Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Jakie mniej więcej będą koszty zarejestrowana samochodu w Polsce?
Ada   harder. better. faster. stronger.
01 marca 2013 17:37
Mnie rejestracja kosztowała niecałe 300zł
A co muszę jeszcze opłacić, oprócz rejestracji? Przepraszam, za takie głupie pytanie, ale zdałam wreszcie prawko, mam autko, ale nie wiem, co zrobić i gdzie iść, co opłacić, żeby móc nim jeździć. 😉
Ada   harder. better. faster. stronger.
01 marca 2013 18:06
OK, masz samochód ale jest już zarejestrowany i chcesz przerejestrować na siebie?
Czy kupiłaś auto sprowadzone z zagranicy?
Dostałam auto od chrzestnego z zagranicy.  😁

edit. Nie jest wgl zarejestrowane...
Kupiłam odtwarzacz mp4 gogear vibe i on z tylu jest bardzo brzydki. Ma takie okropnie wielkie napisy i tak dziwnie się rysuje. Czy jest coś co mogę na niego nakleic co po ewentualnym odklejeniu nie zostawi śladów ale nie odpadnie tak od razu?
Ada   harder. better. faster. stronger.
01 marca 2013 19:01
gryglodor, auto musiało tam zostać wyrejestrowane, musisz opłacić akcyzę, cło i recykling oraz mieć zrobiony przegląd auta.
Oczywiście jeżeli nie masz tego wszystkiego już zrobionego.
I później ze wszystkimi dokumentami idziesz do urzędu zarejestrować samochód, musisz też mieć tłumaczenie dokumentów.
Tam wszystko składasz, dostajesz blachy i dowód tymczasowy + musisz im zapłacić ile tam sobie zawołają za rejestracje.
Okk, wielkie dzięki. 😉
gryglodor, + moja rada- ty masz malo lat, ubezpieczaj sie tylko w "you can drive" oni maja super stawki dla mlodych kierowcow.
katija o dzięki za radę! wiem, że rodzice chciali jakoś na siebie rejestrować, właśnie, dlatego, że dla młodych jest strasznie drogo ponoć...
gryglodor, dlatego sobie sprawdz you can drive. oni uwzgledniaja znizki mlodym kierowcom i nie daja zwyzek. ja mam ostatni rok u nich, taka stawke, ze nie oplaca mi sie gdzie indziej ubezpieczac.  a w innej ubezpieczalni bedziesz miala pozniej znizki.
katija super! wielkie dzięki za informacje! 😉
Gillian   four letter word
02 marca 2013 09:02
gryglodor, za moją terenówkę wyszło w najtańszej opcji 2000 zł  za polisę, ale babka podpowiedziała pomysł - mama została współwłaścicielem i tak oto płacimy niecałe 700 🙂
Gillian no właśnie moi rodzice chcą tak zrobić. ; )
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 marca 2013 16:14
Pytałam w dzieciowym ale przeszło bez echa więc pytam tu:

Mąż mój został (prawdopodobnie) wezwany na ćwiczenia do wojska (nie odebrał listu). Byłą w skrzynce kartka, że trzeci raz niedoręczony list uznaje się za doręczony. On się upiera, że poleconego nie odbierze. Tylko, że za niestawienie się w WKU grozi grzywna albo pozbawienie wolności.
Czy w związku z tym, że jestem w ciąży, można wnosić o odroczenie tych ćwiczeń? Czy w ogóle można to jakoś załatwić? Bo on sie upiera, że nie odbierze poleconego...
Niewiedziałam za bardzo gdzie o to zapytac.. ale czy koń lepiej się dogada- zgra z kozą czy owcą ? Czy jest jakaś różnica ?
gryglodor, auto musiało tam zostać wyrejestrowane, musisz opłacić akcyzę, cło i recykling oraz mieć zrobiony przegląd auta.
Oczywiście jeżeli nie masz tego wszystkiego już zrobionego.
I później ze wszystkimi dokumentami idziesz do urzędu zarejestrować samochód, musisz też mieć tłumaczenie dokumentów.
Tam wszystko składasz, dostajesz blachy i dowód tymczasowy + musisz im zapłacić ile tam sobie zawołają za rejestracje.


Po pierwsze auto zagranicą nie musi być wyrejestrowane!
Po drugie do zapłacenia akcyza (żadne cło!) w Urzędzie Celnym.
Po trzecie do zapłacenia VAT-25 w Skarbowym.
Po czwarte tłumaczenie przysięgłe dowodu rej. (i od tego proponuję zacząć, bo tłumaczenia będą też potrzebne w Celnym i Skarbowym).
Po piąte badanie tech.
Po szóste recykling na NFOŚIGW.
Po siódme opłata za rejestrację to 256 zł (nikt sobie nic nie "woła).

Zakładam, że auto z kraju Unii Europejskiej. Bo jak nie, to na nic moja litania. 😉
ashtray tak, z Niemiec. wielkie, wielkie dzięki!  :kwiatek:
Nie ma za co. 🙂 Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, to śmiało wal na PW. 🙂
Pytałam w dzieciowym ale przeszło bez echa więc pytam tu:

Mąż mój został (prawdopodobnie) wezwany na ćwiczenia do wojska (nie odebrał listu). Byłą w skrzynce kartka, że trzeci raz niedoręczony list uznaje się za doręczony. On się upiera, że poleconego nie odbierze. Tylko, że za niestawienie się w WKU grozi grzywna albo pozbawienie wolności.
Czy w związku z tym, że jestem w ciąży, można wnosić o odroczenie tych ćwiczeń? Czy w ogóle można to jakoś załatwić? Bo on sie upiera, że nie odbierze poleconego...


