STOP Skaryszew

duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
01 marca 2013 14:39
Stanowisko
Polskiego Związku Hodowców Koni

w sprawie działań organizacji ochrony zwierząt mających na celu uznanie konia za zwierzę towarzyszące, a tym samym uniemożliwienie w Polsce chowu koni z przeznaczeniem na ubój


Polski Związek Hodowców Koni stanowczo protestuje przeciwko nieuczciwym kampaniom prowadzonym w mediach przez organizacje dążące do ustawowej zmiany kwalifikacji konia ze zwierzęcia gospodarskiego na zwierzę towarzyszące.
Zmiana taka spowodowałaby niewyobrażalne straty dla polskiego rolnictwa. Ponad 250 tys. koni jest utrzymywanych w gospodarstwach rolnych. Brak możliwości sprzedaży konia wybrakowanego z hodowli, czy chowanego z przeznaczeniem na ubój, może spowodować niezamierzony przez obrońców zwierząt efekt bankructwa tego segmentu branży rolniczej i pociągnąć za sobą niebagatelne straty dla polskiego PKB. Z dnia na dzień konie takie stałyby się zwierzętami bez żadnej wartości rynkowej, obciążającymi kosztami utrzymania mało dochodowe gospodarstwa. W takiej sytuacji rolnicy zostaliby zmuszeni do pozbywania się zwierząt za wszelką cenę, co najprawdopodobniej doprowadziłoby do niehumanitarnego traktowania prawie całej populacji koni i jej zniknięcia z mapy kraju.
Nieprzemyślany dyktat niewielkich, ale aktywnych w mediach grup, nie może powodować sprzecznych z interesem reszty społeczeństwa rozwiązań. Przytaczane przez nie argumenty odwołują się do emocji i są sprzeczne z faktycznym stanem. Od wielu lat organizacje te domagały się poprawy warunków transportu koni. Warunki zostały poprawione tak, że obecnie nie ustępują warunkom transportu koni nieprzeznaczonych do uboju (sportowych, rekreacyjnych). Jednocześnie liczba wywożonych z kraju koni spadła z ponad 100 tys. na początku lat 90. do ok. 20 tys. obecnie. W krajowych rzeźniach ubija się rocznie ponad 30 tys. koni z zachowaniem wszystkich unijnych i krajowych przepisów weterynaryjnych.
Według danych FAO (w załączeniu) w 2011 r. na świecie poddano ubojowi w celach konsumpcyjnych 4,5 mln sztuk koni. W samej Unii Europejskiej było to 285 tys., w tym we Włoszech 62 tys., w Rumunii 53 tys., w Hiszpanii 32 tys. Tylko w Polsce prowadzona jest tak brutalna akcja, a ubój koni nazywany rzezią, co ma wyraźnie pejoratywną konotację i świadczy o skrajnie złych intencjach w interpretowaniu rzeczywistości.
Każde z 40 tys. gospodarstw rolnych w Polsce z produkcji koniny uzyskuje średnio przychód w wysokości ponad 5 tys. zł, co daje roczny przychód w wysokości ponad 200 mln zł. Kto i z jakich środków utratę takich przychodów zrekompensuje, jeżeli nastąpi zmiana kwalifikacji koni? I czy na jednym gatunku te wrogie działania się zakończą? Może inne gatunki zwierząt gospodarskich też powinny zmienić kwalifikację. Kilka lat temu, ażeby rozszerzyć paletę jadanych w kraju mięs, uznano za zwierzęta gospodarskie daniele w fermowej hodowli, również strusie stały się zwierzętami przeznaczonymi do konsumpcji. Skąd w takim razie pomysł ażeby zabronić innym jadania koniny? Konie od początku ich udomowienia, tj. od ok. 5 – 6 tysięcy lat temu, obok wykorzystania wierzchowego i zaprzęgowego, zawsze traktowane były także jako zwierzęta konsumpcyjne i co do tego nikogo chyba nie trzeba przekonywać.

