Siodła syntetyczne a skórzane

Mam gryffina, jakie masz pytania?🙂
Mam gryffina, jakie masz pytania?🙂

Jak się w nim jeździ i czy masz może porównanie pomiędzy nim a Wintec Isabell Werth?
Jeśli nie masz, to kolejna seria pytań - czy ta a'la zamszowa część trzyma w jakiś sposób w siodle?😉
Ja również miałam griffina - dosć płaskie, płytkie siodło, zamszyk ok - trzymający; nie miałam isabelki, miałam pro dressage - już nieco głębsze i lepiej trzymające (cale z zamszu było). Jednak obydwa zmieniły właścicieli - nie trafiły w mój gust, a raczej do mojego zadka😉
Hm.
To moze ja mam tego nowszego gryffina, bo na glebokosc absolutnie nie narzekam.
Dla mnie jest dosc glebokie, fajnie usadzajace w sumie, brakuje mi duzych klockow, ale po prostu musze je dokupic🙂
Zamszyk bardzo na plus, wkurzajace sa syntetyczne przystuly.
Poza tym bardzo dobrze wykonane i wg mnie podobne do Isabelki, a jakoscia na pewno nie odbiega od winteca.
Kurcze, właśnie czegoś takiego szukam, tylko że najszerszy łęk z możliwych w Gryffinie to 34 zgadza się?
A ja potrzebuję 35..
http://www.ebay.de/itm/Thorowgood-Dressursattel-Griffin-mit-Fish-System-/121068272257?pt=Reitsättel&hash=item1c303b3a81#ht_500wt_949
Tu masz używane z "fiszkami"- wkładkami, wszyscy sprzedający podają rozmiar łęku jako średni, ale ważny jest też rozstaw paneli.
Powiem tak, siedziałem  w Isabelce i co tu dużo mówić
zakochałam się. Kolega proponuje mi to siodlo w cenie 2 tysięcy używane. W tej cenie mam nowego thorowgooda. Jestem w kropce. Używana Isabellka zatem czy nowe thorowgood w wersji dressag ? 🤔 Czy któraś z was ma porównanie ?                  Bardzo dziękuje za opinie o Euro Riders odrazu stanęłam na ziemi. :kwiatek:
Uzywana isabellka za 2 tys? 😀 bez jaj, ostatnio na allegro za 1300 mozna bylo kupic, u niemcow za 1,5 tys spokojnie.
zielona_stajnia możesz wyjaśnić do czego konkretnie służą te wkładki?
Mam możliwość kupienia tego siodła na ebayu angielskim. Tam też całkiem tanio są. Tylko ten rozmiar..
any a jakie siodło firmy Thorowgood planowałaś kupić? I jak Ci się Wintec wide w wersji ujeżdżeniowej sprawia?
Dałaś mi do myślenia i teraz szukam informacji o siodłach Thorowgood griffin i Daslo Ravenna. Może ma ktoś któreś z tych siodeł i mógłby coś o nich powiedzieć?  :kwiatek:


tj ja mam wintec'a wszechstronnego - ogólnie to potrzebowałam siodła które nada się na jazdy w teren i kilkudniowe rajdy turystyczne więc celowałam w coś do czego można przytroczyć sakwy 🙂 planując zakup thorowgood'a wahałam się miedzy ich rajdówką, a cob gp plus, ale jeśli dobrze pamiętam to z rajdówką był pewien problem - chyba była jedynie w wersji z typem terlicy który miał mniejszy zakres regulacji przedniego łęku /potrzebowałam siodła na konia zimnokrwistego, a więc jak najszerszego czyli urządzały mnie jedynie wymienne łęki typu s-bar czyli te które są montowane do siodeł z kwadratowym tylnym łękiem, a rajdówka była kompatybilna jedynie z łękami typu r-bar a oznaczało to brak odpowiednika ostatniego najszerszego łęku typu s/

