Ogon

Asik, na jednej z amerykanskich stron widzialam cene 20,95 $
Słuchajcie dziewczyny, mam DUŻY (a raczej...krótki) problem z ogonem. 😵
Kiedy przyjechał od poprzedniego właściciela, miał długi ogon. Nieszczególnie gęsty, ale długi (niestety, nie mam zdjęcia). Potem, nie wiadomo kiedy, ogon stracił i nikt za bardzo nie wie, jak to się stało, czy wytarł, czy jak.  🙄 Ogon przypomina brzydki pędzel i sięga niewiele dalej niż stawy skokowe. Kiedy go odkupiłam ze stajni, zaczęłam regularnie szczotkować ogon. Niestety, nie mam jak go na razie umyć bo jest zbyt zimno... Wiem, że to mogłoby pomóc. Ale coś jeszcze, ma ktoś może jakiś sprawdzony, dobry środek, dzięki któremu ogon stałby się dłuższy i grubszy? 🙂 Grzywa jest ładna, szybko rośnie. Koń odrobaczany. Sierść w porządku. Włos nie wypada, więc nie wiem, co jest problemem... Stan ogona się nie zmienia, niezależnie czy jest to zima, czy lato, i ma tak od około roku. Proszę was, poratujcie nas jakoś! 🙇
sei   . let's grow old together & die at the same time .
20 lutego 2013 15:16
wydaje mi się, że pomimo dość niskich temperatur możesz spokojnie ogon umyć. myłam swojemu jakiś tydzień temu. po prostu zrobiłam to wieczorem, żeby nie wychodził z takim jak mróz, a dodatkowo odsączyłam ładnie w ręcznik. nie pomoże to jakoś na jego wzrost, ale z pewnością poprawi ogólną kondycję...
Wg mnie lichych i słabych ogonów nie powinno się szczotkować, a przynajmniej nie na codzień... raczej mozolnie "rozczesywać" palcami, szczotka i tak łamie i wyrywa słabiutkie włosy 🙂
Adrenaline, cały wątek jest w sumie właśnie o tym. Nie przeskoczysz danej ilości włosów, możesz suplementować żeby szybciej rosły, używać sheena żeby był gładki, niesplątany i koń go nie niszczył niechcący.
O trafiłam na temat dla mnie !
A więc mój problem jest następujący :
Posiadam kuca, który ma wiecznie żółty ogon. Myje go, ale i tak prędzej czy później on go w magiczny sposób ubrudzi. Obecnie jest zima, a więc go jeszcze nie ''prałam''. Denerwuje mnie to, gdyż nieschludnie to wygląda. Zapomniałam wspomnieć że kuc jest siwy ! Ostatnio słyszałam o sposobie w wcieraniu kredy, lecz jeszcze go nie stosowałam. Macie własne sposoby by ogon waszego siwka był bielszy ?
deborah   koń by się uśmiał...
20 lutego 2013 18:59
Chętnie podlaczylabym się do zamówienia MTG
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 lutego 2013 19:03
i ja, i ja!
BASZNIA   mleczna i deserowa
20 lutego 2013 21:25
A czy ktos organizuje to zamowienie?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
20 lutego 2013 21:28
chętnie bym to zamówienie zrobiła, ale zwyczajnie moja karta płatnicza chyba tego nie ogarnie, bo mam najzwyczajniejszy w świecie rachunek studencki  😁
Też chętnie podłączyłabym się do zamówienia :kwiatek:
Ja również! :kwiatek:
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
20 lutego 2013 22:50
Jeśli wyjdzie w miarę tanio to również się podłączę.  :kwiatek:

EDIT: Odpadam. Sprawdziłam ile mam pieniędzy w portfelu.  😵 Przepraszam bardzo!
BASZNIA   mleczna i deserowa
20 lutego 2013 22:57
sei, a moze moglabys pozbierac pieniadze w przod-kwota mniej wiecej, i w ten sposob to zrobic? Dla mnie takie zamowienie to magia jak lot w kosmos...
sei   . let's grow old together & die at the same time .
20 lutego 2013 23:08
mogę się zająć zbieraniem pieniędzy, żeby później przekazać całość komuś kto zrobi przelew zagraniczny, ale to dopiero kiedy się taka (odpowiedzialna, sprawdzona) osoba znajdzie... 😉
czekam jeszcze na odp z gnl'u. jeżeli powiedzą, że mogą to ściągnąć na zamówienie, a cena będzie ok, to wtedy załatwię to w ten sposób.
Chętnie podlaczylabym się do zamówienia MTG