Apelujemy do wszystkich organizacji hodowców i producentów zwierząt gospodarskich, aby poparły nasze stanowisko, również we własnym interesie. Działania wąskich grup, które uzurpują sobie prawo narzucania innym jak mają żyć, co jeść i jakie wartości wyznawać, są znane z historii i nigdy nie przyniosły chluby ludzkości.


a takie tam znalazłam, nie wiem czy prawdziwe 🙂
Mazia   wolność przede wszystkim
01 marca 2013 14:51
Ciekawy film, chyba i my i rolnicy mamy wspólne cel, wszyscy podkreślali, że ubojnie powinny być u nas w kraju, pracę mieliby rzeźnicy i masarze, a konie miałyby krótszą i mniej stresującą ostatnią drogę
Duunia a gdzie ten apel znalazłaś?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
01 marca 2013 15:58
na fcb, nie wiem czy jest prawdziwy, w każdym razie jakoś madrze napisany  😉
duunia Piękne te zdjęcia ze Skaryszewa  😍.
Filmiku niestety na razie nie dam rady z przyczyn technicznych obejrzeć  🙁.
Dobrze się oglądało ten film i w wielu miejscach pokazał prawdę bardzo obiektywnie.
Piękne momenty "Ja kocham konie!". Super się oglądało radochę rolnika🙂
Bardzo fajne wypowiedzi weterynarzy o tym że wspólny cel a niestety środki do niego bardzo się różnią.
Dobra wypowiedź burmistrza o tym że bywało różnie ale ciągle się coś poprawia i jest coraz lepiej.
Super wypowiedzi hodowcy kucyków i zonk tej pani która nie wiedziała co ma odpowiedzieć na argumenty że nikt kucyków na mięcho nie weźmie.

Niestety... oglądając część scen od razu pomyślałam: "OHO! Zaraz ją pseudo obrońcy zwierząt rozszarpią"
Za dużo podpowiadania i przytakiwania. W dużej mierze wynika to pewnie z tego, że ciężko jest gadać z rolnikami. Są już tak zastraszeni że czasami nie wiedzą co mówić, żeby się to nie obróciło przeciwko nim.
Po komentarzach na PIKJ jest mi przykro. Ludzie są strasznie zaślepieni... Niereformowalni można powiedzieć.

Panienko realizatorko  🤣  gratuluję odwagi. Oby więcej takich filmów. Już w skrytości ducha czekam na film ze Skaryszewa 2014.  👍
A ja obejrzałam film i uważam że jest bardzo dobry!
Pokazuje właścicieli koni z takiej normalnej, ludzkiej strony, pokazuje jak przeszkadzają Tarowcy, kapitalnie o tym mówią ci weterynarze...
A kucyki na transport do Włoch to już bomba!
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
01 marca 2013 19:39
Świetny film! Obejrzałam go ja, moi rodzice, siostra  🙂. Wszyscy pozytywnie zaskoczeni tą druga strona Skaryszewa.
obejrzałam ja i koleżanka- super!
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 marca 2013 20:46
Czemu nie wyświetla mi się film na stronie świata koni? 😲
Na PIKJ już się "ekolodzy" rzucili na film..
No no, nie ma to jak promocja własnego kraju.. Gratuluję "ekologom"..
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 marca 2013 21:19
Notarialna, chyba jeszcze nie zdążyli dodać.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 marca 2013 21:23
Kurczak, Było już wcześniej, ba nawet obejrzałam z tego linka. 2 godz potem jak chciałam znajomym podesłać już go nie było.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 marca 2013 21:26
W takim razie nie wiem co się dzieje. Ja w ogóle go jeszcze u nich nie widziałam. Może jakieś problemy techniczne? Czekam na bezpośredni link od milenki do wrzucę go na stop głupocie.
Dziękuje wszystkim za miłe słowa! Wsparcie przyda mi się bardzo bo faktycznie już mi groża sądem...🙂 Co do potakiwania to niestety ale w dziedzinie dokumentu jestem totalnym amatorem.. Na przyszłośc będę gryźc się w język!!!🙂
A Świat Koni rzeczywiście miał problemy natury technicznej... Przez pomyłkę poszła wersja robocza i została szybko usunięta ...
Jutro prześlę im film w obsługiwanym przez nich formacie no i już zapewne z poprawkami. Jakaś Pani zgłosiła skargę do PIKJ , że nieprawnie wykorzystałam jej wizerunek. Odpisałam grzecznie , że oczywiście wprowadzę zmiany jeśli sobie tego zyczy. Pewnie takich zgłoszeń będzie więcej... Dlatego w poniedziałek muszę się skontaktować z prawnikiem ze Stowarzyszenia Filmowców Polskich i poprosić o poradę prawną.
Wsadziłyśmy kij w mrowisko....
🙂

