Czytelnia

mery, a jest tego więcej..? 🤔 Dzięki! :kwiatek: Wszystko Czarna Owca wydaje? Głowię się z tym drugim zagadnieniem, obiecałam, ze się rozejrzę jak to wygląda na polskim rynku..i cóż..nic poza Brownem mi nie przychodzi do głowy 🙁
[...]
2. tematyka spiskowa (coś w stylu Dan Browna)
Coś fajnego się ukazało? 👀 :kwiatek:


W podobnej tematyce:
M. Baigent, R. Leigh, H. Lincoln "Swiety Graal, swieta krew" (kilkadziesiat lat pracy poszukiwan, w necie sa tez trzy filmiki z lat 80-tych, b. polecam)
Artur Perez-Reverte "Ostatnia bitwa templariusza"
już bym chyba i tak mogła... 😉




zen jest więcej  😀iabeł:  😀iabeł:  😀iabeł: nie tylko Czarna Owca, większość na pewno, ale nie wszystko 🙂 jest też Dolnośląskie, Czarne, Muza, Bellona, WAB, Amber, Słowo/Obraz/Terytoria  🤣 😍
zen, Mankela Ci mogę pożyczyć 🙂
Wow, cóż za piękny widok 🙂

Z kryminałów nie-skandynawskich polecam Margolina. Mocne, ale dobre.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
20 lutego 2013 21:56
Uwielbiam Mankella! Moim zdaniem najfajniejsze "O krok".
Ja tez sluze wypozyczalnia jakby był ktoś zainteresowany 😉
mery, wow!!!!!! Jestem pod wrażeniem!!! 😜

Bardzo wam dziękuję za pomoc! :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 lutego 2013 13:39
Jestem po Hobbicie Tolkiena i  tak mnie naszło:
Jak to możliwe, że ,,Władca Pierścieni" bardzo mi się podobał, a sam "Hobbit,, średniawo? No męczyłam się okrutnie. 🙁
Bo jest sakramencko... nudny? 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 lutego 2013 18:41
A już myślałam że to ze mną jest coś nie tak... 😡
Fantasy ogólnie nie lubię, ale sam  Hobbit doprowadzał mnie już do rozpaczy.

Skończyłam "W twoich rękach". Jestem poruszona historią tej kobiety i ogromem życzliwości, który otrzymała od świata.
Ciekawostka: Autorka była inspiracją do postaci Annie MacLean z Zaklinacza koni.

Polecam, historia naprawdę bardzo ciekawa i napisana w bardzo przystępny sposób.
Dla tych, którzy lubią sci-fy polecam polski debiut z 2011 roku "Więzień układu". Autorem jest Alan Akab 😉

to dla mnie debiut w wątku, pozdrawiam wszystkich czytających wszelako pojęte fantasy i sci-fy 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
21 lutego 2013 22:52
zen
Z klimatów zbliżonych do Browna od razu skojarzył mi się Steve Berry, nie czytałam jeszcze wprawdzie żadnej z jego książek, ale z opisów wynika, że mogą być ciekawe i w klimacie Browna. Mam wielką ochotę się za niego zabrać 😉

No i, jak już któraś z dziewczyn wspomniała, Arturo Perez-Reverte jak najbardziej, mój pierwszy typ to "Szachownica flamandzka". 