ogólnie z mojego wintec'a jestem bardzo zadowolona - jedyny minus jak dla mnie to to że przystuły w niskich temperaturach /tak od kilku stopni na minusie/ potrafią być upierdliwe
miałam też okazję przymierzyć swoje 4 litery do jakiegoś popularniejszego modelu thorowgood'a prawdopodobnie gp i muszę przyznać, że bardzo fajne siodło - porządnie wykonane i wygodne chociaż to akurat z którym się zetknęłam było zdaje się nieco na mnie przyduże /dodatkowo ciężko się nagle przestawić na znacznie węższego konia :P /

jeśli szukasz używek to o ile masz możliwość możesz poszukać za granicą - tam z drugiej ręki chodzą często o wiele taniej i jest w czym wybierać 😉

ad rozmiarów łęków - czasem nie warto patrzeć na oznaczenia liczbowe, bo one mogą się różnić między konkretnymi firmami, w przypadku thorowgood'a jest dostępna miarka do wydrukowania - ona pozwoli ci sprawdzić jaki łęk psuje do twojego konia

wkładki to dodatkowa poza wymianą łęku możliwość dopasowania siodła do konia
Ahaaaa, dużo mi to wyjaśniło  :kwiatek:
Miarkę już znalazłam. Zaraz idę drukować i jutro będę mierzyć moją kobyłę. Dziękuję za wszystkie informacje 🙂
MeLady - w polsce thorowgoody tez chodza bardzo okazyjnie, jesli jestes zainteresowana - napisz prv 🙂
[quote author=zielona_stajnia link=topic=800.msg1693340#msg1693340 date=1361296597]
http://www.ebay.de/itm/2011-NEW-Wintec-Isabell-Dressage-Saddle-CAIR-17-0-/290767138433?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43b3126e81#ht_500wt_715
albo niewiele drożej nową 😉
edit - cena wysyłki do Polski podana
[/quote

No właśnie faith strasznie się ceni za to siodlo, ale przynajmniej wiem bo widze w jakim jest stanie. Ale bądź co bądź cena zabija w dodatku chce je sprzedać bez puścił strzemion, i popregu.
,Na stronie Alesiodła Pan za 100zl przyjeżdża z siodłem thorowgood do klienta, służy fachową poradą a w przypadku zakupu siodła za przyjazd nie pobiera tej 100 wki - opcja tylko Wawki  i okolic.Ciekawa  jestem czy
W tym thorowgoodzie ujeżdżeniowym siedzi się tak samo jak w tej osławionej Isabellce może gorzej może podobnie może lepiej ......,kurcze no... Potrzebuje tej jednej informacji ....
wg mnie siedzi sie bardzo podobnie. jedyna roznica to klocki, ale do thorowgooda mozna dokupic klocki wintecowe albo upolowac claridge housa ktore sa 2 razy tansze🙂
hszonszcz   wredny hszonszcz.
19 lutego 2013 19:34
Nie wiem czy było pytanie o firmę Pfif? Co o niej sądzicie? Mam siodło syntetyczne z tej wlaśnie firmy już 3 rok-fakt aż tak dużo nie używane- ale się trzyma, tylko trochę ta "skóra" pęka...
Nie wiem czy było pytanie o firmę Pfif? Co o niej sądzicie? Mam siodło syntetyczne z tej wlaśnie firmy już 3 rok-fakt aż tak dużo nie używane- ale się trzyma, tylko trochę ta "skóra" pęka...


Na szczęście wybito mi z głowy Pfiffa 😉 ceny owszem maja atrakcyjne - ale trwałość i wygoda, a i tak jestem raczej z gatunku 'niewybrednych pup' 🙂 pozostawia wiele do życzenia. W rekreacji miałam okazje jeździć na Beauty - jest łatane na wszystkie sposoby, odbarwione i niestety dość niewygodne i twarde, głównie pęka skora na poduchach i na siedzisku. Dla porównania w podobnym czasie zaczął być używany wintec najtańszy model 250 - przetarłabyś szmatka i nie powiedziała ze w ogóle jest klepane kilka raz w tygodniu od 2,5 roku. Wydaje mi ze syntetyki, nawet te z tańszych, sa bardziej wytrzymałe i lepiej posłużą niż eko-skorzane lub niskogatunkowe skórzane siodła. Lepiej kupić juz cos używanego z dobrych skórzanych siodełek, niż Pfiffa.

