Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Grrr., polozna powiedziala by Maluszka nie dokarmiac, bo ladnie przybiera.
No i nie dokarmialam. I co? dziecko mi glodowalo. Dobe bylo ok.  A dzis w nocy co
godzine pobudka, wielki placz... cycek, na ktorego sie rzucal, jadl lapczywie,
przez to ulewal, po czym zasypial tak czuwajaco.
Rano nie wytrzymalam slyszac jego zanoszenie
sie i odmrozilam 80ml swojego mleka. Mlodziak zjadl, zostawiajac
jakies 15ml i padl mocnym snem.
Jaki moral z tego? Musze go dokarmiac, przynajmniej raz na dobe.
Bede odciagac pokarm i mu podawac.

Julie moj Kubus faktycznie podobny do Gabrysia! Tylko moj drobniejszy jest. Twoj to
juz kawal chlopa 😉 I robia identyczne miny. Najfajniejsze sie
tworza po jedzeniu i jak sobie odpoczywa w kolysce.
cierp1enie gratulacje 😅 Czekamy na wrażenia i fotki! Twarda babka jesteś, ja bym nie wytrzymała tak długo w  domu =)

Gabryś boski 😍
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
27 lutego 2013 11:01
akzzi, jak to powiedziala ostatnio madrze moja babcia - trzeba nauczyc sie sluchac dziecka.
A sama zostala matka w czasach rygoru trzech godzin. I jej synek zanosil sie placzem, ona do swojej mamy z pytaniem, co robic, bo juz wszystko probowala, a od karmienia nie minely jeszcze 3h. A ta jej na to z szeroko otwartymi oczami -jak to co? nakarmic, przeciez slychac, ze jest glodny. Nakarmiony zamknal sie skutecznie. Od tamtej pory zadnego 'co 3h' juz nie bylo.

Byc moze Twoj dziec ssie w ciagu doby z rozna aktywnoscia, albo- co tez prawdopodobne- mleka masz roznie i z rozna latwoscia leci. Dokarmiaj w nocy, jesli widzisz, ze jest taka koniecznosc, a maly mimo to aktywnie ssie piers i jest w stanie na niej 'przezyc' dzien. Super, ze jestes w stanie odpowiednia ilosc odciagnac i podajesz swoje mleko. Szczerze mowiac nie rozumiem dlaczego powiedzmy raz czy dwa w nocy nie mialabys zamiast cycka podac swojego z butli. Przeciez to nie jest dokarmianie, tylko zwykle karmienie. Dokarmianie byloby, gdybys po cycu dawala mm.
gratulacje dla wszystkich co wytrwały do końca :P Pocieszające że skoro są tu posty "skurcze co 6 min, zaraz jadę do szpitala" to znaczy że (skoro macie siły i czas pisać na rv) nie musi być aż tak źle jak sobie to wyobrażam! 😀
Julie moj Kubus faktycznie podobny do Gabrysia! Tylko moj drobniejszy jest. Twoj to
juz kawal chlopa 😉 I robia identyczne miny. Najfajniejsze sie
tworza po jedzeniu i jak sobie odpoczywa w kolysce.


No, dokładnie, po jedzeniu najlepsze 😀
W pewnym sensie, to wszystkie małe naleśniczki są do siebie trochę podobne, ale nasi synkowie chyba trochę bardziej. 😉

Z dokarmianiem - nam doradczyni laktacyjna też dała jakieś wytyczne, do których mamy dążyć, ale sama powiedziała, że nie za wszelką cenę. Nie można stresować siebie i dziecka!

A jeszcze 2 słodzie moje!



Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
27 lutego 2013 11:49
Julie, cudny jest  😍


A ja znów powrócę do kwestii fotelików. Byliśmy przymierzyć dwa modele - Romer Kidfix i Concord Transformer T. No i mam zagwozdkę. Oba mają takie same wyniki w testach, oba są na Isofix. Różnica jest w wielkości - Concord przy maksymalnym rozciągnięciu narożnikiem dotyka góry "futryny" i w ogóle jest większy. Dodatkowo isofix jest na dociąganych pasach a nie na sztywno jak przy Romerze. Z drugiej strony bardziej mi się podoba. Co wybrać, co wybrać?  👀