Ja niedawno przeczytałam "Mistrza" Katarzyny Michalak, polecam tym, którzy poszukują alternatywy dla Grey'a (męczę się z "Ciemniejszą stroną" i bliska jestem kapitulacji, nie da się tego czytać...), a chcą poświęcić czas na coś, co nie obraża ich inteligencji i godne jest nazwania literaturą. Chociaż, muszę dodać, że nie jest to specjalnie ambitna lektura, ale po modnej ostatnio literaturze erotycznej nie ma co się chyba spodziewać zbyt wiele 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2013 23:13
Ze spiskowych jest fajna również "Ósemka" katherine neville. Mi się bardzo podobała.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 lutego 2013 08:25
Ktos coś wie?  Regulamin tłoczni win- Irving , bo nie wiem  czy warto zamawiać  😡
żabeczka17 jestem fanką Irvinga ale inne jego książki pobadały mi się zdecydowanie bardziej. Może dlatego, że najbardziej u Irvinga lubię czarny humor i zabawę z czytelnikiem. W Regulaminie jest tego mało ze względu na dość poważną tematykę. Jeśli to będzie pierwsze spotkanie z tym autorem to polecam zacząć od czegoś innego.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 lutego 2013 09:16
Ja w Irvingu zakochałam sie po ,,Zanim Cie znajdę"- jest to moja jedna z ulubionych  książek.
I tak się zastanawiam czy nie zabrać sie za jego kolejne dzieła.
Zanim Cię znajdę jest w moim top 3, pozostałe dwie to Świat według Garpa i Hotel New Hampshire 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 lutego 2013 09:32
o właśnie, Świat wg Garpa też był dobry 🙂  😉
zabeczka17 tak, tak! Jedna z najlepszych książek, jakie w życiu czytałam. Jedyna, którą pochłonęłam w zawrotnym tempie, w całości, bez odrywania się chociażby na moment.

Pochłaniam właśnie parę zbiorów opowiadań Cortazara(moja nawiększa platoniczna miłość) i postanowiłam kupić sobie jakiegoś Zafona w oryginale w nagrodę za sesję zdaną w pierwszym terminie.  😜
Dziewczyny mam pytanie, czy spotkałyście się gdzieś w książkach z próbą wyjaśnienia co to jest smutek? Jeżeli tak to mogły byście podać tytuły ewentualnie skan, cytat. Potrzebuje to do pracy zaliczeniowej. Mam 3 źródła a potrzebuje 5 ale chce aby te 2 były innymi źródłami niż literatura naukową. Z góry dziękuje  🙂
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
22 lutego 2013 15:08
Moj ulubiony cytat o smutku,Murakamiego: "Jest na świecie ta­ki rodzaj smut­ku, które­go nie można wy­razić łza­mi. Nie można go ni­komu wytłumaczyć. Nie mogąc przyb­rać żad­ne­go kształtu, osiada cias­no na dnie ser­ca jak śnieg pod­czas bez­wiet­rznej nocy."
"Witaj smutku!" 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 lutego 2013 16:48
Chuda, może wybierzesz coś stąd: http://lubimyczytac.pl/cytaty/t/smutek
Ada   harder. better. faster. stronger.
26 lutego 2013 11:03
Czy jest tu ktoś pracując w księgarni?
Mam pytanie dotyczące serii książek do angielskiego Market Leader.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
26 lutego 2013 11:41
wczorajsza wizyta w Empiku:




Ktoś czytał?

BTW - Jarosław Kamiński to mój kolega z poprzedniej pracy, spotkałam go ze 2 lata temu w nocy, w weekend w drodze z jednego klubu do drugiego, zapytałam co słychać, on na to, że rzucił prace i pisze książkę... Sądziłam, że będzie to coś trudnego, niszowego, że się nie będzie sprzedawać, bo on dość specyficzny jest. A z tego co czytam to ma bardzo dobre recenzje. Strasznie jestem ciekawa.
Mery chyba mam podobnie :-) Ustawilam biblioteczke w korytarzu ale polek mi juz brakuje :-)

Ja teraz czytam Krajewskiego, to co napisal "w miedzyczasie", czyli kilka lat odkad skonczylam cykl o Mocku. A tu prosze wracamy i do Mocka i jest tez nowa seria o Popielskim :-) I dzieje sie we Lwowie :-) Super.
Poszukuję rzetelnych książek o tematyce arabskiej/muzułmańskiej- traktujących o kulturze, religii, zwyczajach. Chętnie powieści pisane w oparciu o fakty lub reportaże. Nie interesują mnie rozdmuchane, fikcyjne historie o tym jacy muzułmanie są źli i jak fatalnie traktują kobiety. 😉 No i dobrze by było gdyby książki te były dostępne w księgarniach, w bibliotekach, allegro, a nie tylko w bibliotekach uniwersyteckich. 😉 Jakieś pomysły?
a czytał ktoś "Sprawiedliwość owiec"? Jak oceniacie?
Właśnie wyrwałam tacie 😉 Mogę jeszcze wyrwać mamie Greya, ale chyba nie zniosę tego intelektualnie  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się