ja też...
Jakby GNL ściagał, to też nas mało nie będzie  🤣 - moze warto im to powiedzieć? :-)
Moon   #kulistyzajebisty
21 lutego 2013 07:34
Jakby GNL mógł sprowadzić byłoby pysznie, napisałam do mej ciotki na Florydzie, ma się dowiedzieć o koszta przesyłki paczki do Polski i dać mi znać - Jeśli cena nie powalałaby z nóg mogłabym zamówić, ale tak jak mówię: tylko jeśli zebrałoby się trochę osób i wyszłyby jakieś ludzkie koszta.
Ciotka wysłała mi linki do sklepów, Ebay'a i Amazona, ale nie wiem, chyba lepiej zamawiać bezpośrednio od nich, nie?
Kto byłby ewentualnie chętny?

Sei,
Asik,
Deborah,
Wojenka,
kittajka,
_megi,
_Gaga

?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
21 lutego 2013 08:05
pisałam bezpośrednio do gabrysi, ale wczoraj wieczorem, więc na odpowiedź trzeba poczekać 😉
ja się jak najbardziej piszę, jeśli tylko cena końcowa wyjdzie w granicach rozsądku 🙂
na ebayu widziałam w różnych właśnie, gdzie na stronie producenta jest cennik?  👀
Ja też byłabym chętna na MTG jeśli będziecie zamawiać (jeśli cena będzie przyjemna).
kujka   new better life mode: on
21 lutego 2013 08:47
a ile (szacunkowo) moze wyjsc za MTG?
Kurczę, to ja też bym chciała.
Wyjdzie pewnie około 60zł za preparat + wysyłka czyli jakoś 100zł za całość. Tak myślę.
ash   Sukces jest koloru blond....
21 lutego 2013 09:13
Moja siostrta cioteczna zapłaciła 20$ + 9$ za przesyłkę do niej za butelkę 1 litr
Drakuniu, w jednej z książek jeździeckich natknęłam się właśnie na kredę. Kiedyś wcierałam, co prawda koń był srokaty  😁, ale ogon miał siwy i kreda ładnie wybieliła, widać było znaczną różnicę, o kilka tonów bielszy włos 😉
Drakuniu ale co to za problem uprać ogon zimą. Ja też mam siwego konia, zwykle biorę jakieś małe wiaderko, szampon i wsadzam ogon normalnie do wiadra które trzymam w ręce, a potem tak samo płukam w czystej wodzie. Jak nie masz w stajni ciepłej wody to można zagotować albo przywieźć sobie wrzątek w termosie. Tylko trzeba to zrobić wieczorem, jak koń nie będzie już wychodził na dwór.
ja również chętna na MTG - 2 butle
mam link do Niemieckie sklepu, który ma w ofercie MTG
zaraz tu wrzucę

edit: http://www.shown-off.de/shapleys-original-m-t-g  to ten sklep
Amarotsa  :kwiatek:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
21 lutego 2013 12:17
ja dostałam odpowiedź z gnl'u, że zobaczy gabrysia, czy, gdzie i jak byłoby najkorzystniej zamówić i da mi znać. podesłać jej link do tego sklepu niemieckiego też?  👀
sei
pewnie, że podeślij
Moon   #kulistyzajebisty
21 lutego 2013 12:58
Dziewczyny, a ten niemiecki sklep nie wysyła do Polski np? Może warto by zapytać?
Cenowo wychodzi podobnie, ale za przesyłkę myślę powinno być lepiej, nie będzie cła i innych "ukrytych kosztów". 😉
Dziewczyny, a ten niemiecki sklep nie wysyła do Polski np? Może warto by zapytać?
Cenowo wychodzi podobnie, ale za przesyłkę myślę powinno być lepiej, nie będzie cła i innych "ukrytych kosztów". 😉

Moon 20 Euro a 20 dolarów to jestk różnica
ale fakt - może byłoby łatwiej :-)
w ogóle warto chyba w Europie tego poszukać :-) sądzę że nie tylko ten jeden sklep sprzedaje MTG :-)

sei   . let's grow old together & die at the same time .
21 lutego 2013 13:04
gdyby był ktoś kto może robić przelewy zagraniczne to i od producenta można zamówić. co za różnica?  🙄 po prostu nikt chętny się jakoś nie zgłosił.
w każdym razie ja na razie czekam na 'znak' od gnl, bo sama wolę się w to nie bawić, jeśli nie muszę 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się