Sesja/Studia i t d ;)

Strzyga, remendada, feno, Magdzior gratuluję  🙂

Dostaliśmy listy studentów na studia mgr, dostałam się na to co chciałam  🏇 💃

Mamy też już plany zajęć.
W poniedziałki od 10 do 18, wtorki od 9 do 18, w środy od 8 do 16,  w czwartki tylko 9-12  😎.

Już się nie mogę doczekać zajęć  🏇
Hej🙂 Wiem, że to nie wątek sprzedaży, ale czy która z Was ma do sprzedania fizjologie zwierząt Krzymowskiego? Wydanie 2005 albo nowsze i koniecznie wyglądającą jak nówka? W durnym ksero oderwali mi okładkę od książki, a to książka koleżanki 🙁 I muszę odkupic, bo jak taką oddam.
Averis   Czarny charakter
22 lutego 2013 18:32
Nesca92, ale jak to oderwali? Kurde, zażądałabym zwrotu pieniędzy...
Alaska jesteś na dietetyce i masz takie przedmioty?  😲 toż to nieludzkie
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 lutego 2013 18:37
karolinag4 - dzięki. Czyli na co?
Babi noo dokładnie. Tzn. generalnie wszystkie te głupie przedmioty są mi potrzebne do tego, żeby zostać sobie inżynierem. Po cholerę mi taka matematyka, przecież na litość boską nie będę sobie wyliczać kalorii czy czegoś z podwójnej całki.  🙄

Generalnie uważam, że to jest spore niedopatrzenie, kogoś kto wymyślał program dla tego kierunku. Chociaż możemy być też zwykłymi królikami doświadczalnymi, bo jesteśmy pierwszym rocznikiem na tym kierunku. Do tej pory dietetyka ogólna była specjalnością na kierunku Technologia Żywności. Od tego roku akademickiego, powstał jako osobny kierunek o nazwie Dietetyka. Zastanawiam się właśnie dlaczego nie zmodyfikowano jakoś tego programu, żeby był inny od technologii i bardziej ukierunkowany na tematy żywienia człowieka. Szczerze mówiąc też spodziewałam się czegoś innego, ale mam nadzieję, że jak przebrnę ten pierwszy rok,to potem będzie więcej ciekawszych przedmiotów i bardziej związanych.
Pocieszam się faktem, że i tak chyba mamy okrojone trochę, bo technologia też ma teraz fizykę i mają ćwiczenia z niej 2,15 h, a my tylko 1,5. 😉

Jak to owy wspomniany pan podsumował my będziemy diety konstruować/projektować, a reszta świata pisać.  😁
Hej🙂 Wiem, że to nie wątek sprzedaży, ale czy która z Was ma do sprzedania fizjologie zwierząt Krzymowskiego? Wydanie 2005 albo nowsze i koniecznie wyglądającą jak nówka? W durnym ksero oderwali mi okładkę od książki, a to książka koleżanki 🙁 I muszę odkupic, bo jak taką oddam.


W którym kserze oderwali?
Strzyga na specjalizację "funkcjonowanie i ochrona środowiska przyrodniczego"  😉. Jakby za mało osób zgłosiło się na "technologie w ochronie środowiska" (czyli oczyszczalnie ścieków, spalarnie, etc.) to ze względu na moją średnią ( 😎 ) istniałaby możliwość, że przenieśliby mnie na toś  😵 .


Nesca92 ja bym na Twoim miejscu nie odebrała książki od xera i żądałabym odkupienia/zwrotu kasy.... Ale teraz to już za późno. Może ktoś ze starszego rocznika ma na sprzedaż?
Alaska  😲  byłam na dietetyce w zeszłym roku i już narzekałam, że mam za dużo roboty, a przy Twoich historiach to było jak wakacje  😁 (np. fizyka jest dla mnie totalnym kosmosem i w życiu bym jej nie zaliczyła na studiach, pod żadną postacią)
na dietetyke wybieram się znowu, pewnie dopiero za dwa lata, ale już mnie przeraża przedmiot pt. "podstawy pielęgniarstwa" gdzie trzeba igły wbijać koleżance  🤔  chociaż w porównaniu z Twoimi to nadal sielanka  😁
No widzisz, ja ogólnie nie czułam się jakoś źle z ilością nauki oprócz matematyki, z której zawsze byłam cienkim bolkiem i sobie narobiłam zaległości, które potem były już nie do uratowania. Teraz obiecałam sobie, że nie zrobię tak z fizyką, bo będę leżeć i kwiczeć. Wydaje mi się, że kosmosu nie będzie, tylko trzeba po prostu systematycznie kuć teorię na ćwiczenia i z wykładów i tyle.
Przeraża? Ja to bym się ucieszyła na taki, ja wręcz lubię takie rzeczy, lubię opatrywać konie/ludzi, wynajdywać jakieś domowe sposoby na różne rzeczy i śmieje się do siebie, że jakbym większe ambicje miała to bym mogła być chirurgiem. Niektórzy mdleją na widok krwi, a mnie w ogóle to nie rusza. Z takich rzeczy to miałam tylko póki co na I semestrze ,,Kwalifikowaną Pierwszą Pomoc".
Także widzisz na tych Twoich, to w ogóle bąki bym zbijała 😀
Babi, a co teraz studiujesz? To nie Ty chciałaś składać na lekarski?

