień, brudny koń i nie zrobione kopyta to nie są podstawy do odbioru zwierzęcia, poza tym kwestia wydania zgody na odbiór, chyba wójt lub burmistrz zgodny z miejscem właściwego miejsca pobytu zwierzęcia. Raczej nikt wycieńczonego konia na targ nie przywiezie
spoko niech się zbłaźnią np. próbą odebrania konia w sklejkach albo z wyrośniętymi kopytami, będę kibicować, będzie co potem opisać🙂
poza tym po odebraniu zawsze można sprawę do sądu oddać...i ją wygrać, potem sprawę o zniesławienie i takie tam. Możliwości jest dużo... na prawdę🙂
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
16 lutego 2013 12:57
no tak.... a do tej pory zbierali nie? na konie, na paliwo, na transport, na herbatę... ciekawe co z tą kasa się stanie
moze ich nasza akcja oświeciła ? wink


hihihi  😀 oświeciła  🙄
myślę ze tak mieli ukartowane od początku, przeciez ludzie na herbate dla scarlet by nie wpłacali  😂 ale genialne posuniecie taktyczne  😅
"fajnie frajerzy ze wpłaciliscie na koniki, ale to był taki zart, ale spoko kasa sie nie zmarnuje, papa!"
normalnie sam sun tzu by sie nie powstydził  😎
Czy kogos ten widok przeraża? Odpowiednio przygotowana świnka nawet nie wie, że skończy żywot (nikomu nie jest przyjemnie słuchać jej kwiku), i chciałabym aby konie rzeźne także kończyły jak przydomowe świnki, szybko i zdecydowanie.


A ja bym chciała, by zwierzęta rzeźne kończyły szybko i zdecydowanie, ale nie "tak jak przydomowe świnki". Bo przyznam - ten kwik jest faktycznie "nieprzyjemny" 🙁. Miałam zaszczyt go słuchać, długo i wyraźnie. Jasne, znam miejsca, gdzie zwierza ubijają sprawnie i bezstresowo. Jest i tak, i tak, fajnie, gdyby ubój przydomowy był przeprowadzany tylko bezstresowo, ale nie zakładajmy, że wszystkie przydomowe świnki przyjemnie dokonują żywota. Niektóre dokonują żywota tak, że ma się ochotę zostać fizykiem atomowym.

/edit - orto
Ja tylko powiem, że kamera i statyw już są!  😅 😅 😅
milenka_falbana, trzymam kciuki za udany wyjazd i ciekawy reportaz
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się