Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

BASZNIA   mleczna i deserowa
27 lutego 2013 17:37
Ada, mozesz uderzyc do zakladu kamieniarskiego. Moze Ci skleja klejem do nagrobkow ;-) , bedzie mocniejsze niz oryginal.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
27 lutego 2013 18:20
Jaki jest dobry i łatwy program do sklejania filmików i obróbki ich? 🙂
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
27 lutego 2013 19:01
Hermes, Windows Movie Maker nie jest skomplikowany i ma niezbędne funkcje. 😉
Ada   harder. better. faster. stronger.
27 lutego 2013 19:49
BASZNIA, pomysł dobry ale nie wiem czy się odważę wybrać  😁


Czy do egzaminu na certyfikat CAE mogę podejść tak po prostu z marszu?
Czyli idę, zapisuje się, płacę i przychodzę na wyznaczony termin.
Czy muszę najpierw ukończyć jakiś kurs/mieć zaświadczenie o ukończeniu takiego?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 lutego 2013 19:56
Możesz z marszu, to Twoja sprawa w jaki sposób przygotujesz się do egzaminu  😉
Ada   harder. better. faster. stronger.
27 lutego 2013 20:20
smarcik, dzięki za odp.  :kwiatek:
Jedna koleżanka mi wmawiała że ona właśnie zaczęła 2 letni kurs do CAE i że inaczej się nie da, bo musisz mieć zaświadczenie i bla bla bla.
Chyba ją tam ładnie z kasy leczą 😉
Do użytkowników allegro:
Czy normą stało się, że nie dostaję mailowej informacji o wystawieniu przedmiotów na sprzedaż, o złożeniu swojej oferty w czyjejś aukcji, tudzież o otrzymaniu komentarza itd? Zawsze takie maile informacyjne były normą po każdej z czynności poczynionych na tym portalu, a tymczasem nie dostaję ostatnio nic. W ustawieniach nic nie ruszałam, czy możliwe, że samo się poprzestawiało?
Drażniły mnie te maile zapychające skrzynkę, ale kiedy ich nie ma to tak jakoś dziwnie, człowiek czuje się niedoinformowany  🙄
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 lutego 2013 06:29
olek, napisz do obsługi, ja zawsze dostaję.
kurcze wysłaliśmy poleconym priorytetowym rozwiązanie umowy z odbiorcą odpadów komunalnych. dostaliśmy potwierdzenie odbioru. a dzisiaj T. mi mówi że był w gminie złożyć tą całą deklarację na odbiór odpadów przez gminę i mu gościu powiedział, że tam gdzie wysyłaliśmy już oddziału nie ma. to jak to? mógł ktoś inny sobie to odebrać? jak to jest z tymi poleconymi priorytetami??
ja też wysłałam ostatnio list, tyle że polecony za potwierdzeniem odbioru i doszedl na jakis inny adres, jakas zupelnie obca osoba go odebrala  😤
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 lutego 2013 09:30
tomia, a kto podpisał zwrotkę?
Mogę mieć podwyższoną ocenę z w-fu za to, że jeżdżę konno? Może głupie pytanie, ale nadzieja umiera ostatnia..  👀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 lutego 2013 12:39
kortina nie wiem czy są jakieś odgórne regulacje w tej sprawie, może to zależy od szkoły, w każdym razie we wszystkich moich szkołach i na uczelniach nie było takiej opcji.
JARA no właśnie podpis jest bliżej nie zidentyfikowany. pismo lekarskie  🍴
czyli, co? mogą się wyprzeć ewentualnie? potwierdzenie przecież mam  🤔
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 lutego 2013 13:04
tomia, w takim wypadku możesz złożyć reklamację, że zwrotka jest źle wypełniona. Oprócz nazwiska musi być kto to odebrał np teść, pracownik, konkubina 😉
Ale to do miesiąca się czeka. Poza tym skoro oddziału tam nie ma to list powinien do Ciebie wrócić z adnotacją, że adresat tam nie mieszka, nie żyje, odmówił przyjęcia, skoro ktoś to odebrał to nie Jola córka Wieśka, tylko jakiś pracownik.
kortina, jeśli startujesz i pochwalisz się wynikami, to mogą Ci podnieść. To zależy od nauczyciela, niektórzy za sam fakt uprawiania jeździectwa podwyższają ocenę.
Mam takie pytanie czy nauczyciel może wystawić nieklasyfikowanie już w tym momencie? Biorąc pod uwagę, że do końca roku jeszcze kilka miesięcy, konferencja gdzieś w połowie czerwca, a dziś koleżanka pisze mi, że mam z ang nieklasyfikowanie ... Z tą panią mam ang 4 razy w tyg,  z tym, że wt śr ang zawodowy czw pt ang zwykły i właśnie o ten drugi się rozchodzi. Ostatnio dużo opuściłam owszem ale mam problemy rodzinne ... co niestety przekłada się na szkołę 😕 Do tego u niej są dwa terminy na pisanie i poprawianie, jeśli na obu się nie stawi to wpisuje 0, a wtedy żeby móc napisać zaświadczenie lekarskie trzeba przynieść.  I tym samym ominęła mnie już druga kartkówka która  była w ten czwartek, a poprawę zrobiła dziś. I z jej obliczeń wychodzi , że na 14 lekcji nie było mnie 9 razy ;/ Może trochę to pogmatwane, ale ja już mam serdecznie wszystkiego dość. A może ktoś będzie wiedział jak z tego wybrnąć 🙁?
Ada   harder. better. faster. stronger.
01 marca 2013 13:09
Solvi, co z tego że nie było Cię na 9 do tej pory na 14, liczy się cały semestr.
Żeby mogła Ci wpisać nieklasyfikowanie jako ocenę na koniec roku to musiałabyś mieć mniej niż 50% obecności na jej zajęciach.
Pewnie chce Cię postraszyć albo i resztę klasy żebyście chodzili.
Brak dwóch kartkówek to również nie powód, przecież będzie ich jeszcze zapewne kilka.
Najwyżej będziesz miała gorszą przez to ocenę na koniec roku i tyle 🙂
Solvi może po prostu osobiście z nią wyjaśnić, powiedzieć, że masz problemy rodzinne a więc od lekarza nic nie możesz przynieść. a jak nie to rodzic niech z nią porozmawia. albo do opiekuna/wychowawcy klasy z tym się wybrać. a z tym klasyfikowaniem kogoś czy nie to przesadziła, jeszcze kupe czasu macie w szkole. ale nauczyciel/profesor to też człowiek. za pewne jakoś się dogadacie.
Dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek: Ale kurcze, w obecnej sytuacji takie rzeczy mi nie pomagają  😕 Nie chcę nikogo szczegółowo wtajemniczać w problemy, a tym bardziej nauczycieli. I wolałabym uniknąć sytuacji, że rodzice byliby wzywani do szkoły. A boję się, że samo powiedzenie ,,mam problemy i dlatego, nie dałam rady przyjść dlatego opuszczam lekcje ... ,, może nie wystarczyć. Spróbuję porozmawiać z wychowawczynią, może ona z nią pogada i coś wskóra żebym mogła napisać zaległe kartkówki. Z ang nie miałam problemów, wręcz przeciwnie. A od tego półrocza wróciła z macierzyńskiego anglistka i wprowadza jakieś swoje przepisy typu poprawa na drugi dzień itp. tak, że osoba która jest chora czy nie było jej 2 dni w szkole, no nie ma jak tego napisać.
poprawa na drugi dzień  🤔 ? wątpie że ona może sobie tak o, swoje zasady wprowadzać bo przecież one są określone w Przedmiotowym Systemie Oceniania...
casines  tak, jeśli chodzi o kartkówki to na następnej lekcji, a przy takim układzie planu to wychodzi, że na drugi dzień. Jedynie na poprawę testów umawia się wcześniej bo niektóre osoby z grupy mimo, że to już 3 klasa tech. poza : ,,My name is XY I like party,, nie potrafią nic sensownego powiedzieć/napisać chyba, że uda im się ściągnąć żeby to 2 mieć.
No, ale jak to?  🤔 Ja rozumiem jeszcze na następnych zajęciach po podaniu ocen, ale na drugi dzień? To nawet nie wie się czy się zaliczyło czy nie.  🤔wirek:
Alaska, poprawia tego samego dnia, kartkówki robi 15 minutowe. A przy grupie 14 osobowej z czego 5 osób odda puste kartki to sprawdzanie szybko idzie ... I tak jak pisałam wcześniej przy takim układzie planu gdzie ang zwykły jest czw pt, a kartkówka w czw to poprawa wypada na drugi dzień na kolejnym ang.
No ja wszystko rozumiem, ale jak można robić poprawę tego samego dnia.  🤔wirek:  Trzeba uczyć się na zapas, jak komuś średnio poszło albo sam nie wie jak? No przecież nie raz nie dwa tak miałam w szkole czy na studiach, że wydawałoby się wszystko napisane, a nie zaliczone albo ledwo-ledwo. Lub wrażenie: rany nic nie napisałam, a potem udaje się jednak zaliczyć.
Ja to bym poszperała w jakiś statutach czy regulaminach, bo pamiętam były takie rzeczy, że np. na poprawę spr ma się dwa tygodnie od jego oddania.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 marca 2013 14:57
Mogę mieć podwyższoną ocenę z w-fu za to, że jeżdżę konno? Może głupie pytanie, ale nadzieja umiera ostatnia..  👀

