Odznaki PZJ

dumkowa dzięki to będę się orientować zaraz poczytam podlinkowane inf, z tym, że z tego co mi wiadmo jeśli mam instruktora rekreacji to mogę zdwawać szkolenia podstawowego eksternistycznie bez kursu więc to w ogóle byłoby super, bo przymierzam się do tego szkolenia podstawowego od dawna i zabrać się za to nie mogę
Magdzior widziałam, np w Toporzysku dla tych co mają rekreacji są skrócone kursy, chyba trwają 5 dni  😉



wiem, ale z tego co się orientowałam to mozna i bez tych kursów, przynajmniej jak swego czasu do nich pisałam
Witam serdecznie
Nie wiem czy dobry wątek.
Mam pytanie GDZIE mogę zrobić srebrną odznakę w terminie od 24/25.01 do 10.02.? Już mówię dokładniej o co mi chodzi. Ze względu na to że mam małe obycie jeśli chodzi o treningi i poziom różnych stajni decyduje się was spytać. Potrzebuję takiego miejsca do którego mogłabym przyjechać np. tydzień/dwa i trenować pod okiem dobrego trenera indywidualnie lub w małej grupce. Oczywiście koń ośrodka, bo swojego nie biorę. Nie chodzi mi o typowy obóz jeździecki (jak to było przy robieniu brązu -gdzie miałam jazdy z obozem i dodatkowo trening na brąz - chodzi mi o same sensowne jazdy przygotowujące mnie do odznaki). Proszę pisać tu (może komuś też się przyda, ewentualnie na priv). przepraszam, ale nie miałam czasu przeczytać wątku.
Województwo mazowieckie, warmińsko-mazurskie lub bliskie okolice tych wojewódźtw. Ewentualnie gdzieś dalej jak dojazd nie będzie zbyt skomplikowany i się połapie. Obym była zadowolona z pobytu. Druga sprawa też takie miejsce w którym będą mogła się dogadać co do ceny pobytu (np. chciałabym opcję bez wyżywienia -chyba że to odludzie i nie znajdę sklepu).
Z góry dziękuje !

W Kozienicach. Tylko tam chyba nie ma miejsc moclegowych, ale stajnia jest w miescie, a tam juz znajdziesz hotel/zajazd.
MR36 w Stadninie Koni RANCHO PCIM organizujemy obozy jeździeckie- sportowe i rekreacyjne, po każdym turnusie jest egzamin na Odznaki PZJ. Istnieje też opcja indywidualnego pobytu  🙂 Szczegóły znajdziesz na naszej stronie: www.agroturystykakonna.pl
Jesteśmy w województwie małopolskim  😀
MR36, nie wiem jak wy macie na Mazowszu, ale u nas osoby obce, które chcą dotrenować do odznaki i mieć konia z ośrodka, zaczynają kupować jazdy ok. 1-2 miesiące przed, bo tak to 2 tyg. przed terminem nie ma już koni. Ale co miejsce, to podejście. 😉
Remedioss   2* Parelli Professional
31 stycznia 2013 12:15
Czy można zdawać złotą odznakę nie mając brązowej i srebrnej?
Nie można. Do tego są terminy, które trzeba odczekać między egzaminami.
Remedioss   2* Parelli Professional
31 stycznia 2013 12:22
O kurcze... a miało być tak pięknie :P
w jaki powinien być według was odstęp pomiędzy brązem a srebrem?      :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 stycznia 2013 12:44
wg nas nawet żaden jeżeli nie ma takiej potrzeby,ale wg pzj 3 miesiące 😉
http://pzj.pl/uploads/Zasady_szkolenia_PZJ_2012.pdf
Prosze , powiedzcie mi na ktorej stronie extra ksiazek jest pokazany wezel na jakis przywiazuje sie konie? Ten bezpieczny.
crazy 25 strona w Akademii Jeździeckiej, bo akurat mam pod ręką🙂
Haha a co crazy zdajesz odznake  😀
hahaha dzieki Bogu praktycznie nie 🙂

