SIODŁA

Moon widziałam je już, ale niestety używanego z łękiem takim jakiego potrzebuje nie ma używanego, a nowego mój budżet nie obejmie 🙁
Czy jest ktoś w stanie pomóc mi w identyfikacji tego siodła? Sama dysponuję tylko takim zdjęciem, podesłane do mnie razem z zapytaniem 🙂
Ja trochę z innej beczki. Ale dość pilnie! 🙄
Ma ktoś namiary na "fajnego" handlarza siodeł skokowych z  wyższej półki, typu Kieffer ,Prestige itp. który dojechałby na przymiarkę  do Krakowa 👀
Zadzwon do equishopu, oni maja komis i dojezdzaja na przymiarki, tylko nie wiem do jakiej odleglosci
Co bardziej polecacie- starego Kieffera czy starego Pleszewa?

edit. zdjęcia
Kieffer http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/30/55/96/87/3055968711 (tak na oko ile taki Kieffer jest warty?)
Pleszew http://allegro.pl/siodlo-pleszew-17-5-i2988352237.html
To dosyć pilne, z góry dziękuję za wszystkie rady  :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 lutego 2013 15:26
Co bardziej polecacie- starego Kieffera czy starego Pleszewa?


Kieffera.
Przeszperałam forum i dalej mam mętlik, jak to jest z rozmiarowka Kieffera - rozmiar "1" to 17 cali czy 16-16.5 cala? Znalazłam kilka postów z różnymi opiniami i już sama nie wiem  🤔 Najlepiej mi w 16,5 cala, 17 trochę za dużo, 16 za mało i nie mam pojęcia w jaki rozmiar celować przy tej firmie  😵
0 - 16-16,5'', 1 - 17-17,5'', 2 - 18-18,5''
faith dziękuję  :kwiatek:
nie zmienia to faktu ze dalej jestem w kropce, bo przedział dla mnie to powinien być 16.5-17" 🙂 muszę dorwać gdzieś "0", może to bardziej 16,5 niż 16 😉
Dementek widząc ich zdjęcia też?  😉
azja   koń pleśniowy
24 lutego 2013 16:14
Przeszperałam forum i dalej mam mętlik, jak to jest z rozmiarowka Kieffera - rozmiar "1" to 17 cali czy 16-16.5 cala? Znalazłam kilka postów z różnymi opiniami i już sama nie wiem  🤔 Najlepiej mi w 16,5 cala, 17 trochę za dużo, 16 za mało i nie mam pojęcia w jaki rozmiar celować przy tej firmie  😵

z rozmiarówką Kieffera jest bardzo dziwnie. Mam raczej mały tyłek a obecnie posiadam 2 - kę czyli teoretycznie 18 - 18,5 - zmierzone od łęku do łęku to tylko 40 cm więc wychodzi bardziej na rozmiar mniejsze. Koleżanka ma 1-kę i czuję się w niej kiepsko, tyłek mi wyjeżdża na tylny łęk jest po prostu za małe.
To ja mam kompletnie inne odczucia, mam 165cm wzrostu i 53kg wagi, w 1 kieffera mialam zdecydowanie za duzo miejsca, no i duuuuuzo za dluga tybinke, tez mnie wywalalo na tylni lek, ale wlasnie z tego powodu ze kolano trafialo mi w srodek klocka.
azja   koń pleśniowy
24 lutego 2013 16:25
Ja z tych dłuższych i chudszych  🤣 178 i rozmiar 38.Mam VSD i dużo miejsca na nogi. Koleżanka ma VSS i kolano przy krótkich strzemionach też leżało na swoim miejscu ale ewidentnie siedziałam zbyt z tyłu.
Edit: zapewne różnica leży w modelu siodła i tego jak się noga układa - mam Garmisch'a i jest git- ale siedziska w ramach jednej firmy to powinny być jednakowe 🙂
z rozmiarówką Kieffera jest bardzo dziwnie. Mam raczej mały tyłek a obecnie posiadam 2 - kę czyli teoretycznie 18 - 18,5 - zmierzone od łęku do łęku to tylko 40 cm (...)
No to rzeczywiście dziwnie, bo tyle to ma moje 16,5" daslo :P Nie pozostaje nic innego jak po prostu wcisnąć swoje cztery litery w rozm. 1 i 0 upatrzonego modelu i zobaczyć co lepiej pasuje skoro połówek brak 😉 [udało mi się wreszcie znaleźć, wg informacji producenta : Size 0 = 16 inches, Size 1 = 17 inches, Size 2 = 18 inches] Teoretycznie ja powinnam wskoczyć w 16", bo jestem gabarytowo bardzo podobna do Ciebie faith, ale jeździłam w 16" starym Daw Magu wszechstronnym i wydawało mi na styk, a wintec 500 już był za mały, zupełnie nie mogłam znaleźć sobie miejsca ani na kolano ani na tyłek 🙂 - co model siodła to inna historia.

Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 lutego 2013 21:16
Dementek widząc ich zdjęcia też?  😉

Zdjęcia dodano po moim poście  😉 Szczerze? Żadnego bym nie wzięła...
Wiecie może jakie siodła mają wymienne łęki oprócz Wintec/Bates, Daslo i Thorowgood?
czy ktoś spotkał sie z siodłem mniejszym niż 15" ale na duzego konia ?
Jeździ ktoś może w Batesie Caprilli? 😉 Jak wrażenia?
Prima, jeździłam, bardoz fajne siodło 🙂
Dziękuję  💘
Dyplomatka, Nortony.
Dzięki Orzeszkowa
Czy ktoś się orientuje w jakich rocznikach były lub nawet jeszcze są produkowane siodła Stubben Parzival?
Niestety mam blade pojęcie o tych siodłach, a nabyłam takie i jestem mega zadowolona i poprostu szukam o nich informacji.

Wysłałam też numery siodła do Stubbena o rozszyfrowanie ale jak narazie brak odzewu.
Macie jakieś opinie o Passierze Hannover?  :kwiatek:
edit. tak dokładniej to mi o starszy model chodzi
Czy ktoś coś wie na temat siodła skórzanego Daslo? Niestety nie wiem jaki model... Wygodne, porządne?🙂
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
29 marca 2013 18:53
Ineczka,ja mam.Ogólnie bardzo fajne siodło,wygodne,porządne.Dostałam je już jako używane ale nadal super się trzyma,z wiekiem zrobiło się dość twarde ale to oczywiste i dałoby się je odrestaurować na pewno 😉 Musiałam zmienić bo po pewnym czasie zrobiło się sporo za ciasne na moją kobyłę ale za to okazało się,że pasuje na konia koleżanki także nadal będzie w użytku 🙂
Z wyglądu sprawia wrażenie dość płytkiego ale jak się wsiądzie to zdecydowanie nie miałam takiego odczucia.
lacuna, jak długo je użytkowałaś? 🙂
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
30 marca 2013 08:30
Jak już pisałam dostałam je już jako używane i swoje lata ma.Jeździłam w nim prawie 3 lata na mojej kobyle,potem musiałam nabyć szersze dla niej ale nadal jest w użytku na innym koniu czasem również pode mną 🙂
Sankaritarina - ja również miałam starego Passiera, model PS Baum. Kupiłam je jako ok. 10-cio letnie siodło, w niezłym stanie (już miało ślady na tybinkach od łydki), po ok 5 latach dałam do rymarza do wymiany skórę na panelach od spodu (popękała mi) i do dopchania. Po kolejnych pięciu siodło nadal nieźle się sprawowało, znalazło nowego właściciela, bo mi konie powyrastały, a to było siodeło z wąskim łękiem - fajne dla młodych koni. Nigdy mi nie obtarło konia (oczywiście było dopasowane), bardzo fajnie trzymało, jedyny minusik to dość twarde siedzisko. Jednak jeśli chodzi o żywotnść i jakość skóry to niewiele siodeł mogło się z nim równać, a siodło chodziło i w rekreacji, na rajdy, w słońcu, deszczu, nieraz zdarzyło się, że koń wpakował się z nim do jeziora popływać 😉. Chyba tylko Albion był u nas równie wytrzymały.
Hej nie wiem czy powinnam to tutaj pisać ,ale mam pytanie  😀
Nie wiecie może kto może pomierzyć mi konia i powiedzieć jaki powinnam mieć rozstaw łęku
Jestem z Karkowa
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się