Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 lutego 2013 21:22
[quote author=Dementek link=topic=153.msg1656436#msg1656436 date=1358592894]
Ale cenowo bardziej odpowiada mi ta: http://www.decathlon.pl/kamizelka-protecto-flex-junior-id_8234596.html
O ile przy kamizelce ,,start" wiedziałam, jaki rozmiar na mnie pasuje (14 lat), to nie wiem, jakby było z tą z Decathlonu. Nie wiecie, czy można tam wymienić towar na (ewentualnie) większy rozmiar? Czy może lepiej ściągnąć dany towar do sklepu, pojechać, przymierzyć i kupić (lub nie kupić, gdyby nie pasowała).


Byłam ostatnio w Decathlonie i mierzyłam segmentową (lecz nie tą co jest w linku). Powiem szczerze: jakoś dziwnie czuję się w segmentowych...
Zwróć uwagę na to, że to jest rozmiarówka dziecięca! Nawet xl może być małe. Najlepiej oczywiście ściągnąć do sklepu i mierzyć. nigdy w ciemno nie bierz.
[/quote]

Wzięłam inną: http://www.decathlon.pl/kamizelka-riding-czarna-id_8184281.html
Znajoma też sobie taką wybrała.
jak odświeżyć kask, który nie ma wyjmowanej "podpinki"? pod wode i szczotką? w pralce? może jakieś spraye?
Mokra gąbka/ szmatka, spray do kasków (taka pianka).
Ja tam piorę. W poszewce.
tak by było najwygodniej 😀 Halo a mogłabyś napisac jeszcze w jakim programie? jaka temperatura i ile obrotów? czy kask się nie potłucze i nie połamie podczas wirowania? czy bez wirowania?
Moon   #kulistyzajebisty
27 lutego 2013 06:36
Ja bałabym się wkładać kask do pralki.
A swój czyszczę zwykłą gąbeczką i zwykłą wodą, po wyschnięciu jak nowy ;-)
(A swojego czasu miałam piękną plamę smakoszowo-ślinową z tyłu, gdyż koniowi zebrało się na przytulasy  🤣 )
najgorsze są plamy po likitach, kiedyś zostałam obsmarowana na kurtce to do tej pory mam ślad na plecach :P
zastanawiam się jeszcze czy może jakbym wrzuciła w poszewce i np z jakimś ręcznikiem albo czaprakiem albo czyms podobnym co zajmie troche miejsca w pralce żeby kask się tak nie obijał czy to nie byłby dobry pomysł?
Proponuję wyprać ręcznie w misce z gorącą wodą i proszkiem + mydłem. Ja tak robię i kask jak nowy ^^
pantofel, mam program do prania... butów 🙂 na 30 stopni bodaj, chyba bez wirowania.
Mam problem , mam kask GPA Pikeur , tylko jest troche na mnie za duży..

czy stosowałyście wkłady do kasku ?  :kwiatek:
ChingisChan   Always a step ahead! :)
28 lutego 2013 17:08
Za chwilę będę zamawiała swoją entą kamizelkę. Myślałam nad segmentową horze klik lub nad czymś lepszym typu Mark Todd klik lub AiroWear klik . Co wybrać? Kiedyś mierzyłam segmentowe i nie czułam się w nich tak dobrze jak w zwykłej (której wtedy używałam) dlatego trochę boję się teraz zamawiać Horze. Od kamizelki oczekuję żeby jak najlepiej dopasowywała się do ciała i możliwie jak najlepiej oddychała. Będzie miło jeśli materiał z której jest zrobiona będzie wytrzymały. Macie jakieś propozycje? 🙂 Czy celować w coś innego?
Przymierzalam kamizelki Marka Todda i AiroWear ( model jak w linku). Ta druga wydawała się bardziej wygodna, pracująca z ciałem. Bardzo dobrze w niej sie czułam. Pierwsza jak dla mnie to sztywny koszmarek i wyglądałam w niej jak rączki i nóżki wystajace z telewizora 😉.
Moim kamizelkowym marzeniem jest KanTeq robiony na miarę. Ponoć są nie dosyć, ze bezpieczne, to wyjatkowe wygodne i wyglada się w nich całkiem ok.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
28 lutego 2013 18:52
Zdjęcie Frani w horze. Wygląda na bardzo zgrabną. klik Ale ta AiroWear bardzo mnie kusi. No i chcę coś na prawdę porządnego w czym mogę się swobodnie ruszać. Czeggro po przymiarkach myślisz, że warto ją kupić? Ja niestety nie będę miała takiego luksusu i będę musiała zdać się na domowe mierzenie.
Przymierzam się do kupna kasku chodzi mi po głowie kilka konkretnych i teraz moje pytanie który najlepiej wybrać. Mam małe doświadczenie w tej kwestii więc liczę na Waszą wiedzę i pomoc. Nie chcę kierować się tylko wyglądem a przede wszystkim bezpieczeństwem ( święty czas...) kompletnie nie wiem na co zwrócić uwagę. Wybrałam kilka które są w przystępnej dla mnie cenie. Co o nich powiecie, użytkuje ktoś, jak się sprawują?
http://agroarm.pl/pl/kask-jezdziecki-horze-pacyfik.html
http://agroarm.pl/pl/kask-jezdziecki-york-yoko.html
http://www.decathlon.pl/kask-c600-hrc-antracyt-id_8217627.html
http://sklep.bergo.pl/kask-villa-horse-wyprzedaz-p-1078.html
Moim zdaniem warto i to bardzo 🙂. Jak nie uda mi się zaopatrzyć w KanTeq'a to u mnie chyba wybór padnie wlasnie na Airowear'a. Dobrze się czułam w tej kamizelce, tak jakos bardziej swobodniej niż w innych.