Karolinag4, dzięki i również gratuluję  😀
Remendada, nie, ja jestem teraz na logopedii, na lekarski bym chciała, bo chciałabym baaaaardzo pracować w sądówce, ale niestety jestem zbyt leniwa  😉
Alaska, jako dziecko jedną z moich wymarzonych profesji była praca w salonie piercingu, ale potem stwierdziłam, że nigdy żywego ciała ludzkiego bym nie przekłuła  😁  martwe co innego (a nawet wręcz przeciwnie), w zeszłym roku miałam zajecia w prosektorium i wrażenia żadnego na mnie to nie robiło, konie tak samo mogę opatrywać, ale do ludzi mam jakoś słabość  😉 
a jeśli chodzi o przedmioty to mam odwrotnie, matematykę uwielbiam, a fizyki no nijak nie mogę się nauczyć, w szkole z fizyki zawsze miałam ledwo 2, a brat, który mnie uczył, czasami myślałam, że wyjdzie z siebie  😁
Cariotka   płomienna pasja
23 lutego 2013 06:59
honey gadałam z ludźmi z hodowli i oni mieli normalne pytania z zagadnień typu sarkomer 😵 a my podział ukł nerwowego ze wzg czynnościowego i anatomicznego (tego w zagadnieniach nie było ale było na wykładach) i przewodzenie impulsu nerwowego- no tu można epopeje napisać, napisałam i 2 dostałam 🤔wirek: w zagadnieniach i na wykładzie tego nie mieliśmy. Ale mieliśmy znowu to pytanie na poprawce🙁 super waruneczek pewnie się szykuje!
Alaska prewencja weterynaryjna/ zootechnika/ ur

Po co mi takie przedmioty na tym jak fizjologia ludzi, patofizjologia ludzi i endokrynologia ludzi 😵
[quote author=Nesca92 link=topic=518.msg1696896#msg1696896 date=1361557667]
Hej🙂 Wiem, że to nie wątek sprzedaży, ale czy która z Was ma do sprzedania fizjologie zwierząt Krzymowskiego? Wydanie 2005 albo nowsze i koniecznie wyglądającą jak nówka? W durnym ksero oderwali mi okładkę od książki, a to książka koleżanki 🙁 I muszę odkupic, bo jak taką oddam.


W którym kserze oderwali?
[/quote]

Tym koło Burżuja 🙁 Patrze po ksiegarniach i albo brak chwilowy albo 90.. A chciałam zaoszczedzić w tym miesiącu. Mam jakiegoś pecha wielkiego od kilku dni.

A koleżanka nie podejrzewała niczego, dopiero  w domu zobaczyła🙁
kujka, :kwiatek:
Rzeczywistość mnie w pewnym momencie powaliła. Już nie mówiąc o tym, że nie mogłam się z niczym wyrobić biegając z wywieszonym jęzorem na pociągi, autobusy i tramwaje, to jeszcze jak się zorientowałam kto tam naprawdę potrzebuje tych studiów, to stwierdziłam "ooo, nie, skoro tak, to sobie przyjdę jak będę musiała". 😉

Nooo, a w tym semestrze na specjalności mam taaakie fajne przedmioty.  💘
Uwaliłam immunologie  😵 nie wiem jak to zrobiłam... tyle siedzenia i uczenia się na marne. 🙁

