własna przydomowa stajnia

Naprzeciwko płotu mam sklep, klienci oraz osoby z osiedla - widzą je.
Także ogłoszenie wisi tak, że przejeżdżający rowerzysta czy kierowca samochodu - także je widzi.
A uwierzcie mi, zatrzymują się i spisują numer telefonu.
W mojej okolicy nawet za darmo rolnicy nie chcą brać - za dużo roboty!
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
28 lutego 2013 17:58
Tak to było:

malowanie tych cegieł-najbardziej czasochłonne.
Wspaniała robota!!! Odzyska styl! Gratulacje!
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
28 lutego 2013 18:14
Dzięki Czesio, ja się śmieję, że stawiam łóżko i się też tam wprowadzam bo miejsca i tak za wiele w tym boksie😉
Do nas przyleciały żurawie 🙂
Jutro zbieram próbki gleby żeby wysłać do badań.
Wiosnę czuć w kościach😉, roboty w polu się szykuje od groma.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
28 lutego 2013 18:48
kurcze ja od lat wapnowałam ściany w stajni, a od roku mam kobyłkę, która wydaje mi się reaguje alergicznie właśnie na wapno. Doszłam do takiego wniosku po przez obserwację. Jej skóra nie toleruje żadnych szamponów, środków i właśnie wydaje mi się wapna. Choć wiem że jest to ogromnie trudne do zweryfikowania. Dlatego w tym roku zamiast wiosennego wapnowania, muszę chyba całe wapno zeszlifować i walnąć farbę. Kobyłka wyjątkowo namiętnie obsrywa jedną ścianę i w tym momencie wygląda to już strasznie 🙁 Jeden pluc to fakt że sra  w jednym miejscu wiec jedna ściana tylko tak wygląda🙂
derby, bedzie pieknie!!! Napisz prosze dokladnie jak to zrobiliscie 🙂 Te cegly byly pod tynkiem? Po lewej stronie zrobily sie takie szare od zaprawy? Malowaliscie je pozniej farbami? Nie mialam pojecia, ze tak sie robi 🙂 Efekt super!
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 lutego 2013 19:00
derby - to się fachowo nazywa - scalenie kolorystyczne 😉 . Cholernie pracochłonne to fakt, ale efekt końcowy będzie ciekawy 🙂. Koniecznie pokaż jak skończycie!  :kwiatek:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
28 lutego 2013 19:06
hihihi-dzięki 

Cały budynek jest z cegły, otynkowane+pomalowane. Więc trzeba było skrobać tynk by zostały same cegły. Nie wiem jak to było robione bo gdzieniegdzie nie było tynkowane tylko sama farba. Tam gdzie farba łatwiej, ale część otynkowana to robota bez końca. Po oczyszczeniu wypełnienie spoin i malowanie cegiełek.

Trochę to potrwa bo Arek ma koniec wolnego i będzie mógł przyjeżdżać 2 x w miesiącu. Ale najgorsze za sobą. Jeszcze czeka mnie remont drugiej części,ale to na jesień jak wrócę- tyle, że już nie tak wytwornie bo tylko tynkowanie i malowanie-bez szału🙂
Dziewczyny co do tych ogłoszeń po prostu u mnie nie ma tak,że są jakieś ogłoszenia na płocie,drzewach jak pisałyście czy przy miejscowych sklepach ( a szkoda byłoby łatwiej ) mieszkam na obrzeżach miasta, ale sporo sąsiadów na około to mieszczuchy, dlatego nie miałam pomysłu, ale unawen chyba zrobię tak jak Ty pójde do osób które nie mają zwierzaków a mają pole 😉 może łatwiej będzie znaleźc kogoś z okolicy niż bawic się w sprzedawanie na worki działkowiczom.. :/
derby super !! śmiało możesz spac z koniem ;P
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
28 lutego 2013 20:23
powiedziałam źle, po oskrobaniu starego tynku, gruntowanie ściany i lekkie tynkowanie(plus wygłębienie spoin) a dopiero później malowanie.
derby powiem słowami z filmu " Kogel mogel "  , twoje konie będą miały jak by luksusowo. Ale naprawdę pięknie , a ja tu wyjeżdżam ze zdjęciami mojej szaro-burej stajni. Tak mi się podobają wasze kolorowe stajnie , że jak będę miała czas to też zadziałam. 
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
01 marca 2013 06:56
kaloe, a mi sie podoba twoja stajenka. Wystarczyłoby polakierować/zaimpregnowac cegły i deski i będzie pięknie. Jestem zwolenniczka minimalizmu i stonowanych , naturalnych kolorków.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
01 marca 2013 08:18
kaloe - ja też się podpiszę pod tym co napisane wyżej. Impregnat na cegły, drewnochron na drewno i będzie bardzo fajna stajnia.