u mnie trzeba być reprezentantem szkoły, na zawodach jeździeckich raczej reprezentujesz swój klub (czyli na zasadzie: możesz wygrać MPJ, ale jeśli nie startowałaś z klubu "I LO w Koziej Wólce", zapomnij o wyższej ocenie  🤔wirek: ). za sam fakt jazdy konnej jeszcze się nie zdarzyło, żeby komuś podwyższyli.
a u mnie podwyższali ocenę, trzeba było mieć potwierdzenie od trenera, albo jakiś dowód w postaci wyróżnień za zawody.
Alaska ona sprawdza kartkówki tego samego dnia na tej samej lekcji, i wtedy wiesz czy masz się uczyć na drugi dzień na poprawę czy nie. Ze sprawdzianami nie ma problemów tak jak pisałam umawia się tak, żeby wszystkie osoby dały radę zaliczyć w drugim terminie. Z kartkówkami robi takie cyrki, że jak nie napiszesz w II terminach czyli w tym dniu na który była zapowiadana kartkówka i w dniu poprawy to masz 0.
aaa to trochę zmienia postać rzeczy. Tak czy siak jakby chciała wam iść na rękę to by się dało umówić jakoś indywidualnie nawet na innej lekcji/dyżurze/konsultacjach czy coś w wyjątkowych sytuacjach.
Solvi to chyba trzeba by sprawdzić w Statucie Szkoły albo Przedmiotowym Systemie Oceniania, jak to właściwie jest. U nas np. na poprawę sprawdzianu jest dwa tygodnie od momentu oddania sprawdzianu/powrotu ucznia do szkoły, ale już kartkówek nie można poprawiać w ogóle...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się