Próbujemy wywalczyć jeszcze jakiś ostateczny termin bo osób które nie zdały jest bardzo dużo... 🤔
Cariotka   płomienna pasja
23 lutego 2013 11:48
kotlet wiem co czujesz. Ja tak się uczyłam fizjo...2 tygodnie 😵 byłam tak wykuta, wyryta...i pewnie nie zdam 😵 który miałaś termin?
Cariotka, 2gi. Ale jeśli dziekan się zgodzi to nasza dr od immunologii powiedziała że nie widzi problemu zorganizowania 3go terminu.
No ale najpierw trzeba wybłagać dziekan o zgodę...
Cariotka   płomienna pasja
23 lutego 2013 12:13
eee to masz jeszcze szanse🙂 ja już nie mam🙂
kotlet dziekanem jest prof. Gar.?  👀
karolinag4, tak ale ona na prawdę jest dr hab 🙂 (jeśli chodzi Ci o taką hmm... duuużą panią)
Właściwie to z nią bezpośrednio gadać nie będziemy, napisałam dziekan a myślałam "prodziekan" :P
Miałam u niej warunek z botaniki  😎 Ale na koniec końców przepuściła  😁 także myślę, że pozwoli na jeszcze jeden termin  🙂 .
karolinag4, też mam u niej warunek... dla mnie zawsze zagadką było jaki jest system oceniania egzaminu. :P Zawsze przychodziłam obkuta i miałam 2 a jak podeszłam z pierwszym rokiem teraz to egzamin połówkowy zdałam na 4 nic się nie ucząc i jadąc tylko na wiedzy z fizjologii roślin :P

edit: literówki


Tym koło Burżuja 🙁 Patrze po ksiegarniach i albo brak chwilowy albo 90.. A chciałam zaoszczedzić w tym miesiącu. Mam jakiegoś pecha wielkiego od kilku dni.

A koleżanka nie podejrzewała niczego, dopiero  w domu zobaczyła🙁


To u nich zawsze coś jest nie tak. Kseruj w garażu koło wetu😉
eee to masz jeszcze szanse🙂 ja już nie mam🙂


Cariotka skoro umiałaś, to myśl pozytywnie!  🏇

Ja w piątek ostatni egzamin. Jestem w takiej euforii po wczorajszym sukcesie, że nijak się nie mogę zabrać za naukę  😁
A tu jeszcze w poniedziałek się zajęcia zaczynają.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
24 lutego 2013 22:49
Pytanie do ludków z SGGW- czy wam też znikają oceny z ehms? W "mój plan" > "moje zajęcia" część ocen które były mi poznikała, niby są w kartach egzaminacyjnych ale nie ma w kartach oceny z poprawki, która jest za to w "moich zajęciach"... Nie ufam tej ocenie w "moich zajęciach" w obliczu zniknięć innych ocen 😁 Nienawidzę tego... czegoś... bo trudno to systemem nazwać 😵
Błagam dziewczyny pomóżcie mi znaleźć jakieś info na temat: "Idealny świat Platona" , "Humanitaryzm i wierność obyczajom " ogarnełam 10 innych tematów potrzebnych do zaliczenia ale tych za nic nie mogę znaleźć . Może już zmęczona jestem albo co. Wkurza mnie ten 3 rok. Co raz bardziej dziwne pomysły na zaliczenie przedmiotów. I czemu jedna grupa ma tydzień na ogarnięcie tych tematów a druga 2 tygodnie?
Misskiedis, u nas z wpisywaniem do ehms jest taka padaka że hej. Na razie mam dwie oceny z czego jedna się nie zgadza (powinnam mieć 4 a koleś wpisał mi... 2  🤔 muszę jutro latać i to załatwiać... 👿 ) i mam tylko X z biochemii chociaż egzamin zdałam 😤 ...
Wszystkich ocen powinno być minimum 11... na razie w ehms mam tak jak pisałam... dwie oceny i X... 🤔

Co do znikających ocen to ja to olewam. Nasza pani z dziekanatu powiedziała żeby się tym nie przejmować bo ona to przerzuca do kart po trochu, nie wszystko na raz 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 lutego 2013 23:16
Co do drugiego tematu, może coś o japonkach i krępowaniu stóp, o paleniu żon razem ze zmarłymi mężami w Indiach (choć obecnie się już tego nie praktykuje)?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
24 lutego 2013 23:19
Kotlet, dzięki za pocieszenie 😁 Mam nadzieję, że ocena z poprawki jest jednak właściwa 😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się