matura

na zeszłorocznej maturze z bioli obcinali punkty jak ktoś napisał, że jakiś tam enzym zatrzymuje proces, a nie zahamowuje (czy tam odwrotnie, nie pamiętam dokładnie), dla mnie to już jest skrajna głupota :/
zonk, no tu akurat jest różnica 😉
Moja nauczycielka od biologii (była, uff) nie uznawała tabeli, jeśli nie była obrysowana ramką, rzeczywiście na maturze też tak jest?
Tak. Tabela musi być zamknięta.
Dobrze, że nie zdaję biologii.  😁
Szkoda, że informowała nas o tym dopiero po sprawdzianie.  🤣
Bzdura, kto wam to mówił? 😉 Mam lekcje z czynną egzaminatorką, rozwiązuję dużo arkuszy i jeszcze w żadnym nie obrysowałam ramką tabelę. Za konstrukcję tabeli mam zazwyczaj maksa, no chyba że się kopnę w oznaczeniach.

W piątek mam kolejną lekcję, mogę spytać i się upewnić, jednak jestem prawie pewna że to nieprawda - dostałabym już dawno po uszach, w końcu często trzeba rysować tabelki😉
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
27 lutego 2013 20:16
Pisze może ktoś rozszerzoną maturę z matmy? Potrzebuję jeszcze jakiegoś zbioru i zastanawiam się co wybrać. Na razie mam z podkowy no i zrobiłam wszystkie dotychczasowe arkusze  😀 Zaczynam się nudzić  😂
cavaletti, a jaka?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
27 lutego 2013 21:55
Kameleonik, polecam Ci zbiory i arkusze Pazdry, bardzo dużo zadań i solidne przygotowanie do matury 🙂
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
27 lutego 2013 22:04
Zu Dzięki bardzo :kwiatek:
Do matmy polecam zbiory A. Kiełbasy 😀
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
27 lutego 2013 22:29
O zapomniałabym o Kiełbasie 😉 Też b dobre!
No, kiełbasa dobra. Z grilla, polecam.  😁

maracuja, moja też egzaminatorka i każe obrysowywać tabele.  🤣
galopada_   małoPolskie ;)
28 lutego 2013 08:04
byłam oglądać swoje matury i za niezamknięte tabele miałam maksa wiec nie wiem co to za plota  🤣 🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lutego 2013 09:28
nigdy tabel nie zamykałam  😲 ale teraz zacznę, przezorny zawsze ubezpieczony. no niby jakieś arkusze robię, mam z tego samego wydawnictwa co repetytorium (Opreon chyba?) zbiór testów... w necie też szukam, zaczęłam też przeglądać notatki z pierwszej klasy, przepisywać to (tak mi się najlepiej uczy), zaznaczam co ważne, dorzucam wiadomości z drugiej klasy, robię porządek po prostu  😁 co nie zmienia faktu, że się trochę boję.
baffinka, a jaka?


a nie widzisz różnicy między hamowaniem auta, a zatrzymaniem?  😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 lutego 2013 13:34
Facella, wyluzuj 😉 serio. to nie jest dobre, przejmować się aż tak.
Facella, mam ogrom materiałów przygotowujących do matury z biologii. Moja znajoma uczyła się z tego potężnego zestawu do swojej matury i miała 92%, jeżeli tak bardzo się stresujesz to napisz do mnie na PW, chętnie Ci oddam te materiały czy coś.
eeeeee Facella, ambicja ambicją, ale do matury masz jeszcze mnóstwo czasu. Nie fiksuj, bo wcale Ci to na dobre nie wyjdzie. Ja do matury zaczęłam się tak na dobre dopiero teraz uczyć. Notatki i owszem rób, bo się przydadzą. Ale na testy trochę za wcześnie 😉
Masz rok osiemnastek, poimprezuj trochę, co by mieć fajne wspomnienia z liceum 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lutego 2013 18:35
Nie fiksuję. Osiemnastki się dopiero od kwietnia zaczynają, jakaś taka późna klasa  😁 widzę, że tracę czas bezproduktywnie, godzinami przesiadując na re-volcie. Widzę, jaką wiedzę mają niektórzy moi znajomi i dociera do mnie, że trzeba się wreszcie ogarnąć i zacząć uczyć systematycznie. A bez podstaw z pierwszej klasy się nie da. Na testy akurat, bo na biologii na sprawdzianach piszemy zadania z matur i ze zbiorów, mają one swoje klucze, w które trzeba się wstrzelić, co mi się nie bardzo udaje. Chcę pisać sporo rozszerzeń i jeśli obudzę się z tym w listopadzie, może być za późno. Zwłaszcza, że nauczyciele już na nas naciskają, że mamy się uczyć, bo matura już za rok... Dyrekcja to samo, od września nie byliśmy w kinie czy na wystawie w ramach WOKu czy WOSu. Na uniwerek na chemię jeździmy w soboty, żeby nie tracić ani jednej lekcji (w pierwszej klasie jeździliśmy w tygodniu). To też swoje robi  🤔
widzę, że tracę czas bezproduktywnie, godzinami przesiadując na re-volcie. Widzę, jaką wiedzę mają niektórzy moi znajomi i dociera do mnie, że trzeba się wreszcie ogarnąć i zacząć uczyć systematycznie.


Ja jestem w 3 klasie i też tylko bezproduktywnie przeglądam rv.  😁  Jak dzisiaj robiliśmy arkusz i dziewczyny z mojej klasy zaczęły się przekrzykiwać podając jakieś daty, których ja ni w ząb nie pamiętam, to trochę mi się głupio zrobiło. Ale na próbnej miałam więcej % niż one razem wzięte, więc może jakoś to będzie.  🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lutego 2013 18:52
We wrześniu poproszę o bana do maja  😁 byle nie na IP, bo mnie Cień na śniegu zabije  😁
Ja się już też nad banem zastanawiam.  😉
remendada, między zatrzymaniem i hamowaniem widzę, ale między zatrzymaniem i zahamowaniem to już nie.
tak sobie dziś uświadomiłam, że do matury zostały... 2 miesiące  😲 chyba pora zacząć robić cokolwiek  😁
Ja to sobie uświadamiam codziennie, że jakoś mało czasu zostało... po czym jak zwykle nic nie robię...  😲
A co zdajecie dziewczyny? 🙂
U mnie dzisiaj wleciala teoria z płazów + zadanka amidy, aminy i aminokwasy z pazdro. Jutro planuję dokończyć już ostatecznie zwierzęta wraz z zadaniami... zobaczymy jak wyjdzie z tym planem 😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 marca 2013 10:04
ja wprawdzie w przyszłym roku, ale... matma, polski, fizyka podstawa, angielski, chemia, biologia rozszerzenie.

jak to jest z rozszerzeniem z polskiego? bo ktoś mi powiedział, że pisze się normalnie podstawę (CR + praca), a innego dnia rozszerzenie (czyli sama praca). ile w tym prawdy?
Musisz pisać podstawę bo jest obowiązkowa, a rozszerzenie jest już przedmiotem dodatkowym. Tak samo jakbyś chciała pisać matmę rozszerzoną albo angielski to podstawę też musisz 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się