Ale przygotowuje dzieci do odznak 🙂 i mnie magluja pytaniami🙂


Ale halo halo... tam nie ma rysunku tego wiazania?
Tyle co znalazłam:
skan1
skan2
czy ktos wie, w jakich klubach w woj.maz odbeda sie egzaminy na odznaki w okresie marzec-kwiecien ?
Knieja, w Aromerze są chyba raz w miesiącu zawsze.
dzieki,w kalendarzu PZJ sa tylko do lutego...
moze dodadza
Knieja, na stronie Aromera jest ich kalendarz na cały rok. I nie wiem czy na stronie  WMZJ nie powinno być odznak w kalendarzu
Czy istnieje możliwość sprawdzenia wyników egzaminu praktycznego (głównie chodzi mi o skoki) z odznaki jeśli zgubiłam protokół ?
czy ktos moze mi wytlumaczyc co to jest ta odznaka jezdze konno? wszystkie dzieciaki w stajni o tym gadaja a ja nic nie wiem  🤣 🤣
To taka odznaka nadawana przez licencjonowanych szkoleniowców PZJ.
Według regulaminu szkoleniowcy osobiście oceniają poniższe umiejętności kandydata:
    Umiejętności praktyczne
        prawidłowe podejście do konia
        prawidłowe odczytanie i interpretacja reakcji konia
        prowadzenie w ręku i wiązanie
        siodłanie i kiełznanie, podstawowe dopasowanie rzędu
        umiejętność jazdy w zastępie w podstawowych chodach - w stępie, w kłusie anglezowanym i w galopie w dosiadzie odciążającym
    Umiejętności teoretyczne
        interpretacja zachowania konia
        podstawy pielęgnacji i prawidłowe zachowanie się przy koniu
        podstawy budowy konia, maści i odmiany
        zasady zachowania na ujeżdżalni
        podstawowa wiedza o sprzęcie jeździeckim i stroju do jazdy
Zagadnienia teoretyczne: http://www.mkjhucul.pl/assets/Uploads/pliki/OJK-2012-1.pdf
Koszt odznaki "Jeżdżę konno" to 30 zł.
Dodatkową motywacją do zdobycia odznaki „Jeżdżę konno" jest  towarzysząca jej akcja „Jeżdżę konno - jadę na olimpiadę".
Co roku zdobywając 1 odznakę „Jeżdżę konno" z 7 serii z innym obrazkiem dla każdej z dyscyplin jeździeckich, można wygrać wyjazd na olimpiadę.
W każdym roku olimpijskim, wszystkie wydane karty będą brały udział w losowaniu fundowanego przez PZJ wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie - dla posiadacza karty  (w przypadku osoby niepełnoletniej również opiekuna) oraz szkoleniowca, który ją wystawił.
W 2016 r. będzie to wyjazd do Rio de Janeiro.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
06 marca 2013 19:52
ludziska z mazowieckiego  :kwiatek: czy orientujecie się czy w tym roku ( oprócz Aromeru ) ktoś jeszcze organizuje egzaminy na odznakę ??

edit  😉 już znalazłam

jak by ktoś był zainetersowany, to 23.03 robi Szarża w Popówku http://www.szarza.pl/oferta/egzaminy-na-odznake-pzj
[quote author=Karla🙂 link=topic=62.msg1705123#msg1705123 date=1362307988]
czy ktos moze mi wytlumaczyc co to jest ta odznaka jezdze konno? wszystkie dzieciaki w stajni o tym gadaja a ja nic nie wiem  🤣 🤣
[/quote]
O to jak zarobić kasę na utrzymanie tłustych dup PZJ-otowców na setkach dzieciaków w zamian za to, żeby jedne z nich wysłać do Rio  😂
Na srebrze jest wkońcu 90 czy 80 cm?
Nie kapuję już...

Czemu nie ma połowy osób w ewidencji odznak?  🙇
zduśka TKKF Hubert pewnie będzie robił na wiosnę  😉
Na srebrze jest wkońcu 90 czy 80 cm?
Nie kapuję już...

Czemu nie ma połowy osób w ewidencji odznak?  🙇


na srebro powinna być koperta 60 cm, 3 stacjonaty 80 cm, okser 70 cm, w szeregu stacjonata 70 cm i okser 75, więc jak coś to między 70 a 80 cm  😉

jak ktoś zda egzamin, to nie jest tak, że następnego dnia jest już wpisany na stronie pzj, nieraz to trwa dość długo, w zależności od tego, jak szybko wykazy z egzaminów zostaną wysłane do siedziby pzj w W-wie i ile czasu zajmie im wpisanie wszystkich do systemu
hszonszcz   wredny hszonszcz.
20 marca 2013 16:27
Jeżeli to pytanie było, to przepraszam, ale różnie słyszałam.. Jaki czas jest na zdanie Srebra? Gdzieś słyszałam, że rok po Brązowej, prawda to?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się