Tu jest link bezpośredni:
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
01 marca 2013 21:34
ej, no ale to była ogólnie rzecz biorac impreza masowa i kazdy kto tam był raczej nie moze miec pretensji o to ze go nagrano i puszczono w filmie  🙄
nie daj sie ekologusiom  🏇

tak jak my kiedy robimy zdjecia na zawodach to kazdy kto tam jest musi sie liczyc z tym ze jego wizerunek zostanie wrzucony do sieci 🙂

znowu edit: gdyby tak było jak chce ta pani to równiez kazdy rolnik, którego wizerunek wykorzystano w propagandowych filmach tary moze żadac usuniecia
wory trzeba bylo na łeb zakładać. łatwo się w tłumie wrzeszczy, a pózniej to wstyd odczuwa, jak cała polska debilizm widzi...

milenka_falbana,  rewelacyjna robota!
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 marca 2013 22:07
Nagadała głupot, to teraz się wstydzi. W sumie się nie dziwię 😉
milenka - zawsze można twarz tej "Pani" zniekształcić, zrobić nieostrą lub na wysokości oczu umieścić czarny prostokącik jak u skazańca  😂
no muszę zawiesić swój prywatny bojkot R-V i ignorowanie Milenki, żeby przyznać że jestem pod ogromnie pozytywnym wrażeniem i pozostaje mi tylko wyrazić autorce ogromny szacunek!!!
ps rzadko, ale bywa i tak w moim życiu 😉
edit: a nie! niczego nie muszę zmieniać, Milenki nie ignorowałem... jednak ciągle mam nosa  😅
Haha😀 Dzięki Wrotki! Jak stare , mądre przysłowie mówi : nie sądź naturalsa po kijku😀
hahahah usmiałam się 🙂
Milena 🙂 kawał dobrej roboty 🙂
milenka_falbana, Świetny film. Pokazałam już mamie i siostrze. Mama po obejrzeniu, powiedziała, że filmik ją "uświadomił" i wpłynął na zmianę poglądów dotyczących zarówno targów jak i samego transportu koni rzeźnych.
desire   Druhu nieoceniony...
02 marca 2013 08:51
milenka_falbana,   niczego nie kasuj, ani nie usuwaj ! wszystko jest zgodnie z prawem - wstępy były zgłaszane jako impreza masowa, a więc - http://www.prawo24.pl/a/publikacja-wizerunku-osoby-bez-jej-zgody    

nie ma sie czego bać, każdy adwokat krzykaczom to powie, a oni niech płacą wstydem za swoją głupotę 🙂
Kreskówka z Washington Post



tłumacz: To szokujące, że ktoś by chciał mnie jeść - z pewnością się wszyscy zgodzicie.
Ciekawy materiał wstawiony przez Tarę:
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
02 marca 2013 11:09
hahahaaha, boski obrazek🙂 Filmik jak najbardziej fajny (filmik o Skaryszewie 2013r, Wojna postu...). Czy ta babka na serio myślała że kucyki gość na rzeź przeznacza? To się nazywa obeznanie w temacie w którym się krzyczy🙂

A co do roszczeń prawnych. Też wydaje mi się że skoro to impreza masowa, to jeśli ludzie stanowią tło wydarzenia to nie można się czepiać.


Co do filmiku z handlarzem holenderskim. Należało by otworzyć porządne rzeźnie w Polsce i problem transportu z pewnością by się zmniejszył.
tu nikt nie był " podglądany" , poza tym kamera nie była ukryta, ta pani widziała tą kamerę na pewno. Impreza była masowa, każdy miał prawo robic zdjęcia i filmowac
pani ( co prawda nie wiem która) wykazała się nieznajomością tematu i nawiała- głupio wyszło🙂
do telewizji na pewno chętnie by się wypowiedziała- oj taaak




a jak oni robią zdjęcia i filmują to jest ok?  ciekawe jakby tak ci właściciele ( oczerniani) nie wyrazili zgody na publikację ich w filmach, na zdjęciach ... Tara miałaby problem i to niemały
ale oni pewnie wiedzą, że mogą filmować i nic nikomu do tego

zastanawiam się tylko kto im dał prawo kontrolować służby, paszporty itp... to tak każdy może sobie sprawdzać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się