Kobitki... (antykoncepcja)

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 lutego 2013 20:53
Nie, no mirene to chetniej ci zaloza niz miedziana, chyba tez przez to ze na mirenie jest mniej zapalen i problemow ze strony macicy.
Ale wracajac do twojej wypowiiedzi nt motywow moich, to mirena akurat nie dziala jak tabletki, bo owulacja moze wystapic i jest to normalne zjawisko na mirenie. Mirena przez hormony zmienia sluz szyjkowy, endometrium i przez to tez zapobiega zagniezdzeniu. To tak a propos 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
19 lutego 2013 20:58
a to nie jest tak, że hamuje owulacje, przez co nie występuję u większości kobiet w ogóle miesiączka? (jest to jeden z aspektów, który mnie bardzo interesuje  :hihi🙂
no bo jak może być owulacja, a nie być krwawienia?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 lutego 2013 21:00
Nie ma sie co zluszczac?
czy w samolocie w bagażu podręcznym można mieć plastry antykoncepcyjne? czy lepiej je wrzucić do bagażu nadanego?
ovca   Per aspera donikąd
19 lutego 2013 22:51
Spokojnie możesz wziąć plastry do podręcznego.
Witam, mam następujące pytanie. Skończyłam brać pierwszy blister tabletek anty, byłam w trakcie wyjazdu, więc nie zrobiłam tygodnia przerwy i od razu zaczęłam drugi blister, po 3 dniach (3 tabletce 2 blistra) wystąpiło niewielkie krwawienie. Czy to jest normalna sytuacja i może mieć jakiś wpływ na obniżenie skuteczności działania tabletek?
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
27 lutego 2013 11:11
z tego co wiem, (bo wczoraj gin mi to tłumaczył) krwawienie/plamienie przy "nie robieniu" przerwy pojawić się może, ale jak to się ma do skuteczności nie mam pojęcia. niech dziewczyny bardziej doświadczone się odezwą.

no i ja z kolejnym pytaniem za 100 punktów. wczoraj byłam u gina z listą pytań i zapomniałam zapytać o powrót skuteczności tabletek po biegunce i wymiotach. i oczywiście mi się trafiło  😁 jak to wygląda? po ilu dniach brania skuteczność wraca?  zamęczę Was, ale wolę wyjść na głupią i pięć razy zapytać niż zrobić jakąś głupotę :kwiatek:
Bee jesli zwymiotujesz lub masz biegunke to tak jak bys nie wziela pigulki tego dnia. postepuj zgodnie z instrukcja pigulek.

xyz12 dalczego skutczenosc mialaby byc nizsza? przez krwawienie? jesli by byla nizsza przez fakt pominiecia przerwy, to przeciez producent by to zaznaczyl w ulotce.

tabletkę przy biegunce/wymiotach traktujesz jak pominiętą i później robisz wg ulotki, w zależności od tego który to tydzień.

co do plamienia - jeśli tabsy były przyjmowane prawidłowo, to nie ma wpływu na skuteczność.
Scottie   Cicha obserwatorka
27 lutego 2013 12:08
Jeśli o 20 przyjmę tabletkę, o 21 ją zwymiotuję i załóżmy po 22 przestanę wymiotować, to przyjmując tabletkę o 23 z dodatkowego opakowania (o ile nie jest tabletką, którą trzeba przyjmować co do minuty) antykoncepcja chyba będzie zachowana?