Nic nie zrobisz dopóki mąż nie odbierze poleconego. Przecież nie wiesz na pewno co to za list. Nawet jeśli da sie odroczyc te ćwiczenia, to przecież nie wiesz do kogo mąż ma się ewentualnie zwrócić z wnioskiem!
Ada   harder. better. faster. stronger.
02 marca 2013 21:17
Po pierwsze auto zagranicą nie musi być wyrejestrowane!


Nie jestem chodzącą alfą i omegą, mogę się mylić.

Po drugie do zapłacenia akcyza (żadne cło!) w Urzędzie Celnym.
Po trzecie do zapłacenia VAT-25 w Skarbowym.


Jak zapewne zauważyłaś bądź nie, napisałam o akcyzie a vat pomyliłam z cłem, myślę że nikt przeze mnie nie stracił życia.

Po czwarte tłumaczenie przysięgłe dowodu rej. (i od tego proponuję zacząć, bo tłumaczenia będą też potrzebne w Celnym i Skarbowym).


Skoro nie umiesz czytać ze zrozumieniem -->  musisz też mieć tłumaczenie dokumentów.


Po piąte badanie tech.


Po raz kolejny --> mieć zrobiony przegląd auta.


Po szóste recykling na NFOŚIGW.


I jeszcze raz --> i recykling


Po siódme opłata za rejestrację to 256 zł (nikt sobie nic nie "woła).


Wybacz że nie znam na pamięć stawki, karygodny błąd! Na pewno słowo "woła" wprowadziło straszny zamęt. Odsyłam do --> http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolokwializm


Skoro wiesz lepiej to jak najbardziej wskazanym jest przez Ciebie dokonanie poprawek.
Jednakże możesz napisać to w sposób normalny wyprowadzając osobę z błędu.
Wyliczanie oraz czepianie się słówek jest po prostu nie na miejscu.
Ale o co Ci chodzi?! 🤔
Napisałam przecież normalnie, po kolei wymieniając każdy niezbędny dokument. Owszem, potrafię czytać ze zrozumieniem i chciałam dziewczynie pomóc wymieniając wszystko co musi zgromadzić od a do z, prostując przy tym Twoje błędy.
A nie na miejscu jest udzielanie rad w temacie, o którym ma się średnie pojęcie.
Ada   harder. better. faster. stronger.
02 marca 2013 21:38
Tak się składa że sama rejestrowałam parę miesięcy temu auto z Niemiec, dlatego napisałam co pamiętam
Wystarczyło żebyś się nie czepiała co jak widać wzbudza negatywne odczucia u innych - w tym przypadku u mnie.
Pracownikiem urzędu nie jestem.
Matko, nikogo się nie czepiam! Już tak nie bierz wszystkiego do siebie. Zacytowałam Twój post, który zawierał błędy. Wymieniłam wszystko jeszcze raz od a do z. Wyluzuj. 🙄
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 marca 2013 08:04
gryglodor, za moją terenówkę wyszło w najtańszej opcji 2000 zł  za polisę, ale babka podpowiedziała pomysł - mama została współwłaścicielem i tak oto płacimy niecałe 700 🙂


Jak rozumiem masz na myśli samo OC?

Ja kupiłam autko jakiś miesiąc temu, zrobiłam mamę współwłaścicielem i płacę za OC+AC niecałe 1800zł. Z ciekawości policzyłam składkę na You Can Drive i wyszło mi 2800zł czyli nawet więcej niż w mBanku, Allianzie i Avivie kiedy liczyłam na siebie jako jedynego właściciela.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 marca 2013 08:09
My jak kupiliśmy bmw w .. hmm 2007 czy w  2008 roku to była ubezpieczona w Warcie, poszliśmy tam i jak nam wyliczyli ubezpieczenie 6000zł rocznie to spadłam z krzesła  😁
2 pytania:

Jak zrobić wykres słupkowo- liniowy?
Oraz gdzie znajde dane (2005-2011) o wieku rozpoczęcia pierwszej pracy w wielkopolsce. Przeszukałam już wszytsko WUP, GUS a nawet ZUS i nie moge za chiny znaleść.
Chuda, robisz wykres słupkowy i na szczycie każdego słupka stawiasz kropkę. Następnie łączysz kroki linią. To tak w skrócie 😉
Ale ja chce nałożyć inne dane za pomocą lini na wykres słupkowy
Chuda a to tak w excelu chcesz ten wykres czy w ogóle na papierze?
Bo w excelu jeśli dobrze kojarzę, robiłaś tabelkę, zaznaczałaś, robiłaś ze wszystkiego wykres słupkowy. Potem trzeba sobie zaznaczyć odpowiednią serię danych, która Cię interesuje i zmienić typ wykresu na liniowy, a na końcu odpowiednio podpisać wszystkie osie. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się