DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Ja popełniłam dziś kolejny indiański bosal,tym razem dla koleżanki,poszedł już pocztą w świat  😀
przy okazji zapytam,czy ktoś aktywny w końskim DIY miał styczność z książką ,,Ekwipunek jeździecki" ?
Tu macie Bosal zrobiony przez kumpla.strasznie sie w tym lubuje,szczególnie w indaińskich bajerach  😍 . tez bym chciala taki,ale podejtrzewam,ze na koniu na ktorym jezdze poprostu wtedy to juz bym zginela  😜

Bosal wcale nie ma takiego lekkiego działania i też trzeba go używać z głową,tak samo jak wędzidło-uwierz mi,ale w tym temacie to  🚫
Z czego jest wykonany ten bosal? ja mam ksiażkę "ekwipunek jeździecki" co konkretnego Cię interesuje z niej?
Jeśli chodzi o mój,w co wątpie-linka o średnicy 1,5mm,a w przypadku stajennej może być albo ze skóry,albo z liny obwiniętej w białą,cienką linkę.

sasqach-pw zaraz leci  :kwiatek:
szczerze to nie wiem🙂 bo jak chlopcy sie bawili to ja na padoku siedzialam...jeszcze ma buńczuk,to wiem z czego,sama widzialam jak na hubertusie chodzili i koniom obcinali po troszke z ogonow haha( za zgoda wlascicieli). 🤣
Stajenna🙂 on jest świetny. Ale nie wydaje mi się, że to skóra, no chyba że się mylę. Tak czy inaczej wygląda rewelacyjnie! 😀
Jeśli byś miała okazje fajnie by było jakbyś spytała z czego jest  :kwiatek:
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
22 lutego 2013 20:00
Wstawiam jeszcze raz przepis dla chętnych na ciasteczka:
Składniki:
* 225g melasy, może być cukier
* 200g mąki pszennej pełnoziarnistej,
* 150g płatków owsianych.
* woda

Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać. Ciasto powinno dać się formować. Jeśli jest za rzadkie, można dodać mąki, jeśli za gęste, trzeba dolać wody. Ciasto formujemy według własnego uznania. Blachę najlepiej wyłożyć papierem do pieczenia, żeby nam się nie poprzyklejały. Blachę wkładamy do wcześniej rozgrzanego pieca i pieczemy w temperaturze 180°C, aż przysmaki staną się twarde i brązowe. Konie mogą je spożyć dopiero na następny dzień!

Wychodzą naprawdę smaczne! 😀
Ja robiłam jeszcze inaczej - zastąpiłam płatki owsiane - musli 😀

Życzę smacznego koniarzom i Waszym pupilom 😀

rochnar , przepis na ciastka mam z internetu i jak widać, można dodać melasy. Ja osobiście dodaję cukier jak piekę 🙂
Co do siatki na siano - jak tylko będę miała aparat w łapkach to sfotografuję i pokażę.

No właśnie wydawało mi się że melasa je fajnie poskleja. A te z cukrem się nie rozpadają?
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
22 lutego 2013 20:37
Nie rozpadają się 🙂
tak chodzi mi o ten zwykły bosal nie indiański, z tego co wiem to bosale są specjalnie plecione ze skóry ale ważna jest też grubość i elastyczność, jestem ciekawa na ile jego wykonanie pokrywa sie z oryginałem.
A ja się pochwalę nauszkami wydzierganymi przez moją mamę  🏇 jeszcze uszka, muszę dorobić jak tylko trafi mi się jakiś fajny materiał 😉
Nie wyszły idealnie ale mi i tak się bardzo podobają 😉 zdjęcie robione telefonem, więc wyszły okropnie różowe, ale w rzeczywistości są ciemno-bordowe 🙂

A teraz zamówiłam alkantarę, drelich i piankę tapicerską, czekam aż przyjdzie i zabieramy się za padziki 🙂

edit: obrazek
Swoją drogą, moja mama robiła prześliczne nauszniki na drutach, jakby ktoś potrzebował 'instrukcji' jak zrobić kilku kolorowe wieloma ściegami to mogę zapytać.
oo, jakbyś mogła, to byłoby super  🙇 😉
agatat, "my" sie zabieramy? hihi "ja patrze mama robi" 😉)) ja tak obiady gotuje haha
i pady szyje.... a właśnie!

zorilla -gdzie te zdjęcia??

strasznie mi sie podobają te Moniqś - te czarne na koniu, ich kształt i że czarne z białą lamówką, tylko lamówka przy uszach mi nie pasuje

wszystkie innych oczywiście tez super i  👍
Paciaj - napisz jakl zrobic na drutach te nauszniki- przyda sie
horse_art, hihi, wiesz, jak mamie tak dobrze idzie, to ja nie będę przeszkadzać :P popatrzę, a może kiedyś uda mi się zrobić 😀
A żeby nie było  🚫 to mam do Was pytanie: z jakiego materialu najlepiej uszyć bryczesy? Bo jak, to najlepiej pewnie wziąć z jakis starych wykrój 😉 chyba ze ktos ma w wersji komputerowej jakiś obrazek, to byłoby fajnie 😉 ale jaki materiał wziąć na lej? Skór naturalna, ekoskora, może alkantara? A całość ze zwykłej bawełny? Można to jakos podszyć, zeby nie bylo takie cienkie? Moze polar?
Przepraszam za tyle pytań w jednym, ale ja to się na szyciu i materialach nie znam 😉 pamiętam  jak bylam mala i babcia (kaletnik) pokazywała mi jak szyła i ze zdziwienia nie moglam wyjść, ze to babcia tylko zszywa, a nie tworzy tego materiału, idzie na łatwiznę i gotowy kupuje 😂
rochnar ja dodawałam miód i fajnie się posklejały i nie rozwalały  😉
ufff maszynusia wróciła od Pana Majstra i chodzi jak burza  🏇  więc siedzę i wykańczam

nr 1  marcepanek -  🍴



krysiex213 pięęęękny kolor  😍
krysiex213 Cudny!  😍 I to piękne pikowanie!
no nie wierzę, marzipan  😲 taki jakiego pragnę  😍
przecudowny, podziwiam umiejętności, ja się cieszę, jak przyszyję sobie guzik  😀
krysiex213 zakochałam się w tym kolorze, pikowaniu i w ogóle całości  😍
mogłabyś powiedzieć co to za materiał? 🙂
No a to mój nowy czaprak tym razem taki walentynkowy (sorki za spóźnienie 😉) z super równymi sercami. No ale kolor przynajmniej ładny.
Sorki też za jakość zdjęcia ale mam stary telefon teraz :/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogromne zdjecie
stajenna sam bosal został kupiony! Dorobione zostały paski policzkowe, "wodze" i buńczuk
Dzięki, staram się jak mogę 🙂


agatat z wierzchu jest alkantara 😉
Sio   nowe wcielenie marchewki
23 lutego 2013 17:14
iskierkowa ja mam książkę "Ekwipunek jeździecki". Czego potrzebujesz?
krysiex213 piękny jest ten czaprak-kolory dobrane super i pikowanie też eleganckie
krysiex213, nono pikowanie fantastyczne!
horse_art, no właśnie lamówka przy uszach miała dać tym nausznikom troszkę oryginalności, bo takich bez, to widziałam od groma ;p

krysiex213 śliczny ten czaprak, zakochałam się!  💘
krysiex213, łaaaa, już sobie wyobrażam rudą w takim cudeńku.  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się