I jeszcze dodatkowe pytanko - wydawało mi się, że Isofix przypina fotelik "na sztywno", a tutaj tak nie jest, foteliki się ruszały na boki. Jak to jest? Tak powinno być czy po jednak te modele nie pasują do naszego auta?
Julie, ależ jest śliczniasty!!!!
Horcia wydaje mi sie ze tak juz jest z tymi trzecimi fotelikami. U nas ruszaja sie lekko oba i concord i cybex, niezaleznie od auta (w trzech byly wpinane). To mocowanie na isofix w concordzie jest wygodniejsze niz sztywne w cybexie. W kwestii bezpieczenstwa chyba nie ma roznicy bo to chodzi przeciez o przytrzymanie fotelika przy siedzeniu w razie zderzenia. Ja wole concord od cybexa, wygodniej sie przepina, jest fajniejszy i ladniejszy, ma dobra regulacje i jest duuuzy wiec na dlugo wystarczy. :-)

Julie przeslodki  😍

a ja wam zaraz pelzacza wstawie, jak zdaze, bo jakies dziecko mi sie drze przy nodze i w dodatku smierdzi..
hmm a propos fotelików... mam ogromny problem-2,5 latek mi wyrasta z fotelika 9-18 kg  😲 . miałam nadzieję, że do 3 roku życia w nim chociaż pojeździ... przyprawia mnie o dreszcze myśl o zmianie na fotelik z trzypunktowym pasem. on przecież jest jeszcze na to za mały! aktualnie mamy besafe izi comfort, chciałabym zostać przy tej firmie, ale cały czas robię research. no i nie wiem co robić-kupować nowy, czy przetrzymać go jeszcze w tym pięciopunktowym.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
27 lutego 2013 12:52
gwash, dzięki, myślałam, że właśnie to sztywniejsze będzie wygodniejsze.

kurczak_wtw, ja bym jeszcze przetrzymała w pięciopunktowym. A swoją droga ile ma wzrostu? Mamy taki sam fotelik i Adam - 4lata jeszcze się w nim mieści, nawet teraz, w zimowej kurtce.
Ale jak wyrasta wagowo, wzrostowo? Besafy chyba ogolnie sa male i te tylem i przodem do kierunku jazdy.. Ja bym trzymala jak tylko sie da najdluzej, pasy pieciopunktowe sa bezpieczniejsze i wygodniejsze :-)

Pelzak:




i jeszcze kilka jak mama corcie wystroila, co sie b. rzadko zdarza :-)

przyjedz do mnie, no przyjedz prooosze



jestes, mam cie!


odjechal buu







wagowo już wyrósł bo waży 19... zmierzę jak wstanie, ale metr z kawałkiem to na pewno ma. w kurtce zimowej ramiona już ma ponad maksymalną wysokością pasa no i głowa jakoś też niebezpiecznie ponad zagłówkiem. przynajmniej tak mi się wydaje. małe jakieś te norweskie dzieci czy jak  👀 . chyba się przejadę do Tosi (tosia.pl) mam do nich bardzo blisko, jakiś pan spojrzy fachowym okiem sprzedawcy i zawyrokuje  🤣 .
Dziękujemy za miłe słowa  :kwiatek:

Hyhy, ale fajowy pełzak  😁  💘
Śliczną ma sukienusię.

Słuchajcie, a kiedy (i jak?!) się obcina niemowlakom włoski? Jak się uda, na śpiocha? 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
27 lutego 2013 13:31
Julie, ale duzak juz! Starszak nalesnik 😁 Tylko wiesz... nogi moglas do zdjec wydepilowac 😁

gwash, super historyjka z odkurzaczem! A jaka Nelcia juz ogromniasta! Jaki ona rozmiar ciuszkow nosi?
No to pasy na pewno nie powinny isc zza plecow, w fotelach przodem do kierunku jazdy to jest niebezpieczne, dziecko moze po prostu z nich wyleciec.. W fotelikach tylem dkj moga pasy isc troszke zza pleckow.
To Ty masz niezle wypasionegi chlopa :-) Moj pieciolatek wazy 21 kg, mierzy 115 cm i to jest duzo jak na ten wiek! 😉

Szafirowa 74/80 🙂 9200 g i 72 cm szczescia 🙂
akzzi, moze masz pierwszy [url+[[a]]http://dziecko24.pl/artykul/626/3/Kryzys-laktacyjny-%C3%A2-przyczyny-i-porady[[a]]]kryzys laktacyjny[/url]? niby pierwszy jest na 3 tygodnie ale ja mialam wczesniej. Chodzi o to, ze dzieciowi zwieksza sie skokowo zapotrzebowanie, a twoje mleczarnie jeszcze o tym nie wiedza. Dziecko kazac sie dostawiac w kolko, programuje mleczarnie na wieksza produkcje. Im czesciej pozawlasz mu wisiec na cycu tym szybciej sie przeprogramuja. Trwa to jakies 2 dni. Ja to glownie lezalam z dzieciem w lozku i pozwalalam cyckac na okraglo 🙂

