Regulaminy ( stajni, hali itp)

A więc - jestem szczęśliwym posiadaczem hali od tygodnia i już widzę że muszę wystosować regulamin korzystania z hali, tylko że jest to moja pierwsza hala po której będę jeździć więc jakbym mogła prosić o wklejenie tu Waszych regulaminów zarówno hali jak i stajni? tzn wiem co chce umieścić w tym regulaminie ( np wcześniejsze zapisywanie się na jazdę, sprzątanie po swoim koniu, sprzątanie przeszkód) ,ale boje się że mogę coś ważnego pominąć

Będę wdzięczna za każdą sugestię
- Ostatni gasi światło
Może mam na tym tle lekką obsesję, ale wydaje mi się to ważne.
wasia   Goniąc marzenia!
19 lutego 2013 06:51
Krzyknięcie "Uwaga!" zanim zacznie się otwierać drzwi na halę też jest rzeczą mocno ważną.
Myślę, że często spotykanym problemem jej też to, że część osób nie wie, że obowiązuje nas ruch prawostronny. Mijamy się na lewe ręce, wyższy chód i chody boczne mają pierwszeństwo, stępujemy konia nie na ścianach, a w środku. Czyli generalnie staramy się nie utrudniać jazdy innym i sobie przy okazji.
- krzyczenie uwaga przy wejściu - wchodzenie jak ktoś z hali zawoła - proszę
- gaszenie światła, radia po wyjściu (ostatni)
- sprzątanie kup po swoim koniu
- sprzątanie przeszkód jakie sie rozstawilo
- zasady mijania i jazdy wyższym chodem
- zasady lonzowania (np. Jak jest X koni na hali to nie ma lonży)
- wyznaczenie godzin na szkółkę, treningi, (jeśli jest potrzeba)

Itd...
W west jeśli ktoś ćwiczy run down to reszta przestaje kołować.
Ja napisze zasady, jakie byly u nas
- Jezeli ktos chce miec wylacznosc na hale (trening, skoki) - niech np. napisze date i godzine na tablicy i niech zostawi notke przynajmniej tydzien przed
- Jezeli ktos ma konia niebezpiecznego (np. kopie inne w czasie jazdy, czesto zrzuca jezdzca) - niech stara sie jezdzic, gdy nie ma innych jezdzcow na hali, badz
-Zakaz spozywania alkoholu, badz uzywania hali w stanie nietrzezwym
- Dobrze tez ustalic pierwszenstwo, np. we wtorki, badz po godzinie 19 pierwszenstwo maja skokowcy, wiec w tym czasie mozna np. zostawiac przeszkody, rano maja pierwszenstwo dresazowcy, wiec skokowcy nie wtryniaja sie z przeszkodami itp.
dzięki dziewczyny za każde sugestie, jak sklece regulamin to wstawię " do sprawdzenia" 😉

a jak jest u was z rozpiskami na halę?
jest grafik? czy kto pierwszy ten lepszy?
zakaz wprowadzania psów na halę
generalnie każda stajnia inna
i każdy sam musi wypracować zasady - dostosowując do specyfiki stajni
zależy czy jest szkółka, czy nie => na ogół ustala sie sztywne godziny szkółki - a reszta sie dostosowuje (czyli albo nie przyjeżdza, albo wie, że będzie jeździło x koni)
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
20 lutego 2013 14:48
Przy wpisywaniu się w grafik zaznaczyć: "lonża"/"jazda"/"korytarz". Wtedy nie ma problemu, że ktoś np. rozstawia korytarz, a ktoś inny właśnie pakuje mu się z lonżą, albo z jazdą.

W jednej ze stajni mamy system mailowy - zgłaszamy do właścicielki stajni, kto, kiedy i jakiego rodzaju trening przeprowadza z adnotacją "hala na wyłączność"/"nie musimy być sami". Zgłaszamy do soboty, w niedzielę wieczorem dostajemy maila z grafikiem tygodniowym. Jeśli kogoś nie będzie, zazwyczaj mailowo odwołuje.

Druga stajnia - mamy na razie tylko lonżownik, więc pensjonariusze wpisują się w grafik rekreacyjny. Mamy ustalone godziny jazd rekreacyjnych i pensjonatowych. Też zaznaczamy, czy lonża, czy jazda.

Trzecia stajnia - jest utworzona grupa na FB i tam znajduje się kalendarz z grafikiem.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się