Poza tym cześć nas ma jakieś warunki zastane, do których się musi dostosować. Niektórzy budują od zera i efekty każdy przez to osiąga inne. Najważniejszymi istotami w tych przestrzeniach zawsze są jednak konie. Ozdobne kraty, czy kolory fasad cieszą nasze ludzkie oko, jednak nie  chodzi przecież o to by się ścigać, kto ma lepszą/ładniejszą stajnię  :kwiatek: .
A dzięki temu, że możemy pokazać sobie na wzajem ich zdjęcia, może znaleźć inspirację by coś zmienić, albo poprawić. Zwrócić na coś uwagę  :kwiatek: .
Ja oglądam masę zdjęć różnych stajni, jak najwięcej staram się zobaczyć na żywo często jadę gdzieś tylko po to żeby zobaczyć stajnię, jak coś jest gdzieś rozwiązane, jak sprawdza się w realnym życiu itd. Uważam, że każda stajnia jest "jakaś", każdy z nas wkłada ...  pokuszę się o słowo - Serducho, w to co robi, ja tak mam. Myślę, że większość ludzi z pasją tak ma. Nie ma się więc co ukrywać. Ja chciałabym zobaczyć Wasze stajnie. Wymagały pracy i zaangażowania i to trzeba docenić  :kwiatek:

Miłego dnia życzę wszystkim 🙂 wrócę do Was w niedziele 😉
Mazia   wolność przede wszystkim
01 marca 2013 08:43
Tak się zastanawiam....
Bo ja mam pana/panów którzy zabierają ode mnie obornik, nie mam z tym problemu, ale....
Zaciekawił mnie pomysł sprzedaży na worki, towaru mam sporo....
Mieszkam przy drodze asfaltowej i myślę, że może kilka osób by kupiło, szczególnie teraz wiosną....(do ogródka, pod iglaki, róże, warzywa...)
W jakie worki to pakować? Plastikowe? parciane? Jak radzicie...
Wystarczy że kilka sie sprzeda to za to moge kupić kilka worków marchwi, a dla sąsiada co rozrzutnikiem zabiera i tak wystarczy, teraz po zimie bedą ze 4 rozrzutniki...
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
01 marca 2013 09:08
kaloe ile ja bym dała by mieć taką stajnie jak Ty😉 ja na razie remontuję jeden boks, reszta stajni też wymaga renowacji,ale to nieszybko nastąpi. No i łatwiej jest zrobić jeden boks niż całą stajnie na raz. Marzy mi się jeszcze taki mały kącik obok boksu z wygodną sofą i stolikiem-kto wie...może może. Bo internet w stajni będzie (pod kamerę) więc patrząc na konie będę im zamawiać żarełko-hihihi
Dziewczyny ponawiam pytanie z prośbą o pomoc.z czego najtaniej zrobic dwa boksy
angielskie i jakie to są koszta?
Mazia   wolność przede wszystkim
01 marca 2013 09:16
Karina7, postaw szopę drewnianą i tyle (pewnie 5 tyś max), ale ja bym się zastanowiła no Twoim miejscu, w myśl zasady "co nagle to po diable"....
W razie co mogę rozwinąć swoja myśl...
Karina7, bylo o tym tysiac razy, poszukaj. Jest tez watek projekty stajni, ktory jest kopalnia wiedzy.
Mazia, miałam sytuację, kiedy "klient" nie kupił worków, a przyjechał ze zwykłymi na śmieci, co najśmieszniejsze zdały egzamin, ale zapełnione do połowy oraz nie pojedynczo, a podwójnie spakowane, co by się "nie zesrało" w samochodzie, gdyby pękł pierwszy...
Ja osobiście chwalę sobie worki po paszach, a są to groszowe sprawy. Do pełna mogę pchać, nic się z tym nie dzieje.