Juli, gwash sliczne dzieciaki 🙂
gwash przed chwilą zmierzyłam... 103 cm wzrostu  😵 . ma 2 lata i 5 mies równo.
To chyba powinnam się martwić...Filip ma dopiero 88 cm wzrostu (o ile dobrze go zmierzyłam).
ash   Sukces jest koloru blond....
27 lutego 2013 14:32
Muffinka, niemożliwe! coś musiałaś źle zmierzyć!
dempsey   fiat voluntas Tua
27 lutego 2013 15:20
Cierp1enie, spóźnione ale gorące gratulacje!!!! Super super 🙂 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 lutego 2013 15:24
Julie cudo 😍

Gwash jaka ona fajniutka! Wygląda o wiele dojrzalej od mojego gnoma 😀

Wczoraj kupiłam baterie do aparatu i oczywiście musiałam walnąć młodej "cudne" fotki 😎 Co jak co, ale mistrzem aparatu to ja nie jestem 😁
Księżniczka z fochem:


I księżniczka bez focha 😁


Oraz mala irlandzka dresiara 😎
Julie wierząc w przesądy... dziecku do skończenia roku nie obcina się włosków  🙂
tylko nie pytaj dlaczego... nie mam zielonego pojęcia  😉

Cierp1enie gratulacje!!!


Wszystkie Wasze dzieciaczki są śliczne!  🙂
Nelcia wygląda jakby z 8 miesięcy miała  😉

Mała Rajka nie jest Księżniczką... a dostojna Królewna  🤣


Super fotki  🙂
ash dobrze zmierzyłam, mogłam się walnąć co najwyżej o cm. I co najdziwniejsze - jest w 50 centylu. Więc ok.
Muffinka no jasne, że Filip jest ok, ja tam bym się cieszyła na twoim miejscu, bo tempo wyrastania z ciuchów mojego dziecka to jakiś koszmar. no a ten fotelik to już jest szczyt wszystkiego, kupiłam go myśląc, że nam dłużej posłuży...a tu klops. i wszystkie następne foteliki- trzypunktowe  🙁 . no i jednak jest to jakiś wydatek...
No właśnie nie wiem już...sprawdziłam kilka siatek centylowych (nie wiem czemu na każdej jest inaczej) ale okazuje się ze to jednak nie 50 centyl, nawet nie 25. Ciut poniżej 25 na większości. A to już nie tak super. Ja widzę że on jest drobny, niski.
Modle się tylko żeby nie poszedł w rodzinę matki mojego męża bo wtedy biedak będzie miał przerąbane 🙁
CzarownicaSa, ale miny trzaska super!!!
gwash, ale super pełzak!!!! W sukienusi niezła elegantka!!!
Modle się tylko żeby nie poszedł w rodzinę matki mojego męża bo wtedy biedak będzie miał przerąbane 🙁


Oj tam, nie każdy chłopak musi być dwumetrowym dryblasem.  🙂
Nie musi, pewnie.
Tyle że  moja teściowa, jej mama, ojciec i brat są mojego wzrostu, albo i nizej. A ja mam...163 cm. Więc... 😎
Mąż na szczęście musiał wziąć wzrost po teściu, też wysoki nie jest ale jest ok. A może Filipek pójdzie w mojego tatę i będzie git 😉
Że tak się wtrącę, mam nadzieję, że nie zostanie to potraktowane jako ogłoszenie.. A tutaj mam najbardziej realną szansę na odzew 🙂

Kiedyś już pisałam i się udało - czy macie może kilka pluszaków na zbyciu ? Moja szynszyla kocha na nich spać, co jakiś czas muszę je wymieniać, a moje już dawno się pokończyły  😁
Najlepiej sprawdzają się np.siedzące psy, o wysokości ok.30cm. Kładę go na boku na półeczce i Puszek może się wciskać 😉
Ważne, żeby były ok.30cm dlugości/wysokości- szynszyla będzie miała dużo miejsca do układania się. Raczej bez jakiś ubranek, czapeczek które można urwać - Puszek jest strasznym bałaganiarzem 😀

Proszę o kontakt na pw, oczywiście opłacę koszt wysyłki  :kwiatek:
Kami   kasztan z gwiazdką
27 lutego 2013 19:42
Kolebka w krk na balickiej są dwa potężne ciucholandy - maskotki sprzedają tam za grosze. Moja mama zaopatruje się tam w zabawki dla psów  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się