Ja tak zawsze robiłam ( i przy biegunce też, a raczej przy solidnym przeczyszczeniu) i w ciąży nie jestem. Jednak staram się uważać przez te następne 7 dni.
czyli traktowałaś jak pominiętą/niewziętą - nie wzięłaś (zwymiotowałaś) o 21, kiedy powinnaś była przyjąć, przyjęłaś o 23. czyli masz 2h opóźnienia - 12h dopuszczalne przez producenta jest zachowane 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
27 lutego 2013 12:30
W zasadzie to traktowałam ją tak, jakby jej nie było :P Ale zaczęłam się zastanawiać, czy przy wymiotach (a raczej po) nie jest jakoś szybciej rozkładana?
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
27 lutego 2013 14:39
czyli według ulotki novynette - powinnam wziąć dwie tabletki (posiadam dodatkowy blister (awaryjny) i uważać przez najbliższe siedem dni, a potem już normalnie?
Hej,
może któraś z Was, kobitki, odstawia krążki i chętnie by się ich pozbyła? :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 lutego 2013 20:23
Na jakiej zasadzie działa Asekurella? Jest w ogóle skuteczna? Czy to takie placebo, pic na wodę fotomontaż?
Mam większość skutków ubocznych przy braniu tabletek, bardzo mi to uprzykrza życie :/ I K. namawia, żebym spróbowała tej Asekurelli. Ale jakoś nie przemawia do mnie środek, który ma rzekomo bronić przed skutkami ubocznymi brania hormonów...
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 lutego 2013 20:25
Laski, ponawiam, moze komus sie przyda Naraya?
CzarownicaSa , z tego co wiem z własnego doświadczenia i opini czy to wizażanek czy innych osób to Asekurella i jeszcze jest jakiś drugi suplement tego typu, są nic nie warte😉 Czytałam kiedyś analizę składu tych tabletek i nie mają w sobie nic co by mogło działaś tak jak to opisują w reklamie. Próbowałaś już pewnie innych tabletek? Może niektóre objawy na jakiś innych by ustąpiły w jakimś stopniu.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 lutego 2013 21:26
Brałam już Yasminelle, Yaz i Azalię, zawsze ten sam efekt- zerowe libido i dodatkowe kg :/
CzarownicaSa wiem, że każdy reaguje inaczej, ale mnie bardzo podeszła Artizia. Nie mam żadnych skutków ubocznych, jestem zadowolona 🙂

O Asekurelli tez słyszałam, że to pic na wodę fotomontaż. Dwie znajome stosowały, efektów zero. Jednak najważniejsze są dobrze dobrane tabletki.
CzarownicaSa, moje farmaceutki bardzo smialy sie z asecurelli 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 lutego 2013 09:01
No mi też to śmierdziało na odległość, wolałam się upewnić 😉

Z tymi tabletkami to jakaś porażka, moja siostra też tak miała. Przerobiła chyba z 5-6 rodzai tabletek, dwoje dzieci z nich ma 😎 Chyba poproszę ginekologa, żeby zlecił mi badania hormonalne i na tej podstawie coś dobrał.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
28 lutego 2013 09:15
CzarownicaSa, Sierra bodajrze na Asecurelli wlasnie odzyla. Zawsze mozesz kupic opakowanie, stwierdzic, ze skoro paru osobom pomoglo to i na Ciebie swietnie zadziala i wcinac.
Czasem sama swiadomosc, ze bierzesz cos 'na cos' pomaga na to 😉 A na zatrzymanie wody moze pomoc faktycznie. Z libido to wiadomo- sprawa baardzo osobnicza i najczesciej ciut bardziej zlozona niz sam efekt potabletkowy 😉

edit: Tak jak z kazdym suplementem- zawsze jest spore grono ludzi, ktorzy stwierdza, ze nic a nic nie pomagaja. Np. belissa na wlosy i paznokcie. multum opini, ze pic na wode, a u mnie w ciagu miesiaca zrobila paznokciowa rewolucje- taka konkret 😉
Laski, ponawiam, moze komus sie przyda Naraya?


A masz zwykłą Narayę czy Narayę Plus?
efeemeryda   no fate but what we make.
01 marca 2013 09:09
Czy fakt, że jestem przeziębiona, a  jakiś czas temu brałam antybiotyk (spiramycynę), wpływa w jakiś sposób na antykoncepcje? Stosuję plastry Evra.
Musze kupić plastry Evra, ale nie używałam ich ok. 4ech lat.
Ile teraz kosztują?
Wistra, nie mam pojęcia, ale poszukaj Ziko-apteka. Może Ci to taniej wyjdzie, bo ja kupując  tam oszczędzam 6zł na jednej paczce tabletek. Nie mówiąc o tym, że w osiedlowej aptece musiałam zamawiać, bo nie zawsze były.
efeemeryda   no fate but what we make.
01 marca 2013 10:20
wistra
około 50zł  :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
04 marca 2013 15:01
Nie wiem czy był tutaj prezentowany ten artykuł- wybaczcie jeśli tak http://biznes.onet.pl/tabletki-antykoncepcyjne-firmy-bayer-grozne-dla-zd,18491,4913156,news-detal
Informacji zaciągnęłam z dzisiejszej Angory.
Nic czas dokończyć opakowanie i udać się do gina na konsultacje.
Kupiłam Evrę za 39,92zł  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się