Dziewczyny z Wlkp.
Macie jakiegoś stałego dostawcę siana dobrej jakości?
Szukam kolejnej alternatywy. Ważne, aby miał transport, bo ja swojego nie mam...
Cholerka, ewidentnie nie w tym miejscu co trzeba mam gospodarstwo - wszędzie ludzie chcą kupować siano tylko nie w mojej okolicy  😀iabeł:
zielona_stajnia, no dokladnie! Wez no sie przenies gdzies blizej mnie 😂
rox   ogony trzy
01 marca 2013 15:12
zielona_stajnia, bliżej mnie też możesz 😀
Cariotka   płomienna pasja
01 marca 2013 16:04
dziewczyny tak mnie natchnęłyście tymi pięknymi stajniami że naprawiłam ogrodzenie na padoku 😁 przybiłam aż 4 deski. Jak pomyślę o nowych 2ha to niedobrze mi się robi. Kasa, czas...ale chęci są. Będzie dobrze, musi być.
Derby taka piękna stajnia Ci się robi że naprawdę miło się patrzy.

Ja na moją szopkę nawet nie patrzę. ehhh

Błoto jest, ale mimo wszystko lepiej się robi i cieplej i czuć wiosnę!

Chcę się pochwalić że ze studiami mi się ułożyło. Pozdawałam wszystkie egzaminy plus jeden zaległy z tamtego roku (chemia).
Praca ma być do miesiąca czasu. Oby była bo już się dziś rozpłakałam bo na kurtkę nie mam. Dobrze że konie mają co jeść. To jest najważniejsze!
[quote author=zielona_stajnia link=topic=19013.msg1703869#msg1703869 date=1362147455]
Cholerka, ewidentnie nie w tym miejscu co trzeba mam gospodarstwo - wszędzie ludzie chcą kupować siano tylko nie w mojej okolicy  😀iabeł:

[/quote]
Nie, bo bliżej mnie się przenieś!
Nalegam.  😉
Aleks a too zdjęcie! Blond łeb to ja 😉 A w tle nasze drzwi od boksów, całkiem nieźle się prazentują, bo wtedy jeszcze były w miarę nowe i zaraz po malowaniu - cieszę się, że Ci się podobają. Dla mnie to klasyka boksu angielskiego, wielbię mojego pana złotą rączkę za stworzenie takich (i klimatu całej stajni w tym stylu. Dzrzwi od siodlarni chętnie bym sobie  do domu zabrała 😀)

Andrzej1958 u mnie podobnie - nikomu się nie chce, bo to pojechać trzeba, załadować... lepiej chemię ze sklepu sypać albo nic nie sypać, a w ogóle najelpiej nic nie uprawiać, tylko na zasiłku siedzieć... :zemdlał:

derby cegły jak cegły, ale sufit 😍 I fajnie, że zachowaliście stare drzwi!

edit: Aleks tak na szybko to pewnie drzwi załapały się na kilka zdjęć [url=https://picasaweb.google.com/101756617209484088023/LASKONIK?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJz1m7S82sufFA&feat=directlink#]tutaj[/url]
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
01 marca 2013 20:38
Dzięki Orzeszkowa

Wrzucam ostatnie zdjęcie. Kolejne prace zaczną się za 6 tygodni. Drzwi zostały choć nigdy ich nie używałam-
ale może to się zmieni bo w sumie po drugiej stronie drzwi mam paszarnię- zamontuje się karmidło
gdzieś w pobliżu i będzie wygodniej / szybciej.

p.s. zdjęcie robione teraz więc kolory zaciemnione.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
01 marca 2013 21:03
derby- extra to wygląda!
Uda Ci się zrobić zbliżenie kawałka ściany?
Co masz na suficie? Gips-karton czy cóś?

Mazia - worki po nawozach są super do tego celu- jak jeszcze chwilkę z pomysłem poczekasz to na pewno
okoliczny rolnik odda Ci z pocałowaniem w rękę 🙂
derby WOW! Ekstra! Opłacał się trud!
Muszę przyznać, że jak pokazałaś tylko kawałeczek to nie byłam zachwycona, ale w całości to robi efekt WOW!  😜

No i teraz chcę mieć stajnię z cegły przez Ciebie  🤬

Orzeszkowa Świetny masz układ stajnia/ korytarz/ paszarnia/ stodoła. Ktoś mega genialny to wymyślił 😉

Ale fajnie, że się dzielicie swoimi stajniami i padokami i resztą, to tak otwiera głowę na nowe pomysły i rozwiązania! Człowiek myśli, że ma dobrze i że już lepiej nie będzie ale okazuje się, że się myli 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się