PSY

tak  😍
Witajcie🙂 Ja w tym wątku pierwszy raz, ale lepiej póxno niż wcale, widzę, że wiele razy przewijał się tutaj temat karm to może i mi pomożecie.

Denis - sznaucer min już 9 letni, ale w bardzo dobrej formie, godzinę dziennie ruchu ma, obecnie jest w bardzo fajnej kondycji jesli chodzi o wagę. Zawsze był wszystkozerny ale ostatnimi czasy troche grymasi i nie mogę mu długo dawac jtej samej karmy bo [rzy 2-3 worku zaczyna wybrzydzać. Ostatnio mieliśy purine pro plan (chyba z łososiem) calkiem ok, ale teraz chcę zmienić na coś innego, ze sredniej półki (do 150zł za duzy worek).

Wiele z Was widzę, że poleca Brit Care tego jeszcze nie mieliśmy i chętnie sprobojemy tylko czy miał ktoś Brit Care dla starszych psow? Chodzi mi o wielkość granulek czy są raczej drobne czy duże? Bo jeśli nie seniot to myślę też nad Brit Care sensitive z łososiem  - tych granulek zdjęcie znalazłam i widzę, że są fajne drobniutkie, a na takich mi zależy.

Będę wdzięczna za inf🙂
Pozdrawiamy z Denisiastym
pod hala to akurat ja malo bywam, wiec aktualnych cen nie znam
mozna drob wszelaki, od zwyklego kurczaka przez indyka po kaczke i gesi - porcje rosolowe, podroby, lapki, szyje
tylko jak gotujesz to pewnie Cie interesuja raczej rzeczy latwo oblupywalne z kosci
miewali tez przepiorki
z krowy co sie tylko da, serducha, zoladki, ozory, okrawki, mostki, nerki, watroba, pluca
przefajne nozki cielece, ogony, lopatki, tchawice

gdzies tam kiedys baranine widzialam, ale rzadko
no i jest jeszcze budka z konina, ale tam nie zagladam

w tej chwili place od 2,5 do max 12zl za kilogram, najtansze sa lapki, porcje i szyje, najdrozsze ozory, serca i mieso-mieso 😉




Czy ktoś z poznaniaków lub prawie poznaniaków orientuje się gdzie u nas można znaleźć takie miejsce? Szukam i szukam i nic tylko mięsne z kiełbasą i szynką 🙇
zaba   żółta żaba żarła żur
19 lutego 2013 13:15

zaba Bardziej WPN czy PKP 😎 ? Fajne maleństwo, jeszcze takie niewinne  😀



WPN  😉

Tymczasem maleństwo rooośnie a ja odliczam już dni do czasu jak będziemy mogli być już razem!  😍



No Fargo jak nic!
zaba   żółta żaba żarła żur
19 lutego 2013 13:24
No Fargo jak nic!


Nad imieniem ciągle się zastanawiam...  😉
Czy ktoś z poznaniaków lub prawie poznaniaków orientuje się gdzie u nas można znaleźć takie miejsce? Szukam i szukam i nic tylko mięsne z kiełbasą i szynką 🙇


Poszukaj przy jakiś dużych placach i targowiskach tam często takie rzeczy są. Macie jakiś taki plac w mieście ze straganami warzywa, owoce, piekarnie, kwiatki i tego typu rzeczy?
A jak nie to szukaj bardziej typowej masarni/ mięsnego, który ma rozbudowaną ofertę mięsną lub zapytaj też o jakieś podroby i tańsze mięso. U mnie na osiedlu można dostać serce wołowe, ale trzeba sobie je 2 dni wcześniej zamówić to przywiozą, bo pewnie normalnie nie ma na nie zbytu. 😉
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
19 lutego 2013 13:50
Endurka. z ktorym psem?
na razie z żadnym, na stażu kandydackim (9 m-cy) robi się ogólne podstawy pożarnicze, ew. uczy się pracy z psami ogólnej, na tym materiale, który posiadają kursanci.
u mnie będzie to akurat starsza suka.

a jak przejdziemy dalej, to z takim 😉 :


ushia   It's a kind o'magic
19 lutego 2013 14:10
o , a ja daje lapki jak leci, z pazurami
czemu obcinac?
a czemu mi pożarło fotkę?  🍴

ushia podobno mogą pokaleczyć przewód pokarmowy

to jak tamtą fotę wcięło, to pokażę inną  😁



a taki z twarzy 😉



tylko odstać muszę swoje w kolejce w wybranej hodowli
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
19 lutego 2013 14:43
coz, wybor rasy do ratownictwa nie za bardzo mnie przekonuje.
kto tam jest szkoleniowcem? od psow? Lenart?
nie znam jeszcze żadnych szczegółów
edzie tylko miesko z górenj pólki
o , a ja daje lapki jak leci, z pazurami
czemu obcinac?


ja dawałam bez pazurków, teraz w ogóle nie daję bo mnie jeden weterynarz skutecznie nastraszył 😲 zamiast tego gotuję galaretkę.