Ja mam taka:

KLATKA

Tzw. klatka - ma w srodku takie jakby metalowe zebra. Czlowiek czuje sie, jak zolw, ale w przypadku, kiedy kon upadnie na jezdzca moze uratowac zycie - mojej znajomej pewnie by juz nie bylo, gdyby miala tylko kamizelke segmentowa na jednych zawodach  🤔
ikarina, wyglada na bardzo bezpieczna, a tak na prawdę to o to tu w końcu chodzi 😉. Jak Ci się w niej jeździ?
sandi, ja mam taki. Wydaje mi się, że jest podobny do wstawionych przez Ciebie. Ogólnie jestem zadowolona. Jedyne, co mnie trochę drażni, to fakt, że nie jest zbyt przewiewny - co prawda tragedii w +30 stopniach nie ma, ale jeździłam kiedyś w kasku koleżanki (klik) i jest bardziej komfortowy.
czeggra1, tak, jak pisalam - czlowiek czuje sie jak zolw - ramiona sa nieco ograniczone w ruchu, sama kamizelka jest bardzo twarda i gruba, wiec nie ma mowy o przylozeniu lokci do ciala... ale fakt faktem, jak kiedys przydzwonilam z impetem w przeszkode krosowa to gruchnelo, az sie echem odbilo - a ja prawie nic nie poczulam 😉

EDIT:
kamizelka "w uzyciu" (sory za moje pseudoskoki  :icon_redface🙂

Są jakieś inne rodzaje kamizelek poza segmentową, "żółwikiem" i dmuchaną? Czym się różnią, inny poziom bezpieczeństwa?
corralline , fajny ten żółwik, ale niestety nie ma mojego rozmiaru, bo wszystkie są za długie.. A co myślicie o żółwiach Axera? Choć nie są jeździeckie..

ChingisChan   Always a step ahead! :)
03 marca 2013 18:40
Znowu mam problem. Do kamizelki klik podana jest tabelka. Odczytałam z niej, że mieszczę się w rozmiar T2 I L3. Muszę wziąć też pod uwagę, że ciągle mogę jeszcze urosnąć. Teraz nie wiem, którą lepiej brać 🙁 w sam raz czy trochę większą?       
W końcu kupiłam kask nie będę mówić ile czasu minęło zanim do tego dorosłam bo aż mi wstyd  😉 Oczywiście nie jest to żaden z tych które miałam upatrzone choć wzór podobny. Od dziś będę wozić się w dokładnie tym kasku http://konioteka.pl/kask-horze-halorider-czekoladowy-bez-piaskowy/ . A teraz troszkę spostrzeżeń może komuś się przydadzą.
Mierzyłam kaski Yorka a dokładnie Yoko, Dynamic, Aero. Wydaje mi się, że dynamic był najlepszy fajnie siedział na głowie, ładnie wyglądał w Yoko wyglądałam jak bym miała wodogłowie może gdyby był rozmiar mniejszy lepiej by leżał niestety nie było mniejszego. Co do aero jakoś do mnie nie przemówił coś było z nim nie tak ale ciężko określić co.
Wcześniej rozważałam jeszcze zakup horze pacific ale jak zobaczyłam jak jest wykonany to odpuściłam.
Już nie mogę doczekać się jazdy  🤣
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
05 marca 2013 14:33
Ja z kolei własnie sprzedaje kask który Ty nabyłaś, jest najgorszym kaskiem jaki w zyciu miałam a od zawsze w kasku jeżdżę. Wentylacji to tam jest 0, Do tego ma tak dziwny kształt wewnątrz że non stop mimo dobrego rozmiaru zjeżdza na oczy 😵

Ja właśnie odebrałam CASCO Mistral brązowy i jestem zakochana, nie ma lżejszego, wygodniejszego, lepiej dopasowanego kasku! A wentylacja 😍
Właśnie mnie na głowie leżał najlepiej ze wszystkich. Może mam nie wymiarową głowę. Mam nadzieję, że moje odczucia co do niego będą inne
Po pierwszej jeździe napiszę jak było 😉
Zairka, Mistralle są świetne - leciutkie i przewiewne. Ja jednak cały czas poluję na championa. Wściekła jestem, że nie miałam kasy jak był w promocji w dobrym koniu.
co do kamizelek- naprawdę, naprawdę polecam segmentowe! najlepiej dopasowywują się do ciała!
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 marca 2013 17:16
co do kamizelek- naprawdę, naprawdę polecam segmentowe! najlepiej dopasowywują się do ciała!


Też w takiej jeździłam i byłam zadowolona, ale ostatecznie kupiłam zwykłą, bo była w promocji. Będę musiała się przyzwyczaić do niej, bo ogólnie nie jeżdżę w kamizelce...
Powiedzcie mi jak wybrać idealnie dopasowany kask ? Obwód głowy mam 56 cm , to co brać 57 ?
Ania, ja mam obwód głowy ok.54 i na mnie 56-57 jest dobre. Według mnie kasku przez internet zamawiać się nie powinno, chyba, że znamy na 100% rozmiar.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się