Ja wlasnie mam potworny dylemat miedzy winteckiem 500 a Hubertem Daw Maga ^^ Winteca nie miałam nigdy własnego, ale często sie woziłam w winteckach, zdecydowałam sie na Daslo ze względu na niższą cenę i jak najbardziej przekonało mnie do syntetyków. W Wintecach kusi mnie system Cair, wymienne łęki, martwi mnie brak tylnych klocków, irytują sztywne przystuły, a siodła Daw Maga sa dla mnie niesamowicie wygodne, porządnie zrobione i trwałe 😍
Czy ktoś miał porównanie winteca 500 stara wersje z nowa? Nie siedzi się czasem jak na gorze poduszek?  😂 Tez słyszałam ze jakość winteca trochę spadła w porównaniu ze starszymi modelami (szczególnie Isabellki).
Musze cierpliwie watek przestudiować i się zastanowić  🏇
hszonszcz   wredny hszonszcz.
23 lutego 2013 19:58
Mi się właśnie super jeździ w Pfifie... Wygodne, dobrze trzyma to co trzeba, dla mnie najlepsze siodło na jakim kiedykolwiek siedziałam 🙂
To w czym ty dziewczyno jezdzilas wczesniej? 😲
hszonszcz   wredny hszonszcz.
23 lutego 2013 20:46
Miałam do czynienia z Pleszewskimi siodłami. Daw-Mag z czego to chyba jakis naprawdę beznadziejny model, bo był strasznie niewygodny... Więcej firm nie pamiętam, bo nie byłam taka dociekliwa, ale to siodło jest naprawdę wygodne... 😀
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 lutego 2013 20:52
hszonszcz- A jaki masz model siodła z Pfiffa?
hszonszcz   wredny hszonszcz.
23 lutego 2013 20:55
Dementek, zabij mnie a ci nie powiem-nie mam pojęcia... Wiem tylko jaki rozmiar i nic więcej  😁
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 lutego 2013 20:58
Dementek, zabij mnie a ci nie powiem-nie mam pojęcia... Wiem tylko jaki rozmiar i nic więcej  😁

A może zdjęcie masz?
hszonszcz   wredny hszonszcz.
23 lutego 2013 21:04
Dementek, nie posiadam. Podobne to tego tutaj: http://animalia.pl/produkt,18162,524,pfiff-siodlo--zestaw-promocyjny-ogolnouzytkowe.html
W tym siodle podoba mi się to, że jest głębokie, dobrze trzyma 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 lutego 2013 21:07
hszonszcz- Jak jeszcze nie miałam konia, to marzyłam o tym zestawie  🙂 Teraz raczej wybrałabym siodło z wymiennymi łękami.
hszonszcz   wredny hszonszcz.
23 lutego 2013 21:14
Ja tam się cieszę, że mam chociaż w czym jeździć 🙂 Fakt, pęka jak każda podróbka skóry, no ale co poradzić.. Jestem z wygody siedziska naprawdę zadowolona- chyba tylko ja tak chwalę to siodło  😁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 lutego 2013 21:26
hszonszcz, nie każda, Wintecki nie pękają 😉
hszonszcz   wredny hszonszcz.
23 lutego 2013 22:14
Kurczak, możliwe. Z tym rodzajem siodeł nie miałam do czynienia ... A może miałam, ale nawet o tym nie wiem  😎
A ja nie wiem,co sądzić o Rimini Pro Light-połowa osób,że świetne,dobrze trzyma i fajnie się sprawuje,a druga połowa mówi kategoryczne "NIE"  ?!
Hszonszcz - bez jaj, thorowgood tez nie peka. jakby mi siodlo pelo po roku badz 2 to chyba by mnie szlag trafil. smiem tez twierdzic ze jakbys miala okazje wsiasc w cos porzadnego to szybko zmienilabys zdanie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się