Alaska na targowiskach pytałam, nie maja takich cudów. obleciałam też kilka mięsnych wszędzie tylko mięsko z górnej półki albo norma, w jednym markecie udało mi się zdobyć ogony wołowe, ale za kosmiczną cenę 😤 kurze łapki mama załatwia mi w moim rodzinnym miasteczku, ale już na przykład za kośćmi wołowymi chodziła 3 tygodnie, ciągle miły być jutro, jutro aż w końcu wcale ich nie dostała 🤔wirek: Inna sprawa, że wolałabym kupować mięsko i takie tam na miejscu a nie wozić 120 km co 2 tygodnie...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lutego 2013 15:30
Daleko szukać nie trzeba. Żabowy Arek nie żyje przez kurzą łapkę.
JARA z tego, co pamiętam (a pamięć mam niezłą), to akurat było skrzydełko, nie łapka.

A inna sprawa, że no...hmmm... jakby to napisać - to co żaba pisała jest średnio możliwe... 🙄

Zapalenie otrzewnej, perforacja jelita - tak, ale krwotok? Co najmniej mało prawdopodobne, chyba, że kość byłaby wyszarpywana z przełyku.

edit. - tak między nami - tak tłumaczą się weci, którzy chcą np. zatuszować fakt, że od 4 dni myślą, co może być psu, a jemu już dawno ciało obce wycięło się z jelita...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
19 lutego 2013 18:49
Hej! Mam pytanie: kiedy najlepiej wysterylizować suki? Chrzestny ma 4 suki (7 m-cy, 2 x 1,7 lat i 8 lat). Najbliższy wet nie chce sterylizować, więc akcja wiąże się z zawiezieniem suk 20-30 km do miasta. Czy można wynegocjować jakieś zniżki? Suka najstarsza to terier niemiecki, reszta to jej potomstwo...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lutego 2013 19:01
Dementek, w marcu w całej Polsce jest akcja sterylizacja.

Kastracja suki: mała i średnia suka waga do 35kg - 200 zł, duża suka - 250zł.


Lista placówek
http://akcjasterylizacji.pl/?lang=pl&mode=mapa&cmd=lista


edit:
Suki powinny być między cieczkami.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
19 lutego 2013 19:44
JARA- nie ma nic blisko mnie  🤔 Minimum 70 km...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lutego 2013 19:54
No to zostaje Ci "zwykły" wet i sterylką od 300zł w górę.


Czy ktoś z poznaniaków lub prawie poznaniaków orientuje się gdzie u nas można znaleźć takie miejsce? Szukam i szukam i nic tylko mięsne z kiełbasą i szynką 🙇
[/quote]

Kiedys kolo rynku jezyckiego bylo mozna kupic rozne takie miesa. (idac od teatralki na Dabrowskiego wchodzilo sie przez brame przed krzyzowka z Koscielna) - ale to tylko ze slyszenia wiem, nigdy tam nie bylam (mimo, ze to moje rejony)
Aż tak?
Ja w Krakowie, (więc ceny zwykle nie najniższe) za małego psa (ok. 14 kg) dałam 150 zł, więc nie odbiega tak bardzo od ceny podanej na tej stronie.
Myślę, że znalazłoby i się pewnie gdzieś taniej. Ja akurat miałam blisko i wszystkie 3 koty tam ciachałam i było ok.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lutego 2013 20:01
Jak jesteście tak napalone na surowe to uderzcie na dogo, tam można często zrzucić się na wielką przesyłkę mięsa albo ktoś handluje
[[a]]http://www.dogomania.pl/forum/threads/10232-SAMOPOMOC-forumowicz%C3%B3w-w-kupowaniu-mi%C4%99sa-dla-ps%C3%B3w[[a]]
ushia   It's a kind o'magic
20 lutego 2013 07:41
Alaska to chyba hurtem z kotami 😉
Ja za swoja mala (6kg) tez 300 polecialam, pies byl 150

jak pies zre kosci to pazurki maly pikus, zostaje przy dawaniu calych lapek, wczoraj 3kg przywloklam 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 lutego 2013 07:48
Alaska, psa czy sukę?
Jakbym miala płacić 150zł za sterylizację suki to bym tam psa nie oddała. Cena samego dobrego znieczulenia jest wyższa niż podany koszt. A gdzie leki przeciwbólowe, szwy? Chyba, że to była też jakaś akcja, że np miasto zwraca 50% kosztów. Tak było do końca zeszłego roku w Warszawie.

Za Maszę, za samą sterylizację dałam 350zł + kubrak + leki = trochę ponad 400zł
Bułę sterylizowałam właśnie jak była ta akcja i dałam te 200zł.
to raczej cena za psa, za sukę, to aż strach...

JARA jak to było z tą galaretką z łapek? Gotuje się już z godzinę i nie wiem ile to ma być i czy będzie widać, że już się zetnie po ostgnięciu?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 lutego 2013 09:03
Dużo wody lałaś? Możesz dodać trochę żelatyny jak masz.
Ja jeszcze wrzucałam pietruszkę.
dużo wody i dużo łapek

najwyżej woda sie troche wygotuje

idę szukać pietruszki
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 lutego 2013 09:42
Narobilaś mi ochoty, pojadę chyba po pracy i kupię świńskich nózek i też zrobię galaretkę dla psów.
Jara, w ramach sezonu na sterylizację ceny w jednej z lepszych lecznic ( o ile nie najlepszej) w Ostr Wlkp.
Kastracja kocura - 40 zł
Sterylizacja kotki - 80 zł
Sterylizacja suczki: do 10 kg - 100 zł
do 20 kg - 130 zł
do 30 kg - 160 zł
do 40 kg - 180 zł
Kastracja psa: do 10 kg - 70 zł
do 20 kg - 90 zł
do 30 kg - 110 zł
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się